Esileht Koolilaps Laps ei julge maja teises otsas vetsus käia:(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Laps ei julge maja teises otsas vetsus käia:(

Postitas:

Paar nädalat peale vana maja ostu käisin teda vetsu ukse taga “julgestamas” ja nüüd nädal tagasi ütlesin, et suur laps käib ise. Päeval nagu pelgab veits vähem, aga terve õhtu hoian esikus tule põlemas. Kuulen nüüd, kuidas ta lausa hirmuga jookseb sealt tagasi tuppa. Märkasin, et hommikul enaam WC-s ei käi, ütles, et kooli jõudes käib kohe seal ära:(

Kui küsin, et mida ta kardab, siis kehitab õlgu. Äkki mingit tonti kuiva vetsu august välja tulevat? Peaks lapse (kohe 9a) viima psühholoogi juurde? Täitsa mures olen, äkki kellegil sarnane kogemus ja oskab head nõu anda. Kui enda toas uinub, siis peab uks kindlasti täiesti lahti olema, et mind näeks.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti tavaline vana võõra maja hirm, jummel küll, mis psühholoogi!? Mina kartsin lapsena ka pimedust ja süngeid kohti. See läheb üle. Hoia uks vahelt lahti, kui viitsid, käi vetsus julgestamas ja ühel päeval on see minevik.

+29
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:59; 06.02 13:06; 06.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole harjunud, võõras, hämar maja. Ei halvustaks, ei vähendaks, üritaks kuuluata, MIS siis talle muret teeb (kolmene nt ei oskaks vast veel üteldagi), saaks panna nt öötuled, mis liikumisega põlema lähevad, midaiganes. Käiksin kaasas ka, kui see talle meeldib ja paari nädalaga läheb üle.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halvustada muidugi pole vaja ja vaevalt küll ta oskab öelda, mis talle muret teeb – lihtsalt õudne on ja igasugu kujutluspildid kerkivad, mille kohta ta ise ka aru saab, et see on jama, aga ikka on õudne. Ma tean seda hästi, olin lapsena just selline. Elav kujutlusvõime maalib tahtmatult igasugu pilte. See läheb üle.
Mitte halvustada, aga kindlasti mitte ka ülearu uurida-puurida ja kirjeldada lasta. See võimendab hirmu. Püüa võtta seda kerge naljaga, laps saab tegelikult ise ka aru, et ta hirm on tobe. Asjasse süvenemine ja selle analüüsimine ajab kindlalt hullemaks. Hoidu pigem.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:59; 06.02 13:06; 06.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan ühte kolimist, kui ma olin u 14-15. Kolisime kahetoalisest korterist poolde majja (eramaja II korrus). Ja ma esimesel paaril nädalal võõrastasin seda uut kohta, enne ikka nägid teisi inimesi kogu aeg (meil oli peres 5 inimest), nüüd olid kõik oma tubades… oligi teismoodi ja kõhe.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:07; 06.02 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui küsin, et mida ta kardab, siis kehitab õlgu. Äkki mingit tonti kuiva vetsu august välja tulevat?

Ega lapsed tihti ei oskagi sõnastada, MIDA nad täpselt kardavad. See ei pruugi olla mingi konkreetne hirm, vaid just selline ebamäärane hirmutunne, ebakindlus. Kui maja on suurem kui teie eelmine elamine, siis võib näiteks see olla põhjuseks. Või kui väljas pime, mingid pimedad ruumid kuskil vahepeal… Võta kõigepealt ise asja rahulikult, ära laste tema hirmust ennast hirmutada. See on nii sagedane reaktsioon lastel, eriti seoses elumuutustega nagu kolimine jm. Tõenäoliselt ta aja jooksul lihtsalt harjub (saan aru, et olete seal veel vähe elanud). Küsimise asemel võid lihtsalt öelda, et sulle tundub, et ta pelgab vetsus käia. Ja et uued või teistmoodi asjad tunduvadki alguses mõnikord hirmutavad. Aga et oleks vaja mõelda, kuidas ta saaks ikkagi vähemalt enne kooli wc-s ära käia, sest muidu on tal ju lihtsalt ebamugav olla. Kui ta tahab, võid teda ju vabalt veel mingi aeg “saata”. Või leiab ta ise mingi mõtte või asja, mis teda selles tegevuses piisavalt “julgustab”. Ühesõnaga, võta rahulikult, anna aega harjuda ja psühholoogi juurde pole mõtet teda küll kohe vedada (ütles psühholoog ;). See võib olla vajalik siis, kui on veel mingid muutused lisaks sellele vetsuteemale, mis sind ärevaks teevad või kui see hirm ikkagi ei hakka tasapisi taanduma ja/või tundub minevat veel suuremaks ja paanilisemaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öölamp?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned inimesed on tundlikumad.
Vana majaga käib kaasas ajalugu.
On see teada?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa siis ei võiks tal julgestuseks kaasas käia? Oma laps ju!
Kuivkäimlad on endalegi vastikud, lapsel oleks kindlasti julgem tunne, kui teab, et vanem lähedal.

