Esileht Kodunurk Laki mahalihvimine?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Laki mahalihvimine?

Postitas:

Ostsin töötlemata männipuidust kokkupandava mööbli. Lihvisin kõik osad ja siis lakkisin. Nüüd aga olen ikkagi lõpptulemuses pettunud ja tahaks midagi vähem kollast 🙁 Tikkurila Kiva 10 lakk. Teab keegi, on seda võimalik maha lihvida? Oli mõte, et lihviks maha ja kasutaks toonitud õlivaha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsitsi kavatsed seda teha? Iseenesest on küll võimalik, olen ise teinud. See on õudne ja väga pikk töö. Kui sul on endal olemas lihvimismasin on lihtsam. Kui ei, siis rendi ja selgita enne rendifirmale mida teha kavatsed. Nad peaksid oskama soovitada milline nr liivapaberit sobiks selliseks tööks. Parim oleks üldse leida keegi kes seda tööd profina teeb, sest korraliku tulemuse jaoks tuleb lihvida väga ühtlaselt ja õiges suunas. Kui ikka tahad ise teha siis tee õues. Muidu on seda lihvimistolmu kõik kohad täis.
Männipuit tõmbub ajaga niikuinii kollasemaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:41; 26.07 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänd jääbki igasuhuse laki all kollakas. Ajaga muutub veel tumedamaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapse voodi vaid puiduõliga töödeldud. Üsna kollane on.
Kasepuidust mööbel võib jääda heledam. Mänd tõmbub kollakaks alati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

r

Oli mõte, et lihviks maha ja kasutaks toonitud õlivaha.

Ei ole enam võimalik. Ka lakk on ju algul vedel ja imbub mingil määral puidu sisse, seega, jäädki lihvima. Ja õli ei pääse enam nagunii löögile.

Pigem lase segada omale sobiv toon värvi ja värvi üle. Enne lakk alt karedaks ka.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 08:25; 28.07 10:30; 01.08 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On võimalik, aga tülikas. Lakki saab eemaldada nühkides liivapaberiga. Ja kuumapuhur eemaldab samuti lakki. Mõlemaga väga tüütu töö ja suur nikerdamine.

Ise nühin praegu vana veneaegset peeglikappi puhtaks värvist, lakist ja veel mingist jubedast kihist. Teen umbes nii, et iga päev natuke, muidu käsi väsinud ja sõrmed ka haiged.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 18:09; 27.07 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab, aga õli ei jää kindlasti heledam, pigem tumedam. Vesialuseline lakk on kõige heledam, mis üldse saab jääda. Mänd ongi selline puit ja aastatega läheb üsna tumedaks.

Kui soovid ikkagi ette võtta lihvimise, siis soovitan talda. Võiks proovida kindlasti sajast suurema nr-ga paberit. 200 aga samas esimese lihvi jaoks tõenäoliselt lahja.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 18:10; 25.07 22:34; 01.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

r

Oli mõte, et lihviks maha ja kasutaks toonitud õlivaha.

Ei ole enam võimalik. Ka lakk on ju algul vedel ja imbub mingil määral puidu sisse, seega, jäädki lihvima. Ja õli ei pääse enam nagunii löögile.

Pigem lase segada omale sobiv toon värvi ja värvi üle. Enne lakk alt karedaks ka.

On ikka võimalik, lihtsalt kogu lakikiht tuleb maha lihvida ja ka see pisuke osa puidust, kuhu lakk sisse on imbunud. Võrreldes õliga lakk siiski kuigi sügavale ei imbu, isegi millimeetrit pole näinud, et imbuks.
Õli pääseb löögile ikka, ka siis, kui lakikiht vaid osaliselt maas, aga siis jääb tulemus laiguline. Et laigulisust vältida, on oluline küik lakk maha lihvida.
Lihvida võib ka käsitsi, kui on aega, aga tingimata on vaja lihvida piki kiudu. Käsitsi lihvimisel on see eelis, et saab korralikult ka kaunistused lihvitud (kui neid on) ja tolmab vähem. Ja kindlasti alguses väiksema numbriga liivapaberiga (120 on mul tavaliselt selliseks puhuks) ja hiljem suurema numbriga (viimane ülelihvimine võiks olla üle 200 isegi, siis saab võimalikult sile tulemus).

