Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei käputa

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Laps ei käputa

Postitas:

Mure siis selles, et laps ei taha kuidagi käputama hakata. On juba 11 kuud vana. Roomama hakkas ka alles hiljuti ja roomab nii, et tõmbab end ainult kätega edasi, jalgu justkui ei taha kasutada. Muidu viimasel nädalal nüüd on hakanud sellist stardipositsiooni küll sisse võtma, et toetab end põlvedele ja sirgetele kätele ning siis kõigutab, kuid sealt edasi ei lähe. Samuti ei tõuse ise ka istesse.
Kas kellelgi lapsed veel nii hilja hakanud käputama, istuma, püsti ajama? Muidu on igati tubli poiss ja aktiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:44; 23.01 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta alles hiljuti roomama hakkas siis läheb käputamisega aega, meie poja hakkas roomama aga käputama alles 2kuu pärast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:46; 23.01 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba stardiasendi sisse võtab, küll see käputamine ka tuleb. head teeks ka FTs käimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, Sinu mure seisnes selles, et laps juba 11 kuud vana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:46; 23.01 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioteraapia või massaa¸ või beebide võimlemine on sel puhul abiks. Oleks juba ammu võinud minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll tuleb. Sellisest stardipositsioonist läks meil ka tükk aega, enne kui käputama hakkas, arvasime, et jätab üldse käputamise vahele. Käputamiseni roomamisest läks ikka mitu kuud aega, samas käputamisest kõndimiseni läks meil alla kuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioteraapia võib aidata, aga samas – kõik lapsed ei teegi asju raamatute järgi. Mina ise ei hakanud ei roomama ega käputama. Liikusin edasi istudes kannikate peal end nihutades, kui see oli selge, siis sealt edasi ajasin end juba püsti ja käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:10; 23.01 16:42; 23.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nelja lapse emana arvan, et paanikaks või eriarstide poole pöördumiseks pole põhjust, kui laps muidu füüsiliselt terve ja rõõmus pealekauba.
Lapsed arenevad eri kiirusega ja teevad/liiguvad omasoodu. Mina olen lasknud lastel kasvada \”omas rütmis\” ilma neid tagant tõukamata. Loomulikult olen nendega mänginud ja tegelenud, aga mingeid spets võimlemisi, ujumist pole teinud.
Minu 3 vanemat last on ka olnud sellised (tänapäevamõistes) laisavõitu. Vanem tütar hakkas keerama alles 6-kuuselt. Vanem poeg roomas ka edasi ainult pepu peal ja hakkas seda tegema ka umbes 9-10 kuuselt.
Seevastu pere pesamuna, kes on hetkel 7-kuune, hakkas roomama 4,5 kuuselt ja käputama 6-kuuselt. 6-kuusena ajas ta end juba asjade najale ka püsti.
Mida tahan ütelda- neljast lapsest kolm on olnud sellise \”pikka vinnaga\” ja \”aega on küll\” tüübid, aga neljas on hirmus hakkaja ja kiire arenguga.
Kõik suuremad lapsed on kehaliselt treeningutes väga võimekad, mis sellest, et hakkasid kõike väga hilja tegema.
Aega neil oli selle kiire asjaga…:)
Mina ise hakkasin alles 1,3-aastaselt kõndima.[/tsitaat]
Aga millal vanem poiss käima ja käputama hakkas?