Käisime lastega (1.klass) ekskursioonil matkaradadel. Metsas kenad puutseed ja no pooled lapsed ei julge minna: kes kartis, et kukub auku, kes ämblikke, kes seda, et puudutab nahaga midagi. Kui õpetajad juures seisid, said kõik käidud.
Julgusta last ja selgita, et pole midagi koledat. Kasta ta nö. külma vette, et suur laps käigu ise, on natuke julm, kui veel ütled, et maja võõras ka.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib siiani mees või laps julgestuseks kaasas, kui pimedas maal või kuskil matkal peab vetsu minema. Juba 20 aastat ja nad isegi ei pea seda imelikuks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pimedat kardab, enamus lapsi selles vanuses kardab pimedat. Parem kaasas mõnda aega käia, mõne aja pärast kasvab välja. Lampidest võib kasu olla, aga ei pruugi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et palju see laps siis ikka vetsus käib, et tülikas on kaasas käia. Andagi talle see turvatunne, et kutsugu sind kaasa, et sina lähed hea meelega ja … käitegi. Kui tal pinge maha läheb, siis hakkab ise ka nägema, et midagi hullu pole ja edaspidi ei ütlegi sulle iga kord, kui minna tahab.

Mul oli lapsena kelder see koht, kuhu mind ikka saadeti ja ma jooksin alati raketikiirusel seal käia, sest nii jube oli mu meelest. Kas ma isegi öelda oskasin, et mis see jube on – tuled ju põlesid, mingeid halbu kogemusi ka ei mäleta sellega seoses.

Pärast mingi filmi vaatamist (avariis hukkunud teadlase pea elas spetslahuse sees kuskil kapi peal) kartsin ma paaniliselt üksi magada. Aga minu vanemad püüdsin ka rõhuda, et “suur tüdruk ja mis sa mässad, mis vahid siis selliseid filme” ja nii ma olin öösel oma hirmudega omapead. Ei olnud tore!

Oma lapsi ma olen säästnud asjadest, mida nad kardavad. Nüüd on lapsed juba suured ja hirmudest välja kasvanud. Täitsa asjalikud ja hakkajad lapsed on, terve närvikavaga, ei ole nii, et kardavad nüüd oma varju ka, kuna ema ei sundinud neid hirmudele vastu astuma.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:07; 06.02 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti tavaline vana võõra maja hirm, jummel küll, mis psühholoogi!? Mina kartsin lapsena ka pimedust ja süngeid kohti. See läheb üle. Hoia uks vahelt lahti, kui viitsid, käi vetsus julgestamas ja ühel päeval on see minevik.

mul ei meeldinud lapsena kõledad poolpimedad peldikud ja praegu kaabiksin samuti sealt kiirelt tagasi. Kartus tekkis, tekib nüüdki kui keegi tuttav surnud, mõistusega saan aru et karta pole midagi, aga ikkagi … 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanad majad nagisevad ja kägisevad, kõik hääled on võõrad, võibolla mõni hiir ka krabistab kuskil – kõik on pimedas mitu korda jubedam. Jäta tuled põlema ja ole lapsega koos. Kui maja saab omaks, lähevad ka hirmud üle.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:05; 06.02 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käiksin lapsega kaasas nii kaua kuni ta ise veendub, et vetsuskäik on täitsa ohutu. Kuiva vetsu auk ongi hirmutav.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kohe 40 aastane, ei julge ka minna maal vetsu või isegi kööki (välisuksest saab kööki, köögist magamistuppa). Ja ütlen kohe ära, et kardan, et ökki keegi võõras on majja tulnud.
Ma ostsin veidi aega tagasi ridaelamu, praegu veel korteris ja kardan paaniliselt tegelikult juba praegu. Mees ütleb, et saa oma foobiast üle, aga ma tean 100%, et ma ei julge öösiti ilmselt 1. korrusele minna. Ei julgeks elusees öösel 2. korruselt kööki minna 1. korrusele, WC ilmselt kannataks ära. Kindlasti panen videovalve-signalisatsiooni jne, kuigi eelmisel omanikul polnud, naabrid kõrval.
Praegu korteris ikka vahel olen üksi hilisõhtul üleval ja näiteks kuulen koridoris mingit krõbinat (ilmselt kilekott krabises või parkett naksus) ja tean 100%, et kõik ok (sest olen 4. korrusel ja olen välisukse lähedal). Kedagi võõrast järelikult ei ole.
Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Selles mõttes lapse hirmu mõistan ja igal juhul teda turvaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kohe 40 aastane, ei julge ka minna maal vetsu või isegi kööki (välisuksest saab kööki, köögist magamistuppa). Ja ütlen kohe ära, et kardan, et ökki keegi võõras on majja tulnud.

