Esileht Pereelu ja suhted Laisk ja lohakas meespere

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Laisk ja lohakas meespere

Postitas:
Kägu

Elan koos mehe,tema ema,isa ja mehe kahe kolmeteistkümne aastaste kaksikvendadega ühes majas. Rahaliselt pole hetkel võimalik meil mehega oma elamist soetada. Sügisest lisandub meile veel tita. Nimelt asi on selles,et mina ja ämm peame pidevalt meespere järelt koristama. Päevas tuleb pesta vähemalt 5 kraanikausi täis nõusid(käsitsi) kuna nõudepesumasinat ei ole ja ei kavatseta osta kuigi olen seda mitu korda palunud. Pärast söömist jäetakse mustad taldrikud lauale ja isegi kraanikaussi on raske neid panna. Kui ütled midagi siis ei tehta sellest välja või öeldakse,et see on naiste töö koristada ja nõusid pesta. Et nende töö on ainult nõusid määrida? Alatasa on köögilaual tomati plekid või muu toiduplekid. Prügikastid uputavad üle ääre. Enne jõuab mitu päeva mööduda kui liigutama alles hakatakse. Ma ei kujuta ette kui majas ainult mehed elaksid,siis nad upuks selle s…a ja mustuse sisse. Kuidas muidu teil kas teised pereliikmed aitavad koristada ja kas aitavad vabatahtlikult või peab neid sundima? Lihtsalt ma ei tea mida teha,et nad hakkaksid enda järelt koristama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igas peres oma reeglid ja see ei ole sinu pere. Kust tuleb mõte sellise elukorralduse juures titt teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma elamist ja nõudepesumasinat ei suuda endale lubada, aga last suudate? Teil on sellise elukorralduse juures suuremad tülid veel ees…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õelutse aga edasi. See foorum peaks oma nime muutma perekoolist õelutsejate foorumiks. Kogu aeg üks õelutsemine käib. Tüüpilised eestlased-millegiga polda rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imestan, et kõigi muude rumalate valikute juures, mis sa elus teinud oled, oskad sa täiesti rahuldavalt eesti keeles kirjutada.
Aga soovitus on selline, et hakake mehega eraldi sööma ja koristama ainult enda järelt. Talle sa loodetavasti suudad oma soove selgeks teha ja teda ka mõistlikult tegutsema panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina sealt majas oled üüriline. Ja võimalusi elukorraldust muuta sul ei ole. Sul on võimalik rääkida oma mehega. Temaga läbiarutada, mis on sinu teha ja mis mitte. Kui tegemist on suure majaga, siis kas seal on ka meeste tööd üksjagu. Niitmist, ehitamist, parandamist ? Sellisel juhul ilmselt ei oota mehed, et naised samaväärselt panustaks nende töövaldkonda, vaid eeldavad, et naised ei oota nende poolt panustamist näiteks köögis. Perenaist mängida sul ei õnnestu, kuna majas juba on perenaine. Kui tegemist on suure majapidamisega, siis tuleb paratamatult panustada kõigil, tehes nn teiste eest ka midagi ära. Kui tahad puhtust, tuleb hakata nendes ruumides, kus ise viibid, koristama. Oled sattunud suure pere liikmeks ja tuleb kiiresti sellesse sulanduda. Majapidamistööd on paratamatult igapäevased. Kui tegemist on suure majapidamisega, mis võimaldab hetkel sulle ka elamist(üüri te ju ometi ei maksa), siis võib ju enda panusega panustada ühisesse ellu. Hetkel saad hakata vaikselt raha kõrvale panema, et vajadusel omaette elama minna. Arvesta, sa oled selles elamises üüriline, mitte maja omanik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kerjused ei saa paraku jah printsessi mängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu meelest oli täitsa ok sinna kooslusesse veel titt muretseda? Mis kohaga sa mõtled küll?
Ja sinu mees, kas see koristab või jätab ka kõik sulle koristada? Nii ehk naa, sina oled seal majas tasuta üüriline, mitte perenaine, ja mingeid reegleid kehtestada ei ole sul see koht. Sada korda enne elaks üürikas kui sellises majas, olgu nii suur kui tahes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mul oleks sinu olukorras valida, kas pesta järjepidevalt kõigi teiste pereliikmete musti nõusid või osta nõudepesumasin (kasvõi järelmaksu või arvelduskrediidiga, kui muudmoodi pole võimalik), siis mina ostaks KOHE nõudepesumasina ning pere suurust arvestades peaks see olema kindlasti lai masin (laius vähemalt 59-60cm).

enda peres olen samuti ainus naissoo esindaja, aga oma elu lihtsustamiseks olen muretsenud nii nõudepesumasina, pesumasina, sügavkülmiku kui ka… koduabilise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette kui majas ainult mehed elaksid,siis nad upuks selle s…a ja mustuse sisse.

