Esileht Ilu ja tervis Lame lihhen ehk lame sammaspool suus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Lame lihhen ehk lame sammaspool suus

Postitas:

Tere!

On kellegil kogemusi lame lihheni ehk lameda sammaspoolega suus? Olen esmakordselt sellega kimpus. Algas aasta lõpus, paar nädalat hiljem näitasin hambaarstile, kes siis diagnoosis selle vaatluse põhjal. Väga suuri kannatusi ei põhjusta, lihtsalt on ebameeldiv ja natuke muretsema-ajav.
Seisneb siis selles, et põse sisekülgedel, igeme läheduses on justkui lööve, kergelt heledad laigud. Keele alt on valulik. Nüüd on mõned korrad olnud suus üksikuid valulikke ville, mis kergesti katki lähevad. Söömist ei sega. Arst ütles, et tegu on autoimmuunse häirega, mis tekib kergesti suure stressi korral ja tuleb varuda kannatlikkust. Huvitab mind aga, kaua see kestab ja kuidas sellest vabaneda…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on aastatetagune kogemus punase lameda sammaspooliga (lichen planus). Dr Vahlberg aitas toona. Esimene kord võtsin hormoontablette, mis mõjusid muidu halvasti – higistasin nagu siga ja kehakaal kasvas mühinal. kadus suust ära. tuli tagasi, keeldusin tablette võtmast. siis ta kirjutas mulle hormoonsalvi ja panin seda marlile ning hoidsin öösel suus hamamste ja igeme vahel – mõjus nädalaga oli suu korras. tuli mõnel korral veel tagasi ja siis kohe sama meetod ja kadus jälle. kokku kestis see mul kuskil 3aastat mu elust. nüüd üle 15 aasta möödas sellest. mõned üksikud valged armid jäid suhu. tekkis stressist

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea, kui ravile allub ja abi saab. minul on see haigus 17 aastat. ja mitte kuhugi pole kadunud. õppisin selle haigusega elama. ägedamatel perioodidel on söögiks jogurt ja kui parem olla, siis saab leiba ka süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Lame lihhen ehk lame sammaspool suus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.