Ma ostsin veidi aega tagasi ridaelamu, praegu veel korteris ja kardan paaniliselt tegelikult juba praegu. Mees ütleb, et saa oma foobiast üle, aga ma tean 100%, et ma ei julge öösiti ilmselt 1. korrusele minna. Ei julgeks elusees öösel 2. korruselt kööki minna 1. korrusele, WC ilmselt kannataks ära. Kindlasti panen videovalve-signalisatsiooni jne, kuigi eelmisel omanikul polnud, naabrid kõrval.

Praegu korteris ikka vahel olen üksi hilisõhtul üleval ja näiteks kuulen koridoris mingit krõbinat (ilmselt kilekott krabises või parkett naksus) ja tean 100%, et kõik ok (sest olen 4. korrusel ja olen välisukse lähedal). Kedagi võõrast järelikult ei ole.

Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Selles mõttes lapse hirmu mõistan ja igal juhul teda turvaks.

Püha taevas.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 12:59; 06.02 13:06; 06.02 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kohe 40 aastane, ei julge ka minna maal vetsu või isegi kööki (välisuksest saab kööki, köögist magamistuppa). Ja ütlen kohe ära, et kardan, et ökki keegi võõras on majja tulnud.

Ma ostsin veidi aega tagasi ridaelamu, praegu veel korteris ja kardan paaniliselt tegelikult juba praegu. Mees ütleb, et saa oma foobiast üle, aga ma tean 100%, et ma ei julge öösiti ilmselt 1. korrusele minna. Ei julgeks elusees öösel 2. korruselt kööki minna 1. korrusele, WC ilmselt kannataks ära. Kindlasti panen videovalve-signalisatsiooni jne, kuigi eelmisel omanikul polnud, naabrid kõrval.

Praegu korteris ikka vahel olen üksi hilisõhtul üleval ja näiteks kuulen koridoris mingit krõbinat (ilmselt kilekott krabises või parkett naksus) ja tean 100%, et kõik ok (sest olen 4. korrusel ja olen välisukse lähedal). Kedagi võõrast järelikult ei ole.

Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Selles mõttes lapse hirmu mõistan ja igal juhul teda turvaks.

Sinu lohutuseks ütlen, et ridaelamus kartma midagi ei pea. Seevastu korteris elades tuli mul ette olukord, kus võõras purjus mees üritas mulle korterisse sisse tungida. Ilmselt ajas midagi sassi või kes teab, miks just minu ust muukis. Need 5 minutit oma elust mis ma patrulli ootasin, olid nii pikad ja hirmsad. Tegin ehtsat seakisa, tagusin ülemisele naabrile harjavarrega ja hüüdsin appi, lõpuks üks naaber tuli kah vaatama, mis on lahti. Point on selles, et suures kortermajas võid jääda hätta, kuid ridaelamus vaevalt kuna naabrid kõrval ja abi kiirem. Sisse tungida õnneks ei jõutud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kohe 40 aastane, ei julge ka minna maal vetsu või isegi kööki (välisuksest saab kööki, köögist magamistuppa). Ja ütlen kohe ära, et kardan, et ökki keegi võõras on majja tulnud.

Ma ostsin veidi aega tagasi ridaelamu, praegu veel korteris ja kardan paaniliselt tegelikult juba praegu. Mees ütleb, et saa oma foobiast üle, aga ma tean 100%, et ma ei julge öösiti ilmselt 1. korrusele minna. Ei julgeks elusees öösel 2. korruselt kööki minna 1. korrusele, WC ilmselt kannataks ära. Kindlasti panen videovalve-signalisatsiooni jne, kuigi eelmisel omanikul polnud, naabrid kõrval.

