Esileht Pereelu ja suhted lahutus, lapsed, kolimine

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: lahutus, lapsed, kolimine

Postitas:

Mina kolisin teise linna.
Sest mul on siin tugisüsteemid.
Meie kooselu ajal oli mul mehest vähe abi laste hoidmisel ja kasvatamisel. Tema oli klassikaline Eesti mees, keda tited ja lapsed ei huvita. Tema jaoks oli tähtis olla tegija sõprade hulgas. Mis sest, et naisega on kokku lepitud, et lapsed näiteks neljapäeva õhtul temaga. Temal tuli siiski sõpradega midagi tähtsamat vahele ja teatada unustas ka, et tuli vahele. Mis sa naine vingud kogu aeg, ole vait ja saa üle.
Nii siis oligi meie elu selline, et temal oma tegemised ja meil lastega oma elu.
Kuniks selgus, et sinna oma tegemistesse kuulus mehel ka nooremat sorti naisolevus.

No vot, siis mõtlesin, et mulle aitab. Tegin plaanid, käisin töövestlusel ning andsin siis mehele teada, et hakkan kolima. Mees oli ülbe ja ebaviisakas – nähvis, et ma ei saa üksi hakkama, ja et küll ma teda veel palun.
Ja ma kolisin, ma ei hakanud mingit nõusolekut küsimagi. Arvan, et enamus naisi niimoodi teebki. Mehed üldiselt tegelikult ei viitsi kohtuga jamada. Sest nende eesmärk pole mitte võrdset lastehooldust saada, vaid lihtsalt naist kiusata. Aga kohtus võib kergesti omale ka hunniku kohustusi kaela saada. Ja see meestele siiski ei meeldi.
Mul on ükskõik, kas ta maksab või mitte (kuigi maksab vabatahtlikult). Mul on selle inimese suhtes ilmselt samasugused tunded nagu temal olid minu vastu. Ma ei hooli ja mul on ükskõik, mida ta tunneb, mõtleb või soovib. See pole minu probleem. Ma ei viitsi temaga midagi arutada või mingeid läbirääkimisi pidada nii nagu tema ajalooliselt minuga ei viitsinud.
Ma ei lange samasuguste solvanguteni, aga üheski asjas vastu tulla ma ka ei soovi.
Kui meil on ikka varasem kokkulepe, et tema võtab lapsed mai viimasel nädalal, siis mind absoluutselt ei huvita, et tal tuli seal midagi huvitavamat vahele ning ta saaks hoopis juuni esimesel nädalavahetusel võtta.
Siis jääb nii, et ärgu võtku mai viimasel, aga juuni esimesel on meil siiski omad plaanid ja neid me ümber ei tee.
Kui on isaga nädalavahetus ja ma olen sinna omale sõbrannadega spa plaaninud, siis ma ei pea tulema spast ära koju pühapäeva varahommikul, sest isa tahaks lapsi tagastada pühapäeva hommikul, et siis “oma elu elada”. Organiseerigu ise siis pühapäevane lapsehoid kui on oma elu vaja elada. NB – sel korral isa samuti lapsi ei võtnudki. Mina läksin ikka spaasse ja lapsed jäid mu vanematega.
Nii ongi siis nüüdseks kujunenud, et isa pole lapsi näinud üle poole aasta – sest tal on midagi alati vahele tulnud kokkulepitud ajaks.
Ongi hea rahulik olla.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 08:03; 14.06 12:52; 14.06 17:48; 15.06 19:58; 17.06 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline olukord, aga sellised isad räägivad kõigile, kuidas naine, vana nõid, ei lase lastega suhelda. Ise usub ka seda, et ta on ju tegeliult hea isa, ainuke asi, et eks on halb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust,

päris palju normaalseid vastuseid on vahepeal tulnud. Aitäh!

