Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LAPAROSKOOPIA!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: LAPAROSKOOPIA!

Postitas:

Tere

Kas keegi on käinud laparoskoopia opil?
Põhjuseks: mitte rasestumine,poltsüstilised munasarjad
(Munasarja tsüstid)?

Sooviks väga teada kas sellest on abi olnud(mis aja möödudes),kuidas sinna saatmine toimus,kus haiglas,arstid?

Suured tänud ette juba vastamisest ????<

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 18:04; 03.11 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 2006 a, kuna ei jäänud rasedaks. Kasu ei olnud sellest. Rasedaks jäin lõpuks 3 aastat hiljem alles ilma igasuguse sekkumiseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti laporoskoopia 2010. Käisime mehega viljatusprobleemide tõttu Nova Vitas, sealne arst saatis LAP-i tegema Fertilitasse. Kuidas praegu süsteem on, seda ma ei tea. Järgmisel kuul pärast LAP-i jäin rasedaks. Minu puhul oli seni takistavaks teguriks olnud raskesti läbitavad munajuhad, mille läbitavust LAP-iga parandati. Ma ei tea, kas juhus või oli tunda veel LAP-i mõju, aga teise lapse ootele jäin kohe esimesel proovimiskuul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pidid tasuma mingi summa ise või läks haigekassa kaudu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 18:04; 03.11 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pidanud ise midagi maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga tegelenud viljatusarst saatis LAPile aastal 2017, diagnoos seletamatu viljatus. Kahjuks protseduur minu jaoks soovitud tulemust ei toonud ja ma ei jäänud rasedaks. Rasedus tuli tänu IVFile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just augustis 2019.
Põhjuseks seletamatu viljatus.
Op ja taastumine läks superkenasti.

Midagi ei leitud, munajuhad uhati mõlemad kontrastainega üle ja mõlemad läbitavad.

Esimene tsükkel pärast LAPi ei rasestunud kohe, praegu olen teises tsüklis. Muidu mul ja mehel kõik näitajad ja analüüsid korras. Proovime mõne tsükli ehk veel ja vaatab siis edasi..

Kuna ei jaksanud oodata ja minu enda viljatusarst teeb tihedat koostööd ühe Fertilitase arstiga, käisin seal operatsioonil. Aja sain enda jooksvasse tsüklisse sobiva ja kusjuures veel reedese päeva! Olin seega kolm päeva ainult kodus, siis üks päev kodukontorit ja teisipäeval juba tööl. Väga nii muu seas sai see LAP tehtud.

Ise pidin maksma 155€. Enne seda ka paar vereanalüüsi Synlabis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigla ja arsti soovitusega jään hätta, sest op tehti välismaal.

Aga üldiselt oli põhidiagnoos viljatus ja põhjus pcos, tehti laseriga munasarjade drillimine (munasarja tehti laseriga augud, et küpsevad munarakud paremini välja pääseks, pcos tekitab munasarja pinnale kõva kelme), ühtlasi tegi arst ka kontrastaineuuringu munajuhadele, nn läbipuhumine ja hüsteroskoopia (vaatas emaka üle, ega pole müoome jms), kui juba narkoosis olla, siis mitu asja korraga.
Taastumine oli kerge, eks ikka kõht valutas ja pärast oppi olin 1 öö haiglas. Õnneks õlavalu ei olnud, sellest gaasist võib olla. Kodus olin vist 2 päeva. Niidid võeti välja nelja päeva pärast naba juurest, nädal aega hiljem enam ei mäletanudki, et midagi tehtud oleks. Aga taastumine on igaühel väga erinev, tean neid, kes päevi olid lapiti maas ja valudes.

Opi tulemus oli superhea, tsüklid käsisid nagu kellavärk 28 päeva, ov 14.-15. päeval ja nii aastaid, basaaligraafikuid oli lust vaadata. Kui oled suht raskekujulise pcosiga hädas, soovitan see küll ära teha.
Kuna meil oli probleeme mõlemal, siis lapsed tulid ikka ivfiga, aga minu tegi see lap ikka kenasti “korda” küll. Nüüd on sellest 10a, kolm last (2 ivf ja kolmas tuli ise proovimatagi) ja tsükkel ideaalne, ov korras, pcosist pole aastaid jälgegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigla ja arsti soovitusega jään hätta, sest op tehti välismaal.

Aga üldiselt oli põhidiagnoos viljatus ja põhjus pcos, tehti laseriga munasarjade drillimine (munasarja tehti laseriga augud, et küpsevad munarakud paremini välja pääseks, pcos tekitab munasarja pinnale kõva kelme), ühtlasi tegi arst ka kontrastaineuuringu munajuhadele, nn läbipuhumine ja hüsteroskoopia (vaatas emaka üle, ega pole müoome jms), kui juba narkoosis olla, siis mitu asja korraga.

Taastumine oli kerge, eks ikka kõht valutas ja pärast oppi olin 1 öö haiglas. Õnneks õlavalu ei olnud, sellest gaasist võib olla. Kodus olin vist 2 päeva. Niidid võeti välja nelja päeva pärast naba juurest, nädal aega hiljem enam ei mäletanudki, et midagi tehtud oleks. Aga taastumine on igaühel väga erinev, tean neid, kes päevi olid lapiti maas ja valudes.

Opi tulemus oli superhea, tsüklid käsisid nagu kellavärk 28 päeva, ov 14.-15. päeval ja nii aastaid, basaaligraafikuid oli lust vaadata. Kui oled suht raskekujulise pcosiga hädas, soovitan see küll ära teha.

