Esileht Koolilaps Laps ei õpi vene keelt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Laps ei õpi vene keelt

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis oli õpilastel 6. klassis teise võõrkeelena valida ainult vene keel. Nüüd laps keeldub tundi minemast ja vene keelt õppima. Mina sundida ei saa, sest laps keeldub vene tähestikku õppima. Kas kellegil on kogemust kuidas saada laps vene keelt siiski õppima?

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest ta veel keeldub?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis äkki ei taha matemaatikat õppida. Teed lapsele selgeks, et kool on kohustuslik ja samuti riiklik õppekava. laps on mul muidu tubli, aga vene keel on 3 ja las olla. nagunii seda keelt koolis selgeks ei saa, aga õppima peab.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui TA “sundida ei saa”, siis ma ka ei tea.

Või on “sund” ainult piits? Sel juhul präänikuga võib-olla.

Üldiselt on ju lapsel koolikohustus ja see tähendab ka, et ta peab jõukohaselt õppima, mitte ainult füüsiliselt koolimajas viibima. Suurt hurraad ei peagi olema, aga nii palju ikka, et järjel püsida.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks miks laps keeldub?

Kas on ka teine võõrkeele valik? Kas on võimalik ehk võõrkeelt vahetada? – Sellisel juhul lapsele selgitada mida vahetamine tema jaoks tähendab ehk kui palju ta teistest maas on. Ilmselt alustati sellel õppeaastal kui alles tähestikku õpib? Siis teise keele olemasolul on vast vahetus võimalik.

Variant on teha preemiasüsteem – õppimine on küll lapse kohustus, mida otseselt ei peaks premeerima, kuid samas võite lapsega midagi kokku leppida hinnete eest, mis teda motiveeriks.

Lapsega rääkida tema kohustustest, vastutusest ja mida tegemata aine tema jaoks tähendab. Istuma jäämist, jäämist põhikooli haridusega (ilmselt kui aine täiesti tegemata ei saa ka edasi klassi lõpetama? gümnaasiumisse?). Selgitagi, et vene keel ainena on nagu iga teine aine koolis – füüsika, keemia, matemaatika – õpib samuti valemeid, arendab aju jne.

Kui trots on hetkel seotud sõjaga, siis selgitada, et keel pole süüdi sõjas, vene keelt räägitakse maailmas mujalgi – keele oskus ja selle keele õppimine pole kuidagi sõja ega sõja toetamisega seoses.

Võite rääkida mida hetkel laps tulevikus teha tahaks, siduda neid asju keelte oskusega.

Kui ise oskate vene keelt võite uurida ka antud aine koduõppe võimalust – kus peaks siis tegema koolis ainult hindelisi töid? Kui seotud õpetajaga küsida, kas aitaks kui võtta koduõpetaja – ehk tundub lihtsalt raske?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis oli õpilastel 6. klassis teise võõrkeelena valida ainult vene keel. Nüüd laps keeldub tundi minemast ja vene keelt õppima. Mina sundida ei saa, sest laps keeldub vene tähestikku õppima. Kas kellegil on kogemust kuidas saada laps vene keelt siiski õppima?

saab lihtsalt kahe. Proovida võid ka  kooliga suhelda, ehk on neil pakkuda mõni lahendus.  Ntx  kas sobiks väljaspool kooli mõne teise keele õpe.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolivahetus on ka üks võimalus.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ka huvitab eeskätt põhjus, miks laps ei soovi vene keelt õppida. Kas põhjus on maailmavaateline või  lihtsalt loodab õppimisest viilida? Või äkki mõlemat?

Iseenesest mõistan, et praeguse Venemaa poolt algatatud sõja valguses on sellega seoses ka vene keele populaarsus kahanenud. Samas ei peaks õpilastele andma signaali, et kooli kohustuslikest ainetest võib viilida, kui ei taha õppida. Muidu hakkavad varsti kõik õpilased mingist ainest mingil X-põhjusel loobuma ja see pole ka lahendus.

