Esileht Väikelaps Laisad emad ja räpased lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Laisad emad ja räpased lapsed

Postitas:

Vaadates teemat “kui tihti pesete lapsel pead” tekib küsimus, miks te oma lapsi ei pese. Õudne. Kord nädalas pesta last??? Ma pesen oma last iga päev. Vahetan riideid iga päev. Mis teil viga on?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 10:40; 22.11 12:00; 01.12 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sela ju jutt juuste pesemisest. Kas sa endal ka pese djuukseid iga päev?

Ja kui lapsel pole riided plekilised ega haise, siis ei pea vajalikuks iga päev vahetada. Lapsed ei higista nii nagu täiskasvanud. JA kõik täiskasvanudki higista nii nagu mina, et iga päev peab vahetama. Aluspesu ja sokid on muidugi teine teema.

Hügieeniga pole mõtet üle pakkud ja end igal õhtul seebiga nühkida 😀

Ps minu laps käib iga õhtu dušši all, seepi ei kasuta, juukseid pesen tal kord nädalas. Oskame pesta küll keha nii, et juukseid ei pese 😀 Seepi kasutan 3-aastasel üksnes siis, kui on midagi konkreetselt vaja maha küürida (nt vildikaga käed koos) ja suvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:55; 22.11 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist teemaalgataja arvates laisk ja räpase lapsega ema. Last pesen ehk seebitan-šampoonitan väga harva (vahed ikka kuudepikkused). Samas laps käib sünnist saadik iga õhtu vannis sulistamas, lisaks ujub 2x nädalas, enne ja pärast mida käib ju dušši all. Hoolimata keemia vältimisest (tegelikult ilmselt just tänu sellele) on lapse juuksed ja nahk ilusad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, lapse pesemine paar korda nädalas, sellest saan ma veel aru. Aru ma aga ei saa nendest, kes laste kombekaid 1 või 2 korda hooaja jooksul pesevad. Olen ka proovinud siis lapiga puhastada, no ei ole normaalne. Ikka selline mustuse käkk jääb järgi. Kujutan ette, et see hakkab lõpuks haisema ka, kui ikka mitu kuud ainult niiske lapiga pealt pühkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka üks laisk ja räpase 2aastase lapse ema. Tervet keha peseme üle paari-kolme päeva, jalgu-käsi-nägu-hambaid iga päev ja juukseid nädalas korra.
Jube räpane laps 😀

Õnneks mu perearst soovitas juba peale sündi lapse nahka hoida ja pesta pigem harvem ja vajadusel ning loomulikult ilma šampoonita-seebita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 11:54; 01.12 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:
    Siis ma ei imesta, miks lasteaias lapsed on haiged või koolis. Kui ainult kord nädalas pestakse, seepi ega shampooni ei kasutata, pole ime. Pisikud levivad ja nii see läheb. 21.sajand. Jube. Ise laisad ja siis veel uhked ka oma laiskuse üle. Elate keskküttega veevärgiga majades ja ei pese oma lapsi. Kohutav. Kogu see tolm, mis ruumides ringi lendleb, satub lapsele nahale ja juustesse, aga ema säilitab nahka. Noo tere talv
0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 10:40; 22.11 12:00; 01.12 15:10;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Muide, haigeks teeb justnimelt liiga sage pesemine, mis nahalt kaitsekihi maha hõõrub.

Lapsel ei ole tõesti mõtet pesta end seepide ja šampoonidega sageli.

Meie lapsel on juuksed pikad ja püsivad ilusatena, pead peseme kindlasti kuus ehk 2-3 korda.