Kui kedagi taust huvitab, siis niipalju, et meie 10-aastase abielu jooksul surus mees vaikselt kõik kodused tööd minu kaela, ise tegi väidetavalt koguaeg “tööd” – mina seda ei tea, sest oma rahast kandis ta vaid maja ülalpidamiskulud ning ülejäänu kulus enda peale. Mina oma vanemahüvitise ja lasterahadega toitsin pere ja ostsin KÕIK lasteasjad ja kandsin kõik lastega seotud kulutused pluss osalesin maja renoveerimistöödel samuti rahaliselt. Eks aeg õpetas mind kokkuhoidlikuks ja taiplikuks, mul tekkis isegi kenake summa sokisäärde.
Kui talle lapsed praegu nii palju korda läheks, et neid pooleks ajaks endale nõuda, siis oleks võinud ta ka kooselu ajal nende eest hoolitseda aidata või kasvõi mängidagi (10 min nädalas mängu ei lähe nagu hästi arvesse….). Või pakuks neile hügieenilisi elamistingimusi. Praegu ma näen, et ta ajab lihtsalt kiusu.
Ja vastuseks 50/50 aja osas – nii me leppisime notaris kokku jah, aga mees ei pea seda! Kui lapsed on mehe juures 8-10 päeva kuus ja mees tagab neile ainult toidu (kõik muud kulutused on minu peal – riided, kooliasjad, kingitused sõpradele, lasteaiatasud, ravimid, bensiin nende sõidutamiseks, taskuraha, šampoonid jne jne), siis ma ei näe küll siin võrdsust. Ja keegi siin veel sõimas, et ema ahnitseb kõik raha endale… Jabur, aga kahjuks vist levinud suhtumine.

Kolimist (aga mitte lähitulevikus) plaanin seetõttu, et teises linnas oleks mul samuti töö- ja elukoht, ja tahaksin saada kaugemale kurjast eksmehest, kes mind pidevalt pasarahega üle valab.

Mu mõte on, et kui mees nõustuks lapsi nädalavahetuseti hoidma, siis meie kolimise korral tema jaoks ju midagi ei muutuks. Ma ei usu, et paar tundi autosõitu nädalalõppudel lastele väga traumeerivalt mõjuks.

Teiseks, kui ta tahab nädalavahetusel ise välja minna, siis hankigu lapsehoidja – kuna ta nagunii laste peale ei raatsi kulutada rohkem kui toiduraha, siis väljamineku lapsehoidjale võiks ju ometi teha.

Ja tegu pole vaese mehega, kes elaks peost suhu ja kellelt eks üritab viimast välja pigistada. Meie puhul on kahjuks tegu järjekordse näitega sellest, kuidas lugupeetud ja heade sissetulekute meeskodanik terroriseerib eksnaist ja karistab ka lapsi, neid mitte toetades.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.06 11:24; 12.06 11:38; 12.06 11:42; 12.06 11:50; 12.06 11:59; 12.06 13:03; 12.06 13:06; 12.06 14:01; 14.06 09:28; 14.06 09:48; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolisin teise linna.

Sest mul on siin tugisüsteemid.

Meie kooselu ajal oli mul mehest vähe abi laste hoidmisel ja kasvatamisel. Tema oli klassikaline Eesti mees, keda tited ja lapsed ei huvita. Tema jaoks oli tähtis olla tegija sõprade hulgas. Mis sest, et naisega on kokku lepitud, et lapsed näiteks neljapäeva õhtul temaga. Temal tuli siiski sõpradega midagi tähtsamat vahele ja teatada unustas ka, et tuli vahele. Mis sa naine vingud kogu aeg, ole vait ja saa üle.

Nii siis oligi meie elu selline, et temal oma tegemised ja meil lastega oma elu.

Kuniks selgus, et sinna oma tegemistesse kuulus mehel ka nooremat sorti naisolevus.

No vot, siis mõtlesin, et mulle aitab. Tegin plaanid, käisin töövestlusel ning andsin siis mehele teada, et hakkan kolima. Mees oli ülbe ja ebaviisakas – nähvis, et ma ei saa üksi hakkama, ja et küll ma teda veel palun.