Tegevust olen lapsele pakkunud küllaga. Ujumas käime 4. elukuust alates, massaazis käisime, kodus võimleme. Arst meile ütles, et kui 11-kuuselt veel ei käputa, siis vaatame edasi. Arsti aeg saigi kirja pandud, aga meel on murelik. Enamusel lapsed juba käivad või vähemalt ajavad püsti selles vanuses.
Kas kellelgi veel laps nii roomanud, et ainult kätega nagu tõmbab, jalad põhimõtteliselt lohisevad kaasa?
Tänan, kes on viitsinud juba teemasse vastata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:44; 23.01 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nelja lapse emana arvan, et paanikaks või eriarstide poole pöördumiseks pole põhjust, kui laps muidu füüsiliselt terve ja rõõmus pealekauba.
Lapsed arenevad eri kiirusega ja teevad/liiguvad omasoodu. Mina olen lasknud lastel kasvada \”omas rütmis\” ilma neid tagant tõukamata. Loomulikult olen nendega mänginud ja tegelenud, aga mingeid spets võimlemisi, ujumist pole teinud.
Minu 3 vanemat last on ka olnud sellised (tänapäevamõistes) laisavõitu. Vanem tütar hakkas keerama alles 6-kuuselt. Vanem poeg roomas ka edasi ainult pepu peal ja hakkas seda tegema ka umbes 9-10 kuuselt.
Seevastu pere pesamuna, kes on hetkel 7-kuune, hakkas roomama 4,5 kuuselt ja käputama 6-kuuselt. 6-kuusena ajas ta end juba asjade najale ka püsti.
Mida tahan ütelda- neljast lapsest kolm on olnud sellise \”pikka vinnaga\” ja \”aega on küll\” tüübid, aga neljas on hirmus hakkaja ja kiire arenguga.
Kõik suuremad lapsed on kehaliselt treeningutes väga võimekad, mis sellest, et hakkasid kõike väga hilja tegema.
Aega neil oli selle kiire asjaga…:)
Mina ise hakkasin alles 1,3-aastaselt kõndima.[/tsitaat]
Sellegipoolest – mida halba saab füsioteraapias või massaa¸is olla??? Teemaalgataja laps on siiski juba 11kuune!
Ja see, et mõni laps käputamise üleüldse vahele jätab, ei ole küll kuskilt otsast kasulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.39- ja mis kahju see toob kui laps käputama ei hakka? Vanem laps, kes hetkel 8aastane ei roomanud, käputas väga vähe, noorem 1,5 aastane, ei roomanud ja käpuli käimise avastas peale seda kui käima hakkas. Lapsed täiesti ormaalselt arenenud, ega vägisi käputama neid ju ei pane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]merrel kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 14.39- ja mis kahju see toob kui laps käputama ei hakka? Vanem laps, kes hetkel 8aastane ei roomanud, käputas väga vähe, noorem 1,5 aastane, ei roomanud ja käpuli käimise avastas peale seda kui käima hakkas. Lapsed täiesti ormaalselt arenenud, ega vägisi käputama neid ju ei pane.[/tsitaat]
Pigem küsiks – mis kasu see toob, kui laps ei rooma ega käputa? Aga no ma võin siia erinevaid linke toppida, kuigi see on minu arvates suht nämmutatud teema, et imik peaks olulised füüsilise arengu etapid läbima.
Loomulikult ei saa last vägisi käputama panna, aga selleks just vastavad harjutused ongi, et luua lapsele EELDUSED ja VÕIMALUSED käputama hakata.
http://www.kliinik.ee/lasteneuroloogia/id-34/noustamine?question=56007
http://www.perekool.ee/m_files/LapseFysiotScreen.pdf
http://kurtnatugi.wordpress.com/2011/02/20/mis-pohjustab-kooliraskusi/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]merrel kirjutas:[/small]

