Esileht Väikelaps Laps (2a) ärkab iga öö nutuga

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Laps (2a) ärkab iga öö nutuga

Postitas:

Ma isegi enam ei mäleta, kui kaua see kestnud on, isegi võibolla aasta juba. Igal öösel ärkab nutuga, unesegasena siis nutab natuke kõva häälega, jääb taas magama ja varsti jälle. Ja nii võib öösel olla 10 korda või siis mõni öö 1 kord. Vahel harva on ka juhtunud, et magab terve öö ilma nutuga ärkamata.

Olen lugenud, mõtlesin, et seda nimetatakse ehk unepaanikaks.

Aga kaua see kestab veel?
Kas on siin kellelgi samamoodi?

Üsna väsitav on..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 23:15; 18.10 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab paari kuu pärast 2, ärkab ka iga öö nutuga, vahel jääb ise magama aga enamasti peab ikka juurde minema, kaissu võtma jne. Mina väga ei põe, usun et üks hetk see ikka lōpeb ja hakkab terveid öid magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele ei pea mingit traumat eelnema, lihtsalt lapse fantaasia areneb. Minul on kahel lapsel kolmest unepaanikat olnud. Aga kuigi hetkes tundub see lõputu ja kohutavalt väsitav, läheb see periood tegelikult enamasti üsna kiirelt ise üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 08:21; 20.10 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks sellest, kas laps näeb multikaid ja milliseid.

Kas olukorra algus langeb kokku lasteaiaalgusega? Öise toitmise lõpetamisega? Teise tuppa kolimisega? Ei peagi päevapealt, aga umbes samal ajal. Nt mul 4a laps magab suvel oma voodis ööläbi, aga kui lasteaed hakkab, siis pooled ööd ronib kaissu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1a10k ka ärkab öösiti, mitte otseselt nutuga, aga jorinaga, reeglina. Siis piisab sellest, et lähed juurde, paned käe peale ja sositad vaikselt, et emme siin. Mõnikord ärkab ka kohe kõva nutuga nagu näeks halba und, siis vajab rohkem kontakti rahunemiseks. Iga öö tuleb ise meie kaissu ka. Ma pole veel seda ebanormaalseks pidanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka selline, kes igal ööl vähkres ja karjus. Ta nagu tegelikult ei ärganud isegi üles, läbi une rääkis ja vehkis jalgadega või nuttis või karjus midagi… Vahel korra öö jooksul, vahel mitmeid kordi ja pikalt. Olime mehega ikka igal nädalal mõne öö üldse magamata. See kestis umbes vanuses 1-3 aastat ja tundus lõputu Kui laps oli 3-aastane, siis kolisime, uues kodus ei olnud magamistuba nii lämbe kui eelmises. Võib-olla seepärast hakkas lapsl päevapealt paremini magama, võib-olla lihtsalt hakkas sellest välja kasvama. Igatahes juba 4-aastaselt magas rahulikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmest lapsest kaks on vastu hommikut nutuga ärganud. Esimesel jäi see ära u kolmeseks saades, teisel kestis u 3,5.  Eks sa võid ju arstiga konsulteerida, aga kui laps on päeval ok ja rõõmus, siis usun, et tegu arengufaasiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mitte millegagi seostada, traumasid ka pole olnud

Ja ka nagu üles ei ärka, aga nagu unepealt hakkab kõva häälega nutma ja siis mingi aja pärast magab edasi.

Vahel võtan ta voodist välja ja üritan üles äratada, et siis nutt lõpeks. Lihtsalt öösel on nii vaikus ja teised magavad ja naabrid magavad, vb mõtlevad ma ei tea mis siin iga öö toimub, et laps karjub 🙂

Ehk siis on lootust aasta pärast taas rahulikult magada 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 23:15; 18.10 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevane ülestimulatsioon, mille töötlemisega närvisüsteem öösel toime ei tule. Kasvab välja, aga ikka võib päevakava üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole tegelikult normaalne. See viitab närvisüsteemi kahjustusele. Minu lapsel oli see üks esimestest vaktsiinikahjustuse ilmingutest, see öine kisa ja jalgadega vehkimine läbi une iga natukese aja tagant. Kõik hakkas pihta mõned kuud enne, kui ta sai 1 aastaseks ja kestab siiani. Laps hetkel 6 aastane. Nüüd autism diagnoositud.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 22:59; 20.10 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1a10k ka ärkab öösiti, mitte otseselt nutuga, aga jorinaga, reeglina. Siis piisab sellest, et lähed juurde, paned käe peale ja sositad vaikselt, et emme siin. Mõnikord ärkab ka kohe kõva nutuga nagu näeks halba und, siis vajab rohkem kontakti rahunemiseks. Iga öö tuleb ise meie kaissu ka. Ma pole veel seda ebanormaalseks pidanud.