Praegu korteris ikka vahel olen üksi hilisõhtul üleval ja näiteks kuulen koridoris mingit krõbinat (ilmselt kilekott krabises või parkett naksus) ja tean 100%, et kõik ok (sest olen 4. korrusel ja olen välisukse lähedal). Kedagi võõrast järelikult ei ole.

Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Selles mõttes lapse hirmu mõistan ja igal juhul teda turvaks.

Laps ilmselt ei karda siiski sissetungijat, teda on sellistest juttudest ehk veel säästetud, et keegi võõras kole mees võiks teda oma kodu vetsus ees oodata.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 14:05; 06.02 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Aknale lukustatavad kinnised, uksed pimedal ajal lukku (kui üksi päeval kodus oled, siis ka lukku). Esimene korrus ja kelder valve alla, WC on ridaelamus tõenäoliselt ka mingil ülemisel korrusel magamistubade juures.
Meil on kunagi öösel proovitud esimese korruse aknast sisse murda, mees õnneks kuulis ja peletas sisse murdja minema. Ma ikka kuu aega ei julgenud öösel korralikult magada, varasuvine aeg oli ja õnneks pimedat vähe. See hirm läks üsna kiiresti üle, aga veel paar aastakest ei tahtnud üksi lastega koju jääda kui mees kusagil ära oli. Jätsin tuled põlema ja telefoni käeulatusse. Nüüd juba aastaid enam ei muretse, ka teismelised jäävad vabalt üksi ööseks koju (kui sissemurdmiskatse oli, olid lapsed väikesed ja neile sellest ei rääkinud). Pigem pean lastele meelde tuletama, et ööseks ikka ukse lukku paneks.
Samas maal välikemmergus kottpimedas väga hea meelega ei käi, mingi kõhedus tuleb ikka peale. Vetsuaugu kolli ei karda, küll aga seda et mõni kuri loom või inimene on juhuslikult õuele sattunud. Mõistusega saan küll aru, et mu hirmul pole kuigi tõepärane.
Teemaalgatajal soovitaks küll last niikaua julgestuseks saata kui laps ära harjub, loodetavasti suvisel ajal kui peaaegu kogu aeg valge on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kohe 40 aastane, ei julge ka minna maal vetsu või isegi kööki (välisuksest saab kööki, köögist magamistuppa). Ja ütlen kohe ära, et kardan, et ökki keegi võõras on majja tulnud.

Ma ostsin veidi aega tagasi ridaelamu, praegu veel korteris ja kardan paaniliselt tegelikult juba praegu. Mees ütleb, et saa oma foobiast üle, aga ma tean 100%, et ma ei julge öösiti ilmselt 1. korrusele minna. Ei julgeks elusees öösel 2. korruselt kööki minna 1. korrusele, WC ilmselt kannataks ära. Kindlasti panen videovalve-signalisatsiooni jne, kuigi eelmisel omanikul polnud, naabrid kõrval.

Praegu korteris ikka vahel olen üksi hilisõhtul üleval ja näiteks kuulen koridoris mingit krõbinat (ilmselt kilekott krabises või parkett naksus) ja tean 100%, et kõik ok (sest olen 4. korrusel ja olen välisukse lähedal). Kedagi võõrast järelikult ei ole.

Kuidas ma aga majas kontrollin, et keegi aknast-keldrist-uksest-aiapoolsest uksest pole sisse tulnud??!!

Selles mõttes lapse hirmu mõistan ja igal juhul teda turvaks.

Kui sul on juba praegu hirm, kuidas sa siis seal ridakas elama hakkad? Ajad oma perekonna hulluks pidevate paanitsemistega? Minu arust peaksid sa psühholoogi juurde minema, ausalt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuivkäimla, nagu aru saan? (kuiv poti auk). Võibolla kardabki, et mingi loom nt võib tulla. Mina ka lapsena kartsin – ja polnud isegi kuivkäimla. Korra lasti meil mingit hiired potist alla ja peale seda ma koguaeg kartsin, et wc-potist ronivad rotid välja.

