Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus, töö ja lapsed.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Lahutus, töö ja lapsed.

Postitas:

Tere.
Peres kasvamas viis last, kellest ühel raske puue. Mees “harrastab” pidevat psühho-, vaimset-, ja majanduslikku terrotit. Ähvardused, karistused, poest ainult hommikusöögi krõpsude ja piima ostmine. Selleks, et poest midagi muud saada, peab ikka korralikult kuulekas ja lömitav olema. Elame koos, oleme abielu, lahutust ei anna, ära ei lähe, meil ühine kinnisvara. Tahaksin lastega üürikorterisse kolida, kasvõi teise linna. Praegu ma tööl ei käi, kuna elame maal ja ma 12 tundi päevas autojuht. Linnas saaks lapsed ise ühistranspordiga liigutud, vähemalt suuremad. Väiksem esimeses ja erivajadustega laps neljandas. Temale peab kooli hiljemalt 14.30 vastu minema. Saaksin tööl käia, siis kella kaheksast kaheni. Hea meelega läheksin klienditeenindajaks. Saaks kodust minema, et lapsed ja mina seda terrorit enam kannatama ei peaks. Linn ja töökoht on hetkel ainukesed võimalused mida näen. Hiljem siis lahutus ja kinnisvara jagamine – kuna tegemist suurte kogemustega kohtus käijaga ja rahapuuduse all mitte kannatajaga, siis saab see protsess väga hirmus ja pikk olema, lisaks ähvardused, et võtab lapsed endale ja mina neid ei näe. Hetkel ta laste ja koduga üldse ei tegele. Moto: ise ei taha aga teistele ka ei anna. Kui lapsed soovivad võivad tema juures käia, tõenäoliselt suudab ta raha ja asjadega nende, vähemalt väiksemate armastuse ära osta, hetkel aga nad ei taha temaga ilma minuta kodus olla. Kui ma kodus pole(toon-viin parajasti kedagi), heliseb mul pidevalt telefon, et emme tule koju, issi jälle karjub ja ähvardab, nii ma üritan kogu aeg kõiki kaasas sõidutada. Koolis läheb neil muidu hästi, aga kodutöõsid raske autos teha, kuna kodus isaga ei taha keegi olla.
(Lapsed: 18,16,13,11,9). Kas mul esialgu oleks võimalik ka mingeid sotsiaaltoetusid taotleda. Praegu tänu mehe 2700.- palgale ei saa midagi. Korteri üürimiseks vaja tagatist ja lepingutasu. Tänu mehe mineviku pattudele saan hetkel lastetoetusi kätte vaid 578.- (riik võtab Ülejäänu ära). Sellest saavad lapsed riideid, jalanõusid, trennidesse vajalikud tarbed. Gümnasistid söögiraha, seda veel käia ühel aasta ja teisel kaks. Ja autosse ostan ise söödavat, et enne trenn lapsed midagi kõhtu saaksid. Ühesõnaga minu saadava rahaga venitab parimal juhul poole kuust läbi. Kas oleks võimalik leida tööd mis oleks 8-14? Kas laste teise kooli panemiseks on isa luba vaja? (suured jäävad samasse kooli edasi ja hakkavad bussi-rongiga koolis käima). Kust otsast üldse sellist suurt operatsiooni peaksin alustama? Tänud, kes viitsib kaasa mõelda.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan pöörduda töötukassasse.Esiteks saad sa puudega lapse kasvatamise hõive pealt töötutoetust ning kui sa tõesti lähed sooviga, et sa soovid leida tööd (ükskõik millise koormusega), siis nad ka aitavad Sul seda leida.

Kus piirkonnas praegu elad?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks lõpust – laste viibimiskoha ja kooli muutmiseks pead saama mehe nõusoleku. Kui ei – on vaja minna kohtusse ja nõuda otsustusõigust siis konktreetselt viibiskoha ja kooli osas. Võiks minna ka osaliselt hooldusõiguse muutmiseks – aga see võtab aega, samas need kes on üle 14 saavad ise otsustada (kohtus on see määrav).
Ütlen ausalt – korteri leidmisega saab olema raske, ei võeta meelsasti just 5-lapselisi ja suht kahtlase sissetulekuga peresid üürnikuks. Ise ka ei teeks seda.
Kuidas on suhted oma vanematega, sugulastega – sest üksi, rahatuna, 5 lapsega -sa seda elumuutust välja ei vea, eriti kui on veel selline mees.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 09:36; 14.04 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

änu mehe mineviku pattudele saan hetkel lastetoetusi kätte vaid 578.- (riik võtab Ülejäänu ära).