Ma isegi ei läinud kuhugi, ütlesin omaenese voodist häälega, mitte sosinal (et ikka kuuleks), et emme on siin – kohe rahunes ja magas edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun pöörduge laste unearstile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks epilepsia vorm on ka selline, mis väljendub uneajal kisamise ja jalgadega vehkimisena. Igatahes uneuuringutele soovitan minna, seal selgub, mis täpsemalt häda. Variante on igasuguseid. Soovitan lugeda ka uneaegse liigutushäire kohta- see ka sarnane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 22:59; 20.10 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole tegelikult normaalne. See viitab närvisüsteemi kahjustusele. Minu lapsel oli see üks esimestest vaktsiinikahjustuse ilmingutest, see öine kisa ja jalgadega vehkimine läbi une iga natukese aja tagant. Kõik hakkas pihta mõned kuud enne, kui ta sai 1 aastaseks ja kestab siiani. Laps hetkel 6 aastane. Nüüd autism diagnoositud.

 

Mis paneb sind arvama, et just vaktsiin on põhjuseks, miks mitte näiteks arenguhäire või raseduse ajal toimunud kokkupuude keskkonnakemikaalidega vms? Miks nii kindlalt väita, et just see üks asi oli põhjuseks, kui kogu maailmas pole seni suudetud korrektsete katsetega autismi ja vaktsineerimise seotust omavahel leida.

Ja unepaanika  on selles eas väga tavaline ja ei näita tingimata mingit rasket haigust. Unehäired võivad olla mingi haiguse sümptomiks, aga ei pruugi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 08:21; 20.10 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel kunagi adenoidi on kontrollitud või on sageli nohu? Minu õe laps magas väga halvasti beebieast alates, muu areng oli väga hea. Käis une uuringutel ja arstil, alles kahe pooleselt uuriti adenoidi ning selgus, et oli ka limakõrvad ja kuulmislangus. Pärast adenoidi eelmaldamist hakkas üle öö hästi magama, ärkas tualetis käimiseks ja magas edasi, paranes oluliselt ka kõne, kuigi sõnavara oli varasemalt hea, siis diktsioon mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vôid igaks juhuks jälgida, kas on enamasti samal kellaajal (muidugi kui magamaminek reeglina samal kellaajal), sest siis viitab lihtsalt tavapärasele ühest unefaasist teise üleminekul virgumisele, ja laps ei olegi päriselt ärganud, aga ei oska veel väga hästi ühest faasist teise siirduda. see läheb üle, ja on tôepoolest sage. paljudel rinnalastel ka, kes ema voodis magavad, tekib harjumus kôrvalist abi kasutada ühest faasist teise minekul, siis nôuavad rinda uinumiseks, ega seda ju keegi autismiks ega närvikahjustuseks pea.

ma naabrite pärast ei pôeks, mônikord vôid just lasta nutta ja vältida otsest sekkumist, sest sellest vôib minna hullemaks, mul ühel lapsel on samamoodi, mônikord aitab, kui näiteks käin vetsus, siis ta kuuleb mu kohalolu ja jääb uuesti magama, vôi lihtsalt ei tee välja. ei tea, kas midagi aitab, aga üle läheb kindlasti. eks ma olen ka lohutada proovinud, enamasti sellest läheb eriti närvi, ärkab lôpuks üles, siis väsib ära, tahab kalli, ja on valmis taas uinuma. aga pôhiline, nuttu ei pea kartma, sa oled ju tal olemas, kui vaja.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid unepaanika lood seotud rohkem stimuleerivamate sündmustega päeval. Nt kui käisime kusagil rahvarohkes kohas või massiüritusel või kui oli mingi stressirikkam periood. Kuskil 3-aastasena olid hood veel üliharva, kasvas välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu enda lapsest oleks lugenud. Kohutavalt väsitav oli see aeg aga õnneks läks mööda, laps nüüd neli ja väga harva vigiseb läbi une.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli seda vanemal lapsel. Sünnist saati oli ta väga halb magaja, hea, kui tund aega järjest magas, tihti oli mitu tundi keset ööd üleval jne. Sellised unepaanika nutuhood algasid u 2-aastaselt, kui ärkas, nuttis täiesti hüsteeriliselt ja pikalt, nagu ei olnud päris ärkvel ka, hoidsime kaisus, proovisime tasakesi temaga rääkida, rahustada, kuni lõpuks uuesti uinus. Mingi aeg hakkas vähemaks jääma, aga see juhtus mu mäletamist mööda u 4-5-aastaselt. Sinna vahele jäi perioode, kui lihtsalt ärkas öösiti, aga oli ka pikemaid perioode unepaanikaga. Praegu on 8-aastane ja magab öö otsa rahulikult ja kogu varasem ärkamine-nutmine-öösel ringi kõndimine jmt on seljataga.

Unepaanika nutt pole päris sama, et laps ärkab ja nutab öösel. Seda oli meil ka, aga selline kontaktitu hüsteeriline röökimine, kus laps ei vasta, ei reageeri, ei saa aru, kas magab või ärkvel ja lihtsalt röögib-röögib, on päris õudne. See võis päris pikalt mõnikord kesta, ei saanud teda ei päris üles äratatud, ega ka maha rahustatud. Tavaliselt tõusis istuli ja röökis, silmad lahti, aga nagu midagi ei näinud, temaga rääkimisele või puudutamisele kuidagi ei reageerinud. See niisama ärkamine ja nutmine, nagu lapsed ikka ärkavad on tõesti lapsemäng unepaanika kõrval. Aga õnneks kasvas lõpuks välja. Nooremal lapsel esines seda u 4-aastaselt ja lühemat aega.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Laps (2a) ärkab iga öö nutuga