Esileht Koolilaps Laps ei õpi vene keelt

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Laps ei õpi vene keelt

Postitas:
Kägu

Kuulan ukrainakeelseid uudiseid. Tänu vene keele oskusele saan uudiste sisust aru.

Vau. Siis oled kohe eriti taibukas. Mul on lähedaste ringis Eesti venekeelsest perest pärit noor, kelle vanavanemad on Ukrainas elavad ukrainlased. Kuna ta käis eestikeelses lasteaia ja koolis, siis räägib vabalt ka eesti keelt. Aga ema ja isaga räägib vene keelt. Ja tema just rääkis, et temal võttis ikka aega, et vanaemal Ukrainas külas käies vanaemast ja onudest-tädiest aru saama õppida. Nemad rääkisid temaga ukraina keeles, aga tema oskas ainult vene keelt. Ja no ei saanud aru.

Ja üldse, mis argument see on, et saab ka Ukraina keelest aru? Miks peaks aps tahtma just Ukraina keelest aru saada? Siia kolinud ukrainlased võiksid siiski pingutada ja õppida eesti keelest aru saama, mitte ei pea meie kõik ukraina keelt õppima. Ikka väga kiiva läheb mõnel se mõttemaailm viimasel ajal. Loomulikult ei ole üheski keeleoskuses halba, aga vabandust, see argument, et meie peame ukraina keelt õppima, sest siia on palju ukrainlasi tulnud, on ikka väga halb argument. Ma tahan siiski oma kodus oma riigisvõimalust rääkida oma emakeeles.

Ma elan väikeses kohas, mul ei ole iial meie kohalikus poes vaja läinud vene keeles suhelda. Ja ma ei oska vene keelt. Ja eile poes, mingi mees küsis mult midagi vene keeles. Käes oli tal soolalõhe pakk ja palus mingit abi. Vastasin eesti keeles, et kahjuks ei saa ma temast aru, siis ütlesin inglise keeles, et võime seda proovida. Siis ta loobus. Tõepoolest mind ei huvita, kas tegu oli venelase või ukrainlasega. Tema on siin, Eestis, tema leidku võimalus endale tõlk leida või eesti keelt õppida, mitte ärgu arvaku, et suvaline inimene poes temaga vene keeles rääkida oskab.

Esiteks – kas sa saad aru, et inimesed põgenevad sõja eest. Neil võivad olla pereliikmed-lapsed surma saanud, kodud puruks pommitatud. Ja sa ajad mingi nende Eestisoleku võibolla teisel-kolmandal kuul, et rääkigu eesti keeles…

Kui enesekeskne üks inimene saab olla.

Ma ise ei räägi ka vene keelt. (Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on).

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulan ukrainakeelseid uudiseid. Tänu vene keele oskusele saan uudiste sisust aru.

Vau. Siis oled kohe eriti taibukas. Mul on lähedaste ringis Eesti venekeelsest perest pärit noor, kelle vanavanemad on Ukrainas elavad ukrainlased. Kuna ta käis eestikeelses lasteaia ja koolis, siis räägib vabalt ka eesti keelt. Aga ema ja isaga räägib vene keelt. Ja tema just rääkis, et temal võttis ikka aega, et vanaemal Ukrainas külas käies vanaemast ja onudest-tädiest aru saama õppida. Nemad rääkisid temaga ukraina keeles, aga tema oskas ainult vene keelt. Ja no ei saanud aru.

Ja üldse, mis argument see on, et saab ka Ukraina keelest aru? Miks peaks aps tahtma just Ukraina keelest aru saada? Siia kolinud ukrainlased võiksid siiski pingutada ja õppida eesti keelest aru saama, mitte ei pea meie kõik ukraina keelt õppima. Ikka väga kiiva läheb mõnel se mõttemaailm viimasel ajal. Loomulikult ei ole üheski keeleoskuses halba, aga vabandust, see argument, et meie peame ukraina keelt õppima, sest siia on palju ukrainlasi tulnud, on ikka väga halb argument. Ma tahan siiski oma kodus oma riigisvõimalust rääkida oma emakeeles.