Kuidas võtab riik ära lastetoetusi ja mitte mehe palka, kui tegu on mehe pattudega?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtagi.
Ja kuidagi muuseas saadi veel 5 last.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igasuguste toetuste saamise aluseks on see, et mehelt on elatis välja nõutud. elatist saad nõuda ka mehega abielus olles ja koos elades.
lahutust ei ole võimalik mitte anda – kui üks osapool pöördub lahutamise sooviga kohtusse, siis kohus abielu ka lahutab, olgu teine pool nõus või mitte.
kuidas suuremad lapsed isaga läbi saavad, kas nemad jääksid koju või tahaksid sinuga linna üürikasse tulla?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:48; 14.04 20:45; 15.04 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Peres kasvamas viis last, kellest ühel raske puue.
Mees “harrastab” pidevat psühho-, vaimset-, ja majanduslikku terrotit. Elame koos, oleme abielu, lahutust ei anna, ära ei lähe, meil ühine kinnisvara. Tahaksin lastega üürikorterisse kolida, kasvõi teise linna. Praegu ma tööl ei käi, kuna elame maal ja ma 12 tundi päevas autojuht. Väiksem esimeses ja erivajadustega laps neljandas.

Aa, sina oled ju see, kes facebooki ärevushäiretes ka halab. Et 5 last, üks puudega, elate maal, pool päeva sõidutad lapsi jne. Mees on nii halb, jajah. Ja sellisega said siis 5 last.
Ärevushäiretest jätad siin praegu kirjutamata. Aga selle fb hala peale olen küll mõelnud, et peab ikka hea mees olema, kes sellist naist kannatada suudab. Kirjutad oma asjadest avalikult, sa arvad, et selline info sinu meheni ei jõua? Sry aga sa oled ju oma mehe visiitkaart, teed talle praegu marki.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 11:30; 18.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas siis sellise terroristiga lausa 5 last saadi? Mehe võögade pärast, on naisel kt kallal? Kuidas?
Haige iba, ausalt.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, esiteks oled sa väga tubli ema, sellise pereelu kõrvalt on lihtne saada ärevushäire. Püüa ehk mehega rääkida mõnel tema “paremal” päeval – räägi, et lastel on raske kui peavad sinu napist sissetulekust söödud ja riietatud saama. Tegelikult on ju nemad need, kes võiksid olla paremini riides ja saada lihtsamalt söönuks. Ehk maini ka, et rahaga on kitsas ja plaanid minna küsima toetusi või toidu- ja riideabi vallast / linnast. (Loe edasi, miks) Mõtle tugivõrgustikule – enda ja mehe vanemad, õed-vennad, kas suuremad saavad vajadusel aidata väiksemail koolist tulla või trenni viia? Ehk ei pea lapsed kooli muutmagi?
Kindlasti on väga raske uuesti alustada. Pidepunktidena ehk kohalik sotsiaaltöötaja (äkki on vallal-linnal vabu sotsiaalkortereid?) Viie lapsega koduvägivalla all kannatav pere peaks olema prioriteet. Aktiivne sotsiaaltöötaja aitab luua kontakti tööandjatega ja saab olla lihtsalt toeks uues elukorralduses. Tema oskab ka toetuste osas nõu anda, kuid kindlasti pead abielu korral lahutama ja andma sisse elatise nõude. Kohalik lastekaitsetöötaja, kui on eraldi inimene, saab ehk aidata mehega kõnelemisel (rääkida temaga ise pere ülalpidamisest ja pere vajadustest) ja ehk olla toetamas sotsiaaltöötaja juures korteriküsimuse lahendamisel. Julgust ja pealehakkamist ning tugevust oma otsustega toimetulekul see kõik muidugi nõuab, aga minu meelest saab sinu praegusest elust vaid paremaks minna.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, sina oled ju see, kes facebooki ärevushäiretes ka halab. Et 5 last, üks puudega, elate maal, pool päeva sõidutad lapsi jne. Mees on nii halb, jajah. Ja sellisega said siis 5 last.
Ärevushäiretest jätad siin praegu kirjutamata. Aga selle fb hala peale olen küll mõelnud, et peab ikka hea mees olema, kes sellist naist kannatada suudab. Kirjutad oma asjadest avalikult, sa arvad, et selline info sinu meheni ei jõua? Sry aga sa oled ju oma mehe visiitkaart, teed talle praegu marki.

