Esileht Ajaviite- ja muud jutud Langesin töökiusu ohvriks ja eluisu on otsas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Teema: Langesin töökiusu ohvriks ja eluisu on otsas

Postitas:
Kägu

Läksin tööle uude töökohta ja sattusin väga halbade inimestega kokku. Mind taheti vallandada, aga sain lahkuda katseajal õnneks omal soovil.

Minuga ei tahetud üldse suhelda. Kaaskolleeg ühises kabinetis ütles mulle ainult tere ja head aega. Ta ei alustanud minuga mitte kunagi juttu. Kui kolleegilt midagi tööalast küsisin, siis hüpati mulle peale, et ära raiska minu aega, mul sinu jutuvada pole aega kuulata. Mind klatšiti ja klatšijutte kirjutas ülemus enda doc faili, millele ka minul oli ligipääs. Kolleeg karjus minu peale teiste inimeste kuuldes, kui midagi teisel päeval uuesti küsisin ja siis klatšis mind kõva häälega kõrvalkabinetis taga, et kuidas ma üldse julgen tema tööaega oma küsimustega raisata, kes ma selline olen, kas tema tülitas teisi inimesi jne.
Juht tahtis teada kellega koos ma vaba aega veedan ja mida ma täpsemalt teen töövälisel ajal. Kui ma enda vabaaja tegemistest talle eriti rääkida ei tahtnud, siis ta ütles väga üleolevalt, et nii töine oli meil see jutuajamine, aga las ta siis olla. Suhtumine minusse kui uude inimesesse oli ebainimlikult vaenulik ja julm.

Suvest alates otsin tööd aga tulemusteta. Ma ei saa seda uut töökohta päris maha vaikida.
Mida olete teinud samas olukorras?

+27
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vahepealset töökohta maha vaikida loomulikult ei saa, aga seda “sattusin väga halbade inimestega kokku” juttu pole vaja ka rääkida. Ütle lihtsalt, et töö ei vastanud sinu ootustele, asukoht jäi kaugeks või tööaeg ei sobinud vms neutraalset.

Muidugi on kuidagi väga imelik see suhtumine uude inimesse kohe esimestel tööpäevadel. Seda enam, kui läbisid konkursi ja need inimesed ise sind välja valisisd – eeldan, et said selle töökoha ikka konkursi, mitte tutvuste kaudu? Ja muidugi on võimalik ka see, et konkursil end igati asjalikuna näidanud inimene tööle asudes tööalaselt lihtsalt ülirumalaks ja tööalaselt ebapädevaks osutub (ära võta isiklikult, aga paraku ei ole seegi välistatud).

+26
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sul eelmistes kohtades on töösuhted olnud ja kuidas sa selle koha said?

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Töökoha sain avaliku konkursi teel. Ma tegin kodutöö teistest kandidaatidest paremini.

Eelmistes töökohtades selliseid õuduseid ei olnud. Sain kolleegidega normaalselt läbi ja keegi ei ütlenud mulle kordagi halvasti. Mind iseloomustati kui väga abivalmis ja vastutulev inimene.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nüüd ei saanud aru, kui alustasid uuel kohal, siis sulle juhendajat ei antud? No kaastöölist, kes aitaks kohaneda, näitaks kätte tööülesanded ja võimalikud viisid nende täitmiseks? Mingeid arenguvestlusi ei toimunud otsese juhiga, kes kuulas su muresid ja otsis neile lahendusi?

Lihtsalt endal ka uues kohas vähem kui kuu töötatud, ma püüan võimalikult vähe häirida teisi, samas mulle öeldakse, et just pean palju küsima ja arutlema. Ma isegi ei teaks, mida ma sellises olukorras teeksin, ilmselt lülitaksin end välja ja süveneksin enda ülesannetesse. Võimalik, et mulle ka tundub mõne kaastöölise suhtumine minusse külm ja pisut negatiivse hoiakuga, aga see on ainult minu arvamus, ma ei pööra sellele mingit tähelepanu. Kui ta soovib, et ma temaga ei suhtleks, siis ma sellega ka arvestan.