Nii et kui  lapsel ikka maailmavaateline veendumus selline, et vene keelt ei soovi õppida, siis võiks proovida asendada see mõne teise ainega või mõne teise võõrkeelega. Aga niisugust lahendust, kus teised lähevad tundi ja see üks laps siis istub koolimaja koridoris nutikas surfates selle tunni ära, ei saa pidada ka õigeks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teed lapsele selgeks, et siis jääbki 6. klass lõpetamata. samamoodi ei saa valida matemaatikat, muusikat jne.

See ei ole isegi arutelu koht mitte, miks talle ei meeldi vmt.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saab lihtsalt kahe. Proovida võid ka kooliga suhelda, ehk on neil pakkuda mõni lahendus. Ntx kas sobiks väljaspool kooli mõne teise keele õpe.

Aga kui mu lapsele ei meeldi matemaatika? Kas siis sobib, kui väljaspool kooli õpib hoopis joonistamist?

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui mu lapsele ei meeldi matemaatika? Kas siis sobib, kui väljaspool kooli õpib hoopis joonistamist?

Matemaatika on meil riikliku õppekava osa. Vene keel ei ole. Õppekava osa on A- ja B- võõrkeel, mitte vene keel.

A-võõrkeelena õpitakse inglise, prantsuse, saksa või vene keelt. B-võõrkeelena õpitakse inglise, prantsuse, saksa või vene keelt või muud võõrkeelt.

Seega on täiesti loogiline, et matemaatikat peab õppima, valikut ei ole. Aga keele osas on, kui ikka on soov õppida nt prantuse keelt vene keel asemel ja selleks ka võimalus on olemas, siis on see ka lubatud.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA vist räägib minust, ma ka keeldusin koolis vene keelt ôppimast, veerandid sain 2, aasta samuti, teistel lôppes kool maikuu lôpus, minul jaanipäevaks. Sônad muidugi jäidki ôppimata, härgnevates klassides oli sellevôrra raskem. Elu ôpetas, et sellisel protestil pole kasu, enda elu tegin ainult raskemaks. Täna on vene keelega samuti raskusi, aga räägin, ilma kahjuks hakkama ma ei saa. Sônavara on piiratud, aga jutud saan vabalt räägitud. Lapsi sônadega saan aidata, aga grammatikaga kindlasti mitte.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elu ôpetas, et sellisel protestil pole kasu, enda elu tegin ainult raskemaks.

Vot täpselt. Pole mõtet. Kui on ainena sees, siis käigu ikka tundides, midagi ikka külge jääb.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Matemaatika on meil riikliku õppekava osa. Vene keel ei ole. Õppekava osa on A- ja B- võõrkeel, mitte vene keel.

A-võõrkeelena õpitakse inglise, prantsuse, saksa või vene keelt. B-võõrkeelena õpitakse inglise, prantsuse, saksa või vene keelt või muud võõrkeelt.

Seega on täiesti loogiline, et matemaatikat peab õppima, valikut ei ole. Aga keele osas on, kui ikka on soov õppida nt prantuse keelt vene keel asemel ja selleks ka võimalus on olemas, siis on see ka lubatud.

Mulle tundub, et tegu oli irooniaga. Niiet ära ägestu

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elame Euroopa Liidus ja sunduslik vene keele õpe eesti õppekeelega koolides?

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti vene keele õpe sellisel kujul nagu ta praegu on, väärib mingit riiklikku rahastust ja promomist?

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vene keele õppimine pole 30 aastat pärast taasiseseisvumist mitte vabatahtlik, vaid sisuliselt kohustuslik.

