Esileht Pereelu ja suhted Laisk ja lohakas meespere

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Laisk ja lohakas meespere

Elan koos mehe,tema ema,isa ja mehe kahe kolmeteistkümne aastaste kaksikvendadega ühes majas. Rahaliselt pole hetkel võimalik meil mehega oma elamist soetada. Sügisest lisandub meile veel tita. Nimelt asi on selles,et mina ja ämm peame pidevalt meespere järelt koristama. Päevas tuleb pesta vähemalt 5 kraanikausi täis nõusid(käsitsi) kuna nõudepesumasinat ei ole ja ei kavatseta osta kuigi olen seda mitu korda palunud. Pärast söömist jäetakse mustad taldrikud lauale ja isegi kraanikaussi on raske neid panna. Kui ütled midagi siis ei tehta sellest välja või öeldakse,et see on naiste töö koristada ja nõusid pesta. Et nende töö on ainult nõusid määrida? Alatasa on köögilaual tomati plekid või muu toiduplekid. Prügikastid uputavad üle ääre. Enne jõuab mitu päeva mööduda kui liigutama alles hakatakse. Ma ei kujuta ette kui majas ainult mehed elaksid,siis nad upuks selle s…a ja mustuse sisse. Kuidas muidu teil kas teised pereliikmed aitavad koristada ja kas aitavad vabatahtlikult või peab neid sundima? Lihtsalt ma ei tea mida teha,et nad hakkaksid enda järelt koristama.

Sellise kirjelduse peale on teid muide kerge ära tunda …

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks lihtne võimalus on veel: kutsuda ämm ka kampa ja korraldada STREIK.
Ja võtta endale lihtsalt “päev iseendale”, las ise koristavad, kokkavad ja kraamivad.

Me kunagi suvilas ämmaga tegime nii. Polnud küll nii suur segadus, aga ühtteist siiski.

kui 3h hiljem tagasi jõudsime, oli enamik asju tehtud, aga lisaks oli äi helistanud juba ka kohalikku haigemajja, et ega me äkki avariid pole teinud ja kiirabi meid haiglasse viinud, et me ju niiiii kaua kodunt ära 😛

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise tööl käid? Kui käid, siis elatad end ise ja ei pea teiste järelt koristama. Korista enda järelt ja kogu lugu. Aga kui sa tööl ei käi, siis on kodutööd sinu ainus võimalus oma panus anda.
Olen nõus ühe eelpool kirjutajaga, et mingi pooletoobiste armaada on siia lahti lastud kirjutama. See vangimineva mehe teema, siis see venelasega koos elava naise teema, kandrellid ja peks. Nüüd see. Nagu mingi loomakari elatakse ja sigitakse. Mitte mingit uhkust ega eneseaustust naistel pole. Igaüks, kel till püksis, kõlbab meheks, ja muidugi tuleb kohe ka titt valmis meisterdada. Teine Eesti ei tohi öelda, ma ütlen siis biomass.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õelutse aga edasi. See foorum peaks oma nime muutma perekoolist õelutsejate foorumiks. Kogu aeg üks õelutsemine käib. Tüüpilised eestlased-millegiga polda rahul.

Miks ei ole rahul? Mina oma eluga olen väga rahul: oma maja, oma mees (ei ole “kasutatud” varasemalt), oma pojad ja oma nõudepesumasin.
Kui ütlen, et pange nõud masinasse ja tehke köögilaud puhtaks, siis mu pojad seda ka teevad. Mees oskab ja tahab isegi puhtust pidada. Ämm on mul tõesti räpakas, aga see mind ei häiri, sest ta elab nii nagu tahab omas kodus ja kui me ette teatamisega külla lähme, siis tavaliselt on koristatud ka.
Ämmale ka kohe üldse nõudepesu ei meeldi ja ta ostis omale kasutatud nõudepesumasina. Umbes 120-130 eurot maksis ja juba mitu aastat töötab. Soovitan sulle ka.
Aga kui ka seda raha pole (pole võimalik koguda ka?), siis soovitan soojalt sul kohe hankida töökoht ja omale isiklik sissetulek hankida. Meil on tööjõupuudus, nii et kassapidajaks, saalitöötajaks või koristajaks saaksid ka rasedana. Edaspidi kogu kasvõi 50 eurot iga kuu oma isiklikule säästuarvele, seda võib sul vaja minna kui enam mehe peres teenija ei suuda olla või muul põhjusel vaja end ja last ülal pidama hakata.
Aga kui senditagi taskus ja töökohata sinna perre läksid, siis võibolla läksidki muuhulgas majapidamistöid tegema? Kuidagi peab ju pereellu panustama, mis on sinu panus?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks seetõttu ei tahetagi nõudepesumasinat osta, et odavam on, et poja naine (sina!) peseb igapäevaselt nõusid. Aga miks sa pesed? Pese enda ja oma mehe tagant ja ehk ka ühiseid toidutegemise potte-panne, aga vendade ja äia nõud olgu nende endi või su ämma mure.

Tegelikult mõtlesin ka seda teksti siin lugedes, et sinule häiriva käitumise puhul on kõige olulisem, kas see meeste käitumine on ka sinu ämmale häiriv. Kui te kaks naist olete tõesti selle kodu “orjad”, sisi pange seljad kokku ja hakake ühisel jõul võitlema. Kui aga ämm naudib nõudepesu ja meeste järel koristamist ja ehk need mehed kompenseerivad seda talle mõnel muul viisil (meestetööd?, hea seks äia poolt… kes teab), siis tuleb sul lihtsalt enda eest seista ja lasta teistel elada nagu nad tahavad.

