Esileht Koolilaps Laps ei püsi kodus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Laps ei püsi kodus

Postitas:

Nüüd suletakse koolid, huviringid, et vähendada kontakte ja haigestumist.
Lapsed aga ei saa aru, et ka seltsielu peab piirama. Mitte kohtuma sõpradega.
Mul on nii raske last kodus hoida. Nad kohtuvad ja planeerivad kohtumisi. Minu jaoks on raske see, et ilmselt siis teised vanemad ei keela lapsi ja mu laps ei taha jääda seltskonnast välja. Teised ju saavad ikka kokku.
Kas te piirate ja keelate laste kokkusaamisi?

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, piiran. Mind paneb ka imestama, et tundub, et teised ei piira. Sel nädalal veel läksid klassikaaslased pärast tunde poodi või kohvikusse, mina ei lubanud. Laps kohutavalt õnnetu. Nüüd järgmiseks nädalaks ka igale poole minek plaanis.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis piirad ise st ei luba kohtuma ja kõik.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis piirad ise st ei luba kohtuma ja kõik.

Siis on laps minu peale vihane.
Nii nagu on paljud täiskasvanud vihased riiklike piirangute peale.
Igaüks kaitseb oma huvisid.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult piiran ja mu 12-aastane on ise piisavalt mõistlik selleks, et aru saada piiramise vajalikkusest. Teiseks on neil  võimalik arvutis mängides sõpradega suhelda, olen suurendanud arvuti kasutus aega.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis piirad ise st ei luba kohtuma ja kõik.

Siis on laps minu peale vihane.

Nii nagu on paljud täiskasvanud vihased riiklike piirangute peale.

Igaüks kaitseb oma huvisid.

Lapsevanemad ärge kartke oma lapsi. Kui vihane, siis vihane. Kui piirangud mööda saavad läheb elu jälle vanas rütmis. Ega see teismeline igaveseks vihaseks jää.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pubekas ütles juba ammu, et tema enam ühistranspordiga sõita ja shoppamas käia ei taha nii et probleemi pole. Sõbrannadega teevad palju videokõnesid, käivad koertega jalutamas jne.

Kahe parima sõbrannaga käivad ikka üksteisel külas ka ja seda ei kavatse piirata. Kõik pered on suhteliselt kodused ning minu jaoks see probleem ei ole.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 10:18; 13.12 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea kui on mõistlikud ja arusaajad lapsed. Aga ma ei oska midagi teha. Algul oli laps, teismeline, vihane ja siis kui ma ikka seletustega ja läbirääkimistega endale kindlaks jäin, siis ta lihtsalt nuttis.
Sõbrad olid kuskil koos. Tema nendega ka neti teel vahepeal ühenduses.
Mind õudselt ärritab, et teised vanemad lasevad. Kui kõik oleks eraldatud, poleks ka minu keeld nii viha ja nuttu tekitav.
Distantsõppel pole nii mingit mõtet, kuo ikka ollakse kontaktaktis.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Distantsõppel pole nii mingit mõtet, kuo ikka ollakse kontaktaktis

minu meelest jääb distantsõppe ja koduse isolatsiooni vahele ikka väga palju maad. sa ei saa ju öelda, et see on samaväärne kas su laps läheb sõbrale külla või veedab pool päeva 30 inimesega samas ruumis ja 800 inimesega samades koridorides.

seega jah, mina ei keela oma lastele sõpradega suhtlemist ja ma ei tea oma suhtlusringkonnast hetkel kedagi, kes keelaks (sest kui keelaks, siis kuskohast oleks siis pärit need sõbrad, keda ma oma kodus näen või kellega mu laps rabas jalutamas või teatris käib?)

+11
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 11:45; 13.12 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see su lapse sõber on sümptomiteta haige? Armas sõber küll, aga võib nakatada terve su pere.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see su lapse sõber on sümptomiteta haige? Armas sõber küll, aga võib nakatada terve su pere.

On siis on. Sama hästi võid ise viiruse koju tuua.
<p style=”text-align: center;”>Kui kardad, pane uksed lukku ja võta kõigilt võtmed, istuge kõik kodus.</p>

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe parima sõbrannaga käivad ikka üksteisel külas ka ja seda ei kavatse piirata. Kõik pered on suhteliselt kodused ning minu jaoks see probleem ei ole.