Ma elan väikeses kohas, mul ei ole iial meie kohalikus poes vaja läinud vene keeles suhelda. Ja ma ei oska vene keelt. Ja eile poes, mingi mees küsis mult midagi vene keeles. Käes oli tal soolalõhe pakk ja palus mingit abi. Vastasin eesti keeles, et kahjuks ei saa ma temast aru, siis ütlesin inglise keeles, et võime seda proovida. Siis ta loobus. Tõepoolest mind ei huvita, kas tegu oli venelase või ukrainlasega. Tema on siin, Eestis, tema leidku võimalus endale tõlk leida või eesti keelt õppida, mitte ärgu arvaku, et suvaline inimene poes temaga vene keeles rääkida oskab.

Esiteks – kas sa saad aru, et inimesed põgenevad sõja eest. Neil võivad olla pereliikmed-lapsed surma saanud, kodud puruks pommitatud. Ja sa ajad mingi nende Eestisoleku võibolla teisel-kolmandal kuul, et rääkigu eesti keeles…

Kui enesekeskne üks inimene saab olla.

Ma ise ei räägi ka vene keelt. (Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on).

ja mis sinu soovitus siis antud olukorras on? kõik eestlased, kes hetkel vene keelt ei oska, kohustuslikus korras vene keele kursustele??

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja mis sinu soovitus siis antud olukorras on? kõik eestlased, kes hetkel vene keelt ei oska, kohustuslikus korras vene keele kursustele??

Minu soovitus on mitte nii enesekeskne olla, ei saa aru siis ei saa.  Elu läheb edasi, ta otsib kellegi teise, kes teda ehk aidata oskab ja aru saab.

Proovi end ise inimese rolli panna, mitme kuuga sa saaksid nt rootsi, hispaania vmt keele suhu? Need võibolla halvad näidet – tähestik teine, okei, sa kahe kuuga vene keele õpiksid ära? Mitme kuuga sa õpiksid?

Pane nüüd juurde inimesele traumad, šokid, ilmselt rahapuudus, uus keskkond, samugi sõn arugi ei saa, bürokraatia jne. Me ei räägi venelastest, kes on 20a siin elanud ja pole suvatsenud õppida.

Ja siis veel ümbritsevadki sind tigedad inimesed, kes on kurjad, et miks nende keelt ei oska.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukraina põgenikud ei ole kõll mingi argument, et tänased põhikoolilapsed peaksid kohustuslikus korras vene keelt õppima. Nendega tegelemiseks on meil piisavalt keeleoskajaid. Iga kriis saab ühel päeval läbi ja saab ka see … ning kui mingi osa neist ka jäädavalt siia elama jääb, siis on hea kui nad saavad juba algusest peale aru, et siin elades on eesti keele oskus hädavajalik. Seda üdini venekeelset ja -meelset biomassi ei meil kahjuks ilma nendetagi rohkem kui küll 🙁

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukraina põgenikud ei ole kõll mingi argument, et tänased põhikoolilapsed peaksid kohustuslikus korras vene keelt õppima. Nendega tegelemiseks on meil piisavalt keeleoskajaid. Iga kriis saab ühel päeval läbi ja saab ka see … ning kui mingi osa neist ka jäädavalt siia elama jääb, siis on hea kui nad saavad juba algusest peale aru, et siin elades on eesti keele oskus hädavajalik. Seda üdini venekeelset ja -meelset biomassi ei meil kahjuks ilma nendetagi rohkem kui küll ????

Ka ukrainlased vôiksid Eestis ôppida ainult eesti keeles mitte mugavalt vene keeles.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei oska ise vene keelt eriti? Struktuur ja kõla on jah sarnased, aga sõnavaraerinevus on päris suur.

