Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutuse mainimine pangale seoses laenuga

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lahutuse mainimine pangale seoses laenuga

Postitas:
Kägu

Tere!

Küsimus vaid nendele, kes reaalselt oskaks midagi tarka vastata ja vastused stiilis “a pangast ei oska küsida v” võivad vabalt kirjutamata jääda.

Olen abielus ning meil on varalahususe leping. Soovin ainult endale kuuluvat kinnisvara renoveerida ning esitasin pangale üksinda laenutaotluse ning sain ka positiivse vastuse. Vahepeal oleme aga otsustanud abielu lahutada ning mees hakkab lastele maksma elatist. Saame hästi läbi ja lahutusega meil otsest kiiret ei ole, seega mind huvitakski, kas ja kuidas võiks minu perekonnaseis panga otsuseid mõjutada. Kas kellelgi on kogemust? Kas nt see, et laste isa üsna suure summana elatist maksma hakkab ning see siis otsene lisasissetulek on, võiks mõjutada laenusummat või intresse? Sest riiklik lastetoetus võeti taotlust tehes arvesse. Või oleks pigem miinuseks see, kui järsku üksikema laenu taotleks mitte enam niisama naine üksinda. Ja pangast ma seda küsida ei taha, sest kui see peakski hoopis negatiivne olema, ootaksime lahutusega lihtsalt kuniks laen olemas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere!

Küsimus vaid nendele, kes reaalselt oskaks midagi tarka vastata ja vastused stiilis “a pangast ei oska küsida v” võivad vabalt kirjutamata jääda.

Olen abielus ning meil on varalahususe leping. Soovin ainult endale kuuluvat kinnisvara renoveerida ning esitasin pangale üksinda laenutaotluse ning sain ka positiivse vastuse. Vahepeal oleme aga otsustanud abielu lahutada ning mees hakkab lastele maksma elatist. Saame hästi läbi ja lahutusega meil otsest kiiret ei ole, seega mind huvitakski, kas ja kuidas võiks minu perekonnaseis panga otsuseid mõjutada. Kas kellelgi on kogemust? Kas nt see, et laste isa üsna suure summana elatist maksma hakkab ning see siis otsene lisasissetulek on, võiks mõjutada laenusummat või intresse? Sest riiklik lastetoetus võeti taotlust tehes arvesse. Või oleks pigem miinuseks see, kui järsku üksikema laenu taotleks mitte enam niisama naine üksinda. Ja pangast ma seda küsida ei taha, sest kui see peakski hoopis negatiivne olema, ootaksime lahutusega lihtsalt kuniks laen olemas.

Pank arvestab ainult kohtu või notariaalse lepinguga määratud elatist ja seda ka siis, kui seda veel pikki aastaid maksta on (peretoetuste puhul tegelikult sama  –  kui vanim laps juba pubekas ja varsti oled “kahelapseline*, siis nad ei taha seda arvestada väga. Aga kõik oleneb ikka muudest asjadest ka. Üldiselt oleneb palju pangast ja ametnikust.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

jah, pank ei arvesta isegi väljavõttel näha olevat igakuist lapsetoetust. peab olema notariaalne paber, et seda arvestataks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, pank ei arvesta isegi väljavõttel näha olevat igakuist lapsetoetust. peab olema notariaalne paber, et seda arvestataks.

Misasi on lapsetoetus? Vanasti öeldi nii peretoetuste kohta, ja nende kohta pole küll notariaalset paberit vaja.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovin ainult endale kuuluvat kinnisvara renoveerida ning esitasin pangale üksinda laenutaotluse ning sain ka positiivse vastuse. Vahepeal oleme aga otsustanud abielu lahutada ning mees hakkab lastele maksma elatist. Saame hästi läbi ja lahutusega meil otsest kiiret ei ole, seega mind huvitakski, kas ja kuidas võiks minu perekonnaseis panga otsuseid mõjutada. Kas kellelgi on kogemust?

Kui sa taotlesid laenu üksinda, enda sissetulekutele viidates ja lugesid ka kõik lapsed ette, mehe sissetulek polnud laenuprojektis analüüsi all, siis ei mõjuta see lahutus tulemust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa taotlesid laenu üksinda, enda sissetulekutele viidates ja lugesid ka kõik lapsed ette, mehe sissetulek polnud laenuprojektis analüüsi all, siis ei mõjuta see lahutus tulemust.

Oled kindel või? TA ju küsib, kas igakuiselt laekuma hakkav üsna suur elatis võiks mõjutada ka saadava laenusumma suurust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled kindel või? TA ju küsib, kas igakuiselt laekuma hakkav üsna suur elatis võiks mõjutada ka saadava laenusumma suurust.

Vastasin pigem sellele osale küsimusest, kas halvemaks ei või minna.
Aga et intress ja laenuvõimalused elatise tõttu nüüd üüratult paraneks, seda ka tõesti ei usu. Samamoodi tõusevad ju kulud, peab üksi hakkama eluaset ülal pidama, süüa ostma jne

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lahutuse mainimine pangale seoses laenuga