Sa ei saa ju kuidagi kontrollida seda, kas mõni nende sõbrannade suhtelistest kodustest vanematest näiteks ükspäev pool tundi Lasnamäe bussis ei veeda ja viirust üles ei korja. Ma ei tea, mis kohaga inimesed mõtlevad.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui see su lapse sõber on sümptomiteta haige? Armas sõber küll, aga võib nakatada terve su pere.

On siis on. Sama hästi võid ise viiruse koju tuua.

<p style=”text-align: center;”>Kui kardad, pane uksed lukku ja võta kõigilt võtmed, istuge kõik kodus.</p>

Täitsa õige. Ja kui ma ise olen sümptomiteta haige, viib lapse sõber viiruse meilt oma koju.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Distantsõppel pole nii mingit mõtet, kuo ikka ollakse kontaktaktis

minu meelest jääb distantsõppe ja koduse isolatsiooni vahele ikka väga palju maad. sa ei saa ju öelda, et see on samaväärne kas su laps läheb sõbrale külla või veedab pool päeva 30 inimesega samas ruumis ja 800 inimesega samades koridorides.

seega jah, mina ei keela oma lastele sõpradega suhtlemist ja ma ei tea oma suhtlusringkonnast hetkel kedagi, kes keelaks (sest kui keelaks, siis kuskohast oleks siis pärit need sõbrad, keda ma oma kodus näen või kellega mu laps rabas jalutamas või teatris käib?)

No eks te oodake siis kuni kõik jälle lukku keeratakse nagu kevadel.  Sellepärast meil need nakatumisnäitajad ülespoole rühivad, et inimesed ei hooli ja ei püüa oma kontakte vähendada. Rabas jalutamine on ok, sinna ühistranspordiga sõitmine ei ole ja päris kindlasti ei ole ok üksteisel külas käimine.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me ise ei piira viiruse levikut, seda hullem olukord tekib. Haigestumus kasvab ja pannakse kinni või isolatsiooni ka need kohad, kus töökohad st sissetulek veel säilinud.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.12 20:10; 12.12 21:39; 13.12 10:34; 13.12 13:07; 13.12 13:28; 13.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe parima sõbrannaga käivad ikka üksteisel külas ka ja seda ei kavatse piirata. Kõik pered on suhteliselt kodused ning minu jaoks see probleem ei ole.

Sa ei saa ju kuidagi kontrollida seda, kas mõni nende sõbrannade suhtelistest kodustest vanematest näiteks ükspäev pool tundi Lasnamäe bussis ei veeda ja viirust üles ei korja. Ma ei tea, mis kohaga inimesed mõtlevad.

Kuna lapsed on sõbrannad juba lasteaiast alates, siis ma tean päris hästi nende vanemaid, nende seisukohti ja harjumusi. Kindlasti ei liigu keegi nendest hetkel suuremates seltskondades vms. Kõik on kodukontorites ning võtavad olukorda tõsiselt.

Sama hästi võin siis ise poest või kontorist viiruse saada (käin paar korda kuus). Jah, kontakte tuleb vähendada ja teeme seda oma peres väga palju aga laste vaimne tervis on ka midagi väärt. Eriti, kui riskid madalad.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 10:18; 13.12 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast meil need nakatumisnäitajad ülespoole rühivad, et inimesed ei hooli ja ei püüa oma kontakte vähendada.

ma just seda püüdsingi oma eelmise postitusega selgitada, et kontaktide hulk  on kordades vähendatud – klassi- ja koolikaaslased versus mõned sõbrad.

mul on juba olemas kevadest kogemus, kuidas mu üks laps sellest eraldatusest ja kõigi rutiinsete tegevuste puudumisest depressiivseks muutus, ma ei kavate seda korrata.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 11:45; 13.12 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei keela, hoiavad ise suhtlemist veidi tagasi. suurtesse seltskondadesse ei lähe, kuid 4-5-6-kesi koos käiakse ikka. sõbrad on vastutustundlikud inimesed, haigena kokku ei saada. juhusliku nakkuse võid saada suvalisest kohast

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa üldse teemast aru. Laps peab tegema, mis vanem ütleb. Kui on vihane, siis olgu. Mis see minu asi on? Pehmovanemate probleem, muud midagi. Ärge saage lapsi, kui nende ohjeldamine on probleem!

