Esileht Väikelaps laps ei jää lasteaias magama, mida mina teha saan?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: laps ei jää lasteaias magama, mida mina teha saan?

Postitas:

Laps ( vasrsti saab3 a) on kuu aega lasteaias nö harjutamas käinud. Esimesed paar nädalat kuni lõunani, siis nüüd nädal aega ka lõunaund maganud. Esialgu magas kenasti, polnud mingit probleemi, kuid nüüd paar viimast päeva ei taha enam magama jääda. Eile ei maganud üldse, täna jäi alles pool 3 magama. Õpetaja rääkis mulle seda küll väga dramaatiliselt, et nüüd on ikka täielik probleem ja mis me teeme. Laps magab kodus väga ilusti lõunaund, selles suhtes on ta harjunud magama, mitte nagu osad olen kuulnud et ei maga kodus. Eks ta muidugi ei ole selline laps, et ütled et nii nüüd lähme magama ja laps magabki kohe. Ta kipub lollitama. Ise olen hästi konkreetne ja saan ta 10 minutiga magama. Õpetaja sõnul ei saandu teised ka magama jääda kuna minu laps hüppas voodis ja naeris ainult. Lapse sõnul hüppasid ka mõned teised lasped. Enne ta ikka kuulas õpetajate sõna. Mulle öeldi, et pean kogu aeg lapsele rääkima, et ta peab õpetaja sõna kuulama. Loomulikult räägin seda aga palju sellest tolku on ei tea. Olen nüüd mures, et mis edasi saab. Kui õpetaja ei saa last magama, kas sisi kästakse laps lõunauneks koju tuua? Kuid ma pean ju tööle minema, kas lasteaed saab keelduda lapse seal hoidmisest kui laps segab teisi? Samas hiljem ma sain aru õpetaja tõi minu lapse teise tuppa ja siis teised jäid magama. Või on see lihtsalt ajutine protest ja õpetaja ma loodan ikka saab lapse magama, tal peaks ju kogemusi olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:34; 25.01 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain ka 2 nädalat hiljem teada, et laps pole maganud. St et jäi magama 14.30 ja ülestõusmine ju 15.00.
Kodus laps aga magas lausa 3 tundi…

Esiteks jätsime ära koduse Mõmmi kaasa võtmise. Õppis ilma magama ja nagu ma nüüd aru saan, magab ilusti 2 tundi täis.

Aga jah, meil on ka selline laps muidu, kel võtab magama jäämine aega. Samas, tundub, et lasteaias jääb ta nüüd ilusti ja kiiresti.

Lihtsalt vaja oodata ja harjutada, mis muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoia last õhtul pisut kauem üleval, siis väsib lõunaune ajaks ära ja magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlengi ise et viimased päevad on ta kuidagi varakult magama jäänud, eile juba kell 21 jäi magama ja magab 7-7.30-ni. Täna panin siis enne 22-t magama, oli väga unine ja jäi kohe. Loodan väga, et nüüd uinub ka lasteaias. Siiani tegelikult magas seal ka hästi, õpetaja ütles et magas kõige kauem alati.Endal on ka jube paha, lähen 15 ajal talle järel ja siis ta alles tõuseb ja on nii pahur, nutab, unine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:34; 25.01 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on vähetulus õpetada algataja lapsele \”sa pead õpetajate sõna kuulama\”. Kas siis õpetaja käskluse peale saab uinuda? Pigem võiks korrutada, et sa pead lõunaune ajal ilusti voodis püsima, tasakesi ja teki all. Siis on lootust, et uni ehk ka tuleb.

Minu laps on nüüd 4a. Kodus magab lõunaund 2-3h, vahel on ka 4h ära tulnud, kui on lasteaias mitu päeva järjest lõuna ajal olnud ja unevõlg. Lasteaias lõunaund on maganud üksikud korrad sel aastal, varem (2a ja 3a) ikka magas, aga jäi alati teistest 30-60min hiljem magama. Saan teda lõunast koju tuua (töötan osalise ajaga) ja enamasti toongi.

Minu meelest lasteaias mitteuinumine on seotud turvatunde puudumisega. Võibolla ka sellega, et mu laps on harjunud magama üksi oma toas, aga aias on terve tuba voodeid täis ning pole privaatsust. Ma ei ole osanud midagi ette võtta, õpetajad ka mitte. Aga mu laps teisi ei sega ja probleemi pole olnud.