Lisaks mäletan lapsepõlvest mingit perioodi, kui kartsin hämaras ühte tugitooli õe toas – et sealt võib mutionu välja ronida 😀

Lastel ongi fantaasia ja uus olukord, võõrad hääled, võõras maja jne

Eriti kui tegemist veel vana majaga, äkki on seal jahe ja kõle ka? kas wc on ilus või pigem kõle ruum?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seaksin prioriteediks siiski veega tualettruumi rajamise. Selline kuivkäimla on lihtsalt jube ka mulle kui täiskasvanule. Pealegi see haiseb.
Lapsest saan täiesti aru.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi kaasas. Ja võtke remont plaani…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käiksin lapsega kaasas nii kaua kuni ta ise veendub, et vetsuskäik on täitsa ohutu. Kuiva vetsu auk ongi hirmutav.

Ja pealegi varsti valgemad ajad tulemas, küll suvel harjub ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvasin üles kahetoalises korteris ja peaagu teismeea lõpuni kartsin pimedust. Ei olnud kunagi midagi ehmatavat juhtunud, väga vaikne ja turvaline maja, kõik naabrid tuttavad, korteri uks lukus, korrus liiga kõrge, et akna kaudu keegi sisse võiks tulla. Ja kui üksi kodus olin, pidin ikkagi kõikides ruumides lambid põlema panema, muidu ei julgenud õhtul ringi liikuda. Ei mäleta, millal üle läks, aga teismelisena oli endiselt kõhe veel.

Mõtlesin sellele hiljuti, kuna elan nüüd suures majas. Olen aeg-ajalt õhtuti-öösiti üksi kodus ja üllatuslikult avastasin, et ei karda üldse. Ei tunne, et oleks midagi karta. Ühest majaotsast teise vetsu minnes ei pane isegi tulesid põlema.

Hirm võib lapseeas täiesti ebaratsionaalne olla, aga midagi ei ole teha. Su laps ei teinud valikut vanasse majja kolida, nii et ära karista teda kui tal seal hirmud on. Käi vetsus kaasas, ei ole ju nii raske talle toeks olla. Minul oleks oma lapsest küll kahju kui ta hommikul pissihädaga peaks kooli minema, sest ei julge kodus ära käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul umbes sama vana kardab kah pimedas vetsu minna, kuigi midagi ei kägise ega pole võõras ja hirmus. Isegi kuivkäimlat ei ole. Meil põlevad pistikupessa torgatavad öölambid. Sellised, mis valges ära kustuvad. Ja kui ei kustuks, poleks kah hullu, ega ned LEDid palju elektrit võta. Muidu öösel oli nii, et kui kõik olid juba voodis ja tuli koridori peal ei põlenud, siis laps karjus oma toast, et emme, ma ei julge vetsu minna. Äratas terve maja üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan eramajas ja kardan seal üksi/lastega koos öösiti olla. Iga koera haukumise peale saan mikroinfarkti. Nüüd oli mees Tartu maratonil ja mina jälle magamata 🙂 Mis siis lastest rääkida kui ise selline argpüks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina ei ole üldiselt kunagi kodus ringi liikuda kartnud, välja arvatud eelkooliealisena. Tollest ajast mäletan küll, et kui pidin elutoast läbi pika koridori kööki minema, siis julgustuseks rääkisin kõva häälega emaga seni, kuni sain köögis tule põlema.

Hilisemast vanusest saadik aga mingeid hirme enam ei olnud. Seepärast olin isegi üllatunud, kui täiskasvanuna oma mehega esimest korda kokku kolides üürika võtsime, tundsin õhtuti ja öösiti korteris ringi liikudes kõhedust. Olime üürinud möbleeritud korteri, kogu kupatus oli üürileandja oma ja ma ei suutnud end kuidagi koduselt tunda. Hästi on meeles see ebaratsionaalne hirm, kui öösel vetsu läksin. Sama hirm saatis mind ka järgmises üürikas. Ja siis, kui viimaks oma isiklikku korterisse kolisime ja selle isikliku mööbliga sisustasime, oli hirm nagu peoga pühitud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivkäimla on isegi täiskasvanu jaoks jube koht, see mustav auk ja kohutav hais, lisaks on talvel füüsiliselt tunda, kuidas jäine õhk vastu kannikaid puhub. Soovitan kiiremas korras veega wc ehitada. Niimoodi lapsel kannatada lasta, mõjub tervisele, varsti hakkavad kinnihoidmisest põiepõletikud ja kõhukinnisused.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Laps ei julge maja teises otsas vetsus käia:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.