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame maakohas, kus koroonat on väga vähe. See, et koolid igal pool kinni pandi, tekitab hämmingut.
Mina ei piira 1-3 lapse omavahelist kokkusaamist, aga kuskile avalikku ruumi hängima või suuremale peole/istumisele ei luba (laps ei ole ka soovi avaldanud minna). Poodi lapsi kaasa ei võta. Maski kannan. Koroona olemasolusse ja maskidesse usun. Luban kutsuda nii tiinekal kui väiksemal koolilapsel aeg-ajalt 1-2 sõpra külla, tänitan, kui näen ebapiisavat kätepesu. Iga päev külalisi ei käi, aga 1-2 korda nädalas luban. Ei saa elu täiesti seisma panna, päriselt ja tegelikult ka ei saa. Täieliku isolatsiooni ja valimatult ringimöllamise vahele jääb ka terve hulk mõõdukaid valikuid.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha üldse kedagi tagant õhutada rohkem kontakte looma ega ka oma lapsel seda lubama, aga kui kellelgi on vaja teada, kas laste väljas käimine praegu on lubatud, siis FB-st Haridus- ja teadusministeeriumi lehelt (selle postituse alt, kus vanemad jt võisid nüüd alanud nädala ja valitsuse korralduste kohta küsimusi küsida) võib lugeda, et juhul kui koolilaps täidab kõiki reegleid nii nagu teisedki (siseruumis kannab maski, hoiab vahet 2+2 ja liigub ainult tervena), siis ta võib täiesti vabalt käia kaubanduskeskuses, teatris, kinos, kohvikus jne jne. Ning õues, värskes õhus, pole minu teada neidki piiranguid. Distantsõpe pole isolatsioon.
Minu isiklik teismeline on küll distantsõppel ja mitmel päeval peale seda individuaalses trennis. Seega tema tõenäoliselt väga kuskil ei hängi. Ta pole muidugi seda ka kunagi varemgi teinud ning kohtub nagu tavaliselt vaid ühe sõbraga korraga, kui sedagi.
Natuke küll teemast välja, aga see pidev distantsõpe on rängem nendele, kes niigi on arglikumad suhtlejad (neil võivad kaduda viimasedki kontaktid) kui nendele, kes käivad kampades ja nüüd seda tavapärasel viisil enam teha ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oled sa ise näinud, et kõik teised käivad, või on see ainult lapse jutt, et kõikidel teistel on paremad vanemad? 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontaktide vähendamine ei tähenda, et laps peaks kodus luku taga istuma. Minu arvates on igati õige, et suheldakse edasi sõprdega, 1, 2 või 5 on täitsa ok. Laps on oma panuse andnud küll, kui huviringi ja kooli ei pääse, midagi peab ka talle jääma. See koroonasituatsioon on siin veel paar aastat vähemalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastasel tüdrukul on üks sõbranna, kellega käivad 1-2 korda nädalas üksteisel külas. Mõlemad on üksikud lapsed ning täielik isolatsioon eakaaslastest mõjuks minu meelest hullemini kui see risk, et nad kuidagi nakkust levitada võiks. Selle  sõbranna peres tean, et ka neil on kontaktid miinimumi viidud, vanemad käivad vaid tööl ja poes, lisaks elame mõlemad maapiirkonnas, kus niikuinii kontakte ja suuri rahvahulki  on väga vähe.

Kui aga tegu oleks suuremate seltskondadega lastega, kes koguaeg koos üksteist külastaks ja kambas oleks, siis pigem ei lubaks sellist ringikäimist.

Selle oleme ka juba kokku leppinud, et lapse sünnipäev jaanuari algul toimub vaid pereringis. Laps saab kenasti aru ning loodab vaid, et ehk saab ikka millalgi jaanuaris kooli, et klassikaaslastele kommi viia tagantjärele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt ei piira. Käin ise igal pool ja võtan ka last kaasa, et ta koju konutama ei jääks. Käin külas, väljad söömas, suusatamas, tennises, shoppamas jne. Laps tahab ka ajusid tuulutada, mitte toas istuda ja kopitada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Laps ei püsi kodus