Õpilase vaatevinklist tuleb aga küsida, kas kool saab olla sotsiaalprojekti koht pensionieelikust vene keele õpetaja reisisaatjana palgal hoidmiseks, kui tegelik elu esitab uue põlvkonna keeleoskusele hoopis teised

nõudmised. Tuleb olla realist – noor eestlane ei vaata Vene telekanaleid, ei loe kirjandust vene keeles, ammugi veel pärast Ukraina sõja puhkemist. Ei saa ka alahinnata lapsevanemate mälusse sissekodeeritud tõrksust vene värgi

suhtes, sest keskealiste ja vanemate jaoks on see olnud eelkõige okupeeriva riigi pealesunnitud keel.

https://www.ohtuleht.ee/1067448/juhtkiri-koolid-vene-keele-ikke-alt-vabaks

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks on lapsel vaja vene keelt õppida? Kas teist võõrkeelt koolis ei õpetata? Kui ei õpetata, kas vanemate hoolekogu ei esita sooviavaldust, et koolis oleks ka teise võõrkeele (saksa, prantsuse, …) õppimise võimalus?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks on lapsel vaja vene keelt õppida? Kas teist võõrkeelt koolis ei õpetata? Kui ei õpetata, kas vanemate hoolekogu ei esita sooviavaldust, et koolis oleks ka teise võõrkeele (saksa, prantsuse, …) õppimise võimalus?

Ammu ju kirjutati, et pole õpetajaid.Vene keele õpse on, aga muid pole.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keeldub midagi tegeMAST. Keeldub õppimast. Kas sa ise keeldusid kooli ajal eesti keelt õppimast?

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ta võib ju streikida, aga kui saab kahe, siis saab kahe.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga päriselt, miks on vaja õppida vene keelt? Lihtsalt seepärast et nii on õppekavas? Minu lapsed on õppinud vene keelt ajal, mil tundus et on vaja eestis suhelda ikka selles keeles. Kuigi ega nad ei oska rääkida. Aga praegu vene keel…mis põhjusel? Ajutreeningu pärast? Kui arstiks tahab saada, siis küll. Vanade haigete venelastega pole võimalik muus keeles meil  rääkida.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näidake lapsele mõnda intelligentset ja huvitavat venekeelset inimest. David Vseviov, Aleksei Turovski, Pussy Riot tüdrukud jms.

Ütle, et kui vene keel on selge, siis ta saab ukraina keelest ka aru.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa vist ei oska ise vene keelt eriti?

Struktuur ja kõla on jah sarnased, aga sõnavaraerinevus on päris suur.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui arstiks tahab saada, siis küll.

Aga nii noor laps ei tea, kas tahab arstiks saada. Võimalik, et gümnaasiumi lõpuklassis otsustabki, et tahab. Siis on hea ju kui põhi all.

Ega keegi ei sunni pärast ju teda vene keeles suhtlema kui ei taha.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa vist ei oska ise vene keelt eriti?
Struktuur ja kõla on jah sarnased, aga sõnavaraerinevus on päris suur.

Kuulan ukrainakeelseid uudiseid. Tänu vene keele oskusele saan uudiste sisust aru.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näidake lapsele mõnda intelligentset ja huvitavat venekeelset inimest.

David Vseviov, Aleksei Turovski

… on mõlemad juudid, üks sündinud Eestis, teine kolinud siia imikuna ja mõlemad valdavad selget eesti keelt.

intelligentset venekeelset inimest.

Pussy Riot tüdrukud

Eehhhmmm…. mida?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb kus te elate, aga kui on võimalik siis pakuks lapsele koolivahetust. Igas koolis ei ole teine võõrkeel vene keel. Ma olen siiani vene keelde õsna neutraalselt suhtunud, aastate jooksul selles keeles ka suhtlema õppinud hoolimata sellest, et kkooli ajal mu vene keele õpetaja mu kirjandid “sisu 3, grammatika 2” hindas. Minu laste koolis oli ka teine võõrkeel vene keel, hoidsin hästi neutraalset joont, esimesed paar aastat aitasin sõnade ja grammatikaga nii palju kui ise oskasin, hiljem said lapsed juba ise hakkama.

