Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps Eestisse ylikooli/kulud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Laps Eestisse ylikooli/kulud

Postitas:
Kägu

Laps soovib oma bakalaureuse Eestis ara teha. Kuna oleme Eestist eemal elanud viimased viisteist aastat olen noutu kuidas tema eelarvet planeerida.

Milline oleks moistlik igakuine summa elamiseks, kas 1000 EUR jaaks vaheks? Selle eest peaks ta siis korteri yyrima ning igapaevased toidukulud. Tartus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milline oleks moistlik igakuine summa elamiseks, kas 1000 EUR jaaks vaheks?

Igal juhul jaaks vaheks.
Korter 300, sook 300, aga siis ainult 400 jaabki üle.

Pakun, et 1500€ oleks paras, siis saab autot, igapäevaselt väljassöömist jne samuti inimene omale lubada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milline oleks moistlik igakuine summa elamiseks, kas 1000 EUR jaaks vaheks?

Igal juhul jaaks vaheks.

Korter 300, sook 300, aga siis ainult 400 jaabki üle.

Pakun, et 1500€ oleks paras, siis saab autot, igapäevaselt väljassöömist jne samuti inimene omale lubada.

300 korter + kommunaalid ka veel otsa ju, elamiskulud peaks ikka 500 arvestama, telekas, internet jne ka veel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas auto ja igapäevane väljassöömine on üliõpilaselu lahutamatu osa? Ma arvan, et enamuse üliõpilaste vanemaid ei teenigi kuus 1500 eurot, nii et 1000 eurot vanematelt on ikka päris hea summa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas auto ja igapäevane väljassöömine on üliõpilaselu lahutamatu osa? Ma arvan, et enamuse üliõpilaste vanemaid ei teenigi kuus 1500 eurot, nii et 1000 eurot vanematelt on ikka päris hea summa.

See oli iroonia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tartu:
Ühika koht on umbes 100, tuba suuremast korterist on 100-200. Kui omaette korter siis 250-300 ja lisaks kommunaalid.
Kui ise süüa teha siis toidule 200-250. Kui väljas süüa siis sky is the limit.
Kokkuhoidlik tudeng saab hakkama 400ga kuus (mul on kursakaaslasi kes ka 300ga elavad väidetavasti), mina alla 500 ette ei kujutaks sest käin trennis ja elan kaaslasega kahekesi korteris.
1000ga elab paremini kui enamik su lapse kursakaaslasi.
Vähemalt 100 sellest tuleks ise teenida, minu erialal on juba stipp 320 kõige parematel. mina saan 160 stippi ja paljud 100

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See oli iroonia.

Iroonia muidugi.

Ja see oli ühtlasi üks perekooli lolle, kes seda tõsiselt võttis ja “arutlema” hakkas.

P.S: Kägu 13:16 on vast teine äärmus, kes ei upu vees ega põle tules ja saab alati hakkma. 15 välismaal emme tiiva all elanud inimene ei pruugi nii elujõuline ja tubli olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elasin ülikooliajal 400 euroga kuus üsna hästi ära. Teenisin küll ise, emme-issi ei katnud ega maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et 1000€ kuus on liiga palju. Sellise igakuisa kulurahaga ei pea kohe kindlasti kooli kõrvalt tööd otsima ega väljas söömisest loobuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati mingi iroonia ja sarkasmi kägu ilmub kohale.
Kadedus kohe nii suur et ajab lõhki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas auto ja igapäevane väljassöömine on üliõpilaselu lahutamatu osa?

Väljas söömine kindlasti, kuna ülikoolipäevad on pikad (mitmel päeval 8-16 või 10-18) ning erinevalt gümnaasiumist puudub ülikoolides tasuta õppurite toitlustamine (va üksikud õppeasutused, kus õppurid vormi kannavad).
endal (nii lapsevanema kui õppejõuna) kogemus nii TTÜ kui TÜ toitlustushindadega.
TÜ tehnoloogiainstituudi ja keemiamaja sööklates kulub lõunale ca 5€, matemaatika- ja arvutiteadustemajas võib toime tulla ka 3-4€ vahel, kui võtta toiduks kas vaid supp või väike praad ja kõrvale küsida kraanivett joogiks.
TTÜs kulub ka üldjuhul 4-6€, samamoodi sõltuvalt sellest kas supp või praad ja kas võtta kõrvale lihtsalt vett või morssi või piima vmt.

