Esileht Väikelaps Laps ei maga korralikult

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Laps ei maga korralikult

Postitas:

Laps on 1a ja 7 kuune. Probleemid magamisega on olnud algusest peale kuid nüüdseks on asi juba väljakannatamatu. Viimasel ajal olen nädalas 3-4korda lapsega umbe 2ni öösel üleval. Magama läheb kuskil 9 ajal ja siis ärkab 1-2h hiljem ja edasi võin ma ise magada. Pole siis midagi teha, tuleme elutuppa (mees peab ju hommikul tööle minema) ja üritame vaikemaid tegevusi leida.
Kui laps väiksem oli, oli probleem vastupidine, hommikune äratus oli juba 3-4ajal.
Igatahes ootan soovitusi kuidas saada laps magama. Kogu selle ebaregulaarse magamise pärast on meil kogu elu selline kaootiline, kui hiljem magama läheb siis hommikul magab tavaliselt kauem, äratada pole mõtet, siis jääb lõunaunne nii vara et siis läheb ikka ülejäänud päev sassi. Mängugruppides käimisest loobusime juba mõni aeg tagasi kuna laps lihtsalt magab need maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja on ka näha, et lapsele endale mõjub see magamatus kurnavalt. Neil päevadel kui laps on korralikult maganud on ta justkui ära vahetatud. Nii rõõmus ja heas tujus. Ja perearst arvas et lihtsalt pole rutiiniga harjunud kuid mul polegi ju võimalust rutiini tekitada kui iial ei tea kuidas öö kujuneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu postitusest jääb mulje, et viimased 1a7k on laps teile dikteerinud kes ja millal magab. Väga halb harjumus.

Absoluutselt on lastel erinevad unemustrid ja need muutuvad esimeste eluaastate jooksul pidevalt.

Kui laps ärkab järjepidevalt hommikul kell 5, kas vanem peab samuti tegema? Ei. Minu lapsed on ka üritanud. Korduvalt. Aga kuna ma ei soovi kell 5 ärgata, siis ma seda ei tee. Beebi istub oma võrevoodis ja asjatab omaette. Vahel protesteerib ka, muidugi. See ei tähenda, et ma sellele protestile talle mugavalt reageerin.

Kui 2aastane ei taha kell 21 magama minna, siis ärgu mingu. Aga kindlasti ei ole tema see kelle pilli järgi perekond tantsib. Voodis tehku, mida heaks arvab. Ja tõstangi kasvõi 100x voodisse tagasi. Kas ta alguses protesteeris? Ooja. Kurjalt ja kõva häälega. Ja mis siis? Jah, abikaasa peab hommikul tööle minema. Aga selleks, et lapsel (ja pikas perspektiivis kogu perel) oleks tervislik unerütm tulebki vanemal vahetevahel ohverdusi teha.

Sina oled vanem ja sina teed reeglid. Nende (turvatunde, tervise, meeleolu…) jaoks.

Kindlasti ei soovita ma kunagi lapsi üksinda nutma jätta! Aga olen kindel, et laps võib oma vanemate juuresolekul või veel parem, kaisus, nutta ja protestida nii palju kui heaks arvab, et õppida oma emotsioonide ja piiridega turvaliselt toime tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääb mulje, et laps võtab seda õhtul magamaminekut kui uinakut, mitte ööund. Kui veidi hiljem magama paned või vastupidi, veel varem, kas ei mõjuta magamist?
Mina soovitaks ka b12 vitamiini taset lapsel lasta kontrollida. Madal b12 pole ainult beebide probleem, seda ka suurematel ning jamad magamisega on üks sümptom.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem magama pannes võin 100% kindel olla et 10-11 ajal on ta üleval. Hiljem pannes on raskusi magama jäämisega kuna on nii üleväsinud juba. Kuigi tõsi, kui hilja magama läheb siis ei ärka üles.
Päevauned magab alati ilma probleemideta 2-3h. Päevaune lühemaks tegemine tegi asja hullemaks, siis ei jaksanud õhtuni üleval olla ja tefigi kella 6 ajal õhtul uinaku ja siis ei läinud enne 12 magama.
Peaks veel ütlema et magama ta ise jääda ei oska, uinub rinnal. Kui isaga on siis süles kussutades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nüüd see asi nii hull ka nagu üks siin vihjab,et laps dikteerib… Ma ei näinud mingit mõttet lasta lapsel pimedas toas, võrevoodis igavusest nutta ja vigiseda. Raske oli aga see õnneks läks paari kuuga üle.

