Esileht Beebi ja mitmikud Lambanahk Vs soojakott

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lambanahk Vs soojakott

Postitas:
Kägu

Tere,
Oktoobris sünnib kolmas laps ja uuriks, mida soovitate, kas vankrisse lambanahk või lambanahkse voodriga soojakott? Kas on ka selliseid soojakotte, mis lukuga lahti käivad näiteks, et eraldada pealmine osa ja alles jääbki vaid alumine nahk?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise eelistaksin soojakotti.
Kui laps juba kookonist välja kasvanud saab kotti edukalt edasi kasutada.
Tavaliselt need ka veekindla pealiskattega.
Tasub end rohkem ära

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olid mõlemad. Lambanahkne madrats ning sulekott, kus seljaosa oli lambanahast. Kott eest lukuga. Talvel läks laps sinna kotti toariietes sisse, pähe vaid müts. Ülimugav.
Ainult lambanahast kottidel on vist ülaosa nii avar, et ainult toariietes last sinna sisse panna ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palju sõltub sellest, milline täpselt su soojakott on ja kuidas laps magab. Näiteks alguses magavad lapsed nii, et käed on rinnal (ei pannud käsi kombes alguses varrukatessegi). Mingi hetk aga hakkavad nad käsi liigutama, tahavad käsi üle pea tõsta. Kui siis see soojakott on ülalt liiga väike, st avaram osa lõpeb kaela juures ja pea ümber on tihe kapuuts ainult, on kott jama – laps ei saa käsi liigutada või peab ikka mingi jope selga panema, muidu õlad ja käed paljad, kui üle pea. Sellised suured kotid aga on väga kallid. Võibolla esimeks talveks mahub ka väiksemasse, aga üritasin 1-aastasele leida ja hind oli liiga krõbe, et paariks kuuks soetada.

Lambanahk sobib kasutamiseks aastaringselt, suvel ei lase selja alt higist märjaks minna. Seetõttu tõesti kas lambanahk eraldi või siis selline lambanahkne kott, kus saab pealmise osa eraldada.

olles ise olnud kombe kasutaja, siis ütlen ausalt – pole suurt vahet, kas paned lapse toariietes (kott)kombesse või magamiskotti 😀 Müts tuleb ikka pähe panna ja kui laps juba käsi liigutab ja üle pea tõstab – siis nagu mainisin, peaks ka magamiskott piisavalt avar olema, et see võimalus oleks. Mul just lapsed on magades ise andnud märku, et aeg on käed varrukasse panna…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui soojakotti juba ostma hakata, võiks valida sellise, kuhu laps mitu aastat sisse mahub. Minu lapse sulekotti läheb sisse ka 4 aastane laps. Samas on kott ka väga mõnus vastsündinule.

Praegu suvel on kasutusel õhem kott, millel on all lukuga eemaldatav pikendusosa. Sellised pikendatavad kotid on väga mõnusad jalanõudega lastega. Sellisel juhul alumine osa alt ära ja ise kasutan näiteks pikematel sõitudel rattatoolis, lisaks vankrile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lambanahk Vs soojakott