Ja ma kolisin, ma ei hakanud mingit nõusolekut küsimagi. Arvan, et enamus naisi niimoodi teebki. Mehed üldiselt tegelikult ei viitsi kohtuga jamada. Sest nende eesmärk pole mitte võrdset lastehooldust saada, vaid lihtsalt naist kiusata. Aga kohtus võib kergesti omale ka hunniku kohustusi kaela saada. Ja see meestele siiski ei meeldi.

Mul on ükskõik, kas ta maksab või mitte (kuigi maksab vabatahtlikult). Mul on selle inimese suhtes ilmselt samasugused tunded nagu temal olid minu vastu. Ma ei hooli ja mul on ükskõik, mida ta tunneb, mõtleb või soovib. See pole minu probleem. Ma ei viitsi temaga midagi arutada või mingeid läbirääkimisi pidada nii nagu tema ajalooliselt minuga ei viitsinud.

Ma ei lange samasuguste solvanguteni, aga üheski asjas vastu tulla ma ka ei soovi.

Kui meil on ikka varasem kokkulepe, et tema võtab lapsed mai viimasel nädalal, siis mind absoluutselt ei huvita, et tal tuli seal midagi huvitavamat vahele ning ta saaks hoopis juuni esimesel nädalavahetusel võtta.

Siis jääb nii, et ärgu võtku mai viimasel, aga juuni esimesel on meil siiski omad plaanid ja neid me ümber ei tee.

Kui on isaga nädalavahetus ja ma olen sinna omale sõbrannadega spa plaaninud, siis ma ei pea tulema spast ära koju pühapäeva varahommikul, sest isa tahaks lapsi tagastada pühapäeva hommikul, et siis “oma elu elada”. Organiseerigu ise siis pühapäevane lapsehoid kui on oma elu vaja elada. NB – sel korral isa samuti lapsi ei võtnudki. Mina läksin ikka spaasse ja lapsed jäid mu vanematega.

Nii ongi siis nüüdseks kujunenud, et isa pole lapsi näinud üle poole aasta – sest tal on midagi alati vahele tulnud kokkulepitud ajaks.

Ongi hea rahulik olla.

Olen teemaalgataja.
Kirjeldasid täpselt minu elu abielu ajal 🙂 Kadestan sind, et asi sellisena lahenes. Mul ka täiesti suva, kas ta maksab või mitte, ma saan ise ka oma lapsed üles kasvatatud. Peaasi, et ma tast rahu saaksin.
Ma muidugi loodan, et ehk aja jooksul mehe viha ja kius lahtuvad, või leiab uue naise, ja saan ka parem elu peale 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.06 11:24; 12.06 11:38; 12.06 11:42; 12.06 11:50; 12.06 11:59; 12.06 13:03; 12.06 13:06; 12.06 14:01; 14.06 09:28; 14.06 09:48; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tööd sa muidu ise ka teed, et sul on aega pidevalt laste nina pühkida ja särki vahetada. Sinu eksi asemel võtaksin muidu pakkumise vastu, maksaksin sulle paar sotti kuus ja oleks teema unustatud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:15; 14.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tööd sa muidu ise ka teed, et sul on aega pidevalt laste nina pühkida ja särki vahetada. Sinu eksi asemel võtaksin muidu pakkumise vastu, maksaksin sulle paar sotti kuus ja oleks teema unustatud.

Noh. Suurem osa naisi käib tööl ja jaksab lastel särki vahetada ja süüa anda.
Oma kogemusest.
Kell 6.15 äratus.
Pott tulele, puder hakkama, kohv endale. Siis panen ennast valmis.
Kell 7.00 äratan lapsed, pesema, riidesse sööma.
Kell 7.40 lahkume kõik koos kodust. Lapsed kooli (varem lasteaeda, ise tööle).
Kell 8.00 olen kenasti tööl ja lapsed koolis.
Töölt tulen kell 16.30. Siis poetiir, siis söögivalmistamine, siis lapsed laekuvad trennist ja mujalt. Söövad. Jutusame, arutame päeva asju.
Siis teen koduseid toimetusi. Köök korda, toad kiirelt üle, suurem sodi kokku (kes jättis jäätisepaberi, kelle sokid maas jne), mustad riided pessu, puhtad nöörilt kappidesse.
Siis õppimine. Noorem vajab üsna palju tuge. Vahel nutame ka, sest õppimine on ju tüütu.
Mõnikord läheb ikka kella 21-ni ära.
Enamasti teen kella 20 paiku väikese jooksutiiru.
Siis pesud kuivama, kurjustan, et koolikotid kokku saaks.
Siis vedeleme väheke diivanil.
Ja läheme magama.
Ja järgmisel päeval algab uus ring.

