Esileht Koolilaps Laps ei loe

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Laps ei loe

Postitas:

Mul on ka 12aastane poiss, kellele lugesin iga jumala õhtu u kuni 7. eluaastani õhtuti raamatuid ette. Siis pidi ise hakkama lugema. Olen ise suur lugeja, neelan raamatuid. Iselugemine oli poisil vahepeal täitsa okei, isegi Harry Potteri I osa luges III klassis läbi suure isuga, II osa ei suutnud. Nüüd, VI klassis, loen talle ise raamatut ette, et ta midagigi loeks kohustuslikust. Mõtlesin juba Elisa raamatuäpi peale, aga rahast hakkas kahju. Täitsa ahastusse ajab, kuna see aasta on suhteliselt keerulised ja paksud raamatud. See rong on läinud, vaatama minu pidevalt ettelugemisele esimesed 7 eluaastat ja järjepidevale raamatute ettesöötmisele. Isegi Äpardi päevikut luges viimati jaokaupa, varem neelas terve raamatu korraga läbi…

Kohustuslik kirjandus igas koolis ilmselt erinav ja kuidas õpetaja seda valib on ilmselt tema suva. Meil õpetaja annab kohustusliku kirjanduse, tähtaeg on selline ja sellel päeval teebki lugemise kontrolli nn suvad küsimused antud raamatust. Rohkem selle raamatuga ei tegeleta ennem ja ei tegeleta ka hiljem, nemad ei aruta antud raamatu sisu, sündmuseid ega tegelasi. poisil oli eelmisel õppeaastal 6.klassis 2 sellist raamatut, mille sisu ta lihtsalt ei mõistnudki, kaugeks jäi temale. Lugesin ise läbi ja leidsin tõesti et ei olnud eakohane kirjandus. Lugesime siis koos, arutasime ja rääkisime raamatu sisust. lugemise kontrollis küsimused olid täiesti kõrvaltegevusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 15:21; 16.09 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd, VI klassis, loen talle ise raamatut ette, et ta midagigi loeks kohustuslikust.

Kumb teist kohustuslikku kirjandust siis loeb? Sellest peaks küll laps end ise läbi närima.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 01:26; 16.09 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on see põhjus, et laps peab armastama seda, mida sina ja sinu mees?
Minu mees armastab nt rattasporti. Mina ei armasta ja see on täiesti ok. Oleks veider, kui mees suruks mulle oma asja peale või imestaks miks mulle see ei meeldi.

Laps ei loe? Ja siis? Peab lugema, kuna… kuna mis? Sõnavara? Ok, nõustun, raamatust saab sõnavara ja lause ehitust aga kas ainult raamatust? Ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Laps ei loe