Esileht Väikelaps Laps ärkab poole uinaku ajal

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Laps ärkab poole uinaku ajal

Postitas:
Kägu

Mure 1a4k lapsega, kes nüüd umbes 3 nädalat tagasi läks üle ühele unele. Läksime üle, sest ta lihtsalt ei teinud enam teist und, isegi mitte kärus, kus muidu alati uinus kiirelt.

Alguses läks kõik päris hästi, hakkas kohe tegema keskpäeval umbes 2-2,5 tunniseid uinakuid. Ööuni läks ka justkui paremaks. Läks magama õhtul kell 19.30 ja ärkas 7.30 kuigi varem olime üsna suures hädas varajaste ärkamistega, juba kell 6, mõnikord isegi varem. Ühesõnaga kõik tundus ilus. Ja nüüd umbes 4 päeva on täielik jama jälle lõunaunega.

Läheb kell 12 magama ja umbes täpselt tund aega hiljem hakkab nutma ning tõuseb voodis püsti. Kolmel päeval aitas see, kui läksin tema tuppa tagasi, tegin pai ja olin koos temaga – magas siis veel tunnikese. Täna ei toiminud see enam ja pidingi ta lõpuks voodist üles võtma. Laps ilmselgelt tegelikult oli väsinud ja kogu pärastlõuna unine, nüüd ööunne minek ka jälle paanilise nutuga (panin niigi natukene varem voodisse, et lühikest uinakut kompenseerida).

Kohe tunda, et laps üleväsinud, aga mida ma teha saaks, et ta ometi pika, korraliku lõunaune teeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kärus magab äkki paremini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga palju unetunde. Nii palju und vajavad 6-9kuused lapsed, mitte kohe 1.5aastaseks saavad.
Arvatavasti magas ta kahe une peal ööund lühemalt ja kokku oli unetunde vähem. Ärata laps varem või lükka uinak 30 minutit edasi.

Ühe une peale soovitatakse üle minna ära jättes esimest und järk-järgult. Alustad seda lühemaks tehes, ajad ise lapse üles, ning teist und täispikka tehes. Kui esimene uni on juba 15-20 min uinakuks lühendatud, jätta see ära ja teine uinak varasemaks tuua.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alustaks lõunaund lihtsalt hiljem ja õhtul paneks ka normaalsel ajal magama, mitte keset päeva. Praegu on ju täiesti valge ja päev alles kell pool kaheksa. Seda enam, et kella keeramine oli ka alles.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nihutaks ka lõunaund. 1a4k laps võib juba pikemalt kui 4,5h ärkvel olla.  Mina olen alati käinud lastega ka enne lõunaund juba õues, ka talvel – just et aega sisustada. Kasvõi 30 minutitmaja ees porimülkas…

Alati võib ka olla, et purihambad lõikuvad ja see häirib und

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe tunda, et laps üleväsinud, aga mida ma teha saaks, et ta ometi pika, korraliku lõunaune teeks?

Laps pole aedvili, kes ainult pimedas pikutab, vahepeal peab ta üleval olema ja mängima ja arenema ka. Nii pika ööunega ei oleks tal üldse päeval und vaja.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe tunda, et laps üleväsinud, aga mida ma teha saaks, et ta ometi pika, korraliku lõunaune teeks?

Laps pole aedvili, kes ainult pimedas pikutab, vahepeal peab ta üleval olema ja mängima ja arenema ka. Nii pika ööunega ei oleks tal üldse päeval und vaja.

Ahah siis. Googeldan 16 kuu vanuse lapse une kohta ja saan unenõustajatelt teada, et selles vanuses peaks magama kokku 13-14h ööpäevas. Seega minu ootused üsna õiged. Öösel võiks magada vähemalt 11 tundi ja enamasti magabki umbes nii – 19.30-7.30 pigem erand, tavaliselt ärkab 7 või 6.30. Ja kui teeb vähemaöt 2 h uinakut, siis on rõõmus ja tore laps. Aga kui mingil põhjusel uinak lühike, siis elu põrgu väsinud lapsega.

Üleval on ju päris palju. Ütleme et vähemalt 7st kuni 12ni ja siis 14st 19.30ni. Ma küll aru ei saa, et ma sellise kava kohaselt last kogu aeg aedviljana pikutama sunniks. Laps ikka päris unine sellise päevakavaga uneajaks. Ainus mure ongi, et ta ometi lõunaune piisava pikkusega teeks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tunnine päevauni ei ole piisav (täitsa usutav), võib proovida lühendada ööund, maitse asi, kummast otsast.

Iga laps on muidugi erinev, aga minugi Google soovitab 16k lapsele 10-11h öösel + 1,5-2h päeval, mitte 12+2,5.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühele unele üle minek on ebamugav aeg. Ööpäev on liiga pikk üleval olles ja magades, mõlemat pidi. Pikenda ärkvelolekut või proovi vahele üks 2 uinaku päev, puhkamiseks.

Minu lapse sõime rühmas on päevakava :7.30-8 laste vastuvõtt, 13-15 uinak. 16.30-17 koju. Selle järgi peavad hakkama saama ka Sinu lapse vanused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühele unele üle minek on ebamugav aeg. Ööpäev on liiga pikk üleval olles ja magades, mõlemat pidi. Pikenda ärkvelolekut või proovi vahele üks 2 uinaku päev, puhkamiseks.

