Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps Eestisse ylikooli/kulud

61 postitus (kokku 61)

Teema: Laps Eestisse ylikooli/kulud

Postitas:
Kägu

Lõpetasin just TÜ. Üür + kommunaalid olid külmemal kuul 80 EUR (korter nelja peale, leidsime hea pakkumise, alguses elasin ühikas, kulus kuni 70 EUR ning vahepeal teises korteris, kulu kuni 160 EUR). Toit oli max 150 EUR kuus, aeg-ajalt tellisin woltist või sõin väljas, 300 läheks minu jaoks juba keeruliseks ära süüa. Tartus hea liikuda jala, loengute vahel on pool tundi, jõuab igale poole (kesklinnast füüsikumi jõudmiseks kuluski umbes see aeg), transpordile kulus iga paari kuu tagant ütleme 200 EUR, et vanemaid külastada, seega keskmiselt 100 EUR kuus, linnas sees küll midagi ei kulunud.

Tudeng peaks taotlema vajaduspõhist õppetoetust. Täpselt kursis ei ole, aga selle saamiseks vist ei ole kodakondsus oluline. Kuna minu perekond elab välismaal ning makse Eestis ei maksa, sain mina toetust maksimaalse summa ulatuses, arvesse läks ainult enda teenitud sissetulek, mis oli üsna madal ning pereliikmetena läksid arvesse kõik välismaal elavad vennad-õed. Alates teisest semestrist sain tulemus- ja erialastipendiumeid, kokku 500 EUR. Selle rahaga tulin välja küll. Tööl käisin ka, aga loomulikult mitte täiskohaga, tööl teenitud raha jäi üle, selle eest olen reisinud või kõrvale pannud.

Please wait...
61 postitus (kokku 61)

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps Eestisse ylikooli/kulud