Samas on elementaarne, et iga kord pärast nr 2 tegemist pestakse ka tagumik kenasti puhtaks ning alakeha pestakse iga päev puhta veega. Samuti pestakse hambaid (aga kõrvu ei loputa – ei pese ja siiani pole kumbki laps 11a ja 8a veel elus kõrvapõletikus olnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust ei pea lapsi väga tihti šampooni või seebiga pesema – lapsi saab hoida puhtana ka ilma selleta, aga siis peab tõesti üsna tihti neid loputama. Riideid läheb mõnel lapsel rohkem, mõnel vähem. Meil läheb toariideid mitu komplekti päevas ning õueriideid peseme ka iga nädal. Ka aluspesu ja sokke vahetame loomulikult iga päev. Samas ma ei kahtlusta, et need, kes paar korda hooaja jooksul õueriideid pesevad nüüd hirmsad räpakäid oleks – pigem on ikka minu laps see räpakäi, kes riided kogu aeg ära määrib. 🙂

Küll aga jäi silma, et paljud kirjutavad, et pole vaja kodus pesta, sest laps käib ujulas ja pärast nagunii duši all. Loodan, et see on väljendusviga, sest väga tahaks uskuda, et lapsi pestakse ikka ENNE ujulasse minekut ka, mitte ei käida basseinis mustust lahti leotamas. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka igapäevaselt ainult loputan last. Seebitame-šampoonitame ainult kord-paar nädalas. Kui mingi ime läbi peaks riided päeva jooksul puhtaks jääma, lähevad järgmine päev selga ka. Perekond räpakollid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see, kes 3-aastase lapse pead 1 kord kuus veega peseb. Duši all käib iga päev, aga peseme samuti ainult veega, ilma pesuvahendita. Riided lähevad üldiselt igapäevaselt pessu, aluspesu ja sokid kohe kindlasti. Hambaid peseb laps kaks korda päevas, ise jälgime, et hambapesu oleks piisavalt pikk ja peseme üle. Ilmselt alates 10. eluaasta paiku muutub hormonaalne tasakaal ning juuksed hakkavad vajama šampooni-palsamit. Enne seda ei näe ma mingit mõtet, kui juuksed püsivad ise puhtad ja ilusad.

Hariduselt olen arst, nii et need valikud on täiesti teadlikud. Aga kui keegi soovib enda nahka tahtlikult retsida ning “puhtust” erinevate lõhnavahenditega saavutada, palun väga! Lastest on ainult kahju, kelle eest selline valik tehakse.
Ilmselt teemaalgataja usubki heauskselt telekast tulevaid reklaame ning teadustekstid käivad veidi üle jõu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:19; 22.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatus on küll kontekstist täiesti väljas. Eelmises teemas oli juttu ainult pea pesemisest, mitte pesemisest üldiselt. Meil tüdruk 1a9k. Riideid vahetan iga 2-3 päeva tagant va aluspükse/sokke, neid tihedamalt. On ka päevi kus pean mitu korda vahetama, sest ikka määrib ennast ju. Käsi peseme seebiga peale igat wc’s käiku, see on ju elementaarne. Iga õhtu peseme peput/nägu ja käsi. Vannis käib 2x nädalas ja pesemiseks vahendeid ei kasuta. Kust otsast mu laps must on? 😀
Voodipesu vahetame korra nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalsed emad pesevad oma lapsi siis, kui need mustad on. Kui laps just peadpidi mudas ei maolda, siis tema juuksed küll iga päev mustaks ei lähe. Ühest peapesust nädalas piisab täiesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, lapse pesemine paar korda nädalas, sellest saan ma veel aru. Aru ma aga ei saa nendest, kes laste kombekaid 1 või 2 korda hooaja jooksul pesevad. Olen ka proovinud siis lapiga puhastada, no ei ole normaalne. Ikka selline mustuse käkk jääb järgi. Kujutan ette, et see hakkab lõpuks haisema ka, kui ikka mitu kuud ainult niiske lapiga pealt pühkida.

Esimese lapsega ka ei saanud aru, kuidas on võimik lapiga kombekat puhastada, sest laps aeles kõik riided, sh ka kummiriided kohutavalt räpaseks. Kombekas käis kord nädalas pesus. Teise lapsega saab tõesti vähese kuivanud liiva lapiga maha lükata ning pesta 1-2 x hooaja jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 14:01; 22.11 17:43; 22.11 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tee asju, mis on ebaefektiivsed ja ebamõistlikud.