Aga tagantjärele mis sa ikka põed, löö käega, said kogemuse võrra rikkamaks (ka negatiivne kogemus on kogemus) ja uude töökohta kandideerides ei ole vaja seda lühiajalist kohta mainidagi.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Katseajal ei vallandata ju kedagi. Selleks see aeg ongi, et emb-kumb pool saaks vaadata ja otsistada, kas talle uus töö/ töötaja sobib. Katseajal ainult vastastikusel kokkuleppel lahkutaksegi. Või kuidas Su ülemus seda vallandamist planeeris oma meelest?

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
4.4 arutada teise inimese ja tema lähedaste isikliku elu, esitades spekulatiivseid oletusi tema isiku kohta, mis võivad teist inimest solvata, või kahjustada tema mainet ja head nime.
Perekooli Moderaator

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Täpselt see koht. Mulle anti kaks mentorit. Mentor (kaaskolleeg) oligi see, kes minu peale röökis või mind avalikult mõnitas. Kui ma midagi küsisin, siis tema stamplause oli, et millal sul see küsimus tekkis. Samas ma ei saanud ju kogu aeg tema kabineti vahet joosta ja küsisin tihti veidi hiljem. Ma soovisin võimalikult palju infot, tema selgitas segaselt ja hakkas siis röökima, kuna tal enda sõnul kannatus katkes.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Kommentaar eemaldatud.

Kõik naised. Mõne lasin kohe huvipärast googlest läbi 🙂 Mida head sealt oodata oligi, hea, et tulema said 😀 Ja no eluisu ei tohiks küll selliste arvamine või mitteravimina kuidagi Sul kõigutada 🙂

+29
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega seal sul nagunii enam elu pole. Vaheta töökohta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle ju määrati juhendaja, kes sai töötasu sinu juhendamise eest? Muidugi segad teisi kui koguaeg rääkimist vajad. Kui inimeste eesmärk on teha tööd, siis rääkimine segab keskendumist. Kui tööandja jättis sulle juhendaja määramata, oleksid pidanud oma ülemuselt küsima, kes juhendab sind katseajal. Kui üritasid teisi tühja tähja jutuga segada ja nad seda ei lasknud, olid need väga tublid töötajad. Töö ajal tuleb ikkagi tööd teha ja kui töö vajab keskendumist, peab olema tööjuures vaikus.

+7
-44
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle ju määrati juhendaja, kes sai töötasu sinu juhendamise eest? Muidugi segad teisi kui koguaeg rääkimist vajad. Kui inimeste eesmärk on teha tööd, siis rääkimine segab keskendumist. Kui tööandja jättis sulle juhendaja määramata, oleksid pidanud oma ülemuselt küsima, kes juhendab sind katseajal. Kui üritasid teisi tühja tähja jutuga segada ja nad seda ei lasknud, olid need väga tublid töötajad. Töö ajal tuleb ikkagi tööd teha ja kui töö vajab keskendumist, peab olema tööjuures vaikus.

No kas räägib mõni kõnealustest mõnitajatest siin?

+36
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+11
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna just oli Delfis lugu, kuidas töötajad rääkisid, kuidas ülemus käitub nagu mats. Tundub, et levinud probleem.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/probleemid-torva-vallavanemaga-resoluutne-juhtimine-nali-massihukkamisest-ja-segadus-palgaga?id=87094131

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksin tööle uude töökohta ja sattusin väga halbade inimestega kokku. Mind taheti vallandada, aga sain lahkuda katseajal õnneks omal soovil.

Minuga ei tahetud üldse suhelda. Kaaskolleeg ühises kabinetis ütles mulle ainult tere ja head aega. Ta ei alustanud minuga mitte kunagi juttu. Kui kolleegilt midagi tööalast küsisin, siis hüpati mulle peale, et ära raiska minu aega, mul sinu jutuvada pole aega kuulata. Mind klatšiti ja klatšijutte kirjutas ülemus enda doc faili, millele ka minul oli ligipääs. Kolleeg karjus minu peale teiste inimeste kuuldes, kui midagi teisel päeval uuesti küsisin ja siis klatšis mind kõva häälega kõrvalkabinetis taga, et kuidas ma üldse julgen tema tööaega oma küsimustega raisata, kes ma selline olen, kas tema tülitas teisi inimesi jne.