Tavaline elu lastega.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 08:03; 14.06 12:52; 14.06 17:48; 15.06 19:58; 17.06 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tööd sa muidu ise ka teed, et sul on aega pidevalt laste nina pühkida ja särki vahetada. Sinu eksi asemel võtaksin muidu pakkumise vastu, maksaksin sulle paar sotti kuus ja oleks teema unustatud.

Noh. Suurem osa naisi käib tööl ja jaksab lastel särki vahetada ja süüa anda.

Oma kogemusest.

Kell 6.15 äratus.

Pott tulele, puder hakkama, kohv endale. Siis panen ennast valmis.

Kell 7.00 äratan lapsed, pesema, riidesse sööma.

Kell 7.40 lahkume kõik koos kodust. Lapsed kooli (varem lasteaeda, ise tööle).

Kell 8.00 olen kenasti tööl ja lapsed koolis.

Töölt tulen kell 16.30. Siis poetiir, siis söögivalmistamine, siis lapsed laekuvad trennist ja mujalt. Söövad. Jutusame, arutame päeva asju.

Siis teen koduseid toimetusi. Köök korda, toad kiirelt üle, suurem sodi kokku (kes jättis jäätisepaberi, kelle sokid maas jne), mustad riided pessu, puhtad nöörilt kappidesse.

Siis õppimine. Noorem vajab üsna palju tuge. Vahel nutame ka, sest õppimine on ju tüütu.

Mõnikord läheb ikka kella 21-ni ära.

Enamasti teen kella 20 paiku väikese jooksutiiru.

Siis pesud kuivama, kurjustan, et koolikotid kokku saaks.

Siis vedeleme väheke diivanil.

Ja läheme magama.

Ja järgmisel päeval algab uus ring.

Tavaline elu lastega.

Kas trenn on hädavajalik või peab olema suurema elatise saamiseks? On sellest trennist ka mingeid tulemusi või niisama nühkimine?
Milline laps suudab peale pikka koolipäeva ja trenni kooliülesandeid lahendada?
Kas sulle endale on okey lastega koos klo 21 õppida?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:15; 14.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi hobi on hädavajalik juba yldhariduse täiendamisex & silmaringi laiendamisex. Trenn veel tänapäeval eriti, vanasti roniti targemat tegevust leidmata puu otsa & kimati jalgratastel ringi, nyyd võib napima liikumisvajadusega jõnglane nutiseadme kylge kinni kasvada, kuigi kangelaslik poole miinimumelatise maxja ei pruugi seda märgatagi.

Mina lahendasin omal ajal esimese abikaasaga asjad nii, et tema ei pea midagi maxma, temal pole midagi kobiseda & lapsed suhtlevad temaga, nagu ise tahavad. Toimis. Praegusex täisealistest lastest käib yx isa & tema suguvõsaga ysna tihedalt läbi, teine on algusest peale kinnitanud, et toda meest tema ei tunne. Mina ei ole kumbagi mõjutanud kummaski suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kiuslikust ja ebapädevust hindate te ju ainult kaebaja sõnade järgi.