12 aastasele ei pea seda ütlema, vaid üldistadki.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks – kas sa saad aru, et inimesed põgenevad sõja eest. Neil võivad olla pereliikmed-lapsed surma saanud, kodud puruks pommitatud. Ja sa ajad mingi nende Eestisoleku võibolla teisel-kolmandal kuul, et rääkigu eesti keeles… Kui enesekeskne üks inimene saab olla.

Ära pane oma halbu fantaasiaid minu pähe. Minu näide oli ilmestamaks seda, et on täiesti OK, kui kõik eestlased ei oska vene keelt. Me ei pea seepärast kõik vene keelt õppima, et siin on ukrainlased. Antud ukrainale (või oli ta venelane, mina ju ei tea), sai tõenöoliselt abi kelletki teiselt. Mina püüdin teda kehakeeles aidata niipalju, kui oskasin ja rohkem ei olnud minu võimuses. Mulle tundus, et ta oli hinnasiltide osas segaduses, sest koos selle kalaga ta ka hinnasiltide suunas näitas. Ni et panin selle kala õige hinnasildi juurde ja selle teise hinnasildi kohta, millele ta osutas,  näitasin käega majoneesi poole. Kui see ei olnud see, mida ta küsis, siis pidi kelletki teiselt abi paluma.

Ma ei öelnud, et nad peaksid juba praegu eesti keelt oskama. Ma ütlesin, et meie ei pea kõik nende pärast vene keelt osakama. Neil on võimalus kasutada tõlke, pöörduda järgmise inimese poole ning kui plaanivad siia pikemaks jääda, siis alustada eesti keele õppimist.

Ma olen ukrainlasi igati toetanud ja aidanud. Aga seda siiski oma võimaluste ja oskuste piires ja ma ei arva, et me kõik peaksime nend pärast vene keelt õppima. Vene keele oskust mul ei ole, nii et sellega neid aidata ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei õpi jah. Õppimisel ja õppimisel on samuti vahe. Minu jaoks on õppimine eelkõige mõtestatud protsess, mille tulemusena tekib mingi teadmine / oskus. Niisama õppimine ehk millegi lihtsalt pähe tuupimine, et tunnikontrollis hinne saada ja siis kõik unustada, ei klassifitseeru õppimiseks, aga just selline see sageli välja näeb. Oma kodus olen rõhutanud, et igat keelt tasub õppida, kui selleks võimalus on. Olen pakkunud ka õppimisel abi, kuid kõik algab ikka tahtmisest ja suhtumisests, sh õpetaja omast ja konkreetne õpetaja kasutab ebapedagoogilisi võtteid. Peamine küsimus on aga, mida selliselt õpituga lõpuks peale hakata. Vastus on, et ega polegi midagi, vaenlase jutust aru saamisest hädapärast ehk piisab. Ei, ma pole kodus oma meelsust avaldanud, aga ma tõesti ei näe vajadust, miks Eesti Vabariigis peaks sellisel tasemel seda keelt õppima. Kokkulepe on nüüdseks 9.klassi lapsega, et niipalju pingutab, et kolme kokku saab, muidu aga tegeleb ülejäänud ainetega, mis teda huvitavad (ehk siis kõigega).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on

Jah, mõningad sõnad tulevad tuttavad ette, aga võid ka täiesti valesti aru saada kogu jutust. Eesti keeles ütled: lähme linna. Soome keeles on linna  vangla. Soomlane küsis kohvikus: kaksi vienerleipä,  teenindaja vastas: meil pole viinerileiba. Soome keeles on see viini sai. Soomlane küsib hommikul resto ukse vahelt:  onks augi? (kas on avatud),   teenindaja vastab: ei ole haugi, on forelli :). Siis söövad soomlased soppa (suppi). Suured ruumid ( suured laibad). Hallitus on soome keeles valitsus jne.