Nüüd ei saanudki sellest kommentaarist aru. Kas ärevushäire põdemine on midagi häbiväärset, et teemaalgataja peaks praegu piinlikkusest silmi maha lööma? Või on sinu arvates häbiväärne see, et teemaalgataja on raskes olukorras? Või on häbiväärne see, et ta otsib lahendusi, kuidas sellest olukorrast välja tulla? Mis su kommentaari point on? Said teada anda, et tundsid teemaalgataja ära? Nii, ja edasi?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:56; 14.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks lõpust – laste viibimiskoha ja kooli muutmiseks pead saama mehe nõusoleku. Kui ei – on vaja minna kohtusse ja nõuda otsustusõigust siis konktreetselt viibiskoha ja kooli osas.

Ma ei ole küll üldse selliste teemade asjatundja (isiklikud kogemused puuduvad ja selles osas seaduseid ei tunne), aga oled sa ikka kindel, et ei eksi?

Et kui mu mees osutub ühel päeval vaimselt ja/või füüsiliselt vägivaldseks minu ja laste suhtes, siis peaksin lahkumiseks mehe käest luba küsima? On see ikka kindel, et mees, kes harrastab psühhoterrorit, laseb naisel ja lastel rahulikult ära minna? Või sain ma praegu sinu kommentaari mõttest valesti aru?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:56; 14.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsid äkki neilt nõu.
http://www.naisteliin.ee/

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi on siin väga mäda: isa saab 2700 € palka ja tema võlgu nõutakse sisse hoopis tema naiselt.

Pealegi EI SAA kohtutäitur pöörata nõuet riiklike peretoetustele ega puuetega inimeste toetustele. http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/t%C3%B6%C3%B6tasu-arestimise-skeem Samas ega täitur ei tea, mis raha laekub inimese arvele. Seega peab pöörduma kohtutäituri poole digiallkirjastatud avaldusega, kus tuua ära, mis tulud kontole igakuiselt laekuvad. Selleks oleks vaja vastavad dokumendid sotsosakonnast vmt hankida.

Teiseks tuleb anda kohtusse hagi lahutuseks.

Kolmandaks tuleb anda kohtusse hagi laste elukoha määramiseks ema juurde ja isalt elatise väljamõistmiseks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks lõpust – laste viibimiskoha ja kooli muutmiseks pead saama mehe nõusoleku. Kui ei – on vaja minna kohtusse ja nõuda otsustusõigust siis konktreetselt viibiskoha ja kooli osas.

Ma ei ole küll üldse selliste teemade asjatundja (isiklikud kogemused puuduvad ja selles osas seaduseid ei tunne), aga oled sa ikka kindel, et ei eksi?

Et kui mu mees osutub ühel päeval vaimselt ja/või füüsiliselt vägivaldseks minu ja laste suhtes, siis peaksin lahkumiseks mehe käest luba küsima? On see ikka kindel, et mees, kes harrastab psühhoterrorit, laseb naisel ja lastel rahulikult ära minna? Või sain ma praegu sinu kommentaari mõttest valesti aru?

jah, laste elukoha registreerimiseks on vaja mõlema vanema nõusolekut, samuti kooli vahetamiseks, reisimiseks jne. seda siis juhul, kui on ühine hooldusõigus.
vastasel juhul võiks ju seesama mees lapsed lihtsalt koolist ära võtta ja kodust 50 km kaugusel asuvasse kooli õppima saata – lihtsalt naljaviluks.

Teise hooldusõigusliku vanema nõusolek
Alaealise lapse elukoha registreerimiseks tuleb esitada teise hooldusõigusliku vanema kirjalik nõusolek. Nõusolek tuleb esitada ka siis, kui alaealise lapse elukoht esitatakse Eestist välisriiki või vastupidi. https://www.siseministeerium.ee/et/tegevusvaldkonnad/rahvastikutoimingud/elukohatoimingud

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:48; 14.04 20:45; 15.04 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks lõpust – laste viibimiskoha ja kooli muutmiseks pead saama mehe nõusoleku. Kui ei – on vaja minna kohtusse ja nõuda otsustusõigust siis konktreetselt viibiskoha ja kooli osas.