Perekoolis saab algatatud teemasid võtta üksnes heas usus ja pole mõtet kahelda, kas teemaalgataja räägib tõtt või mitte. Kui ta just iseenda jutule vastu rääkima ei hakka.
Siin lahatavad juhtumid on üksnes teoreetilised. Reaalsed otsused peab teemaalgataja ise tegema nii kuinii.
Alahooldatus on asi, mis on näha. Kadunud kooliasjad samuti. Rääkimata sellest, et laste neid kulusid, mis ei ole seotud söögi või eluasemekuludega, tuleb lapsevanematel tõesti koos kanda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas trenn on hädavajalik või peab olema suurema elatise saamiseks? On sellest trennist ka mingeid tulemusi või niisama nühkimine?
Milline laps suudab peale pikka koolipäeva ja trenni kooliülesandeid lahendada?
Kas sulle endale on okey lastega koos klo 21 õppida?

Ma ei tea, kas trenn on hädavajalik.
Trennid lastele meeldivad. Nad elakski trennides kohati. Kuumaks on 10 eurot. Ja niikaua kui lapsed rõõmuga trennis käivad, mul on ükskõik, kas nühivad seal niisama või hakkavad suurteks tegijateks. Trennid on lastele ka üks sotsiaalse suhtlemise kohti. Minu meelest ikka oluliselt etem tegevus kui arvutis passimine.

Nagu juba eelnevalt ütlesin, et minu pärast võib eksmees üleüldse mitte elatist maksta.
Lapsed ise kindlasti sellega nõus pole, et ma neil trennidest ära käsiks tulla ning selle võrra saaks varem õppida.
Nagu mainisin, noorem laps vajab õppimisel rohkem toetust. Samas on väga kohusetundlik ja ühtki asja tegemata pole nõus jätma.
Mitte selle pärast ei nuta ta need üksikud korrad õppimisel, et liiga palju ja liiga hilja õppimine, vaid tema tahab asja perfektselt teha – pole esimene ega viimane niisugune laps, kellel vanem lubaks kergemalt, aga laps ise ei taha.

Sa jätad nüüd mulje nagu me õpiks pidevalt kell 21.
Enamasti ikka alustame kella 19 ajal ja juba kell 20 lähen tavaliselt jooksutiirule.
Muide – õppimine ei pea olema mingi vaev ja häda. Paljud teemad annab üsna lõbusaks teha ja kogu vahmiil sinna kaasata. Näiteks loodusõpetuse või ajaloo kohta videosid vaadata ja otsida, teatmeteoseid tuhnida. Korrutustabelit ei pea õppima istudes laua taga – täitsa võib seda teha rattamatkal või teel vanaema juurde.
Vihasena pole niikuinii mõtet õppida, parem natuke nutta, siis natuke huumorit, soe tee ja küpsised ja saab jälle rahulikult edasi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 08:03; 14.06 12:52; 14.06 17:48; 15.06 19:58; 17.06 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks sõbranna ka lahutas ja mees kiuslik ning hädaldas kõigile et naine nõme, ei lase lastega olla, nõuab raha jne. Nõudis ka ühist hooldusõigust ja polnud lastega üldse tegelenud. Sõbrannal tuli USAs 3-nädalane koolitus. Pakkis lapsed kokku (3 last, vanim 7 aastane ja noorim alla 2 aasta) ja viis mehe poole ja läks lennukile. Kaasa pani ka 30 leheküljelise juhendi, kuidas lastega hakkama saada. Tagasi tulles mehelt lapsed tagasi saades sai ka vabanduse, et nii nõme oli, ühist hooldusõigust ei nõudnud ja maksab rõõmuga alimente. Lastega kohtub korra paar kuud ja kõik on rahunenud. Kui ikka meest korra ehmatada, et võtadki kõik lapsed siis endale, enamik ehmuvad ära 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja vastuseks 50/50 aja osas – nii me leppisime notaris kokku jah, aga mees ei pea seda! Kui lapsed on mehe juures 8-10 päeva kuus ja mees tagab neile ainult toidu (kõik muud kulutused on minu peal – riided, kooliasjad, kingitused sõpradele, lasteaiatasud, ravimid, bensiin nende sõidutamiseks, taskuraha, šampoonid jne jne), siis ma ei näe küll siin võrdsust. Ja keegi siin veel sõimas, et ema ahnitseb kõik raha endale… Jabur, aga kahjuks vist levinud suhtumine.

