Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus + Kinnisvara.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lahutus + Kinnisvara.

Postitas:

Tere,

Oleme lahutamas abielu. Küsimus tekkis seoses majaga. Nimelt maja all olev krunt on kingitud mehele, aga peale ehitatud maja ehitatud abielu ajal. Kas on tõesti nii,et kõik kuulub nüüd mehele??

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 11:49; 12.09 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas register/kinnistusraamat näitab?

Millal maa erastatud? Kui abielu ajal, siis ühisvara arvatavalt.
Kui mees sai kingiks juba kinnistu st maa oli enne erastatud, siis on see tema lahusvara.

Lisaks-kas teil on abieluvara leping? Kui on seal n vara juurdekasvu tasaarvestus siis põhimõtteliselt tõestades, et abielu ajal on ehitatud, saad midagi nõuda.

Kui varalahusus siis ei.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Oleme lahutamas abielu. Küsimus tekkis seoses majaga. Nimelt maja all olev krunt on kingitud mehele, aga peale ehitatud maja ehitatud abielu ajal. Kas on tõesti nii,et kõik kuulub nüüd mehele??

jah, sest kinnistusraamatus on mees kinnistu ja seal paiknevate ehitiste ainuomanik (kui te pole muidugi hiljem seal mingeid muudatusi teinud)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 12:14; 12.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil põhimõtteliselt sama teema. Mees erastas maa enne meie abielu ja see on tema lahusvara. Nüüd aga ehitame koos sinna peale maja. Tõsi on muidugi see, et mees oma rahade eest ehitab (mina olen abitööline ja panustan sinna oma aega ja jõudu), aga kui me korteri maha müüme, mis on ühisvara ja selle majja investeerime, siis lõpuks võin ma üldse kõigest ilma jääda, kui me peaks lahutama. Samas selge on ka see, et ehitatav maja mitte kunagi müüki ei lähe ja abikaasa elab seal surmani. Mina aga peaks endale vaatama varuvariandi. Isegi siis, kui poole majast mees kingib mulle, sest lahutuse korral poleks tal elus võimalik poolt maja mulle kinni maksta.
Aga me muidugi ei plaani ka lahutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist kuupäeva peaks vaatama? Registreerimise aeg on pärast abielu tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 11:49; 12.09 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks palju sõltub tõesti kuupäevadest. Aga siinkohal on sobiv lugeda ka seda artiklit, mitte kõik pole nii selge https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/kuidas-jagatakse-lahutamise-korral-maja?id=64954142

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist kuupäeva peaks vaatama? Registreerimise aeg on pärast abielu tehtud.

kingituse puhul pole oluline, kas asi on vormistatud enne või pärast abielu, kingitused on alati lahusvara

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 12:14; 12.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist kuupäeva peaks vaatama? Registreerimise aeg on pärast abielu tehtud.

kingituse puhul pole oluline, kas asi on vormistatud enne või pärast abielu, kingitused on alati lahusvara

Kuupäev on oluline juhul kui maa erastamine toimus abielu ajal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kohtus saad ikka mingi tüki välja võidelda, kui mees kokkuleppel ei ole nõus jagama, sest tema lahusvara väärtus on ühisvara arvelt suurenenud. Maja enda väärtusest poole peaks saama. Kui maja ehitati vähemalt osaliselt ühe poole lahusvara arvelt, siis too saab muidugi suurema tüki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ühisvaraks kinnistule tehtud kulutused. Selleks tuleb tellida hindaja või ekspert, kes hindab ära nende kulutuste väärtuse.
Pks p.27 LG 3) Lahusvara hulka ei arvata neid kulutusi, mille kumbki abikaasa on varaühisuse kestel varalt kasu saamiseks töö või varaliste soorituste näol teinud (vajalikud ja kasulikud kulutused). Niisuguste kulutuste väärtus arvestatakse abikaasade ühisvara hulka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus + Kinnisvara.