Esileht Koolilaps Laps ei saa üldse keh kasv käia,juba nohus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Laps ei saa üldse keh kasv käia,juba nohus

Postitas:

jookseb naha märjaks ja ongi käes,no mida teha,eelmine aasta puudus koolist haiguste tõttu nii palju ja alles esimene nädal ja hakkab pihta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 23:58; 10.09 08:23; 10.09 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pabla, mul on suht terve, veidi õrnake laps ja ka PRAEGU JUBA nohus (väga ebaharilik muide). Mingi viirus jookseb ringi. Aga jah kui on kalduvus siis ei käigi õues kehalises. Meil käis ainult sees talvel, sest oli sügiseti ja kevadeti nohus-köhas. Vabastasingi kehalisest. Kasvas tiba tugevamaks aga ikka veel võib juhtuda. Elu sellest katki pole kui kehkas ei käi. 😉
Ja ära siis lase teda kehkasse lehvitama kui tead, et jääb siruli. Parem vabasta ette ära, teadlikult. Põdemata haigused on parimad tervise sõbrad.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 00:03; 10.09 10:41; 10.09 15:29; 10.09 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta koju küüslauk, poolita 1 küüs ja laps paneb selle ninna. Nohu kaob päevaga.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta koju küüslauk, poolita 1 küüs ja laps paneb selle ninna. Nohu kaob päevaga.

Idiootsemat soovitust ei ole ammu lugenud. Esiteks ei panna mingeid esemeid ninna. Teiseks- oled ise proovinud ja seda kõrvetavat valu tundnud?
Ma olen vatitikule küüslaugu mahla tilgutanud ja seda ninna pannud- on ikka väga valus küll.
Ja loomulikult ei võta küüslauk nohu ära, veel vähem ühe päevaga.
Aga küüslauguküüs ninna toppida, selleks peab ikka eriti haige mõistus olema.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 01:14; 10.09 10:34; 17.09 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on juba poolest augustist nohus. kehalises kasvatuses käimist ei sega nohu kuidagi. Ega ta sellest paigal passimisrest tervemaks ikka ei saa.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pabla, mul on suht terve, veidi õrnake laps ja ka PRAEGU JUBA nohus (väga ebaharilik muide). Mingi viirus jookseb ringi. Aga jah kui on kalduvus siis ei käigi õues kehalises. Meil käis ainult sees talvel, sest oli sügiseti ja kevadeti nohus-köhas. Vabastasingi kehalisest. Kasvas tiba tugevamaks aga ikka veel võib juhtuda. Elu sellest katki pole kui kehkas ei käi. ????

Ja ära siis lase teda kehkasse lehvitama kui tead, et jääb siruli. Parem vabasta ette ära, teadlikult. Põdemata haigused on parimad tervise sõbrad.

Kas teilt keh vabastuseks arsti tõendit ei tahetud kooli ?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 23:58; 10.09 08:23; 10.09 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta koju küüslauk, poolita 1 küüs ja laps paneb selle ninna. Nohu kaob päevaga.

Idiootsemat soovitust ei ole ammu lugenud. Esiteks ei panna mingeid esemeid ninna. Teiseks- oled ise proovinud ja seda kõrvetavat valu tundnud?

Ma olen vatitikule küüslaugu mahla tilgutanud ja seda ninna pannud- on ikka väga valus küll.

Ja loomulikult ei võta küüslauk nohu ära, veel vähem ühe päevaga.

Aga küüslauguküüs ninna toppida, selleks peab ikka eriti haige mõistus olema.

Ei panna? Mida see tähendab?

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta koju küüslauk, poolita 1 küüs ja laps paneb selle ninna. Nohu kaob päevaga.

Idiootsemat soovitust ei ole ammu lugenud. Esiteks ei panna mingeid esemeid ninna. Teiseks- oled ise proovinud ja seda kõrvetavat valu tundnud?

Ma olen vatitikule küüslaugu mahla tilgutanud ja seda ninna pannud- on ikka väga valus küll.

Ja loomulikult ei võta küüslauk nohu ära, veel vähem ühe päevaga.

Aga küüslauguküüs ninna toppida, selleks peab ikka eriti haige mõistus olema.

Ei panna? Mida see tähendab?

Nii kahju, kui kogu jutu mõte jäi sulle ühe valesti kirjutatud sõna pärast arusaamatuks.
Nüüd sa ei saagi teada, mida selle küüslauguga teha ei tohi.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 01:14; 10.09 10:34; 17.09 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstitõendit ei või seaduse järgi ükski kool nõuda. Lapsevanema asi on vastutada, et laps ei puuduks rohkem kui 20% tundidest. Kas laps on terve või haige otsustab lapsevanem (normaalne lapsevanem suhtleb muidugi arstiga ka eksole). Kui mina leian, et pidev nohu-köha põdemine on minu lapsele kahjulik siis nii ongi, puudub kehalisest. Keegi siin ütles, et mis see nohu seal kehalises siis teeb… Ega midagi ei tee. Ainult, et kinnise-vesise ninaga joostes hingatakse suu kaudu (ja kui veel köha ka juhtub olema on veelgi halvem). Tavaliselt hingatakse ikka sügisest jahedamat õhku aga piisab ka natuke tolmusemast teest või suuremast hingeldamisest ja palun, tugev köha on tagatud. Järgmiseks kui probleemi edasi ignoreerida tekib juba tõsisem bronhiit ja seejärel ka palavik. Võib ju veelgi edasi ignoreerida ja joosta. Siis saame kopsupõletiku. Tegelikult köhivat last vaevalt keegi hüppama saadab aga see oli lihtsalt näiteks. Ja meie puhul on KINDEL, et nohule järgneb köha jne kui nohu ignoreerida. Nii, et kõik oleneb lapsest. Teile ei tee see nohu midagi, meie peame pärast 2 nädalat kodus haiged olema (loe: tundidest puudumine). Kumma variandi sa valid?
Mina kirjutan tõendeid ja elu on lill.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 00:03; 10.09 10:41; 10.09 15:29; 10.09 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks lastest sügisest kevadeni pidevalt kerges nohus. Ei ole teda kunagi vabastanud kehalisest seetõttu, pigem hakkasime lisaks ujumas käima. Ei ole täheldanud, et ta oleks rohkem tõsistes haigustes seetõttu.
Vabastuse olen andnud siis, kui nohu on väga hull, pea uimane jne- ehk laps on reaalselt haige, mitte nina natuke jookseb.
Jäävadki nõrgaks teie juuniorid nii ju.

