Esileht Koolilaps Laps ei arvesta teistega

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Laps ei arvesta teistega

Postitas:

Kirjutan oma murest, äkki on kaasamôtlejaid ja kellelgi häid soovitusi.
PS! Postitus on ka 1-6 aastaste foorumis, aga kuna kooliaeg on peagi saabumas, siis äkki oskavad koolilaste vanemad häid nôuandeid jagada.

Meie pere vanim laps (6 ja poole aastane) on teistest erinev. Ma arvan, et tema kohta vôiks öelda \”raske laps\”. Ta on melanhoolne, tujukas, kui midagi juhtub (saab haiget), siis hakkab kôva häälega kisama jne. Diagnoosi ei ole, st otseselt ei ole kasvatajad ega arstid kahtlustanud nt aspergerit vms.
Aga meie probleemid kohati süvenevad. Üha enam saan ma aru, et ta ei arvesta teiste lastega. Nt mängides (talle väga meeldib teistega koos mängida) varem vôi hiljem jôuab kätte hetk, kus ta tahab teisi \”panna\” oma tahtmise järgi käituma ja kui need seda ei soovi, siis ta lihtsalt lôhub mängu ära, teeb haiget, hakkab karjuma vms. Ja viimase kuu jooksul on see muutunud juba liiga tihedaks. Oleme lapsega palju arutanud, ta saab aru, et löömine/karjumine ei ole hea lahendus ja oleme koos ka môtisklenud, kuidas olla hea sôber, kuidas teistega mängida koos jne. midagi ei muutu.
Kodus me ei ole last kunagi füüsiliselt karistanud.

Mida peaks tegema, et ta saaks aru ja oma käitumist muudaks- teistega arvestama hakkaks.

Palun, kellel midagi sarnast – mida olete teinud?
Laps läheb sügisest kooli – see süvendab meie muret veelgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 11:53; 28.02 10:35; 28.02 13:58; 28.02 13:59;
To report this post you need to login first.

See, mida te teete ongi õige. Arutate, mida võiks teha selle asemel et,…
Kindlasti see mõjutab last, kindlasti toimuvad muutused, aga tasapisi. Tasub alati fikseerida ja tunnustada, kui lapsel on õnnestunud lahendada tema jaoks keeruline olukord nii, et tüli ei tõuse. Selliseid olukordi tasub alati meelde tuletada ja esil hoida.

Soovitan lugeda: \”Õed ja vennad rahujalal\”, http://www.apollo.ee/product.php/0470403
\”Sõpruse kirjutamata reeglid\” http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?24379
Laste mõttejõudu arendamine, http://rahvaraamat.delfi.ee/raamatud/laste_m%C3%B5ttej%C3%B5u_arendamine/54183?tab=comment