Aga kas sa seda kujutad ette, et ENNE sinu nö. laevaleminekut oli seal kõik hästi? Ei uppunud ju mitte keegi?
Mehed lagastasid, naine koristas ja heameelega koristas, vastasel korral oleks ta ju seda olukorda muuta üritanud või lahkunud, mida iganes.

Siis maandusid sina ja nüüd on häda käes.
Et ennast kindlustada, siis tegid veel tite ka sellesse hullumajja, justnagu sa oleks mingi erilise õnne otsa sattunud, millele iga hinna eest on last kasutades nagu “pitsat alla” vaja panna.

Ja tagatipuks, veel kõigele, teed perekooli teema???
Kus su mõistus on, naine? Mida sa endale ette kujutad?

Võta oma luuserist mees, üürige oma elamine ja elage terviseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei, oma elamist ei ole võimalik soetada, aga nõudepesumasina ikka jaksaksite osta.

Näiteks nende seast, mis mahutavad 14 komplekti https://www.euronics.ee/tooted/s/572/p/213_4233

Või selline: https://onoff.ee/kodumasinad/noudepesumasinad/60-sm-laiusega/sharp-qwgt31f452weu-valge/

Kas pesumasin on olemas? Kui seda ei ole, siis beebiga on pesumasin hädavajalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me elasime pool aastat minu vanemate juures ja esimese asjana ostsime automaat pesumasina, kuna minu ema arvates kõlbas Riga küll. Kolides viisime pesumasina kaasa ja juba ülejärgmine päev kupatati isa pesumasinat ostma. See siis ca 20 aastat tagasi.
Kui sa elad kellegi pinnal siis, peadki selle pere kommetega arvestama või ostad ise nõudepesumasina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei, oma elamist ei ole võimalik soetada, aga nõudepesumasina ikka jaksaksite osta.

300 eurot jagada nelja täiskasvanud inimese peale teeb 75€ /nägu.

Palun saa aru, sellised summad lihtsalt pole igaühel kohe taskust võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasin on ka selles mõttes hea ost, et see aitaks praeguses jamas seisus veidigi elu kergemaks teha. Ja selle saab alati kaasa võtta, kui kunagi oma kodu hangite. Soovitan tõsiselt jätta emmaljungad ja muud kallid vidinad ostmata ja soetada nõudepesumasin. Esimese lapsega emad kipuvad oma lapsele kulutama üle mõistuse palju raha. Kõike, mida beebigruppides reklaamitakse ja kokku ostetakse, ei ole kaugeltki vaja koju osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sellisesse majanduslikku seisu last sünnitada… No ma ei tea. Mõtleks ikka enne?

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemaalgataja on öelnud, et on palunud osta, aga ei ole ostetud – seega rahapuudus ei tohiks probleemiks olla või ta eeldab, et ämm ja äi pevad selle neile ostma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sinu meelest oli täitsa ok sinna kooslusesse veel titt muretseda? Mis kohaga sa mõtled küll?

Ja sinu mees, kas see koristab või jätab ka kõik sulle koristada? Nii ehk naa, sina oled seal majas tasuta üüriline, mitte perenaine, ja mingeid reegleid kehtestada ei ole sul see koht. Sada korda enne elaks üürikas kui sellises majas, olgu nii suur kui tahes.

See on mõeldud selle kohaga, et vanemahüvitis tuleb. Sissetulek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mul oleks sinu olukorras valida, kas pesta järjepidevalt kõigi teiste pereliikmete musti nõusid või osta pesumasin (kasvõi järelmaksu või arvelduskrediidiga, kui muudmoodi pole võimalik), siis mina ostaks KOHE nõudepesumasina ning pere suurust arvestades peaks see olema kindlasti lai masin (laius vähemalt 59-60cm).

enda peres olen samuti ainus naissoo esindaja, aga oma elu lihtsustamiseks olen muretsenud nii nõudepesumasina, pesumasina, sügavkülmiku kui ka… koduabilise.