mis aga auto omamisse puutub, siis tudengite koolipäevad on väga ebaühtlase pikkusega ja kui ei ela just ülikooli vahetus läheduses, siis mõningatel juhtudel (väga lühike koolipäev (nt korra nädala vaid 10-12 või 8-10)) või pikk, aga 4h-se “auguga” päev (10-14 + 18-21) või tuleb pendeldada koolipäeva sees linna erinevates otstes olevate õppehoonete vahel (käib eelkõige TÜ kohta, aga ka osade TTÜ erialade kohta, kel osa õppetööd mustamäe linnaku asemel hoopis Koplis on) on auto omamine täiesti normaalne.
auto ei pea olema ju uus, sobib ka vana parsa, peaasi, et liigub.
enda laps sai vanaema vana auto, mille turuväärtus max 200€, aga ülevaatus sai pärast väikest remonti tehtud ning terve aasta kärutas sellega probleemideta kodu ja ülikooli erinevate õppehoonete vahet.
ja ega ükski lapsevanem peagi arvama, et ta oma täisealist last 100% üleval peaks pidama: tudengid saavad ju kooli kõrvalt ka tööl käia , lisaks makstakse osadel erialadel ka stippi.

ma pole pidanud oma tudengist lapsele viimase aasta jooksul kordagi taskuraha andma: saab stippi + teeb osakoormusega erialast tööd (kokku ca 500 € kuus), kodus elades tuleb meie tudeng sellega toime, kui ühikas elaks, siis kuluks lisaks veel ühika kohatasu 100-150€ kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas iroonia ja sarkasm kadedusega seotud on?

Kahju, et uuel põlvkonnal Ameerika sarjade vahtimisele tõttu on igasugune iroonia- ja sarkasmitunnetus kaduma läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps soovib oma bakalaureuse Eestis ara teha. Kuna oleme Eestist eemal elanud viimased viisteist aastat olen noutu kuidas tema eelarvet planeerida.

Kas laps maksab hariduse eest ise ja hakkab pärast lõpetamist tööle Eestis või välismaal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

… ja siis imestatakse, kust need eluvõõrad lumehelbekesed küll tulevad, kes muna keeta ei oska ja alla 2000 neto üldse tööle kohale ei hakka ilmumagi, ise vaid (tänapäeval) mōne mõttetu ja kasutu “pehme” bakaga.

Vot siinsete vastajate lapsed nad ilmselt ongi. Harjunud ju mitte millegi eest igakuiselt tuhandeid saama ja restodes sööma, kuna koolipäevad on nii pikad-nii pikad ja rasked.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju, et uuel põlvkonnal Ameerika sarjade vahtimisele tõttu on igasugune iroonia- ja sarkasmitunnetus kaduma läinud.

See on lihtne vanamutilik õelus mida siis kui iroonia all serveeritakse. Nii lihtne see ongi, et midagi õelat sutsata ja siis süütu näoga öelda et issand lumehelbeke kas sa ei saa irooniast aru vä?.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtne vanamutilik õelus mida siis kui iroonia all serveeritakse. Nii lihtne see ongi, et midagi õelat sutsata ja siis süütu näoga öelda et issand lumehelbeke kas sa ei saa irooniast aru vä?.

No aga sa ju ei saagi, milleks sisiseda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga sa ju ei saagi, milleks sisiseda?

Sisisevad ussid mitte lumehelbekesed.Troll teemas, mine otsi mõni muu teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on lihtne vanamutilik õelus mida siis kui iroonia all serveeritakse.

Kle, mõttehiid.
15a elatakse mujal ja siis “soovitakse” Eesti maksumaksja kulul tasuta kõrgharidust?

Kas sinu jaoks ok?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle, mõttehiid.

15a elatakse mujal ja siis “soovitakse” Eesti maksumaksja kulul tasuta kõrgharidust?

Kas sinu jaoks ok?

Jah on ok. Ja teadmata teise rahakotti ega võimalusi ja veel et üks eesti noor tahab siin haridusteed jätkata siis pole minu jaoks probleem.
Võiksid oma õelus/kadedus meetri vähe allapoole tõmmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eesti noor tahab siin haridusteed jätkata

Selle pärast ju siin tahabki, et eesti töörügaja tagant see endale “saada”.

Aga ok, las saab sis.
Mina kätte ette ka ei pane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle, mõttehiid.

Kas sinu jaoks ok?

Välismaalased ei saa ju tasuta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kle, mõttehiid.

Kas sinu jaoks ok?

Mis takistab tal oma elukohta Eestisse registreerida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis takistab tal oma elukohta Eestisse registreerida?