Pigem küsiks – mis kasu see toob, kui laps ei rooma ega käputa? Aga no ma võin siia erinevaid linke toppida, kuigi see on minu arvates suht nämmutatud teema, et imik peaks olulised füüsilise arengu etapid läbima.
[/tsitaat]

Üle ei maksa ka dramatiseerida. Kas sina teed näiteks paari-kolmeaastaste laste puhul vahet, et missugune laps käputas või roomas ja missugune jättis käputamise või roomamise vahele? Või täiskasvanuna? MInu tutvusringkonnas on roomamise ja käputamise arutelu ära peetud (kui tuttavatel selles eas lapsed olid) – väga paljud vanemad rääkisid, et nemad jätsid ühe või teise vahele. Ja on praegu täiesti normaalse füüsilise arenguga, nii et ei juhtu sellest midagi, kui laps ei rooma, vaid kohe kõndima hakkab, või ei käputa ja kohe kõndima hakkab. A, mis siin ikka pikalt seletada, ikka on neid, kes igasugu tabeleid ja graafikuid täht-tähelt võtavad ja siis ahastavad, et laps ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:10; 23.01 16:42; 23.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti nelja lapse emana olen nelja lapse emaga täiesti nõus 🙂
Esimene laps tegi kõike raamatu järgi. Keeras, roomas, käputas, istus ja läks kõndima õigel ajal.
Teine laps hakkas keerama 3-kuuselt, roomama ja käputama ei hakanudki, see-eest tõusis 6-kuuselt tugedele, 8-kuuselt hakkas iseseisvalt käima ja 9-kuuselt pani juba jooksu. Istuma õppis peale käima hakkamist.
Kolmas laps tegi kõik samamoodi, nagu teine laps.
Neljas beebi hakkas keerama 7-kuusel sünnipäeval, KÄTEGA EDASITÕMBAMISE liigutusi tegi esmakordselt 9-kuuselt, aga roomama ega käputama ei hakanudki. Istuma läks 11-kuuselt, käima 1a2ndl.
Ujumas, võimlemas, ega massaazhides pole käinud. Kolm esimest last on vabariigi tasemel sportlased. Vaevalt, et neljaski kehvem saab olema ja kui ei tuelgi temast just sportlast, on ta kindlasti tubli mõnes muus asjas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:33; 23.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üle ei maksa ka dramatiseerida. Kas sina teed näiteks paari-kolmeaastaste laste puhul vahet, et missugune laps käputas või roomas ja missugune jättis käputamise või roomamise vahele? Või täiskasvanuna? MInu tutvusringkonnas on roomamise ja käputamise arutelu ära peetud (kui tuttavatel selles eas lapsed olid) – väga paljud vanemad rääkisid, et nemad jätsid ühe või teise vahele. Ja on praegu täiesti normaalse füüsilise arenguga, nii et ei juhtu sellest midagi, kui laps ei rooma, vaid kohe kõndima hakkab, või ei käputa ja kohe kõndima hakkab. A, mis siin ikka pikalt seletada, ikka on neid, kes igasugu tabeleid ja graafikuid täht-tähelt võtavad ja siis ahastavad, et laps ei ole normaalne.[/tsitaat]
Milles sa üledramatiseerimist näed? Normaalse kehalise arengu toetamine on üledramatiseerimine või? Sinu arvates ajavad kõik lastearstid, neuroloogid, taastusraviarstid ja füsioterapeudid jama ning teevad mõttetut tööd? Hirmus jama küll, kui mõni laps tänu füsioterapeudile roomama hakkab? Parem kui ei hakkaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Milles sa üledramatiseerimist näed? [/tsitaat]

Selles, et käputamise vahelejätmist nii mustades värvides nähakse, nagu oleks käputamine nii ülioluline lapse arengu seisukohalt. Nii palju, kui ma siin käputamise ja roomamise teemasid aastate jooksul jälginud olen, on väga palju selliseid lapsi kes ühe või teise tegevuse vahele jätavad ja edasi täiesti ilusti kasvavad ja arenevad. Midagi arengut pärssivat selles ei ole. Arstide jt spetsialistide kohta ei kirjutanud ma midagi, nii et ei maksa ise välja mõelda, mida ma neist arvan.

Ja ma ei ole sugugi lapsega tegelemise vastu. Oma lapsega käin ujumas, käisime ka füsioteraapias, kuna olid lihaspinged, võimlen temaga kodus. Aga kui ta peaks olema nagu mina titena st käputamise ja roomamise vahele jätma ja pärast istuma õppimist otse kõndima hakkama, siis ei teeks ma sellest probleemi. Ei vii ju last füsioteraapiasse, öeldes, et \”teate, laps kõnnib, aga ei roomanud, tehke ta nüüd normaalseks ja õpetage tagantjärele roomama\”.