Küsid, et kuidas meie peres. Mul on laste vanuseks 5 ja 7. Pärast sööki toovad kõik enda mustad nõud kööki ja aitavad ka söögilauda koristada. Nõud paneb masinasse minavõi mu mees, oleneb, kelle on parasjagu jaksu ja viitsimist kööki koristada. Jah, lastele tuleb vahel abistamist meelde tuletada, enamasti on see tegevus juba automaatne. Ämmasid ja äiasid meie majas ei ela ja külaliste järgi koristab enamasti pererahvas, kui just pole külas suured söögitegemisefännid, kes siis ka söögitegemisele lisaks aitavad ka pärast korda luua.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see nõudepesumasin päästab? seda peab ju ka tühjaks võtma ja täis panema. kõige raskem on muidugi see nõude väljavõtmine. millegipärast on see nii tüütu kõigile, et mustad nõud jäävad ikka vedelema, sest masi on ju puhtaid täis

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et kõigi muude rumalate valikute juures, mis sa elus teinud oled, oskad sa täiesti rahuldavalt eesti keeles kirjutada.

Teemaalgatuse tekst on sinule RAHULDAV? Oh, sa vaene emakeel!

Tegelikult ei tasu selle liba peale rulli minna. Nõu anda või soovitusi jagada veel vähem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, kui eksin, aga mulle tundub, et tegemist on väga noore inimesega (kui elukaaslase vennad on alles teismelised lapsed, siis suure tõenäosusega pole ka see elukaaslane ise mingi vanake veel, ja ka teemaalgataja niisiis), kes on liiga kiiresti hakanud pereelu elama ja rasedaks jäänud. Tea, kas tal keskhariduski omandatud on…

Ma kahtlen, kas selline asi toimiks, et ta ainult enda ja oma elukaaslase kasutatud nõud ise ära peseb – siis on ikka nii, et iga teine pereliige vaatab köögis ringi, et ahah, kõik nõud on mustad, ainult need kaks taldrikut on puhtaks pestud, hea küll, ma võtangi siis need. Ja selleks ajaks, kui teemaalgataja oma mehehakatisega sööma tuleb, on need tema eelnevalt kasutatud ja pestud nõud ka mustad juba. Ainus võimalus oleks siis enda tuppa kappi luku taha panna enda nõud (kui teil on eraldi tuba).

Aga kogu selle asja kokkuvõtteks võib öelda:
1) tõepoolest pole tegu sinu koduga, seega perenaist sa mängida ja teisi kamandada sul ei sobi;
2) head lahendust pole olemas, kui teised selles räpasuses probleemi ei näe;
3) usu mind, kui ma sulle ütlen, et isegi kui te kunagi elukaaslasega omaette elama saate, jäädki sina mehele teenijaks ja tema ainult toodab mustust, sest ta on sellises kodus kasvanud ja nii harjunud.

Ja probleem pole mitte ainult mustad nõud, vaid ilmselt üldse enda järelt koristamisega.

Seega on ainus lahendus parem kohe oma kodinad võtta ja oma vanemate juurde elama minna. Või üürida endale ise üks pisike korter.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult enda ja mehe nõude pesemine ei ole nii lihtne, sest tõenäoliselt söövad kõik koos, söök tehakse ühes potis ja ei saa ära pesta vaid oma osa potist ja pannist.

Nõustun eelpool kõnelejatega – see on perekonna mängimise hind. Oleks võinud kõigepealt mõlemad tööl käia (või sellele eelnevalt haridust omandada), siis oma elu peale minna ja alles seejärel lapsi tegema hakata. Praegu oled ennast ikka väga kinni mänginud sellesse teenijarolli mehe vanemate kodus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju sa majanduslikult selle pere arvetesse panustad? või panustad vaid tööd tehes?
nii või teisiti – kui tead et majja nõudepesumasin sobiks ja ära mahuks, siis võid selle sinna ise osta. mitte endale lootuses et ühel päeval ostad kaasa – võid selle osta oma ämmale kingituseks ja selle talle ka jätta. kui varsti laps tulemas siis raseduspuhkuse raha saad korraga suurema summa.
aga suuremat probleemi see ei lahenda, seal peres teevad tööd naised. ja sina pole positsioonis et seda muuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma läheks ikka “jupp” närvi. Esiteks olen oma 2 poega kasvatanud nii et oskavad oma pesu pesta, triikida , koristada ja süüa teha ja aias rohida.
No mida pekki sellisega last teha? Kuigi minu mees olemuslikult laisk aga oma tööd teeb ära aga lapsed teavad et kodutööd tuleb ära teha, meeldib või mitte. Ema pole teenija ja kodu pole hotell.
Mis siin ikka nõu anda, kas kannatad hambad ristis või hakkad vaikselt vastupanu esitama. On ka mingi plaan üleüldse eraldi elama minna?
Üleüldse kui mina rase oleks perepojast siis oleks pikali ja “süda paha” ja poleks minu asi kes ja mida teeb seal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasinat ei ole ja ei kavatseta osta kuigi olen seda mitu korda palunud.

Miks sa siis ei osta? Miks keegi teine peaks sinu soove kinni maksma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Laisk ja lohakas meespere

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.