Kui midagi tasuta saada võimalik, siis kõlbab Eesti küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga vahva, et laps tahab välismaalt tulla tagasi Eestisse õppima. Au ja kiitus, oleks selliseid rohkem! Tartu ülikoolist peaks ka igati väärt hariduse saama.
Teemaalgataja, sa said vist juba aru, et 1000 eurot on priiskamine, 600 euroga peaks ka toime tulema, sellest peaks jaguma veidi ka meelelahutuse jaoks.
Edu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Korralik väike keskküttega üürikorter (1-2 tuba, uus/remonditud, norm mööbliga, norm asukohas) maksab praegu 400-500 eurot. Kommunaalid talvel tavalisel keskküttega korteril peaks jääma 100-150 euro kanti, päevapraad enamikes Tartu söögikohtades on max 5 eurot. Meie kursuse välismaalt Eestisse õppima tulnud eestlastest tudengid sõitsid jalgrattaga, Tartus on praegu uus rattaringluse süsteem just avatud. Muud kulud siis veel lisaks, riided raamatud meelelahutus, aga 1000 euroga võib hakkama saada küll. Kui jagab korterit, elab odavamas piirkonnas või ühiselamus, siis ei lähe nii palju kulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muud asjad on ikka tehtud? Elukoht eestis registreetitud, mujalt riigist välja registreeritud, õppekoht saadud?
Et see eelarve nüüd alguses ka nii esmatähtis ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muud asjad on ikka tehtud? Elukoht eestis registreetitud, mujalt riigist välja registreeritud, õppekoht saadud?

EL riikide elanikud saavad õppida samadel tingimustel nagu Eesti elanikud, pole siin vaja mingit hookust-pookust teha. täpselt nagu meie noored mujal Euroopa riikides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik on lugeda seda teemaalgatust..
Mäletan mingi aeg tagasi küsis keegi siin oma 9. klassi lapse keemia kodusetöö vastuseid. Et nii vana laps (15. aastane) ikka veel õpib koos emaga??? Nüüd kellegi laps läheb ülikooli ja jälle vanemad rahakotiga toetamas. Millal see laps siis iseseisvaks saama peaks? Siis kui 50 saab?

15. aastane peaks ikka ise juba õppima, niisamuti peaks ülikooli mineja oma finantsid ise leidma, millest õpingute perioodil elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline oleks moistlik igakuine summa elamiseks, kas 1000 EUR jaaks vaheks? Selle eest peaks ta siis korteri yyrima ning igapaevased toidukulud. Tartus.

Kui teil sellised võimalused on, siis oleks see hea lihtsalt turvatunde pärast, et kui midagi juhtub. Igakuine summa võib siiski ka väiksem olla. Toa või korteri kommunaalidega saab kuskil 280-500 euro eest, olenevalt asukohast. Söök oleks kuskil 200-250 eur kuus. Riiete, majapidamistarvete jms võib anda vastavalt vajadusele samuti 100-200 eur. Lisaks võivad maksta õppevahendid, olenevalt koolist. Nii et need summad olenevad väga inimesest. Ma arvan, et kuskil 700 euroga saab vabalt hakkama, aga võib juhtuda, et kui lapsel pole näiteks üldse talveriideid või koolis peab palju materjalide eest maksma, siis ei saa.

Ma ei poolda ka teist äärmust, et soovitatakse võimalikult vähe raha anda, sest kui ise pidi omal ajal 4kesi tuba jagama ja ainult makarone sööma, siis ei pea ka teistel kergem olema. Oleksin ise olnud õppimises tunduvalt efektiivsem, kui mul oleks olnud oma tuba. Samuti üliõpilased, kes pidid poole kohaga tööl käima, oleks olnud efektiivsemad, kui see polnuks vajalik. Virelemine, sentide lugemine ja ühistoas kemplemine kõik kulutavad energiat ja võtavad õppimiselt tähelepanu eemale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on väga vahva, et laps tahab välismaalt tulla tagasi Eestisse õppima. Au ja kiitus, oleks selliseid rohkem! Tartu ülikoolist peaks ka igati väärt hariduse saama.

Teemaalgataja, sa said vist juba aru, et 1000 eurot on priiskamine, 600 euroga peaks ka toime tulema, sellest peaks jaguma veidi ka meelelahutuse jaoks.

Edu!

Oleneb asukohast. Kõige odavamad toad, mida olen Tallinnas näinud, on kütteperioodil pisut alla 300 kommunaalidega. Aga need pole ülikoolide lähedal. Kui TTÜ juures asuv tuba või ühikastiilis korter on 370 eur kommunaalidega, siis kõige muu jaoks jääb ainult 230 eur alles. Ja üliõpilastel pole vaja mitte ainult toitu, vaid ka riideid, jalanõud, majapidamisvahendeid, jalgratast, ühistranspordi pileteid, raha erandjuhtumiteks, nagu hambaarst või koolialane väljasõit mõnda teise linna, kirjutusvahendid, vihikud, arvuti, prillid, raha trenniks või mõneks hobiks, vahel väljas söömiseks, teatri- ja kinopiletiteks jne. Jah, väikeste summadega saab ka hakkama, nagu saavad näiteks miinimumpalgaga inimesed, aga kui võimalus on, miks end niimoodi piinata? Teine asi, kui tegelikult ei viitsita õppida ja raisatakse raha pidude peale, aga see on ju igal semestril tulemustest näha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps Eestisse ylikooli/kulud