Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Laparoskoopia ja kerge külmetus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Laparoskoopia ja kerge külmetus

Postitas:
Kägu

Tere, tulemas on peagi laparoskoopia protseduur ja tekkis kerge nohu. Kõikjalt loen, et külmetusega ei tohiks minna, aga kellel sügisel nohu poleks ja kes seda reaalselt ka külmetuseks peab. Nohu on ka ju selline, et väga ravida ei saa, läheb ära siis kui ise tahab. Hea meelega laseks spreid ninna ja läheks kohale.

Kas kellelgi on kogemust, et nohuga läinud ja pole tagasi saadetud või just pigem öeldud, et peab edasi lükkama?

Aitäh vastuste eest 🙂

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõigepealt pead Sa kindlaks tegema, et see Su “väike külmetus” juhuslikult hoopis COVID-iks ei osutu, see on absoluutselt esmane. See selleks, usutavasti Sind ilma testita niikuinii haiglasse ei lubata. Aga ka suvaline nohu on praegu igale haiglatöötajale ja kaaspatsiendile suur probleem, seega teisi nakatada ei tohi. Nohuga kaasnev limaskestade turse raskendab intubeerimist ja võib tüsistusi põhjustada. Ka narkoosist taastumine on nohuga tunduvalt ebamugavam. Igasuguste operatsioonitüsistuste tõenäosus on viirusest nõrgestatud organismi puhul suurem. Peale selle pead Sa meditsiiniasutuses maski kandma, vesise ninaga seda pikalt teha on ülimalt ebamugav ja korrektselt teha sootuks võimatu.

Ehk siis kokkuvõttes, ole palun kena, helista meditsiiniasutusse, räägi oma lugu ära ja püüdke lahendus leida.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan sind vastuse eest.

Olen vaktsineeritud, Covidi test tehtud ning tulemus negatiivne.  Nohu haiguseks pole kunagi pidanud, kuna tavaliselt kui see ei kaasne kõigi teiste sümptomitega, siis see enamasti pole ka nakkav. Olen terve inimene, teen trenni, toitun tervislikult ning ei suitseta ega joo.

Siin on tavaliselt turvaline ja meeldiv keskkond küsimuste küsimiseks ja on totter, kui kohe maha tehakse. Küsisingi sest austan arste. Aga ka neidki on erinevaid ja minu perearst alati öelnud, et kui palavikku pole ja kerge nohu, siis ei tähenda, et oled kohe haige.

Seega kui ehk keegi teine, kes on kunagi sarnasel või muul protseduuril käinud või käimata jätnud nohu pärast, andke endast märku.

Aitäh.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan sind vastuse eest.

Olen vaktsineeritud, Covidi test tehtud ning tulemus negatiivne. Nohu haiguseks pole kunagi pidanud, kuna tavaliselt kui see ei kaasne kõigi teiste sümptomitega, siis see enamasti pole ka nakkav. Olen terve inimene, teen trenni, toitun tervislikult ning ei suitseta ega joo.

Siin on tavaliselt turvaline ja meeldiv keskkond küsimuste küsimiseks ja on totter, kui kohe maha tehakse. Küsisingi sest austan arste. Aga ka neidki on erinevaid ja minu perearst alati öelnud, et kui palavikku pole ja kerge nohu, siis ei tähenda, et oled kohe haige.

Seega kui ehk keegi teine, kes on kunagi sarnasel või muul protseduuril käinud või käimata jätnud nohu pärast, andke endast märku.

Aitäh.

Mina (eelmine vastaja) olen juhtumisi samuti arst. Ja mulle endale on kaks korda günekoloogilist laparoskoopilist operatsiooni tehtud,  kui see Sinu meelest mingil põhjusel oluline on.

Kui tegemist ei ole just allergilise või muu kroobil7se

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Vabandust, läks enneaegu  teele kogemata …</p>

Ehk, kui tegemist ei ole allergilise või muu kroonilise nohuga, siis on see alati infektsioosne ja nakkusohtlik, kaasnegu siis midagi muud või mitte. Ka siis, kui inimesel on krooniline nohu, on sageli sümptomite ägenemise korral peaaegu võimatu hinnata, kas tegemist on kroonilise haiguse ägenemisega, viirusinfektsiooniga võu mõlemaga korraga (kõige sagedasem, et krooniline nohu ägeneb viirusinfektsiooni foonil).

Suhtumine sellesse, mida pidada haiguseks ja mida mitte, on COVIDi olukorras paraku oluliselt muutunud. Ükski nohu pole enam “lihtsalt nohu”, vaid hoolimata sümptomite kergusest tõsine elukorralduslik probleem: nohune inimene peab jääma koju, tegema COVID-testi (see maksab ka riigile kena kopika) jne. Ehk siis me ei saa praegu suhtuda nagu varem, et ah, tühine nohu, haigus või asi.

Enda meelest tõin ma juba esimeses postituses igati rahulikult ja viisakalt argumendid, miks nohusena operatsioonile minna (ammugi veel petta üritada) on väga halb mõte. See, kui Sulle järele ei kiideta, ei ole “mahategemine”.

Olen endiselt seisukohal, et nohusena operatsioonile minna ei ole kuidagi mõistlik. Ei oleks ka siis, kui COVIDit ei oleks. Ning loomulikult ei läheks ka ise, kui mul praegu uuesti laparoskoopiat vaja oleks ja samal ajal nohuseks jääksin.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole arst, aga lastega olen endale selgeks teinud, et külmetushaigusi pole olemas, need on alati viirused.

+1
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Laparoskoopia ja kerge külmetus