Kuna meil oli probleeme mõlemal, siis lapsed tulid ikka ivfiga, aga minu tegi see lap ikka kenasti “korda” küll. Nüüd on sellest 10a, kolm last (2 ivf ja kolmas tuli ise proovimatagi) ja tsükkel ideaalne, ov korras, pcosist pole aastaid jälgegi.

Mul oli mitu päeva jube õlgade valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin selle aasta alguses opil Mustamäe higlas. Arst oli super. Minul olid munasarjas müoom ja emakas ja.. Seda viimast Nova Vita arst ütles, et seda ei suuda keegi nii lõigata, et sellega lapsi saaks..Opi käigus avaststi ka endometrioosi kolle. Operetsioon läks super hästi. Kuna mul opereeriti ka emakat, siis 4-5 kuud ei tohtinud rasedaks jääda. Augustis käisin ùhe ravitseja juures, kes avas mu kehas energia..no oli tunda ka kuidas kogu kehas enwrgia liikuma hakkas..tundub ehk kosmos, aga paar päeva tema juurws käiku jäin rasedaks???? Minu op enam Fertilitases rahastuse alla ei läinud, seda vahpeal muudeti Haigekassa poolt..aga jäin Mustamäe haiglaga ja arstiga vaga rahule.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just augustis 2019.

Põhjuseks seletamatu viljatus.

Op ja taastumine läks superkenasti.

Midagi ei leitud, munajuhad uhati mõlemad kontrastainega üle ja mõlemad läbitavad.

Esimene tsükkel pärast LAPi ei rasestunud kohe, praegu olen teises tsüklis. Muidu mul ja mehel kõik näitajad ja analüüsid korras. Proovime mõne tsükli ehk veel ja vaatab siis edasi..

Kuna ei jaksanud oodata ja minu enda viljatusarst teeb tihedat koostööd ühe Fertilitase arstiga, käisin seal operatsioonil. Aja sain enda jooksvasse tsüklisse sobiva ja kusjuures veel reedese päeva! Olin seega kolm päeva ainult kodus, siis üks päev kodukontorit ja teisipäeval juba tööl. Väga nii muu seas sai see LAP tehtud.

Ise pidin maksma 155€. Enne seda ka paar vereanalüüsi Synlabis.

Miks sa LAPi eest maksma pidid?Kas lasid teha erakliinikus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 2006 a, kuna ei jäänud rasedaks. Kasu ei olnud sellest.

Väga nii muu seas sai see LAP tehtud.

Minuga tegelenud viljatusarst saatis LAPile aastal 2017, diagnoos seletamatu viljatus. Kahjuks protseduur minu jaoks soovitud tulemust ei toonud

Kui LAP on ikkagi operatsioon, mille tegemiseks võiks olla kindel põhjus või vähemalt probleemi kahtlus (nt. endometrioos), siis miks ei valita seletamatu viljatuse puhul esmalt munajuhade läbitavuse uuringut, mis on tunduvalt lihtsam ja kiirem protseduur?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 20:03; 09.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 2 korda käinud. Esimesel korral viljastumise pärast. Ei olnud abi. Korras oli. Hiljem tehti hüsteroskoopia. Sellest oli abi. Itks toimusid mõlemad. Samal päeval lasti koju. Taastumine raske.

Teisel korral oli äsja ja alles taastun. Pelgus. Koju lasti järgmisel päeval. Narkoos tugevam. Sain õlgadesse ja rinnakusse valud. Pelgus meeldivam suhtumine. Minule pandi tugiõmblused.

Taastumiseks peab arvestama 2 nädalat. Siis toitumine kergem ja ei tohi pingutada füüsiliselt.

Kui küsimusi on, vastan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 21:39; 09.11 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel korral viljastumise pärast. Ei olnud abi. Korras oli.

Kui pikalt olid eelnevalt üritanud rasestuda, kui pidid LAP-i tegema? Erinevaid arvamusi lugedes on jäänud mulje, et osad arstid saadavad üsna kiiresti ja konkreetseta näidustusteta, laparoskoopiasse, juba aastase proovimise järel, mistõttu järjekorrad on pikad, kuid paljud LAPst abi ikka ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 20:03; 09.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel korral viljastumise pärast. Ei olnud abi. Korras oli.

Kui pikalt olid eelnevalt üritanud rasestuda, kui pidid LAP-i tegema? Erinevaid arvamusi lugedes on jäänud mulje, et osad arstid saadavad üsna kiiresti ja konkreetseta näidustusteta, laparoskoopiasse, juba aastase proovimise järel, mistõttu järjekorrad on pikad, kuid paljud LAPst abi ikka ei saa.

Saadeti jaa ruttu, lihtsalt kontrollimise pärast. Aasta olime proovinud. Sain suht ruttu siis opile, sest kellegi aeg oli vabanenud. Kartsin hirmsasti. Aga sain sealt teada, et kõik korras. Asi seegi. Samas, kel endometrioos, neil sellest palju abi.

Teine kord sain veelgi rutem opile. Pelgus. Aga mul ka väga kurb lugu selle põhjuseks, mis oli pisut ka haiglapersonali süü.

Hetkel on teine täispäev kodus. Õlavalu on juba peaaegu kadunud. Haavad vaid veidi pakitsevad. Püüan olla aktiivne, kuid ei tee raskeid asju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 21:39; 09.11 10:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LAPAROSKOOPIA!