Ise oskan ka vene keelt suht hästi, aga Ukraina keelest küll aru ei saa. Mõned sõnad küll, aga pikemast lausest ei saa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on

Jah, mõningad sõnad tulevad tuttavad ette, aga võid ka täiesti valesti aru saada kogu jutust. Eesti keeles ütled: lähme linna. Soome keeles on linna vangla. Soomlane küsis kohvikus: kaksi vienerleipä, teenindaja vastas: meil pole viinerileiba. Soome keeles on see viini sai. Soomlane küsib hommikul resto ukse vahelt: onks augi? (kas on avatud), teenindaja vastab: ei ole haugi, on forelli :). Siis söövad soomlased soppa (suppi). Suured ruumid ( suured laibad). Hallitus on soome keeles valitsus jne.

Ise oskan ka vene keelt suht hästi, aga Ukraina keelest küll aru ei saa. Mõned sõnad küll, aga pikemast lausest ei saa.

Täpselt nii see on. Kui tahad soome keelest aru saada, pead ikka ôppima soome keelte, eesti keelest ei piisa. Raba. Räägin vene keelt, aga ukraina keelest aru kahjuks ei saa , môni üksik sôna on tuttav.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on

Eesti keelt rääkiv inimene ei saa Soome keelest aru. Ainult siis, kui sellega praktika on.  Vene ajal vaatas Põhja-Eesti Soome televeisiooni. Ja oli selgelt näha, et need, kes pidevalt Soome televisiooni vaatasid, need õppisid Soome keelest ka aru saama. Samal ajal nt tartlased reeglina ei saanud Soome keelest aru. Samamoodi ei saa soomlane eesti keelest aru. Selleks, et soomlane eesti keelest või eestlane soome keelest au saaks, peba olema pikem praktika, siis tuleb ka arusaamine. Aga kui suvaline Moskva venelane esimest korda ukraina keelt kuuleb, ei saa ta sellest kohe kindlasti aru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis oli õpilastel 6. klassis teise võõrkeelena valida ainult vene keel. Nüüd laps keeldub tundi minemast ja vene keelt õppimast. Mina sundida ei saa, sest laps keeldub vene tähestikku õppimast. Kas kellegil on kogemust kuidas saada laps vene keelt siiski õppima?

Parandasin vead. Jäägem siiski ka eesti keeles korrektse keelekasutuse juurde. Võib-olla mõni peaks tõesti vene keele asemel kõigepealt eesti keele selgeks õppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll tavaliselt ei näri, aga…

Parandasin vead.

Viimases lauses on endiselt “kuidas” eest koma puudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks: “kellegil” asemel peaks olema “kellelgi”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll tavaliselt ei näri, aga…

Parandasin vead.

Viimases lauses on endiselt “kuidas” eest koma puudu.

Õige.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulan ukrainakeelseid uudiseid. Tänu vene keele oskusele saan uudiste sisust aru.

Vau. Siis oled kohe eriti taibukas. Mul on lähedaste ringis Eesti venekeelsest perest pärit noor, kelle vanavanemad on Ukrainas elavad ukrainlased. Kuna ta käis eestikeelses lasteaia ja koolis, siis räägib vabalt ka eesti keelt. Aga ema ja isaga räägib vene keelt. Ja tema just rääkis, et temal võttis ikka aega, et vanaemal Ukrainas külas käies vanaemast ja onudest-tädiest aru saama õppida. Nemad rääkisid temaga ukraina keeles, aga tema oskas ainult vene keelt. Ja no ei saanud aru.

Ja üldse, mis argument see on, et saab ka Ukraina keelest aru? Miks peaks aps tahtma just Ukraina keelest aru saada? Siia kolinud ukrainlased võiksid siiski pingutada ja õppida eesti keelest aru saama, mitte ei pea meie kõik ukraina keelt õppima. Ikka väga kiiva läheb mõnel se mõttemaailm viimasel ajal. Loomulikult ei ole üheski keeleoskuses halba, aga vabandust, see argument, et meie peame ukraina keelt õppima, sest siia on palju ukrainlasi tulnud, on ikka väga halb argument. Ma tahan siiski oma kodus oma riigisvõimalust rääkida oma emakeeles.