Seega juuste sagedamini pesemine kui kord nädalas, mõjub halvasti lapse peanaha loomulikule rasueritusele ja seda teha ei tasu. Milleks tekitada endale lisatööd? Teiseks ei mõju pidev keemiasse kastmine lapse tervisele kuigi hästi, meil on liigset puhtust vältides õnnestunud allergiatest priiks jääda.

Teiseks ma leian, et kombekate sagedane pesemine on mõttetu. Minul on kolm last korraga mudas püherdamise eas. Esiteks, ma leian, et mudas püherdamine on üks toredamaid tegevusi elus ja kindlasti ei keela seda oma lastele. Teiseks, ma leian, et lastega jutu rääkimine, neile lugemise õpetamine, nende käeliste oskuste arendamine on tunduvalt olulisem kui igal õhtul kolme kombekat pesta, mille veekindlus sagedasel pesemisel pealegi väheneb oluliselt. Kui ma korra nädalas ka pesen kombekat, siis järgmisel päeval näeb see täpselt samasugune nagu enne pesu välja. Milles selle pesemise point sel juhul on? Lisaks ei ole mul kuivatit. Õues märjaks saanud kombekas kuivab kenasti öö jooksul ahju kõrval ära, miski ei lähe haisema kui märga nutsakusse ei jäta. Kui ma aga kombeka päriselt ära pesen, kuivab ta vähemalt kaks päeva. Me elame maal, siinses lasteaias eeldatakse, et lapsel on poris püherdamise riided seljas, kui koju jõuame, püherdavad lapsed koduõuel edasi. Mulle endale meeldib ka pigem aega veeta inimestega, kes kogu aeg paaniliselt ei karda, et nende riided mustaks saavad.

Peput, varbaid, käsi, nägu pesevad lapsed iga päev. Kogu keha ei pese igapäevaselt seepärast, et kuivapoolsele nahale on see kahjulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:17; 22.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://perejalaps.delfi.ee/lapsetervis/soome-professori-avastus-osad-haigused-otsivad-just-hea-hugieeniga-lapsi?id=68179657

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:17; 22.11 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates teemat “kui tihti pesete lapsel pead” tekib küsimus, miks te oma lapsi ei pese. Õudne. Kord nädalas pesta last??? Ma pesen oma last iga päev. Vahetan riideid iga päev. Mis teil viga on?

Tööl ka käid või nühid oma last hommikust õhtuni 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:38; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, lapse pesemine paar korda nädalas, sellest saan ma veel aru. Aru ma aga ei saa nendest, kes laste kombekaid 1 või 2 korda hooaja jooksul pesevad. Olen ka proovinud siis lapiga puhastada, no ei ole normaalne. Ikka selline mustuse käkk jääb järgi. Kujutan ette, et see hakkab lõpuks haisema ka, kui ikka mitu kuud ainult niiske lapiga pealt pühkida.

Esimese lapsega ka ei saanud aru, kuidas on võimik lapiga kombekat puhastada, sest laps aeles kõik riided, sh ka kummiriided kohutavalt räpaseks. Kombekas käis kord nädalas pesus. Teise lapsega saab tõesti vähese kuivanud liiva lapiga maha lükata ning pesta 1-2 x hooaja jooksul.

