Esileht Pereelu ja suhted Lahutus kohtu vahendusel

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Lahutus kohtu vahendusel

Postitas:

Meie abielu on jõudnud punkti, kus tunnen, et lahkuminek on ainus lahendus. Põhjused on traditsioonilised: krooniline valetamine ja sellest tingitud usaldusekaotus, süvenev alkoholism ning üle võimete elamine (kiirlaenud jm jamad). Olen teda mõistnud, toetanud ja aidanud, aga kaua sa ikka jaksad santi toetada, kui sant ei taha kõndida.

Mees loomulikult ei soovi lahutusest midagi kuulda ning keeldub välja kolimast (elame minu majas). Seega ei tuleks rahumeelsest lahutusest perekonnaseisubüroos midagi välja.

Kohtusse? Kuidas lahutamine kohtu vahendusel üldse välja näeb? Kas kumbki osapool peab kindlasti lahutusadvokaadi palkama ja mis see kõik maksma võiks minna?

Jagage palun oma kogemusi need, kes pidanud ise läbi tegema lahutuse, kus üks osapool ei soovi lahutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli nii, et pöördusin juristi poole, kes siis minu ütluste põhjal hagi koostas, kus olid välja toodud terve rida põhjuseid, miks ma soovin abielu lahutada. Lisaks lapse elukohaks minu elukoha ning elatisraha määramine. Tasusin riigilõivu ning esitasin hagiavalduse kohtusse.

Seejärel anti mehele minu hagist teada ning võimalus vastuhagiks. Seda võimalust ta millegipärast ei kasutanud, kuigi nö tavalahutusega ka nõus ei olnud. Siis määrati kohtuistungi aeg,

Istungil esitas kohtunik paar küsimust, mees ei esitanud ka seal vastuväiteid ja kohus otsustas hagi rahuldada. 10 päeva oli aeg otsust edasi kaevata ning selle aja möödudes jõustus lahutus lõplikult.

Ühisvara meil ei olnud. Juriidiliselt läks kõik lihtsalt, emotsionaalselt aga muutus mingi aeg mu elu hullemaks veel kui abielu ajal, kuna tegemist oli vägivallatsejast alkohoolikuga. Alles kuid hiljem jõudis talle kõik kohale ja mul õnnestus temast lõplikult vabaneda. Aga see juba hoopis teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Pereelu ja suhted Lahutus kohtu vahendusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.