Mina pean väga oluliseks seda, et laps oskaks vahel lihtsalt olla. Ise rahulikult oma mõtteid mõelda, ise end reguleerida. Laps (ka kaheaastane) ei vaja tegelikult kogu aeg vanemapoolset stimulatsiooni. Mu ämm, kes on 30aastat lasteaiaõpetaja olnud räägib tihti kuidas lapsed on aastate jooksul muutunud – kogu aeg neid arendadakse, lõbustatakse, stimuleeritakse… Aga päädib see sellega, et lastel pole võimalik ise areneda. Nad teevad ideaalselt ära kõik ülesanded, mis neile antakse aga ei oska ise endale ülesandeid luua. See on kaudselt kõik selle tulemus, et me reageerime lapse igale igavusele. Ps! Alla aastase lapse igale nutule peabki alati reageerima.

Ma olen veendunud, et lapsel peabki vahetevahel igav olema 🙂 Ja las toriseb. Nii kaua toriseb kuni endale huvitavat tegevust või mõtteid leiab.

Minu 2 last on mõlemad kuni pea 2 eluaasta lõpuni rinnal uinunud. Kolmandaga läheb vast samamoodi, kui ta nii soovib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun ka, et laps võtab õhtust magamaminekut kui päevauinakut. Ja kuna hommikul magab kaua, siis ongi reziim nihkes. Vōib-olla aitab siiski varasem hommikune äratamine, et see päris ööuni õigel ajal tuleks. Kui on kodune laps, saab vajadusel 2 päevauinakut teha, kui lõunauni liiga vara tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei mõista 1a7k laps miks tal uni kaob. Iseendaga olemine on õpitud oskus ja ei tohiks olla piin.

Minu noorema lapse hoius on 10 last vanuses 1a6k kuni 3a. Olen kolm aastat järjest (kahe lapse ajal kokku) näinud kuidas kasvatajad näevad iga aasta alguses kurja vaeva, et õpetada lapsi omaette olema. Alguses on nii pisikeste puhul tegu harjumisperioodiga aga peale seda hakkab välja kooruma kuidas lapsed ei suuda lihtsalt olla.

Mu noorim on hetkel 2a4k (hoius alates 1a9k) ja kui vahel talle une ajal järgi lähen on tore vaadata, et mõni ehk ei magagi aga asjatab tasakesi kaisukaga oma voodis ja tervitab sosinal.

Harjutamise küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1a7k on vanus kus lapsel toimub üleminek 2 päevaune pealt 1 päevaunele ja see võibki olla kaootiline. Minu lapsel on ka olnud päevi kui ta magas 2 korda, siis 1 ja siis jälle tahtis kaks päevauinakut.
Ma pakun, et läheb paari kuuga üle. Mina olen kodurahu huvides väikelapse rütmidega kaasa läinud, sest nende vägisi muutmine oli kurnav nii lapsele kui kokkuvõttes ka teistele pereliikmetele. 1a7k “kasvatamine” ja mitte magamise eest ignoreerimisega “karistamine” tundub julm ja mõttetu – väike inimene ei saa arugi mistõttu temaga niimoodi käitutakse. Ja, Disneylandy talle rõõmsalt ei teeks kl 1 öösel, aga oleks ikka juures ja toimetaks vaikselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 17:44; 17.04 15:55; 20.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1a7k “kasvatamine” ja mitte magamise eest ignoreerimisega “karistamine” tundub julm ja mõttetu – väike inimene ei saa arugi mistõttu temaga niimoodi käitutakse. Ja, Disneylandy talle rõõmsalt ei teeks kl 1 öösel, aga oleks ikka juures ja toimetaks vaikselt.