Ma ei ole küll üldse selliste teemade asjatundja (isiklikud kogemused puuduvad ja selles osas seaduseid ei tunne), aga oled sa ikka kindel, et ei eksi?

Et kui mu mees osutub ühel päeval vaimselt ja/või füüsiliselt vägivaldseks minu ja laste suhtes, siis peaksin lahkumiseks mehe käest luba küsima? On see ikka kindel, et mees, kes harrastab psühhoterrorit, laseb naisel ja lastel rahulikult ära minna? Või sain ma praegu sinu kommentaari mõttest valesti aru?

Kui vanematel on ühine hooldusõigus, siis saab lapse viibimiskohta ja ka kooli muuta mõlema nõusolekul. Uus linn/vald ei registreeri lapse uut elukohta, kui ei ole mõlema vanema nõusolekut. Seega ma selgitan – tuleb pöörduda kohtusse ja küsida konkreetselt otsustusõigust selle viibimiskoha kohta, sest hooldusõiguse muutmine võtab aega. Kui on oht lapsele – siis saab teha ka esialgse õiguskaitsena, aga siis peavad olema tõendid selle kohta (mitte väited). Loomulikult ei ole keeldu ohu korral kodust lahkuda, aga uue elukoha (viibimiskoha) osas tuleb kohtust saada selleks vastav õigus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 09:36; 14.04 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselt on mees seni kenasti naise suu rahapatakaga kinni tagunud – see oleks minu loogika, miks üks naine teeb 5 last jutti ja otsustab oma karjääri (ilmselt ka hariduse) üle parda visata.

lahutuse saad niikuinii.

olete abielus, seega õnneks ei saa mees teie ühise varaga ilma sinu teadmata ühtegi tehingut teha. asi seegi, sul on, mida tulevase kodu soetamises tagatiseks panna.

enne, kui üldse midagi teed, hakka koduseid ähvardusi lindistamza (olemas mobiilile tõmmatavad tasuta telefonikõnesid salvestavad äpid ja diktofoniäpid), võimalusel filmima. muidu ütleb mees kohtus, et naisel ei olnud seni puudust millekski, tema oli nii hea mees, et võimaldas sellist koduse proua elu, nüüd alles teine va perutab, ilmselt leidis omale uue järjekordse armukese vms. sellised lahutused on ülimalt alatud.

kuidas on võimalik, et riik võtab ära lastetoetuste raha? seda ei saa ju puutuda isegi kohtutäiturid (parandage palun, kui eksin)? kas su mees on kriminaal/petis? ausalt öeldes, kui senini selline must raha kõlbas vastuvõtmist, siis minu kaastundest kaob kiirelt pool…

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 18:43; 15.04 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne, kui üldse midagi teed, hakka koduseid ähvardusi lindistamza (olemas mobiilile tõmmatavad tasuta telefonikõnesid salvestavad äpid ja diktofoniäpid), võimalusel filmima. muidu ütleb mees kohtus, et naisel ei olnud seni puudust millekski, tema oli nii hea mees, et võimaldas sellist koduse proua elu, nüüd alles teine va perutab, ilmselt leidis omale uue järjekordse armukese vms. sellised lahutused on ülimalt alatud.

mõttetu tegevus, selliseid salajasi lindistusi ei võeta kohtus tunnistusena arvesse

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 10:48; 14.04 20:45; 15.04 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne, kui üldse midagi teed, hakka koduseid ähvardusi lindistamza (olemas mobiilile tõmmatavad tasuta telefonikõnesid salvestavad äpid ja diktofoniäpid), võimalusel filmima. muidu ütleb mees kohtus, et naisel ei olnud seni puudust millekski, tema oli nii hea mees, et võimaldas sellist koduse proua elu, nüüd alles teine va perutab, ilmselt leidis omale uue järjekordse armukese vms. sellised lahutused on ülimalt alatud.

mõttetu tegevus, selliseid salajasi lindistusi ei võeta kohtus tunnistusena arvesse

iseenda salvestusi võib salvestada iga kell, kolmandate isikutevahelisi ei või. kui vaja tõestada naisevastast vaimset-füüsilist vägivada (nb! mitte lastevastast), siis kuidas veel tõestada kodust vägivalda kui mitte just niimoodi???