Juht tahtis teada kellega koos ma vaba aega veedan ja mida ma täpsemalt teen töövälisel ajal. Kui ma enda vabaaja tegemistest talle eriti rääkida ei tahtnud, siis ta ütles väga üleolevalt, et nii töine oli meil see jutuajamine, aga las ta siis olla. Suhtumine minusse kui uude inimesesse oli ebainimlikult vaenulik ja julm.

Suvest alates otsin tööd aga tulemusteta. Ma ei saa seda uut töökohta päris maha vaikida.

Mida olete teinud samas olukorras?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+32
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sul on 2 võimalust: kas vaikid selle töökoha tõesti maha ja CV-sse üldse ei kirjuta (paar-kolm kuud võib ju inimene küll tööd otsida) või paned asja suure kella külge (kaebekiri töökiusu kohta personaliosakonda, konsulteeri Töökaitseinspektsiooni juristiga, mida veel teha saad). Eluisu ussipesa pärast küll pole mõtet kaotada.

Mind on minu 20aastase karjääri jooksul 15x vallandatud, kuid CV kajastan neist vaid ühte töökohta. Üks hull direktor hakkas ühe koha pärast paar aastat tagasi õiendama (oli kool ja seal jäävad töökohad avalikku registrisse üles), aga see direktor lasti ise töölt paar kuud tagasi lahti:).

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eluisu küll ära ei võtaks. Koguks tõendeid, esitaks kaebuse ja nõuaks valuraha ka ja ajaraiskamine maksku ka kinni. Mis eluisu otsas, teeks korraliku kättemaksu, et ei iial keegi enam ei kobiseks.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind on minu 20aastase karjääri jooksul 15x vallandatud

Vallandatud? Mitte koondatud, mitte omal soovil lahkunud, vaid vallandatud? Seda nagu pisut paljuvõitu ei ole?
Mul on tööstaaži 13 aastat ja vallandatud ei ole mind kordagi, ühe korra on koondatud.

+32
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

20aastase karjääri jooksul 15x vallandatud

Vaat see on tõesti kõva sõna! Nõrgem tüüp ei saaks juba pärast kolmandat vallandamist küll enam ühtki töökohta.

Ka mul on teemaalgatusest mulje, et too käib eelkõige ise kõvasti kõigile närvidele. Aga ei taha ülekohut teha, võib ju olla, et mõnes kohas on tõesti 90% ussid koos.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ühes ministeeriumis sattunud finantsosakonda, kus oligi kohutav ussipesa. Tulin ise ära sest mulle ei sobi oma elu igapäevaselt sellises keskkonnas veeta. Õige otsus oli!

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind on minu 20aastase karjääri jooksul 15x vallandatud

Vallandatud? Mitte koondatud, mitte omal soovil lahkunud, vaid vallandatud? Seda nagu pisut paljuvõitu ei ole?

Mul on tööstaaži 13 aastat ja vallandatud ei ole mind kordagi, ühe korra on koondatud.

Koondatud, omal soovil lahkuma sunnitud, mõned korrad omal soovil lahkunud – mis vahet seal on?
Tagantjärele targana tean, et oleks saanud iga kord tööandjad paiga peale panna (2000. esineses pooles ehk mitte, sii ei kaitsenud siin töövõtjat isegi mitte kohus, aga edasistes kohtades küll). Mul aga ei olnud aega ega raha oma õiguste eest võidelda: pangalaen vajas maksmist, laps tahtis iga päev sööki ja katet ja nii ma liikusingi lihtsalt edasi.

Hetkel teen projektipõhist tööd käsunduslepingutega. Ja tundub, et sellist inimest ei viitsi keegi töölt välja süüa. Täitsa kenasti on juba 3 aastat selline eluviis toiminud.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat see on tõesti kõva sõna! Nõrgem tüüp ei saaks juba pärast kolmandat vallandamist küll enam ühtki töökohta.

Ka mul on teemaalgatusest mulje, et too käib eelkõige ise kõvasti kõigile närvidele. Aga ei taha ülekohut teha, võib ju olla, et mõnes kohas on tõesti 90% ussid koos.