Puutun tööalaselt kokku nii vene kui ka inglise keelsete inimestega, ja järjest rohkem olen hakanud nendega suhtlemisel kasutama eesti keelt, vähemalt tervituse ja hüvastijätu ütlen eesti keeles, samuti mõned lihtsamad laused. Kui näen, et ikka üldse aru ei saada, siis kordan üle vastavas keeles. Mind väga häirib, et kordades on kasvanud nende inimeste arv, kes tuimalt po-russki nõuavad, kui sõda algas, siis esimesed Ukraina põgenikud üritasid rääkida pigem inglise keeles, vene keelt rääkisid aktsendiga ja olid üldse väga viisakad. Praegu mulle tundub, et need po-russki nõudjad on samuti jäiga positsiooni võtnud kohalikud.

Seega kui minu laps oleks see kuuendik, kes vene keelt õppida ei taha maailmavaatelistel põhjustel ja mul oleks talle normaalsel kaugusel võimalik normaalne kool asemele leida ja ta ise oleks valmis loobuma oma senistest klassikaaslastest, siis ma otsiks lapsele uue kooli. Kui lapsel pole maailmavaatelisi põhjuseid ja lihtsalt vene tähsetik oleks raske ja eelhäälestus oleks negatiivne näiteks peres oleks kogu aeg venelasi tibladeks või sibulateks kutsutud jms, siis teeks temaga mingi kokkuleppe, et vähemalt 3 peab tunnistusele tulema kui oma kooli tahad jääda.

Kui laps kavatseb oma tuleviku ja õpingud eestiga siduda (kuuendik seda ilmselt veel ei tea, mida ta tulevikus kavatseb või kui teab, siis 6 aasta jooksul võivad plaanid veel muutuda), siis pean vene keele oskust kasvõi algtasemel siiski vajalikumaks kui prantsuse, saksa või hispaania keele oskust.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulan ukrainakeelseid uudiseid. Tänu vene keele oskusele saan uudiste sisust aru.

Vau. Siis oled kohe eriti taibukas. Mul on lähedaste ringis Eesti venekeelsest perest pärit noor, kelle vanavanemad on Ukrainas elavad ukrainlased. Kuna ta käis eestikeelses lasteaia ja koolis, siis räägib vabalt ka eesti keelt. Aga ema ja isaga räägib vene keelt. Ja tema just rääkis, et temal võttis ikka aega, et vanaemal Ukrainas külas käies vanaemast ja onudest-tädiest aru saama õppida. Nemad rääkisid temaga ukraina keeles, aga tema oskas ainult vene keelt. Ja no ei saanud aru.

Ja üldse, mis argument see on, et saab ka Ukraina keelest aru? Miks peaks aps tahtma just Ukraina keelest aru saada? Siia kolinud ukrainlased võiksid siiski pingutada ja õppida eesti keelest aru saama, mitte ei pea meie kõik ukraina keelt õppima. Ikka väga kiiva läheb mõnel se mõttemaailm viimasel ajal. Loomulikult ei ole üheski keeleoskuses halba, aga vabandust, see argument, et meie peame ukraina keelt õppima, sest siia on palju ukrainlasi tulnud, on ikka väga halb argument. Ma tahan siiski oma kodus oma riigisvõimalust  rääkida oma emakeeles.

Ma elan väikeses kohas, mul ei ole iial meie kohalikus poes vaja läinud vene keeles suhelda. Ja ma ei oska vene keelt. Ja eile poes, mingi mees küsis mult midagi vene keeles. Käes oli tal soolalõhe pakk ja palus mingit abi. Vastasin eesti keeles, et kahjuks ei saa ma temast aru, siis ütlesin inglise keeles, et võime seda proovida. Siis ta loobus. Tõepoolest mind ei huvita, kas tegu oli venelase või ukrainlasega. Tema on siin, Eestis, tema leidku võimalus endale tõlk leida või eesti keelt õppida, mitte ärgu arvaku, et suvaline inimene poes temaga vene keeles rääkida oskab.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sundida ei saa, sest laps keeldub vene tähestikku õppima.

Kui vanemad ei ole võimelised alaealisele lapsele selgeks tegema, et koolikohustust tuleb täita, siis tuleb laps lastekodusse anda. Ega laps pole selles süüdi, et vanemad ei ole oma ülesannete kõrgusel.

+3
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Koolilaps Laps ei õpi vene keelt