Sa vist ei saa loetust aru või ei oska lihtsalt lugeda. Teemaalgataja elab võõras majas. Sinna majja EI KAVATSE omanikud nõudepesumasinat osta. Ta ei ole öelnud, et raha ei ole ja sellepärast ei osteta masinat.
Nüüd, mismoodi sa seda ette kujutad, et teemaalgataja ostab selle masina? Hakkab köögis mööblit lõhkuma või? See vaene masin tuleb ju paigaldada, ma küll ei märganud, et teemas oleks olnud pilt köögist – kas see paigaldamine üldse ilma kööki ümber tõstmata võimalik on. Teemaalgataja ei saa võõras köögis ju ise seda teha, kui teised EI KAVATSE.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loodetavasti sünnib tüdruk, parem kui mitu. Siis koristavat naisperet rohkem ja elu läheb lihtsamaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõudepesumasina saab osta ka järelmaksuga. Kui ikka on vaja ja kohe pole üleliigset 300 eurot välja käia, siis võtad lühikese liisingu. Mingi 4-6 kuud näiteks.

Ja kui seda ka ei suuda, siis tekib tõesti küsimus, et mis inimesel ajus toimub, kui nii kitsas materiaalses olukorras lapse teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan koos mehe,tema ema,isa ja mehe kahe kolmeteistkümne aastaste kaksikvendadega ühes majas. Rahaliselt pole hetkel võimalik meil mehega oma elamist soetada. Sügisest lisandub meile veel tita. Nimelt asi on selles,et mina ja ämm peame pidevalt meespere järelt koristama. Päevas tuleb pesta vähemalt 5 kraanikausi täis nõusid(käsitsi) kuna nõudepesumasinat ei ole ja ei kavatseta osta kuigi olen seda mitu korda palunud. Pärast söömist jäetakse mustad taldrikud lauale ja isegi kraanikaussi on raske neid panna. Kui ütled midagi siis ei tehta sellest välja või öeldakse,et see on naiste töö koristada ja nõusid pesta. Et nende töö on ainult nõusid määrida? Alatasa on köögilaual tomati plekid või muu toiduplekid. Prügikastid uputavad üle ääre. Enne jõuab mitu päeva mööduda kui liigutama alles hakatakse. Ma ei kujuta ette kui majas ainult mehed elaksid,siis nad upuks selle s…a ja mustuse sisse. Kuidas muidu teil kas teised pereliikmed aitavad koristada ja kas aitavad vabatahtlikult või peab neid sundima? Lihtsalt ma ei tea mida teha,et nad hakkaksid enda järelt koristama.

Meie peres on nii, et kuna elatakse eraldi, siis igaüks teeb oma kodus, mida tahab.
Ehk siis kui kodu omava pererahva reeglid ei sobi, siis koli minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja elab võõras majas. Sinna majja EI KAVATSE omanikud nõudepesumasinat osta. Ta ei ole öelnud, et raha ei ole ja sellepärast ei osteta masinat.

Aga mis takistab teemaalgatajal endal siis osta nõudepesumasinat, kui ta näeb, et see ON antud olukorras parim lahendus. Ta ju elab seal ise ka.

Muide, ma olen ise ostnud kodumasinaid jm tehnikat ka sellistesse kohtadesse, kus ma ise üldse EI ela, võibolla ööbin parimal juhul nt paar ööd iga 3-4 aasta tagant pikemaks külla sattudes: nt ämma suvilasse mikrolaineahju, isa suvilasse muruniitja, ema koju arvuti jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis takistab teemaalgatajal endal siis osta nõudepesumasinat, kui ta näeb, et see ON antud olukorras parim lahendus. Ta ju elab seal ise ka.

Ma arvan, et kui ta ostaks masina, kutsuks mehe seda paigaldama, laseks pisut ümber teha mööblit jne, siis järgmisel päeval, kui ta kodust ära läheb, tulevad uued töömehed, kes paigaldavad uue köögimööbli, kus PÕHIMÕTTELISELT ei ole nõudekat ega selle jaoks isegi mitte kohta.