Tänan komplimendi eest!:)
Ikka tahetakse tööle – tarka inimest vajatakse alati ja igal ajal!
Lihtsalt minu tarkusekomplekti ei kuulu hundikarjas ulumise oskus, mis teha.
Äkki olen asperger? Seltskondades mind küll väga hinnatakse, aga sussermusserskeemides tegutseda ei oska ja ei taha ka.
Ja olgem ausad – 90% töökohtadest ongi ju puhas s.tt ja ussipesad.

+8
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pikk elu seljataga ja üksjagu töökohti ka, aga 90% on ikka üle hinnatud, ja kõvasti. Ussipesaks võin nimetada ühte töökohta, sellepärast jätangi teemaalgataja puhul ukse lahti, kuigi tema enesekirjeldus näib väga just sinna suunda kiskuvat, et ta tõesti käibki ringi ja saeb inimeste närve. Aga olgu.

Erafirmades kohtab lolle jupijumalaid rohkem kui riigiametites.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult ma soovitaks teemaalgatajal igaks juhuks asutuse nimi ära kustutada, muidu võib äkki veel kaela tulla vol2 ehk kohtukutse – kes neid riigiasutusi teab…

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pikk elu seljataga ja üksjagu töökohti ka, aga 90% on ikka üle hinnatud, ja kõvasti. Ussipesaks võin nimetada ühte töökohta, sellepärast jätangi teemaalgataja puhul ukse lahti, kuigi tema enesekirjeldus näib väga just sinna suunda kiskuvat, et ta tõesti käibki ringi ja saeb inimeste närve. Aga olgu.

Erafirmades kohtab lolle jupijumalaid rohkem kui riigiametites.

Ega ussid ise pole iial tunnistanud, et nad ussid on. Ikka arvavad nad, et on niiii õiglased, lausa inglikesed tiibadega.:)))
Arvake edasi.
Harva on need ussitajad ise omale kohale edasi jäänud. Peagi saabub ka nende tund ja siis süüakse neid sellest ussipesast välja.
Teemaalgataja on lihtsalt üks sotsiaalselt naiivne inimene, nagu ma isegi. Sellised inimesed peaks endale ise oma teenimisvõimaluse looma (oma firma, YT kanalis blogi, mille kaudu teenuseid pakub, startup´i või siis töötada projektipõhiselt nagu minagi).

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koondatud, omal soovil lahkuma sunnitud, mõned korrad omal soovil lahkunud – mis vahet seal on?

Väga palju on vahet, ma eeldan, et sa tead seda tegelikult ise ka. Kui inimest on sunnitud omal soovil lahkuma ja vallandatud kokku 15 korda 20 aasta jooksul, siis ma vaataks peeglisse ja otsiks põhjust endast. See ei saa olla kokkusattumuste jada, halvad ülemused, halvad kolleegid jms. Paar-kolm korda, hea küll, võib tõesti olla ebaõnne, võib sattuda kehvadesse töötingimustesse, aga kui inimest 15 korda vallandatakse, on raske uskuda, et kogu aeg ülekohut tehakse.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki olen asperger? Seltskondades mind küll väga hinnatakse, aga sussermusserskeemides tegutseda ei oska ja ei taha ka.

Ahaa, lugesin nüüd su seda postitust ka. Täitsa isegi kaldun uskuma nüüd, et sind ongi 15 korda vallandatud. See 90% hinnang on üsna kõnekas – see ei pea paika, kehvad kollektiivid on erandid. Küll aga on teatud tüüp inimesi, kel tõesti on igal pool kõik kohutav s*tt. Ei ole see mingi aspergerlus, pigem lihtsalt kehv ja konfliktne iseloom, mis kollektiivis töötamise võimatuks muudab.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult ma soovitaks teemaalgatajal igaks juhuks asutuse nimi ära kustutada, muidu võib äkki veel kaela tulla vol2 ehk kohtukutse – kes neid riigiasutusi teab…

Aga kui asutuse nimi ära kustutada, siis kiusajad saavad ju süüdimatult edasi tegutseda. Ning siis aina imestatakse, miks on asutustes nii palju kiusamist.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ussid ise pole iial tunnistanud, et nad ussid on. Ikka arvavad nad, et on niiii õiglased, lausa inglikesed tiibadega.:)))

Nii see on. Tõestuseks:

+4
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Langesin töökiusu ohvriks ja eluisu on otsas