Last ei tohiks kunagi nuttes ignoreerida! Vastupidi. Kui laps saab oma emotsioone tunda oma vanemate kaisus või lähedal, on sellel väga positiivne mõju. Sama halb kui ignoreerime on jonnile järele sndmime. Mõlemad on lapsele pikas perspektiivis kurnavad ja kahjulikud.

“Kasvatama” või siis kasvatama peaks lapsi aga kogu aeg 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseseisva mängimisega pole probleemi. Kodu on tehtud lapse jaoks turvlaiseks ja enamus päevast ta asjatab ja mängib omaette. Ka öösel kui ärkame suunan ra vaikselt raamatut vaatama või mis iganes vaikset mängu mängima. Ehk et möllama ei hakka aga voodis vinguda lasta ei näe ka mõtet + ta ei maga enam võrevoodis niiet kui on villand läheb ise minema.
Päeval magab juba ammu 1 korra. Kui kaks korda magaks jääks ööuni kuskil 6-7h pikkuseks mida on ju vähe.
Ja see et küll see periood üle läheb – 1a ja 7k ootam juba perioodi üleminekut sest siiani kõik korrutavad seda.
Paistab et lihtsalt peangi leppima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurem viga on see, et sa ta öösel ärkamise järel üles võtad. Kust peaks laps teadma, et on öö ja öösel magatakse, kui ema temaga ärkamisjärgselt tegelema hakkab?
Kui on öö, siis on öö. Öösel magatakse pimedas toas, ei mingit meelelahutust või stimulatsiooni. Varem või hiljem jääb laps uuesti magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga sa võtad ju ise lapse üles ja hakkad mängima. Ehk leiaks siiski koha, kus laps saaks öö otsa magada. Lapsel oma tuba ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????????????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no jah, eks ma ikka ise ajan juba 1a ja 7 kuud oma last vägisi üles ja ei lase tal magada ????????
Oma tuba on lapsel täiesti olemas aga seal magas veel halvemini ja 3-4 korza öösel kahe toa vahet joosta ei tundunud ka mõistlik.
Ja selle mängima võtmisega, arvate et ma pole proovinud lasta tal jaurata oma voodis? Ta jaurab seal mitu tundi ja lõpuks ikkagi uinub kussutades/rinnal aga edasine uni on rahutu ja nuuksub läbi une. Siis kui ta üles võtan ta mängib ~2h vaikselt ja läheb rahulikult magama tagasi. Ilmselgelt eelistan teist varianti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no jah, eks ma ikka ise ajan juba 1a ja 7 kuud oma last vägisi üles ja ei lase tal magada ????????
Oma tuba on lapsel täiesti olemas aga seal magas veel halvemini ja 3-4 korza öösel kahe toa vahet joosta ei tundunud ka mõistlik.
Ja selle mängima võtmisega, arvate et ma pole proovinud lasta tal jaurata oma voodis? Ta jaurab seal mitu tundi ja lõpuks ikkagi uinub kussutades/rinnal aga edasine uni on rahutu ja nuuksub läbi une. Siis kui ta üles võtan ta mängib ~2h vaikselt ja läheb rahulikult magama tagasi. Ilmselgelt eelistan teist varianti

Aga see, et sa eelistad teist varianti ja sihipäraselt esimest ei kasuta, teebki teie elu ju keerulisemaks.

Teise variandiga harjuks laps tõenäoliselt nädala-paari-kolmega, kui endale ööst öösse kindlaks jääda.