Ja selle asemel on mugav, suur, kaheosaline, käsiduššiga (ülevalt, painduva voolikuga) profi kraanikauss, kus saab käsitsi nõusid pesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muide, ma olen ise ostnud kodumasinaid jm tehnikat ka sellistesse kohtadesse, kus ma ise üldse EI ela, võibolla ööbin parimal juhul nt paar ööd iga 3-4 aasta tagant pikemaks külla sattudes: nt ämma suvilasse mikrolaineahju, isa suvilasse muruniitja, ema koju arvuti jne

Jummel, ta ei saa võib-olla seda paigaldada ilma nõusolekuta? Sa ei pea ju arvutit, muruniitjat või mikrolaineahju ostes köögis mööblit ümber ehitama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jummel, ta ei saa võib-olla seda paigaldada ilma nõusolekuta? Sa ei pea ju arvutit, muruniitjat või mikrolaineahju ostes köögis mööblit ümber ehitama?

kui osta eraldiseisev nõudepesumasin, siis pole mingit vajadust ju mööblit ümber ehitama hakata, pane kasvõi keset kööki. või esikusse. või sahvrisse.
anna juurde elekter ja ühenda ära 2 voolikut.
sa ise vist pole elus ühtegi nõudepesumasinat ühendanud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui osta eraldiseisev nõudepesumasin, siis pole mingit vajadust ju mööblit ümber ehitama hakata, pane kasvõi keset kööki. või esikusse. või sahvrisse.
anna juurde elekter ja ühenda ära 2 voolikut.
sa ise vist pole elus ühtegi nõudepesumasinat ühendanud…

Vot just olen. Esikusse ja sahvrisse? Kust vesi tuleb? Et ei pea torusid vedama, näiteks auku seina puurima? Sul on esikus äravool? A sahvris on?
Keset kööki? Keset ÄMMA kööki paned oma masina, kui ämm nõus ei ole? Mis sa vaidled? See pole pisividin, mille saad võõras kodus ühendada, kui luba ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga iga kord kui ma sääraseid teemasid loen, siis ma naeran südamest…Inimeste standardid on ikka hämmastavalt madalad…
Teine hea teema siin on maailma parimast isast, kes on purjus peaga kihutades jäänud mitu korda politseile vahele, makstud trahvid on löönud perekonna eelarvesse suure augu ja kes peab nüüd minema kuuks ajaks vangi…
Samas tundub, et kui selliseid madalate standarditega naiste hulk tunduvalt kahaneks, siis peaks vist tõsiselt hakkama võtma muret Eesti rahva edasikestmise pärast…
Eks töllakate geenid peab ka keegi edasi kandma…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan ka ajutiselt olude sunnil ämma juures ja siin samuti tavaline, et meespere poolt jäetakse söögiasjad lauale ja nõud ka. Nt tehakse võileibu ja kogu kraam jääb välja, mis peaks külmkapis olema ja saiakott lahti. Iga asja jaoks võetakse eraldi nõu. Nõudepesumasin on küll õnneks olemas, kuid siiski. Seda peavad ka naised täitma ja tühjendama. Minu jaoks väga debiilne värk see meeste järelt koristamine, ajab lausa harja punaseks, kui näen, et täiskasvanud inimene ei pane ühtegi asja enda järelt ära, aga ma ei ütle midagi. Pole väikseid lapsi ka, kelle tagant peaks koristama. Enda mees nii hull pole, mõnikord peab meelde tuletama, et pane midagi ära, kuna tal käivad kõik asjad nii hoo pealt, et söömine on pooleli ja juba on ta muu tegevuse juures, aga vähemalt ei ole sellist iseenesestmõistetavust, et keegi teine peaks seda tema eest tegema. Koristab küll hiljem, aga vähemalt koristab. Mitte üheski elus ei lubaks ma enda kodus sellist teenerlust, aga ju siis neile sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga iga kord kui ma sääraseid teemasid loen, siis ma naeran südamest…Inimeste standardid on ikka hämmastavalt madalad…

Teine hea teema siin on maailma parimast isast, kes on purjus peaga kihutades jäänud mitu korda politseile vahele, makstud trahvid on löönud perekonna eelarvesse suure augu ja kes peab nüüd minema kuuks ajaks vangi…

Samas tundub, et kui selliseid madalate standarditega naiste hulk tunduvalt kahaneks, siis peaks vist tõsiselt hakkama võtma muret Eesti rahva edasikestmise pärast…

Eks töllakate geenid peab ka keegi edasi kandma…

See on nüüd see emapalga tulemus. Kui varem inimesed oleks natukene rohkem mõelnud (ja aborti tegema läinud, kui see tõesti mingi tööõnnetuse tulemus oli), siis nüüd sünnitatakse. Poolteist aastat emapalka, aga mis edasi saab, seda ei mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga last hakkate millise raha eest kasvatama? Sa ei mõtle ometi, et talle vähem raha kulub?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Pereelu ja suhted Laisk ja lohakas meespere