Millega te kombekat pesete ja mis kraadiga pesumasinas ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 14:38; 22.11 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed käivad umbes kord nädalas vannis ja peapesus, käsi pesevad palju ja alakeha igapäevaselt. Dushigeeli-shampooni kasutame haruharva. Just väga terved lapsed on olnud, ainult esimesel lasteaiaaastal olid palju haiged, sealt edasi kord-kaks aastas.
Kombekat pesen võimalikult harva ja ainult tehnilise pesuvahendiga, muidu kannatavad omadused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin üks neist, kes eelmises teemas vastas, et laps peseb pead ujulas. Ma vastasingi vaid peapesemise kontekstis, et peseb peale ujumist. Loomulikult toimub enne ujumist keha pesemine, kuid juukseid tõesti ei pese, kuna panen need tal korralikult pea peale krunni (kuivi juukseid on minu meelest lihtsam krunni keerata, kui on pikad ja paksud juuksed) ja ujumismütsi alla peitu. Peale ujumist võtab ujumismütsi ära ja siis toimub juuste pesu ning uuesti ka keha pesu.
Keha peseb laps igal õhtul duši all, aga igaõhtust juuste märjaks tegemist ma küll mingil moel vajalikuks ei pea. Lihtsalt keeran jällegi tal juuksed pea peale krunniks kokku ja peseb dušiga keha selliselt, et juuksed märjaks ei läheks. Kui juuksed märjaks teha, siis tähendaks see igaõhtust tund-poolteist kuivamist loomulikul teel või siis igaõhtust föönitamist (mis iseenesest ju väga hea samuti pole juustele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadates teemat “kui tihti pesete lapsel pead” tekib küsimus, miks te oma lapsi ei pese. Õudne. Kord nädalas pesta last??? Ma pesen oma last iga päev. Vahetan riideid iga päev. Mis teil viga on?

mylkas elad???
miks sa rikud lapse tervist???
kas sinu ema pesi lapsena end iga päev?? vaevalt küll.

kui tivti sul endal vaginaalne seen külas käib??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, lapse pesemine paar korda nädalas, sellest saan ma veel aru. Aru ma aga ei saa nendest, kes laste kombekaid 1 või 2 korda hooaja jooksul pesevad. Olen ka proovinud siis lapiga puhastada, no ei ole normaalne. Ikka selline mustuse käkk jääb järgi. Kujutan ette, et see hakkab lõpuks haisema ka, kui ikka mitu kuud ainult niiske lapiga pealt pühkida.

Esimese lapsega ka ei saanud aru, kuidas on võimik lapiga kombekat puhastada, sest laps aeles kõik riided, sh ka kummiriided kohutavalt räpaseks. Kombekas käis kord nädalas pesus. Teise lapsega saab tõesti vähese kuivanud liiva lapiga maha lükata ning pesta 1-2 x hooaja jooksul.

Millega te kombekat pesete ja mis kraadiga pesumasinas ?

Mina pesin 30 min 30 kraadiga ja tavalise pesupulbriga. Suurema muutuse uhasin duššiga maha, plekid seebitasin enne pesu sisse. Minust ei saa kombeka hooldamisel eeskuju võtta. Uuena ostetud Lenned ja Lassied pidasid siiski ühe lapse seljas ühe hooaja nii vastu. Ta oli tõesti mingil perioodil nagu mudakonn, põlved kraabitud või täiesti lõhki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 14:01; 22.11 17:43; 22.11 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka lapsel atoopiline dermatit ja vannis käib korra nädalas, üle kahe nädala kasutan laste seepi. Korra kuus pesen pead laste ökošampooniga, aga kipub sellestki kärna minema.

Käsi peseb enne sööki, peale wc-käiku, ja koju jõudes. Alakeha ikka korra päevas, kui kannatab. Kui naha seis väga kehv, siis vahel jääb ka päevake vahele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 18:31; 04.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal teemas käis ju jutt šampooniga pea pesemisest, mitte üldisest keha pesemisest. St ainult juuste pesemisest. Mina vastasin ka seal teemas oma tütarde juuste pesemise kohta (kogu keha pesemise sageduse kohta ei kirjutanud midagi, kuna teema oli juuste hooldamisest, mitte üldisest hügieenist).

Duši all käivad meil lapsed iga õhtu, aga iga päev šampooniga pead ei pese. Samuti ei kasuta iga päev dusˇi all dušigeeli (kuivatas liigselt nahka), laseme lihtsalt veega üle. Juukseid pesevad šampooniga kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru lihtsalt veega lobistamisest. Ärge peske siis üldse. Igasugused uuringud ju näitavad, et baktereid-viiruseid peseb maha üldisrlt vaid mingi pesuvahend. Seepe-geele on ju tänapäeval igasugu õrnatoimelusi ja seebivabu, ei kuivata nahka. Ehk mis mõttega pestakse käsi, kui viirused keha peal päevi seisavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:45; 23.11 07:14; 03.12 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru lihtsalt veega lobistamisest. Ärge peske siis üldse. Igasugused uuringud ju näitavad, et baktereid-viiruseid peseb maha üldisrlt vaid mingi pesuvahend. Seepe-geele on ju tänapäeval igasugu õrnatoimelusi ja seebivabu, ei kuivata nahka. Ehk mis mõttega pestakse käsi, kui viirused keha peal päevi seisavad.

