Esileht Imetamine Laps ei saa piima kätte

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Laps ei saa piima kätte

Postitas:

Olen kodus 4 päevasega, imetamisvõte on õige, vaatasid igapäev erinevad ämmaemandad haiglas üle. Aga laps kaalus jurude ei võta, rinnas on juba piim olemas. Mõnel toidukorral saab 20g, aga enamus kordadel ei saa midagi. Rinda võtab muidu kenasti, aga laisalt, peab koguaeg ergutama. Sööme ka lisatoitu,et kaalus juurde võtta.
laps kasutab mind ilmselt lutina selle asemel et ise töö ära teha, sest toit tuleb ju niikuinii süstlast.
On kellelgi häid nippe, kuidas imema panna last?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin samas seisus. Sul alles hakkab rinda piima tulema. Ma räägin sulle oma loo,ma ka värske ema laps on 10ne päevane alles. Aga kui sa tahad rinda ainult edasi anda siis äkki õpid minu vigadest.

Mina langesin ka alguses selle ohriks, arstid rääkisid et laps näljas ja käskisid lisa anda,tegingi seda ühe päeva seal olles, koju tulles üritasin ikka rinda anda kogu aeg, vahepeal oli ka tunne, et no mida ei ole seda ei ole, aga siis järsku nagu tuli ja tuli nii hooga, et tuli rinnapõletik(see võis ka sellest tulla et sain külma, nii et rinnad sooja kui välja lähed 🙂 ) sain antibiootikumid peale, siis omast lollusest sai ka jäll asendajat antud,sest tunne oli et laps jäi nälga. Nüüd hakkan põletikust paranema ja vot omakangusest enam ei anna asendajat.Aga läbi suure sõja sain ilusti ta jälle rinnale sööma. Eile näiteks ta sõi 3 tundi tissi otsas magas tund siis jälle sõi 3 h ja magas siis ikka tükk aega,aga täna on juba palju palju parem ja toidukorrad enam vähem korras.

Nii,et laps nii tihti rinnale kui võimalik ja küll piim tuleb. Mina annan siis kui ta ärkab eraldi selleks ei raatsi teda väga äratada. Loodan et on abi sellest. Jõudu ja jaksu.

Ja see ka veel et kui mina arvasin,et mul piima ei ole siis nädala pärast perearstil käies oli sünnikaal tagasi, järelikult oma osa ta ikka seal saab mis vaja:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 21:31; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siet.ee vaata mõni imetamisnõustaja kontakt ja küsi nõu. Nemad hindavad adekvaatselt reaalset olukorda ja saad nõu, kui palju piimasegu juurde anda ning kuidas oleks kõige targem edasi toimida. Vajadusel tulevad sulle ka koju, kui sinu piirkonnas mõni leidub. Telefonis saad kindlasti konsulteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui 4-päevane on võimeline imema 20g, siis seda pole sugugi vähe. Tuleb lihtsalt sageli imetada, iga paari tunni tagant.
Lisatoiduga tuleb äärmiselt ettevaatlik olla. Näidustus lisatoiduks (koos asjatundliku imetamisnõustamisega) on, kui lapse sünnijärgne kaalulangus on üle 10% sünnikaalust. 4-päevasel oodatav tulemus on kaalulanguse peatumine, vähesed lapsed võtavad ka juba juurde. Kunstpiimasegu saav laps ei olegi rinnal aktiivne, sest on tegevuses toidu seedimisega.
Kui Sul on kaal olemas, ära kaalu üksikuid toidukordi. Kaalu kord päevas, päeva iive võiks olla vähemalt 10-20g. Kui sünnijärgne kaalulangus on normi piies, tuleb kõne alla igasuguse lisasöötmise lihtsalt ära jätmine. Nii annad lapsele võimaluse õppida rinnast sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii mul laps 2ndl ja saab rinda+ pdl, sest tundub et rinnast ei saa kõhtu täis, tahab ainult otsas olla ja ei viitsi imeda.

MA pean nüüd otsustama kumma tee valin..

Kui tahan ainult rinda anda, siis pean pudeli kohe jätma ja laskma tal olla rinnal nii kaua kui tahab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:36; 21.02 10:48; 21.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kas imetavat lasta on võimalik saada oma voodisse magama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:36; 21.02 10:48; 21.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel imemisvajadus suur. Aga mida rohkem ta imeb seda rohkem tuleb piima. Ja rinnapiim ikka parem kui RPA ju. selle tee sa pead küll ise jah nüüd valima mida pidi minna!!!

Ja mis mõttes kas on võimalik saada oma voodisse???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 21:31; 21.02 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsel imemisvajadus suur. Aga mida rohkem ta imeb seda rohkem tuleb piima. Ja rinnapiim ikka parem kui RPA ju. selle tee sa pead küll ise jah nüüd valima mida pidi minna!!!

Ja mis mõttes kas on võimalik saada oma voodisse???[/tsitaat]

Paljudel magavad kaisus, ma seda ei sooviks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:36; 21.02 10:48; 21.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid ju lapse ära sööta ja oma voodisse panna. Meil ka rp olev laps ja söödan ta ära ja tõstan oma voodisse tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Paljudel magavad kaisus, ma seda ei sooviks…[/tsitaat]

Rinnapiim on igal juhul parem ja selle olemasolul RPA anda on ikka laushooletus mu arust, aga see selleks…
Aga kaisus magavad, sest nii on oluliselt lihtsam ja mugavam nii emale kui lapsele 🙂
Saab ikka voodisse ka panna, kui tahta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 päeva jooksul pole loomulikult rindadesse jõudnud veel korralik piim tulla. Lisaks on laps veel nii väike, et ei jõua nii agaralt imeda, see tema jaoks raske töö. Esimene nädal või kaks on täitsa normaalne, et laps sööbki terve päev- tunni või isegi poole tagant. Edasi läheb asi ladusamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Imetamine Laps ei saa piima kätte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.