Kui just lapsel pole mingit füüsilist puuet või neuroloogilist probleemi, mis mingil arenguetapil lapse loomulikku arengut takistab, ei ole iga kõrvalekalle keskmisest alati nii hull asi. Nagu teemaalgataja juba ka kirjutas, siis oma lapsega tegeleb (ujumine, võimlemine, arst jälgib arengut) ja laps muidu aktiivne ja tragi, nii et kui ta käputamise vahele jätab, siis pole sellest ju midagi. Aasta pärast, kui laps juba ringi jookseb, ei huvita kedagi, kas ta käputas või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 14:10; 23.01 16:42; 23.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selles, et käputamise vahelejätmist nii mustades värvides nähakse, nagu oleks käputamine nii ülioluline lapse arengu seisukohalt. Nii palju, kui ma siin käputamise ja roomamise teemasid aastate jooksul jälginud olen, on väga palju selliseid lapsi kes ühe või teise tegevuse vahele jätavad ja edasi täiesti ilusti kasvavad ja arenevad. Midagi arengut pärssivat selles ei ole. Arstide jt spetsialistide kohta ei kirjutanud ma midagi, nii et ei maksa ise välja mõelda, mida ma neist arvan.

Ja ma ei ole sugugi lapsega tegelemise vastu. Oma lapsega käin ujumas, käisime ka füsioteraapias, kuna olid lihaspinged, võimlen temaga kodus. Aga kui ta peaks olema nagu mina titena st käputamise ja roomamise vahele jätma ja pärast istuma õppimist otse kõndima hakkama, siis ei teeks ma sellest probleemi. Ei vii ju last füsioteraapiasse, öeldes, et \”teate, laps kõnnib, aga ei roomanud, tehke ta nüüd normaalseks ja õpetage tagantjärele roomama\”.

Kui just lapsel pole mingit füüsilist puuet või neuroloogilist probleemi, mis mingil arenguetapil lapse loomulikku arengut takistab, ei ole iga kõrvalekalle keskmisest alati nii hull asi. Nagu teemaalgataja juba ka kirjutas, siis oma lapsega tegeleb (ujumine, võimlemine, arst jälgib arengut) ja laps muidu aktiivne ja tragi, nii et kui ta käputamise vahele jätab, siis pole sellest ju midagi. Aasta pärast, kui laps juba ringi jookseb, ei huvita kedagi, kas ta käputas või mitte.[/tsitaat]
Kirjutasin \”käputamise vahelejätmine ei ole kuskilt otsast kasulik\”. See on nii mustades värvides nägemine?
Arstide jt. spetsialistide kohta ei kirjutanud sa tõesti midagi, aga pole ju raske arvata, mida sa nende töö kohta arvad, kui see sinu arvates üldse vajalik pole. Või tahad öelda, et mõni neuroloog või taastusravi arst kiidab sinu jutule takka – et jube tore, kui laps ei rooma ega käputa. Peaasi, et kõndima hakkab.

Mis puutub tobedasse näitesse kõndiva lapsega spetsialisti juurde pöörduda põhjusel, et laps ei roomanud, siis loomulikult on see mõttetu. Igal asjal on oma aeg ja just seetõttu tulekski lapsega tegeleda õigel ajal, mitte oodata lõputult ja vaadata, mis saab. Eriti imelik on lugeda, et sa ise tegeled oma lapsega küll aktiivselt, aga teistele ei soovita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kirjutasin \”käputamise vahelejätmine ei ole kuskilt otsast kasulik\”. See on nii mustades värvides nägemine?
Arstide jt. spetsialistide kohta ei kirjutanud sa tõesti midagi, aga pole ju raske arvata, mida sa nende töö kohta arvad, kui see sinu arvates üldse vajalik pole. Või tahad öelda, et mõni neuroloog või taastusravi arst kiidab sinu jutule takka – et jube tore, kui laps ei rooma ega käputa. Peaasi, et kõndima hakkab.