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 18:43; 15.04 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed: 18,16,13,11,9). Tänu mehe mineviku pattudele saan hetkel lastetoetusi kätte vaid 578.- (riik võtab Ülejäänu ära).

9-aastane 1. klassis? See selleks.
Kuidas sul neid toetusi siis nii vähe on? Mul 4 last ja toetusi kokku 620.-

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed: 18,16,13,11,9). Tänu mehe mineviku pattudele saan hetkel lastetoetusi kätte vaid 578.- (riik võtab Ülejäänu ära).

1. kui peretoetuste saaja on EMA ei saa riik ISA pattude pärast peretoetustest sentigi ära võtta!
Miks teil isa peretoetusi saab?

2. Kui kõik st ka 18a ja 16a õpivad, siis
peretoetused
I (18) 60
II(16) 60
III(13) 100
IV (11) 100
V (9) 100
+ lasterikka pere toetus 300
ehk 720 kuus

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:31; 17.04 10:24; 17.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed: 18,16,13,11,9). Tänu mehe mineviku pattudele saan hetkel lastetoetusi kätte vaid 578.- (riik võtab Ülejäänu ära).

1. kui peretoetuste saaja on EMA ei saa riik ISA pattude pärast peretoetustest sentigi ära võtta!

Miks teil isa peretoetusi saab?

2. Kui kõik st ka 18a ja 16a õpivad, siis

peretoetused

I (18) 60

II(16) 60

III(13) 100

IV (11) 100

V (9) 100

+ lasterikka pere toetus 300

ehk 720 kuus

Arvestus on vale:
I ja II laps saavad 60 ja III-V saavad 200 per face. Siia lisaks lasterikka pere toetus 300, pluss raske puudega laps saab veel 80.55 Sisuliselt saab teemaalgataja juba piisavalt raha riiklike toetustena (60+60+200+200+200+300+80=1100 eurot), et kenasti majandades saaks antud rahadega toime tuldud küll, seniks, kuni saab elatise ka mehelt välja aetud. Elatisabi peaks ka lapse kohta olema 100 eurot/ kuus lapse kohta, seega olgem ausad, majanduslikke probleeme ei peaks teemaalgatajal küll olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täna nii pahane, sest See pole kellegi teise asi kommenteerida, kui palju kellegil lapsi on. Või naerate vähihaigeid ka parastades, et mis haigestusite siis!? Ptyi, et teile endile see tehtud kurjus tagasi tuleks ja kolmekordselt!
Miks teemaalgataja 5 last on sünnitanud, ei ole sinu deemoni arutada ja kritiseerida. Punkt!
Naistele on ühe lapse kasvatamine tänapäeva tempokas ühiskonnas ülejõu raske. Miks teid viie lapse ema ärevushäire üllatab. Kurat, see naine väänab tööd teha 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Ime, et tervises tunda ei anna. Lapsed õpivad koolis hästi, mida te veel sellelt naiselt tahate, nõuate ja parastate? Tavalised, edukad, ilma lasteta inimesed põlevad 8h tööpäevi tehes läbi ja istuvad kuude kaupa haiguslehel! Reaalsus!

Mis puudutab toetuste kinnipidamist, siis Eesti riigis on kõik võimalik. Sõltub, milline pirukasööja parajasti sinu asjade üle kohut mõistab. Tean juhtumeid, kus elatisrahad mõistetakse välja mehega kooselavate laste lastetoetustest. Tean juhtumeid, kus mehe elukaaslane on pidanud esitama oma palgatõendeid mehe lastele elatise väljamõistmiseks. Seadust kui sellist ei ole, aga praktikas ometi rakendatakse.

