Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei lalise

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps ei lalise

Postitas:

Selles vanuses laps võiks vist juba häält teha küll, aga minu poiss on kuidagi vaikne. Ta kuuleb hästi, see on kindel. Mõni aeg tagasi tegi tihti mingit piiksuvat heli, paar päeva tegi mamm-mammm-mamm, kui teised sõid. Nüüd on hoopis tasa. Ainsad helid on naer ja nutt. Muidu on ta rahulolev ja palju naeratav laps. Või on asi selles, et issi ja emme räägivad erinevat keelt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täitsa võimalik et sellest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju lapsega räägite? Minu arust mõjub lapsele hästi see, kui üritad neid tema tehtud hääli järgi teha. Mina kasutan erinevaid mänguasju ja siis teen neid käes hoides erinevaid hääli 😛 Nagu väike nukuetendus on kodus koguaeg, vahel olen kurja ja madala häälega hunt, siis kilkav printsess 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka räägin kah, raske öelda, kas piisavalt. Esimese lapsega rääkisin kindlasti rohkem ja temast sai väga hea sõnavaraga kakskeelne laps. Nüüd on tihti nii, et kas toidan beebit (ja sel ajal ei räägi) ning magan temaga või olen mõlema lapsega koos. Sel koos olemise ajal tahab suurem laps mind muidugi endale, sest ta on tükk aega pidanud omaette olema, siis räägin temaga rohkem kui pisikesega ja beebi peab tihti pealtvaataja/kuulaja rolliga leppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka nii, laps on juba 6,5 kuud, aga ei lalise. küll kisab (mitte ei nuta), niimoodi ühtlase heliga äää, ööö, aga teisi häälikuid ei tee. olin ka mures, aga samas lastearst ütles, et pole midagi hullu. küsisin veel mitu korda üle, kas on ikka kõik korras, tema korrutas, et muretseda ei maksa.
aga ootaks küll, et laliseks.
ükskeelne pere oleme, nii et sellest ei saa ka olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar on 6-kuune, häälitseb küll palju, aga ei lalise. Teeb eeeee, aaaa, auaua jne, aga mitte lala, mama ja nii.
Räägime temaga palju, aga kolmes keeles, v6ib-olla ongi sellest. Muidu on hea kehalise arenguga, aktiivne ja tragi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka pliks kohe 6-kuune ja räägib/häälitseb küll omaette, kuid ei lalise. Meil samuti suhtlus toimub kolmes keeles ja ma ei ole selle peale tulnudki, et äkki laps seepärast ei lalise. Tean, et rääkima võib hakata hiljem, aga no lalisemine võiks tulla küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üldse muretse. Minu laps küll pisem ( 2k 3n) aga on ka väga vaikne. vahel teeb päeva jooksul paar lalinat, enamuse ajast vaatab niisama vaikselt. Või nutab näiteks.
naeratab ka, aga ilma hääleta.
Lugesin kuskilt, et lapse lalisema hakkamine üldse ei olene sellest, palju või kuidas temaga rääkida vaid sellest, kui füüsiliselt valmis laps selleks on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka muretsesin, kui mu juba 7-kuune laps ei toonud kuuldavala muid häälikuid kui \”ää-ääh–ää\” ja \”aaa-aa\” jms. Siis ühel päeval hakkas äkki seletama \”pa-pa-paa\” ja mäm-mäm-määä 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nädala pärast 7-kuuseks saav laps ka ei lalise. Teeb küll igasugu muid hääli: kuristab, puristab, kilkab, ahaa ja ehee, aaee jne. Meil ükskeelne pere, nii et selles ka asi ei saa olla.

Ei muretse selle pärast, küll ta hakkab lalisema ka, kui muude hääleharjutustega ühele poole saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Laps ei lalise

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.