See ei tähenda, et sa teda kaissu võtma ei peaks, vastupidi. Las nuuksub kaisus, sinu silituste saatel. Aga öö on öö – magamise aeg ja siis ei mängita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ignoreerige alla kaheaastast last kui ta öösel ärkab. Näidake, kes on kodus boss. Las jaurab, varem või hiljem uinub nii kui nii. Ja varsti ei nuta üldse, sest nutmitest pole kasu – sellele ei reageeri ükski täiskasvanu (muide, kas te teate, et lastekodus väikelapsed ei nuta peaaegu üldse?). Lasteaias on pärast musterlaps ja emale-isale ka mugav, mängib üksi ja midagi ei nõua. Ema saab foorumites nõuandeid jagada, kuidas mitte lasta lapsel endale pähe istuda.

Hirmus on ludega, kui mitmed inimesed niimoodi tõsimeeli arvavad ja lapse vajaduste ignoreerimist kasvatamiseks peavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 17:44; 17.04 15:55; 20.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ignoreerige alla kaheaastast last kui ta öösel ärkab. Näidake, kes on kodus boss. Las jaurab, varem või hiljem uinub nii kui nii. Ja varsti ei nuta üldse, sest nutmitest pole kasu – sellele ei reageeri ükski täiskasvanu (muide, kas te teate, et lastekodus väikelapsed ei nuta peaaegu üldse?). Lasteaias on pärast musterlaps ja emale-isale ka mugav, mängib üksi ja midagi ei nõua. Ema saab foorumites nõuandeid jagada, kuidas mitte lasta lapsel endale pähe istuda.

Hirmus on ludega, kui mitmed inimesed niimoodi tõsimeeli arvavad ja lapse vajaduste ignoreerimist kasvatamiseks peavad.

Loe ikka kommentaarid korralikult läbi 🙂 Enda meelest olen korduvalt rõhutanud, et nuttu ei tohiks ignoreerida. Vastupidi. Nutt vajab lohutust, kallistusi, lähedust, silitusi… aga mitte järele andmist. Seal on suur vahe, või mis?

Kui sa vanemana näed ainsa võimalusena lapse lohutamise korral tema nutule järele andmist, mitte tema õpetamist ja tunnetega toimetulekul abistamist, on teil tulevikus ees suured raskused. Kahjuks nägin enne lapsehoolduspuhkusele jäämis iga päev keerulistes suhetes lapsi ja lapsevanemaid, kelle ainukene põhimõte oli väikelapseeas “las laps teeb, mis laps tahab. Peaasi, et ei nuta.”

Sotsiaalpedagoogina kinnitan, et see meetod ei toimi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.04 00:35; 16.04 13:55; 16.04 17:31; 16.04 17:52; 17.04 15:34; 17.04 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, kui minu varasematest lastest ärkas keegi väikelapsena poole öö paiku, siis mina pakkusin talle vett joomiseks (tassi panin juba varem valmis veega) ja suunasin tasakesi uuesti magama. Magamist tuleb õpetada.
Mis veel aitaks? Enne ööunne minekut igal õhtul nii tund/poolteist üks vanem ainult lapsega rahulikult tegeleb (pusle kokkupanek, perepiltide vm raamatu vaatamine, nukude-autode magamaminekurituaalid, jne). See loob lapses väga turvalise tunde. Vanemad võivad õhtud omavahel ära jagada, kes millal lapsega tegeleb. Kindlasti mitte ka magusat süüa – stimuleerib jälle liigselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ignoreerige alla kaheaastast last kui ta öösel ärkab. Näidake, kes on kodus boss. Las jaurab, varem või hiljem uinub nii kui nii. Ja varsti ei nuta üldse, sest nutmitest pole kasu – sellele ei reageeri ükski täiskasvanu (muide, kas te teate, et lastekodus väikelapsed ei nuta peaaegu üldse?). Lasteaias on pärast musterlaps ja emale-isale ka mugav, mängib üksi ja midagi ei nõua. Ema saab foorumites nõuandeid jagada, kuidas mitte lasta lapsel endale pähe istuda.