Kui teemaalgataja tahab valkjat tulemust, siis võibolla peaks lihtsalt õli asemel kergelt valget-läbikumavat õlivaha kasutama (valget toonitud õlivaha). Nii peaks saama valge tooniga pinna, kust puidu tekstuur läbi kumab.
Muidu ongi mänd kergelt kollakas ja ajapikku aina rohkem kollane, sekka isegi punakat vahel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 21:25; 29.07 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte valge peitsiga üle teha? Lakk tuleb muidugi maha lihvida, aga seda ei pea sel juhul nii põhjalikult tegema kui vahatamise puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult mina männipuiduga ei soovita seda valget peitsi ka. Kui puit seal all tumeneb, siis see on suht kole, selline roosakas. Maitse asi muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 18:10; 25.07 22:34; 01.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lakitud mööblit lihvinud ja õlivahaga üle teinud. Soovitan taldlihvija osta, kas või kõige odavam kuskilt Handymanist. Pole sugugi teab mis keeruline töö. Kui tahad heledat tulemust, siis vali Osmo õlivaha, läbipaistev valge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lakitud mööblit lihvinud ja õlivahaga üle teinud. Soovitan taldlihvija osta, kas või kõige odavam kuskilt Handymanist. Pole sugugi teab mis keeruline töö. Kui tahad heledat tulemust, siis vali Osmo õlivaha, läbipaistev valge.

Ei tasu osta kui just pidevalt ei lihvi. Kõige odavam ca 60EUR ja pole küll suur masin, aga jääb kolakas millele otsi pärast kohta. Eriti kui tegu korteriga. Rent on 6EUR päev, teed töö ära ja tagastad.
Esimest korda tehes oma parimate kavatsustega alustades on vägagi suur võimalus töödeldav asi siiski pekki keerata. Seega alustama peaks väiksematest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 21:41; 26.07 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta uued jupid kasevineerist vōi kase liipuidust ja laki need üle. Månni omadega saad ühe hea ahjutäie saunas kütta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab, aga õli ei jää kindlasti heledam, pigem tumedam. Vesialuseline lakk on kõige heledam, mis üldse saab jääda. Mänd ongi selline puit ja aastatega läheb üsna tumedaks.

Kui soovid ikkagi ette võtta lihvimise, siis soovitan talda. Võiks proovida kindlasti sajast suurema nr-ga paberit. 200 aga samas esimese lihvi jaoks tõenäoliselt lahja.

Oled sa kunagi mööbli nurkadest ja muudest nikerdustest üritanud lakki kätte saada? Tald on väga mõttetu üritus, ainult sirgele pinnale OK. Ja oleneb kihtidest, aga kui ikka korralik kiht lakki ja muid asju, siis esimene 100ga, Teine 150-200ga ja kolmas 240ga – rääkides siis liivapaberist. Mina oma vana kappi üritan praegu kahega ehk 150 + 240 – saab kah, aga 240 kulub suht palju viimistluseks.

Enamik tegelikult on siiski käsitöö ja midagi teha pole. Kui nurkadesse/servadesse jääb kiht lakki peale (tallaga igal juhul jääb), siis pole ka hilisemal toonimisel/õlitamisel üldse mingit mõtet, jääb kirju, kuna nurka, kus lakk peal, ei imbu ükski muu vahend. Ning peitsitud/õlitatud kapi + nurkades oleva vana laki ülelakkimine annab hoopis kahtlase tulemuse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 18:09; 27.07 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka võimalik, lihtsalt kogu lakikiht tuleb maha lihvida ja ka see pisuke osa puidust, kuhu lakk sisse on imbunud. Võrreldes õliga lakk siiski kuigi sügavale ei imbu, isegi millimeetrit pole näinud, et imbuks.

Loomulikult on võimalik, aga ma eeldasin, et teemaalgatajal ei ole kodutöökojas võimsa väljatõmbega lihvimislauda ja suurt valikut Makita taldlihvijatest + 100 pakki liivapaberit.

Mida sa veel näinud ei ole? Päris, lihtsa inimese elu?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 08:25; 28.07 10:30; 01.08 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin töötlemata männipuidust kokkupandava mööbli. Lihvisin kõik osad ja siis lakkisin. Nüüd aga olen ikkagi lõpptulemuses pettunud ja tahaks midagi vähem kollast ???? Tikkurila Kiva 10 lakk. Teab keegi, on seda võimalik maha lihvida? Oli mõte, et lihviks maha ja kasutaks toonitud õlivaha.