Baktereid ja viiruseid ei olegi vaja paaniliselt eemaldada, sest osa neist on lausa kasulikud. Käsi peab küll tõepoolest mitu korda päevas seebiga pesema, sest palja käega katsume paljusid räpaseid asju. Aga muude kehaosadega ju üldiselt mitte! Nägu ei tohiks üldse seebi või šampooniga pesta, suguelundeid ka mitte. Oma 47 eluaasta jooksul pole ma seda kunagi teinud ja olen suurepärase tervisega ning veatu nahaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KäSi pestakse sellepärast, et nendega katsutakse üldkasutatavaid asju. Kehaga me ei katsu. Ning kui sa oleks kursis atoopikutega ( naha kaitsebarjääride puudulikkus, mitte lihtsalt allergia), siis teaksid, et neid kuivatab isegi tavaline vesi, rääkimata pehmest pesuvahendist. Isegi veele lisatud õli ei aita alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 14:01; 22.11 17:43; 22.11 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru lihtsalt veega lobistamisest. Ärge peske siis üldse. Igasugused uuringud ju näitavad, et baktereid-viiruseid peseb maha üldisrlt vaid mingi pesuvahend. Seepe-geele on ju tänapäeval igasugu õrnatoimelusi ja seebivabu, ei kuivata nahka. Ehk mis mõttega pestakse käsi, kui viirused keha peal päevi seisavad.

Igasuguste hirmsate bakteritega pesed maha ka kadulikud bakterid ja mikrofloora, mis hoiavad asja tasakaalus.

Igaõhtuse veega lobistamiseveesmärk on pesta maha tolm, higi ja intiimpiirkond, mis läheb lihtsalt haisema, kui veega ei pese. Aga seepi, eriti intiimpiirkonnas, ei kasuta ma ka endal igapäevaselt. Milleks kasutada õrnatoimelisi seepe, kui vajadus seebi järele puudub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:55; 22.11 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks ka teada, mis baktereid ja viiruseid kartma peab, mis näiteks juustel, kõhu ja selja peal pesitsevad 😛 Laseks äkki paar korda päevas 90% etanooliga üle, et kindlam oleks? Muide, Safeguardi jm seepide “kasulikkus” on ammu ümber lükatud, tavalise seebiga saavutab käte pesul täpselt sama efekti.

Käsi tuleb loomulikult hoolikalt pesta sooja vee ja seebiga, eriti praegu algaval kõhugripihooajal. Nohu-köha ennetamine veel lisaks. Aga sellest ma küll aru ei saa, kuidas igapäevane juuksepesu šampooniga haigusi ennetada võiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:19; 22.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru lihtsalt veega lobistamisest. Ärge peske siis üldse. Igasugused uuringud ju näitavad, et baktereid-viiruseid peseb maha üldisrlt vaid mingi pesuvahend. Seepe-geele on ju tänapäeval igasugu õrnatoimelusi ja seebivabu, ei kuivata nahka. Ehk mis mõttega pestakse käsi, kui viirused keha peal päevi seisavad.

Mis viiruseid sa kardad siis täpsemalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ei katsu kätega oma keha? Oma pead? Oma nägu? Tõesti?
Arusaadav, miks eestis on kogu aeg mingid es**viirushaiguste ja külmetuste hooajad. Seep on ikka tundmatud kahtlane asi, äkki hammustabki. Üks pole lausa 47 a seepi näinud ja uhke selle üle. Oeh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:45; 23.11 07:14; 03.12 17:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Väikelaps Laisad emad ja räpased lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.