aga kas sa jagad mehega võrdselt riigilt saadavat 520eurost lastetoetust? kui mitte, siis on täiesti normaalne see, et mees oma ajal toidab lapsed ja sina ostad riigi toetuse eest neile riided jms. eluasemekulud on mõlemal ju, samuti toidukulu.
520 euro eest kuus saab need kulud ilusti kaetud
ja muide, kui kohtusse pöördud, siis loetakse see riiklik toetus juba laste kulude katteks ning selle võrra vähendatakse elatist

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:23; 16.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas sa jagad mehega võrdselt riigilt saadavat 520eurost lastetoetust? kui mitte, siis on täiesti normaalne see, et mees oma ajal toidab lapsed ja sina ostad riigi toetuse eest neile riided jms. eluasemekulud on mõlemal ju, samuti toidukulu.
520 euro eest kuus saab need kulud ilusti kaetud
ja muide, kui kohtusse pöördud, siis loetakse see riiklik toetus juba laste kulude katteks ning selle võrra vähendatakse elatist

Sul pole laste kasvatamisest ja nendega seotud kuludest õrna aimu ka.
Kui 520 eurot kolme lapse peale ära jagada, siis jääb lapse kohta umbes 173 eurot.
See pole küll mingi ulmesumma.

Kui isa osaleb laste elus täiesti võrdselt, siis jah võiks kaaluda kogu raha 50/50 jagamist.
Oma toad ja voodid nii isa kui ema juures? Jalgrattad, uisud, arvutid, koolitarbed? (joonistusplokid, joonlauad, taskuarvutid, joonlauad, värvipliiatsid, vildikad, mallid, sirklid, heegelnõel, kangas tikkimiseks, lõng ja kõik muu), telefonid ja muud vidinad, riideid pesevad võrdselt nii ema kui isa, ravimeid ostavad võrdselt nii ema kui isa, sõprade sünnipäevadele kulutavad mõlemad vanemad võrdselt?

Minu laste isa eeldab, et lapsed saabuvad talle seljakottidega puhaste riietega ning tagasi minu juurde kogu musta pesu laadung kaasa pakitud. Lastel peavad kaasas olema oma hambaharjad ja hügieenitarbed.
Kas mõni isa läheb teismelisele tütrele näiteks tampoone ostma? Või kas ta märkab vähemalt raha pakkuda lapsele selliseks asjaks?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 08:03; 14.06 12:52; 14.06 17:48; 15.06 19:58; 17.06 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhhh, sellised teemad on jätkuvalt meeldetuletuseks mitte kunagi Eesti mehega mitte mingeid lapsi saada….
Uskumatu!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 520 eurot kolme lapse peale ära jagada, siis jääb lapse kohta umbes 173 eurot.
See pole küll mingi ulmesumma.

Kui isa osaleb laste elus täiesti võrdselt, siis jah võiks kaaluda kogu raha 50/50 jagamist.
Oma toad ja voodid nii isa kui ema juures? Jalgrattad, uisud, arvutid, koolitarbed? (joonistusplokid, joonlauad, taskuarvutid, joonlauad, värvipliiatsid, vildikad, mallid, sirklid, heegelnõel, kangas tikkimiseks, lõng ja kõik muu), telefonid ja muud vidinad, riideid pesevad võrdselt nii ema kui isa, ravimeid ostavad võrdselt nii ema kui isa, sõprade sünnipäevadele kulutavad mõlemad vanemad võrdselt?