Ma elan väikeses kohas, mul ei ole iial meie kohalikus poes vaja läinud vene keeles suhelda. Ja ma ei oska vene keelt. Ja eile poes, mingi mees küsis mult midagi vene keeles. Käes oli tal soolalõhe pakk ja palus mingit abi. Vastasin eesti keeles, et kahjuks ei saa ma temast aru, siis ütlesin inglise keeles, et võime seda proovida. Siis ta loobus. Tõepoolest mind ei huvita, kas tegu oli venelase või ukrainlasega. Tema on siin, Eestis, tema leidku võimalus endale tõlk leida või eesti keelt õppida, mitte ärgu arvaku, et suvaline inimene poes temaga vene keeles rääkida oskab.

Esiteks – kas sa saad aru, et inimesed põgenevad sõja eest. Neil võivad olla pereliikmed-lapsed surma saanud, kodud puruks pommitatud. Ja sa ajad mingi nende Eestisoleku võibolla teisel-kolmandal kuul, et rääkigu eesti keeles…

Kui enesekeskne üks inimene saab olla.

Ma ise ei räägi ka vene keelt. (Ja ukraina keelest saab vene keelt oskav inimene sarnaselt aru nagu eesti keelt rääkiv inimene soome keelest, seega mingi arusaamine on).

huvitav, et need eestisse põgenenud just nii traumeeritud on – tshehhi, saksamaale, hollandisse põgenenud näed pole üldse traumeeritud ja peavad seal sealses keeles hakkama saama ja koheselt toetuste ja töö saamiseks keelekursustega liituma ja liitusidki muide!

kes siin väitis, et arst peab oskama vene keelt – ei, ei pea, soomes on üksjagu venelasi, ei oska ükski soome arst sellepärast vene keelt. ja teate mis – venelased õpivad esimese paari kuuga soomes soome keeles suhtlemise selgeks. jällegi, ainult siin eestis ei saa kohe kuidagi, eestlased rääkigu vene keeles. Mujal maailmas palkab endale inimene tõlgi, kui ta ei saa riigikeelega hakkama! vene keele tõlke peaks meil jalaga segada olema.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks miks laps keeldub?

Kas on ka teine võõrkeele valik? Kas on võimalik ehk võõrkeelt vahetada?

Funktionaalne lugemisoskus 0.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks vaatamata õppimisele seda keelt ikka suhtlustasandil selgeks ei saa? Olin poes. Tuli üks venelane kes küsis müüjalt vene keeles. Noor müüja küsis teiselt noorelt müüjalt abi. Mindi siis otsima kes personalist oskab. Kui nüüd küsida et milleks üldse vene keelt õppida, kui suhtlema vene keeles üldse ei pea. Venemaale reisima?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks vaatamata õppimisele seda keelt ikka suhtlustasandil selgeks ei saa? Olin poes. Tuli üks venelane kes küsis müüjalt vene keeles. Noor müüja küsis teiselt noorelt müüjalt abi. Mindi siis otsima kes personalist oskab. Kui nüüd küsida et milleks üldse vene keelt õppida, kui suhtlema vene keeles üldse ei pea. Venemaale reisima?

Praktikat ju noortel ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks vaatamata õppimisele seda keelt ikka suhtlustasandil selgeks ei saa?

Pakun, et metoodika on selline endiselt. See on vist kuskil sügaval vene hinges, et õpetamine on see, kui õpetaja räägib ja õpilased kuulavad-vastavad (õigesti). St sa võid igasugu udupeeneid õpikuid välja töötada, aga tund näeb ikka selline välja. Nii eesti laste vene keel kui vene laste eesti keel. Välja arvatud siis kvaliteetse keelekümbluse saarekestel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli laps, ma ka ei õpiks vene keelt!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed olid küll rahul, et Peterburis suutsid end kohvikus ja poes vene keeles aru saadavaks teha. Noh, sinna kanti nüüd enam vist pikka aega asja ei ole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Laps ei õpi vene keelt