Mis puutub tobedasse näitesse kõndiva lapsega spetsialisti juurde pöörduda põhjusel, et laps ei roomanud, siis loomulikult on see mõttetu. Igal asjal on oma aeg ja just seetõttu tulekski lapsega tegeleda õigel ajal, mitte oodata lõputult ja vaadata, mis saab. Eriti imelik on lugeda, et sa ise tegeled oma lapsega küll aktiivselt, aga teistele ei soovita? [/tsitaat]
Kui Sa juba soone peal oled, äkki seletad rumalatele, mis juhtub või mis tagajärjed sel siis on, kui laps jätab mingid etapid vahele? Näiteks kui ei rooma või ei käputa, vaid läheb kohe käima. Mis siis reaalsed ohud on lapse arengule?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:33; 23.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui Sa juba soone peal oled, äkki seletad rumalatele, mis juhtub või mis tagajärjed sel siis on, kui laps jätab mingid etapid vahele? Näiteks kui ei rooma või ei käputa, vaid läheb kohe käima. Mis siis reaalsed ohud on lapse arengule?[/tsitaat]
Olen jah soone peal:)
Roomamise ja käputamise vahelejätmine on tugi-ja liikumisaparaadi arengule halb, sest olulised lihasrühmad jäävad arenemata. Võib olla halva rühi ja seljavaevuste põhjuseks hilisemas elus.

Lisaks mitmed erinevad rohkem ja vähem tõestatud teooriad, mis seotud ka lapse vaimsete võimete ja motoorika arenguga. Panin juba enne ka ühe lingi (http://kurtnatugi.wordpress.com/2011/02/20/mis-pohjustab-kooliraskusi/), mis sellest räägib. Võid ise veel guugeldada näiteks Masgutova meetodi kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:07; 23.01 14:39; 23.01 16:36; 23.01 17:36; 23.01 18:33; 23.01 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Filmis \”Beebiteadus\” üks teadlane just seletas, et haaramine, kõndimine ja mõned muud oskused on vajalikud, aga roomamine-käputamine ei ole lapse arengus nii olulised. Et vananenud on arusaam, et kõik peab käima rangelt järjestatud etappidena. Siis demonstreeriti lapsi, kes liikusid edasi kõige uskumatumal moel, roomamiseks-käputamiseks seda pidada ei saanud. Lihtsalt lapsed olid avastanud, et kui saab kuidagigi edasi, siis nii liiguvadki – tagumiku peal hüpeldes, külg ees rullides. Mu laps on küll mõnevõrra noorem, aga tohutult aktiivsed ja osavad on tal just jalad, kätega ei oska midagi teha, seega edasi liigub jube vaevaliselt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selles, et käputamise vahelejätmist nii mustades värvides nähakse, nagu oleks käputamine nii ülioluline lapse arengu seisukohalt. Nii palju, kui ma siin käputamise ja roomamise teemasid aastate jooksul jälginud olen, on väga palju selliseid lapsi kes ühe või teise tegevuse vahele jätavad ja edasi täiesti ilusti kasvavad ja arenevad. Midagi arengut pärssivat selles ei ole. Arstide jt spetsialistide kohta ei kirjutanud ma midagi, nii et ei maksa ise välja mõelda, mida ma neist arvan.

Ja ma ei ole sugugi lapsega tegelemise vastu. Oma lapsega käin ujumas, käisime ka füsioteraapias, kuna olid lihaspinged, võimlen temaga kodus. Aga kui ta peaks olema nagu mina titena st käputamise ja roomamise vahele jätma ja pärast istuma õppimist otse kõndima hakkama, siis ei teeks ma sellest probleemi. Ei vii ju last füsioteraapiasse, öeldes, et \”teate, laps kõnnib, aga ei roomanud, tehke ta nüüd normaalseks ja õpetage tagantjärele roomama\”.

Kui just lapsel pole mingit füüsilist puuet või neuroloogilist probleemi, mis mingil arenguetapil lapse loomulikku arengut takistab, ei ole iga kõrvalekalle keskmisest alati nii hull asi. Nagu teemaalgataja juba ka kirjutas, siis oma lapsega tegeleb (ujumine, võimlemine, arst jälgib arengut) ja laps muidu aktiivne ja tragi, nii et kui ta käputamise vahele jätab, siis pole sellest ju midagi. Aasta pärast, kui laps juba ringi jookseb, ei huvita kedagi, kas ta käputas või mitte.[/tsitaat]
Väga mõistlik jutt, kiidan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil roomas 4 päeva ainult ja siis juba hakkas käputama, aga käpuli kõigutas enne roomama hakkamist 2 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei käputa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.