see 173 eurot per laps katab ilusti vildikate jms kulud. telefone pole vähemalt meie pere juba 10+ aastat ostnud, sest operaatorid pakuvad pidevalt 2aastase lepinguga tasuta uut telefoni.
vaevalt, et need lapsed ka isa juures kolmekesi ühel täispuhutaval madratsil magavad, samuti ei pruugi neil ema juures igal oma tuba olla. teemaalgataja kolis ju koos lastega mehe juurest ära, seega just isa juures on lastel nende algsed elutingimused olemas. arvad, et teemaalgataja üüris 4-5toalise korteri, et igal lapsel oleks oma tuba?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:23; 16.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 173 eurot per laps katab ilusti vildikate jms kulud. telefone pole vähemalt meie pere juba 10+ aastat ostnud, sest operaatorid pakuvad pidevalt 2aastase lepinguga tasuta uut telefoni.
vaevalt, et need lapsed ka isa juures kolmekesi ühel täispuhutaval madratsil magavad, samuti ei pruugi neil ema juures igal oma tuba olla. teemaalgataja kolis ju koos lastega mehe juurest ära, seega just isa juures on lastel nende algsed elutingimused olemas. arvad, et teemaalgataja üüris 4-5toalise korteri, et igal lapsel oleks oma tuba?

Aga äkki üüriski. Arvestades, et mees jäi endisesse koju, siis jah eluasemekulud naisel võivadki päris kopsakad olla. Seda juhul kui naine soovib, et lastel oleks hea olemine.
Mõni mees võiks proovida kolme last selle 520 euroga aasta otsa kasvatada. Küll saab alles üllatus olema. Saate teada, mis maksavad laste saapad, püksid, koolikotid, tõukerattad, õueriided, ja kui võimatutesse kohtadesse üldse lastega raha kaob. Nagu põhjatu mutiauk. No oletame näiteks 12-aastane laps. Kui palju taskuraha talle annaksite? Mitu korda sõpradega kinno lubaksite? Kas tohib kinos ka popkorni osta? Kui läheb koolist otse trenni, kas tohib kohvikust või midagi näksimiseks osta?
Kui mees ise ei tule 500 euroga kuus toime (sest tal on autoliising ja kõige uuem telefon, uus televiisor ja lahe on ju ka drooni omada, sõprade juurde peab ikka õlled kaasa ostma jms jne jne jne), siis miks arvatakse, et lapsele piisab igapäevasest koolilõunast ja uut ratast pole ka vaja…

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.06 08:03; 14.06 12:52; 14.06 17:48; 15.06 19:58; 17.06 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere hommikust,

ei hakka kõigile eraldi vastama.
Tore, et on ka arusaajaid inimesi.
Isa on meil, jah, selline, kel kõik kõige uuemad tehnikavidinad, droon, motikas jne. Peale minu väljakolimist soetati ka hulgaliselt uut mööblit (ju ei saanud ta enam samal diivanil istuda, mida mina olin oma kohalolekuga rüvetanud 😀 )
Aga lastele enam ei jagu. Kohe mitte midagi, välja arvatud mõttetud mänguasjad, et lastele märku anda “emme küll teile neid ei ostaks!”.

Äh, on nagu on. Ma võin need lapsed üksi, ilma tema abita, ka üles kasvatada (kusjuures mul on üks vanem laps veel mu eelmisest suhtest, keda kasvatan üksi), lihtsalt loodan, et soovi korral saan ära kolida ja isa, ise laste elus pmst osalemata ja alimente maksmata hakkaks nõudma, et ma ei tohi kolida.

Kaalun tõsiselt seda varianti, et anda lapsed 2-3 nädalaks järjest talle 😀 Aga seda on vist tulemusrikkam teha kooli- ja lasteaia ajal, sest suvel ongi lastega lihtsam.
Aitäh sellele käole hea nõu eest 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.06 11:24; 12.06 11:38; 12.06 11:42; 12.06 11:50; 12.06 11:59; 12.06 13:03; 12.06 13:06; 12.06 14:01; 14.06 09:28; 14.06 09:48; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin need lapsed üksi, ilma tema abita, ka üles kasvatada (kusjuures mul on üks vanem laps veel mu eelmisest suhtest, keda kasvatan üksi),

Vaata, et sa järgmise mehega järgmisi lapsi ei sigita, selge ju on, et mehi valida sa ei oska.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted lahutus, lapsed, kolimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.