Mul on kolm väikese vahega sündinud last ja olen olnud tunnistajaks, kuidas pideva suunamise korral on laste suhtlemisoskus, probleemilahendamise oskused jõudsalt arenenud. Need raamatud on pakkunud palju äratundmist ja häid juhiseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem tütar on sarnase iseloomuga. Melanhoolne, tundlik, \”õhukese nahaga\”, suhtlemisel kohmakas – ei peegelda teiste tundeid vmt. Nüüd on ta juba suur, kuid oli ka aegu, kus ma olin ikka täitsa mures. Tal ei olnud ühtegi tõelist sõpra peaaegu terve kooliaja. Õnneks ei olnud ta agressiivne ja avalikus kohas lärmi ka ei löönud. Pean ütlema, et selliseks tema iseloom ilmselt jääbki. Ajaga on ehk õppinud paremini suhteid looma ja hoidma, kuid see on tõesti tema väga nõrk külg ja ilmselt jääbki nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama teema :(. Ka on Aspergeri jooni, laps 6-aastane. Õnneks koolini veel aasta aega. Eks ma jälgin tema arengut. Ta on mängudes väga dominantne, samas ta just otseselt vägivalda (veel) ei kasuta. Lasteaias ei pidavat väga oluliselt teistest erinema, samas kodus käib meil tihti sõpru külas ja siis on küll näha, kuidas talle on väga oluline, et mäng käiks tema reeglite järgi. Meeleolu on ka muutlik, aga kui me ise suudame rahulikku õhustikku hoida, siis on ka laps palju tasakaalukam. Hindab rutiini, samas meil ei ole mingeid probleeme külaskäimisel, poodides, rahvarohketel üritustel. Seltsib väga kergelt. Käime juba pool aastat psühholoogil, aga kuna hetkel on suhteliselt tasakaalukas periood, siis me järgmist kohtumist ei määranud, jälgime arengut ja vastavalt sellele ka käitume. Diagnoosi ei pandud. Olen ka väga mures koolitee pärast, samas ette ei taha paanitseda. Ega see nagunii midagi ei aita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:19; 28.02 11:21; 28.02 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: suur tänu vastajatele. sain lohutust, äratundmist, jôudu ja väga häid raamatusoovitusi! Aitäh!
Me oleme ka mehega arutanud, et üks väga oluline aspekt on ise rahulikuks jääda. Rahulikuks ja tasakaalukaks. Vahest on see raske, aga kui oleme sellega hakkama saanud, siis on rôôm hiljem probleemi lahenedes sellevôrra suurem 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 11:53; 28.02 10:35; 28.02 13:58; 28.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui on edusammud, siis on rõõm nii suur :). Kohutavalt kindlameelne peab temaga olema. Teinekord, kui mõtled, et teed midagi erakordset ja sellega head lapsele, siis tegelikult võib see rutiini hindava lapse jaoks olla hoopis negatiivse mõjuga. Pea koguaeg otsas raalib, et kuidas mingeid olukordi juba ette lahendada. Meil väga aitab see, kui kõik asjad, mis ees ootavad, võimalikult lahti rääkida. Mitmete asjade peale ma lihtsalt ütlen: nii ei tehta! Näiteks liiga familiaarne käitumine täiskasvanutega vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:19; 28.02 11:21; 28.02 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui on edusammud, siis on rõõm nii suur :). Kohutavalt kindlameelne peab temaga olema. Teinekord, kui mõtled, et teed midagi erakordset ja sellega head lapsele, siis tegelikult võib see rutiini hindava lapse jaoks olla hoopis negatiivse mõjuga. Pea koguaeg otsas raalib, et kuidas mingeid olukordi juba ette lahendada. Meil väga aitab see, kui kõik asjad, mis ees ootavad, võimalikult lahti rääkida. Mitmete asjade peale ma lihtsalt ütlen: nii ei tehta! Näiteks liiga familiaarne käitumine täiskasvanutega vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 21:19; 28.02 11:21; 28.02 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks Aspergeri sündroomiga poega. Kumbki ei arvesta teistega. Mõlemad tahavad domineerida. Üks on väga sõbralik ja rõõmsameelne, teine kergesti vihastuv ja agressiivne. See noorem peaks järgmisel aastal kooli minema ja olen juba ette mures.
Kas teemaalgataja laps on käinud psühholoogi/psühhiaatri juures? Kas psühholoog on arvamusel, et ei ole põhjust Aspergerit kahtlustada?
Minu laste jooned on ajas muutunud. Mõned jooned on avaldunud alles hiljem, mõned kadunud. Neil on natuke erinev spekter. Oleks väga hea siiski spetsialisti arvamus, kas on vaja panna laps väiksemasse klassi õppima.
Sotsiaalseid oskusi tuleb õpetada. Kui need eiole kaasa sündinud ega lihtsalt omandatavad, tuleb õpetada valu ja vaevaga, ja saavad kõigile enam-vähem selgeks.

Hetkel teie lapse puhul ma kindlasti alustaks spetsialisti konsultatsioonist.
Tundub, et lapsel on \”lühike kannatus\”- selle kontrolli saab ka harjutada. Kas ei või olla, et lapse koormus on liiga suur? Võib-olla vajab ta rohkem puhkust nt lasteaiast või millega veel te olete teda koormanud. Kui vaja, siis saab enesekontrolli ravimitega toetada. Kuna kool on kohe-kohe ukse ees, siis peaksite kiirelt abi otsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 12:54; 28.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: me ei ole käinud psühhiaatri/psühholoogi juures. Ka lasteaia kasvatajad, kes last kollektiivis päevast-päeva näevad, ei ole seda soovitanud. Lisaks käib laps nüüd alates sügisest judo trennis kahel ôhtul nädalas ja ka treener on teda kiitnud, et täidab hästi korraldusi ja on teiste suhtes tähelepanelik.
Laps on tundlik ja vôibolla ta on tôesti pikast lasteaia aastast väsinud. Sealsamas on ta hästi môistlik – nt eile tuli lastaiast koju ja rääkisime, kuidas päev oli ja ta ise ütles, et hästi vahava oli, ühtegi pahandust ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 11:53; 28.02 10:35; 28.02 13:58; 28.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja: me ei ole käinud psühhiaatri/psühholoogi juures. Ka lasteaia kasvatajad, kes last kollektiivis päevast-päeva näevad, ei ole seda soovitanud. Lisaks käib laps nüüd alates sügisest judo trennis kahel ôhtul nädalas ja ka treener on teda kiitnud, et täidab hästi korraldusi ja on teiste suhtes tähelepanelik.
Laps on tundlik ja vôibolla ta on tôesti pikast lasteaia aastast väsinud. Sealsamas on ta hästi môistlik – nt eile tuli lastaiast koju ja rääkisime, kuidas päev oli ja ta ise ütles, et hästi vahava oli, ühtegi pahandust ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 11:53; 28.02 10:35; 28.02 13:58; 28.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui treener kiidab ja ta trennis kenasti kaasa teeb, siis olete ju väga heas olukorras.
Minu kumbki asperger ei saanud treenerilt kiita.
Lapse tujudega paremaks toimetulemiseks võite siiski psühholoogiga mõned korrad kohtuda. Selleks nad ongi, et aidata teie lapsel paremini toime tulla, ja anda teile nõu, kuidas oma last paremini aidata, eriti nüüd, kui on ees kooliminek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 12:54; 28.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Laps ei arvesta teistega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.