Minu lapse sõime rühmas on päevakava :7.30-8 laste vastuvõtt, 13-15 uinak. 16.30-17 koju. Selle järgi peavad hakkama saama ka Sinu lapse vanused.

Täpselt nii, tundubki, et ühtki pidi pole nagu hea. Eile ärkas 6.50 (oli maganud selleks ajaks ööund umbes 11 tundi), oli rõõmus ja lõbus, aga hakkas ikkagi päris uniseks muutuma juba 10.30. Venitasin veel tunnikese ja läks lõunaunne 11.30, magas 2,5 tundi, oli ärgates ülirõõmus, aga õhtul kell 19 hakkas ikka jälle ära vajuma. Läks voodisse 19.30.

Täna hommikul ärkas 5.30 ehk ööund sai vaid 10 tundi. Oli üsna pahur kogu hommiku, haigutas juba enne kella 8st, kuigi proovisin panna 9.30 magama, et katsetada kaht und, ta siiski ei jäänud. Läks lõunaunne kell 12 ja magas 1,5 tundi. Ärkas nutuga, nuttis pahuralt ligi pool tundi pärast ärkamist. Paistis ilmselgelt väsinud. Õhtul vajus ära juba kell 19.

Ühesõnaga igat pidi on mingi häda. Kui magab päeval pikema une, on rõõmus, aga vist ärkab seetõttu hommikul vara. Kui teeb päeval lühema une, siis on tegelikult ei ärka rõõmsalt ja puhanult. Õhtul vajub ära täpselt samal ajal, ükskõik, milline on päev olnud. Õhtuund hilisemaks lükata nagu ei annaks, paistab alati väsinud ja jääb kiirelt magama ka.

Käisin just ühe hoiuga tutvumas ja seal algab lõunauni 12.30. Praegu mul veel raske teda nii kaua üleval hoida. Aga vist ainus lootus ongi, et praegu üleminekuaeg raske ja veel harjub ühe unega ja kõik loksub paika…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 1a5k laps. Ühele uinakule läks 1a2k paiku (ära jäi teine uinak). Magab öösiti tavaliselt 20.30-6.30 ja lõunat 12-13.30. Ma olen kogu aeg arvanud, et 1-1,5h uinak on juba väga hästi. Beebina, kui oli veel kolm uinakut päevas, magasid lapsed 30-60 minuti kaupa uinakuid. Olen endamisi mõelnud, kuidas laps sõimes toime tuleb, kui mitmel pool on ootus, et 2,5-3h on lõunauni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellises vanuses, et mingeid hambaid ei või lõikuda?
Mure ka nii alles tekkinud, et äkki miskit suus teeb haiget?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me elame ka ikka nö lasteaia graafiku järgi (kuigi aias ei käi).  Alates 1a2k on üks päevauni olnud. Kell 7 ärkab, kell 13 lõunaunne, kell 15 üles, kell 20 ööunne. Minu arvates väga lihtne ja loogiline plaan. Ja nii iga päev ilma eranditeta kuni graafik paika loksub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie laps on 1a2k ja tahaks ühe une peale minna. Aga mina ei oska seda teha.

1 une peal peaks üleval olema järjest 6 tundi, seda laps ei jõua. 4-5 tunnise ärkvelolekuga koguneb unetunde liiga palju ja laps hakkab öösiti üleval olema. Ta on väikese unevajadusega ka, 11-12 tundi ööpäevas magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastele on unegraafik oluline ja ka sellest kinnipidamine. Kui minna üle ühele unele, siis minnagi, aga kindlatel kellaaegadel. Nö mängimine ei anna midagi. Näide kui laps ärkab 7.30, ja unne on vaja minna 12.30. Siis esimesed korrad ongi raskem teda nn lõbustada ja üleval hoida. Aga hiljem keha harjub. Küsimus, kas laps on valmis ärkveloleku pikendamiseks on teine. Kui laps ärkab varem, tuleks ikkagi tsüklist kinni pidada.

Hea lahendus on juba praegu lasteaia/hoiu graafikus olla 7.30-12.30(13.00)-15.00 ja siis ööunne näiteks 20.00. 14h und ei ole liiga palju kõigi laste jaoks, pange ikka tähele enda laste unevajadusi.

Minul on kaks last, olen mõlemaga uneteemaga tegelenud põhjalikult sünnist saati. Esimene laps (praeguseks 4a) magab ööund 21-7.00 ja lõunaund 2-3h, ehk 12-13h ööpäevas. Teine laps 2,5 aastane 21-8.00 ja lõunauni alla 2h ei kesta, reeglina isegi 3h. Ehk 12-14h. On puhanud ja värske, kui esimene laps saab väiksema unega hakkama, siis väiksem ei saa ja on pahur.

Kahest unest loobumine ei pruugigi olla kerge ja tuleb kindlasti ka keerulisi päevi, aga need kõik on ületatavad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru neist soovitustest mingit und vähemaks võtta. Lõunauni 2-2,5h alla 1,5aastasel on täitsa norm. Minul maga esimene laps 3-4h lõunaund selles vanuses. Kui nt lasta vähem magada, siis õhtuk on üleväsinud. Kui hommikul ise äratada varem, väsib päeval varem ära – igasugune sekkumine toob selle, et õhtul vaja varem magama panna või saad üleväsinud lapse.

Sellises vanuses tulevad purihambad, vb on asi selles.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Laps ärkab poole uinaku ajal