Teemaalgataja Sa oled väga tubli, iga laps on 100% tööaeg, nii et sinu töökoormus on tegelikult juba praegu 500%. Ma hindan väga, et sa soovid tööle minna, aga kuidas su tervis sellele koormusele vastu peab? Kas on mõtet oma tervist selle raha pärast päris ära tappa. Siis oleks su töökoormus juba 600%
Kas te perenõustaja juures olete käinud? Mees näib samuti olevat omadega ummikus. Tahab midagi muuta, aga ei tea kuidas ja see väljendub tema käitumises.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 08:54; 17.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestus on vale:
I ja II laps saavad 60 ja III-V saavad 200 per face

Palun ära desinformeeri! Teades täpselt riiklikke peretoetusi + kontrollisin veel eraldi ametlikest allikatest üle, siis
III jne lapse lapsetoetus on siiski 100 (mitte sinu pakutud 200)

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid
Lapsetoetuse suurus sõltub laste arvust perekonnas:

kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last – alates 2019. aasta algusest 60 eurot lapse kohta kuus. (2018. aastal oli toetus 55 eurot lapse kohta kuus)
kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last – alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus.

Isegi kui liita lasterikka pere toetus ja puudega lapse toetus…siis see summa jagada 6 inimesele (ema + 5 last) ei ole selline, et kade olla, ausõna.

Aga, jah, riiklikke peretoetusi mis laekuvad emale ei saa ükski kohtutäitur isa mingite võlgade katteks arestida. Samuti on seaduserikkumine, kui eelmise pere lastele elatist nõudes proovitakse arvestada praeguse elukaaslase v abikaasa sissetulekutega jne Ja muud linnalegendid, nii nad tekivad. Jah, loomulikult võib nõuda mida iganes aga ükski kohtunik ei saa nõuda praeguse pere teiste liikmete kui võlglane sissetulekute arvestamist.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:31; 17.04 10:24; 17.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestus on vale:

I ja II laps saavad 60 ja III-V saavad 200 per face

Palun ära desinformeeri! Teades täpselt riiklikke peretoetusi + kontrollisin veel eraldi ametlikest allikatest üle, siis

III jne lapse lapsetoetus on siiski 100 (mitte sinu pakutud 200)

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-liigid

Lapsetoetuse suurus sõltub laste arvust perekonnas:

kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last – alates 2019. aasta algusest 60 eurot lapse kohta kuus. (2018. aastal oli toetus 55 eurot lapse kohta kuus)

kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last – alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus.

Isegi kui liita lasterikka pere toetus ja puudega lapse toetus…siis see summa jagada 6 inimesele (ema + 5 last) ei ole selline, et kade olla, ausõna.

Aga, jah, riiklikke peretoetusi mis laekuvad emale ei saa ükski kohtutäitur isa mingite võlgade katteks arestida. Samuti on seaduserikkumine, kui eelmise pere lastele elatist nõudes proovitakse arvestada praeguse elukaaslase v abikaasa sissetulekutega jne Ja muud linnalegendid, nii nad tekivad. Jah, loomulikult võib nõuda mida iganes aga ükski kohtunik ei saa nõuda praeguse pere teiste liikmete kui võlglane sissetulekute arvestamist.

Linnalegend??? Soovite äkki kokku saada Tallinnas. Saaksite ise must- valgelt veenduda, et elatis nõuti välja teiste laste lastetoetuste arvelt.
Saate ka veenuda selles, et mehe elukaaslaselt nõuti palgatõendite esitamist.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 08:54; 17.04 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist kohtuotsust tahaks näha, kus on kirjas, et elatis mõistetakse välja teiste laste st teise ema laste peretoetuste arvelt.

Ja nõuda võib kõike, esitama ei pea mehe elukaaslane aga mingit palgatõendit, kui ta teab oma seaduslikke õigusi: tema sissetulekud ei puutu kuidagi mehe eksi nõudesse nende ühisele lapsele elatist nõudes.
Sama hästi võiks kohus nõuda pereisa mõne teise pereliikme(õe, onu vms) tõendeid, kas või naabrinaise omi…lihtsalt esitama ei pea, sest seaduslik alus puudub kohtul seda nõuda.
Teadlikuna oleks see elukaaslane pidanud hoopis ise nõudma ka nende ühistele lastele mehelt elatist, siis tulnuks kohtul garanteerida, et mehe sissetulekust saaks kõik lapsed võrdselt toetatud+ mehele endale jääks pool elatusmiinimumi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:31; 17.04 10:24; 17.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eelviimane laps on juba puudega, siis mille kuradi pärast sa veel viienda lapse selle “imelise” mehega tegid? Püha jumal – mis elu Eestis elatakse, see pole enam teine Eesti vaid kolmas või neljas ilmselt.
Ja ei lähe see olematu haridusega maakas naine kuskile, laseb ennast edasi peksta ja näljutada ja teeb veel kuuenda ja seitsmenda lapse ka otsa. Nagu üteldakse – ega “see” jalgevahel ikka ära ei kulu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma kodus pole(toon-viin parajasti kedagi), heliseb mul pidevalt telefon, et emme tule koju, issi jälle karjub ja ähvardab, nii ma üritan kogu aeg kõiki kaasas sõidutada.