Hirmus on ludega, kui mitmed inimesed niimoodi tõsimeeli arvavad ja lapse vajaduste ignoreerimist kasvatamiseks peavad.

Loe ikka kommentaarid korralikult läbi ???? Enda meelest olen korduvalt rõhutanud, et nuttu ei tohiks ignoreerida. Vastupidi. Nutt vajab lohutust, kallistusi, lähedust, silitusi… aga mitte järele andmist. Seal on suur vahe, või mis?

Kui sa vanemana näed ainsa võimalusena lapse lohutamise korral tema nutule järele andmist, mitte tema õpetamist ja tunnetega toimetulekul abistamist, on teil tulevikus ees suured raskused. Kahjuks nägin enne lapsehoolduspuhkusele jäämis iga päev keerulistes suhetes lapsi ja lapsevanemaid, kelle ainukene põhimõte oli väikelapseeas “las laps teeb, mis laps tahab. Peaasi, et ei nuta.”

Sotsiaalpedagoogina kinnitan, et see meetod ei toimi.

Aitäh selgituste eest! Nüüd tean, et sotsiaalpedagoogidest tuleb suure kaarega mööda käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 17:44; 17.04 15:55; 20.04 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõrutamisele oled mõelnud? Nii minu lastel kui ka paljudel tuttavatel läksid ööd hüppeliselt rahulikumaks kui lõppes ära õhtune ja öine söötmine. Kui laps tõmbab õhtul hilja kõhu piima täis, ajab seedimine ja pissihäda ta nihelema ja laps ärkab võib-olla sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teemaalgataja on 6elnud, et ta imetab? Kui see “uinub rinnal” tähendas seda, siis jah, tasuv võõrutamisele mõelda, aga ma usun, et ta mõtles lihtsalt kõhu peal magamist.
Ise sellise lapsega oma ajad üle elanud (halb uinuja, rändas igal 66sel kell 4 meie voodisse, halva unenäo periood, kus poole 66 ajal kaissu taheti või oli nõus ainult kõhu peal magama, 66sel 2-3 tundi ülevaloleku perioodid alla 2a vanuses (see oli kõige õudsem) lohutan, et see laps on 5-6a vanuses pere kõige rahulikum magaja 🙂 jääb ise magama ja 66sel ei aja isegi tekki pealt ära. Nüüd on teised endised head magajad, kes rähklevad 66 läbi voodis ringi! 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:05; 25.04 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ta magama jääb ja kus ta magab, kas magavana tõstate teda ringi (see segab paljusid lapsi, kui nad ei ärka samas kohas kus magama jäid, see “unesrändamine” ei mõju hästi)? Kaisus? Meil on noorim (3a), kes jääb oma voodisse, aga tuleb mingil hetkel 66sel kaissu, omas voodis hommikuni on maganud väääga üksikud korrad elus. Lohutan veel, see kõik läheb m66da ja 3-4-5 eluaastaks on 66d juba palju rahulikumad, mina ei kräunutaks last 66sel (“mis sa siis võtad teda ülesse”… meil oleks majal katus pealt r66gitud siis) ja ei ajaks teda nutma (meil ärgatakse mõnikord harva hästi vara ja laps sai varem väga tigedaks, kui ma ei lubanud kell 6.30 mängima minna, aga kaisus harjus ja nüüd kui ütlen, et liiga vara on, maga veel, siis üritab ja ei vihasta).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:05; 25.04 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah imetan veel, ja olen mõelnud võõrutamisele aga kardan, et siis ei saa emam üldse magada sest muud moodi ta magama ei jää. Kui ma rinna andmise lõpetan kuidas ma siis ta magama saan?
Ärkab seal kus uinub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 23:21; 15.04 23:28; 16.04 11:13; 16.04 19:28; 17.04 15:19; 26.04 06:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Laps ei maga korralikult

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.