Ainus soovitus, mis oskan anda, on see, et püüa lapsele selgeks teha, et uneajal tuleb tasakesi olla. Tasakesi olles ei sega vähemalt teisi. Ja kui laps lamab vaikselt, siis on rohkem lootust, et ta uinub (võrreldes nt sellega, et hüpates ei saa uni kuidagi tulla).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jäi ka peale 1-kuulist harjutamist alles I x lõunaund lasteaias magama – oli 3 a 5 kuud vana. See nüüd küll pole pikk aeg. Õpetajad suhtusid väga mõistvalt ja olid väga toetavad. Osad lapsed ei maga isegi aasta hiljem, no mis teha?
Õpetajad oskavad üldjuhul väga hästi ennast kehtestada ja neid väikeseid jõnglasi dresseerida, nii et õigepea kõik enamasti ikka kuulavad sõna. Eriti, kui on tegu veel alla 3-aastasega, sellistega läheb natuke aega lihtsalt. Õpetaja nüüd küll hirmutas Su asjatult ära – kui laps magas juba kenasti, ju siis nüüd proovib provotseerida ja tähelepanu saada. Küll see läheb varsti üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õpetaja antud olukorrale ei suuda lahendust leida, siis on see ikka õpetaja probleem. Kui laps ei maga, siis tuleb lapsele mingit muud tegevust pakkuda. Kui on näha, et laps on unine, siis tuleb ta magama saada ja seda kasvõi konkreetse sõnaga. See olukord, et laps hüppab voodis ja naerab ning segab teisi uinujaid, on absurdne. Siin on ikka asi õpetaja enda kompetentsuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 02:50; 27.01 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tibu käib teist aastat lasteaias, ja see et ta seal magama jääks on suhteliselt harv juhus…kodus aga läheb ise ilusti lõunaund tegema, ja see kestab tal kuiskil 2,5 kuni 4 tundi…ja ei ole mingit tüli sellest kodus…..aga jah lasteaiaga on asi teisiti, seal ei maga ja siis kui magab siis kah natukene, alla poole tunni…seda ka kasvatajada kes talle meeldib, teise kasvatajaga on asi hoopis hullem…ei maga ja kõik, ma ei kujuta ette milles asi on???selle kasvatajaga kellga ta natukenegi magab lõunaund, see kiidab last, kui hästi ta kõike teeb..ja siis tuleb teine kasvataja ja räägib hoopis vatupidi,et minu laps on nii paha ja ei kuule sõna….aga siis läheb mu jutt juba teise teemase vist..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et sinul tuleb vaid seletada, et kui on vaikne aeg, siis tuleb tasa olla ja puhata.
Muud mitte midagi.
Kui kasvatajad oskavad lapse ära väsitada, jäävad nad magama. Kui mitte, siis…
Nii, et ära muretse!
Küll asi laabub ajaga. Ja on lapsi, kes ei magagi lasteaias kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just, laps peab olema vait seal, käsu peale ei saa magada. mul samamoodi laps ei jää alati magama ja vahel kippus segama, aga õpetajad on ajapikku ikkagi end niipalju kehtestanud, et ta lihtsalt pikutab seal vaikselt, kui und ei tule. nüüd on nädalavahetusel kodus ka nii, et kui ärkab, siis ootab, kuni luban tõusta 😉 laps 3,5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei peagi lasteaias tingimata magama.
Ise näen, et siin on tegu õpetaja suutmatusega last distsipliineerida vaiksel ajal. Dramatiseerida pole õpetajal mitte kui midagi, puhtalt tema probleem.
Kui laps on alles kuu aega lasteaias käinud, siis arvata on, et lasteaiarutiin ja argipäev pole veel päris omaseks saanud.
Ära sa pabista selle pärast, küll nad seal omadega hakkama ükskord saavad. Saavad korralikult tuttavaks, avastavad individuaalsed eripärad. Küll see vaikselt olemine veel tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: see on ka õpetaja kompetentsuse viga, kui laps tooliga teisi pähe taoks. Mis lapse nii kaugele viib? Miks õpetaja ei suuda olukorda vältida? Jne. Teoreetiliselt peaksid olema lasteaiaõpetajad piisavalt koolitatud, et taoliste probleemidega hakkama saada.

Muudetud: näh, pole teemaalgataja:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 02:50; 27.01 17:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps laps ei jää lasteaias magama, mida mina teha saan?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.