Tänapäeval eskorditakse niimoodi käituv isa politsei saatel kodust minema rahunema. Liiga palju plõksides saab veel arestikambrius puhata. Nii kui märk küljes võib ta ainult unistada laste omale saamisest. Igasugust lähisuhtevägivalda võetakse tänapäeval ikka vägagi tõsiselt, eriti veel siis, kui lapsed ka selle all kannatavad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline liba

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpiline liba

Kusjuures ei ole. Inimene fb-s räägib sama asja. Mingi ärevushäirete foorum. Süüdistab meest samuti kui siin jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 11:30; 18.04 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist kohtuotsust tahaks näha, kus on kirjas, et elatis mõistetakse välja teiste laste st teise ema laste peretoetuste arvelt.

Ja nõuda võib kõike, esitama ei pea mehe elukaaslane aga mingit palgatõendit, kui ta teab oma seaduslikke õigusi: tema sissetulekud ei puutu kuidagi mehe eksi nõudesse nende ühisele lapsele elatist nõudes.

Sama hästi võiks kohus nõuda pereisa mõne teise pereliikme(õe, onu vms) tõendeid, kas või naabrinaise omi…lihtsalt esitama ei pea, sest seaduslik alus puudub kohtul seda nõuda.

Teadlikuna oleks see elukaaslane pidanud hoopis ise nõudma ka nende ühistele lastele mehelt elatist, siis tulnuks kohtul garanteerida, et mehe sissetulekust saaks kõik lapsed võrdselt toetatud+ mehele endale jääks pool elatusmiinimumi.

Mina ei oleks nii kindel, et mehe uus elukaaslane ühelgi juhul üldse asjasse ei puutu. Võtame suvalise näite (mis tegelikult on kohtutes väga levinud stsenaarium). Naine nõuab lapsele kohtu kaudu elatist. Mees esitab vastuväite, mille kohaselt pole tal võimalik elatist miinimummääras maksta, sest tal on uue naisega veel kaks last, kes satuksid miinimummääras elatise väljamõistmise korral halvemasse olukorda, kui laps, kelle kasuks elatis välja mõistetakse (PKS § 102 lg 2 viimane lause). Sellisel juhul kohus selgitab mehele, et kui ta soovib antud vastuväitele tugineda, siis tuleb tal ka tõendada, et teised lapsed halvemasse olukorda satuksid. Kui mees ütleb, aga vaadake, minu palk on summa x, siis see pole piisav. Kohus selgitab, et lastel on ka ema (uus naine), kes on kohustatud nende ühiseid lapsi üleval pidama. Mina olen kahel juhul kogenud, et kohus ütleb sellises olukorras kostjale, et tõendage a) oma kahe lapse põhjendatud vajadusi ning b) nende ema sissetulekut. Sest üksnes sellisel juhul saab kohus hinnata, kas kaks last satuksid hagi esitanud lapsega võrreldes halvemasse olukorda või mitte. Ja edasi on juba kostja asi, kas ta esitab need tõendid või mitte. Seega mina isiklikult arvan, et näiteks kirjeldatud olukorra puhul, mis on tegelikult üsna tavaline, ei saa väita, et uue naise sissetuleks üldse asjasse ei puutuks. Kuid olen täielikult nõus sellega, et uuelt naiselt küll midagi nõuda ei saa. Uus naine pole ju menetlusosaline, seega kuidas saaks kohus teda üldse millekski kohustada.

Aga kuna sellele teemale viidanud kägu pakkus lausa kohtumist, et oma väiteid tõendada, siis mina pakuks oluliselt lihtsama variandi: ütle kohtuasja number ja saame kõik vaadata, mis oli või ei olnud. Sellistes asjades on nimed initsiaalidega asendatud, seega karta pole midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutus, töö ja lapsed.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.