Esileht Veebikonstaabel laps autos

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: laps autos

Postitas:

Tere,

ei leia seadusest hetkel vastavat punkti kuid küsimus on, et kui vana laps võib autos reisida eesistmel ilma turvaistmeta? Oleneb see lapse vanusest või pigem kasvust? Et kui turvavöö on võimalik korrektselt kinnitada, kas siis võib ta reisida ilma turvaistmeta?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg on räägitud, et vanus pole oluline. Tähtis on see, kui suurt kasvu on laps ja kui kõrgel on selles autos rihma kinnituskoht. Autod on ka muide erinevad.

Kui rihm jookseb üle kaela, tuleb ka 15-aastasele panna iste alla.
Kui rihm ei jookse üle kaela, võib ka 5-aastane ilma istmeta sõita.

Liiklusseaduse §36 p6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägo vastas väga õigesti. Vanus ei ole määrav, tähtis on kasv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mina täiskasvanuna 167cm pikk ja ikka jookseb turvavöö mul kaelapealt(sõidan ise autoga), kas ma pean siis ka turvapadja endale panema. Turvavöö on mul kõige alumisel astmel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt autost tasuks siinkohal ehk proovida istme kõrgust natukene kohandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga mina täiskasvanuna 167cm pikk ja ikka jookseb turvavöö mul kaelapealt(sõidan ise autoga), kas ma pean siis ka turvapadja endale panema. Turvavöö on mul kõige alumisel astmel
[/tsitaat]Kui muidu ei saa, siis jah. Kahjuks on seaduses selle koha peal lünk, et ei nõuta täiskasvanutelt turvaistmeid.
On olemas ka rihmasuunajad, iseasi kui palju neist õnnetuse korral kasu või kahju on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel laps autos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.