Peab olema ikka viitsimist, et vähem kollase nimel nii suur töö ette võtta. Oleks siis, et tahaks heleda asemel väga tumedat või vastupidi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toonitud lakke on ju ka, kollast saab kindlasti vähemaks. Samas Kiva lakk mulle ei meeldi, peale kanda pigem raske ja ei jää ühtlane. Ma värviks pigem mineraal- või kriidivärviga üle., kui puidutoon ei ole oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka võimalik, lihtsalt kogu lakikiht tuleb maha lihvida ja ka see pisuke osa puidust, kuhu lakk sisse on imbunud. Võrreldes õliga lakk siiski kuigi sügavale ei imbu, isegi millimeetrit pole näinud, et imbuks.

Loomulikult on võimalik, aga ma eeldasin, et teemaalgatajal ei ole kodutöökojas võimsa väljatõmbega lihvimislauda ja suurt valikut Makita taldlihvijatest + 100 pakki liivapaberit.

Mida sa veel näinud ei ole? Päris, lihtsa inimese elu?

Mina olengi tegelikult päris ja üsna lihtne inimene (mis puutub restaureerimisse). Mul pole mingit lihvimislauda ega väljatõmmet, Makita taldlihvijat ka pole. Kuigi taldlihvija on ja liivapaberit ka, seda on päris palju isegi, aga 100 pakki/rulli ei tule.

Kui mina oma väikeste kontoritööga harjunud käekestega suudan mitmesugusel mööblil lakki viimseni maha lihvida, siis miks teised ei peaks suutma? Tõsi küll, väga uhkete nikerdustega mööblit pole julgenud ette võtta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 21:25; 29.07 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab, aga õli ei jää kindlasti heledam, pigem tumedam. Vesialuseline lakk on kõige heledam, mis üldse saab jääda. Mänd ongi selline puit ja aastatega läheb üsna tumedaks.

Kui soovid ikkagi ette võtta lihvimise, siis soovitan talda. Võiks proovida kindlasti sajast suurema nr-ga paberit. 200 aga samas esimese lihvi jaoks tõenäoliselt lahja.

Oled sa kunagi mööbli nurkadest ja muudest nikerdustest üritanud lakki kätte saada? Tald on väga mõttetu üritus, ainult sirgele pinnale OK. Ja oleneb kihtidest, aga kui ikka korralik kiht lakki ja muid asju, siis esimene 100ga, Teine 150-200ga ja kolmas 240ga – rääkides siis liivapaberist. Mina oma vana kappi üritan praegu kahega ehk 150 + 240 – saab kah, aga 240 kulub suht palju viimistluseks.

Enamik tegelikult on siiski käsitöö ja midagi teha pole. Kui nurkadesse/servadesse jääb kiht lakki peale (tallaga igal juhul jääb), siis pole ka hilisemal toonimisel/õlitamisel üldse mingit mõtet, jääb kirju, kuna nurka, kus lakk peal, ei imbu ükski muu vahend. Ning peitsitud/õlitatud kapi + nurkades oleva vana laki ülelakkimine annab hoopis kahtlase tulemuse.

Olen. Nikerdustest ei saa muidugi tallaga lihvida. Ise restaureerin mööblit. Kui väga tugevad ja paksud kihid lakki on, siis kasutatakse kaabitsaid ja keemiat või fööni. Viimast ei kasuta spoonitud mööbli puhul, sest, see lööb spooni lahti. Käsitsi lihvides väikse numbriga paberiga võib mööbli vägagi ära rikkuda.

Kiva lakki tuleb rulliga kanda, pintsliga jääb kole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 18:10; 25.07 22:34; 01.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina oma väikeste kontoritööga harjunud käekestega suudan mitmesugusel mööblil lakki viimseni maha lihvida, siis miks teised ei peaks suutma? Tõsi küll, väga uhkete nikerdustega mööblit pole julgenud ette võtta.

Sest see lihtsalt pole võimalik, kui tegu EI OLE lihtsa lauajupiga mõõtudega 18 x 300 x 600.

Näiteks selline komplekt:

Odavam on isegi uus samasugune osta, kui seda 0,8mm sisseimbunud lakki maha nühkima.
Taldlihvija sobib ainult tooli istumisaluse PEALT puhastamiseks, ülejäänu on ropp käsitöö.
Mingid kumerad pinnad, tooli seljatugedele sissefreesitud sooned, nurgad, nurgatagused, brrrrr…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.07 08:25; 28.07 10:30; 01.08 15:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Laki mahalihvimine?