Muide- sel sügisel liigubki mingi väga vastiku nohuga viirus ringi. Seda nohu ei saanud lapsed teil keka tõttu, vaid nii nagu viirused ikka liiguvad. Meil jäi haigeks kekas muide mittekäiv vanaema ka 🙂

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:48; 10.09 10:50; 10.09 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstitõendit ei või seaduse järgi ükski kool nõuda. Lapsevanema asi on vastutada, et laps ei puuduks rohkem kui 20% tundidest. Kas laps on terve või haige otsustab lapsevanem (normaalne lapsevanem suhtleb muidugi arstiga ka eksole). Kui mina leian, et pidev nohu-köha põdemine on minu lapsele kahjulik siis nii ongi, puudub kehalisest. Keegi siin ütles, et mis see nohu seal kehalises siis teeb… Ega midagi ei tee. Ainult, et kinnise-vesise ninaga joostes hingatakse suu kaudu (ja kui veel köha ka juhtub olema on veelgi halvem). Tavaliselt hingatakse ikka sügisest jahedamat õhku aga piisab ka natuke tolmusemast teest või suuremast hingeldamisest ja palun, tugev köha on tagatud. Järgmiseks kui probleemi edasi ignoreerida tekib juba tõsisem bronhiit ja seejärel ka palavik. Võib ju veelgi edasi ignoreerida ja joosta. Siis saame kopsupõletiku. Tegelikult köhivat last vaevalt keegi hüppama saadab aga see oli lihtsalt näiteks. Ja meie puhul on KINDEL, et nohule järgneb köha jne kui nohu ignoreerida. Nii, et kõik oleneb lapsest. Teile ei tee see nohu midagi, meie peame pärast 2 nädalat kodus haiged olema (loe: tundidest puudumine). Kumma variandi sa valid?

Mina kirjutan tõendeid ja elu on lill.

Muide- joostes hingataksegi suu kaudu… 😉 Ka siis, kui nohu pole.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:48; 10.09 10:50; 10.09 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide- joostes hingataksegi suu kaudu… ???? Ka siis, kui nohu pole.

tõsi või? oled sa kindel, et oled asjadest õigesti aru saanud?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta palun lapsele korralikud hingavad kehalise kasvatuse riided(eriti pikkade käistega dressipluus).
Minu vanem tüdruk kippus haigeks jääma kui ta oma ülakeha külmetas tuulega/higiga. Peale seda kui ta ise oskab kontrollida, et peale istuma jäämist oleks koguaeg paksem asi seljas, enam juhtunud ei ole.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:34; 15.09 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguseid põhjustavad ikka viirused ja bakterid, mitte külm õhk…Klassiruumis haigestumise tõenäosus on palju suurem, sest seal on lapsed tihedasti koos ja nakkused levivad. Laps kihiliselt riidesse, et ta saaks õues T särgi väel joosta (vaata palun kraadiklaasi ja arvesta, et jooksmisel hakkab palav) ja pikem dressikas peale ja kõik peaks korras olema. Nohu möödub nädalaga.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide- joostes hingataksegi suu kaudu… ???? Ka siis, kui nohu pole.

tõsi või? oled sa kindel, et oled asjadest õigesti aru saanud?

Olen jah.
https://runnersconnect.net/running-advice/nose-breathing-while-running-how-to-breathe-properly-while-running/

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 10:48; 10.09 10:50; 10.09 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll te olete targad. Teooriat teame me kõik. Praktikas on nii, et sinu laps saab nohust jagu aga minu oma ei saa. Piisab jahedast tuuleõhust ja hingeldamisest sügisel ja koju palavikuga jäämine on garanteeritud. Kas Teie tulete teda koju õpetama kui koolitunnid vahele jäävad?! Ei saa nii öelda,et teil pole ju häda midagi. Aga meil on! Baktereid või viirusi võite ise kokku lugeda, fakt on see, et jahedas kehalises need saavad lapsest jagu.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 00:03; 10.09 10:41; 10.09 15:29; 10.09 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, olen med haridusega. Ütlen, et bakterid ja viirused saavad jagu eelkõige siis kui organism on nõrgestatud. Külmetamine nõrgestab organismi. Keda rohkem, keda vähem. Ega muidu lastele 1 kiht rohkem selga ei pandaks. Küsige lapse arstilt kui ei usu.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 00:03; 10.09 10:41; 10.09 15:29; 10.09 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta palun lapsele korralikud hingavad kehalise kasvatuse riided(eriti pikkade käistega dressipluus).

Minu vanem tüdruk kippus haigeks jääma kui ta oma ülakeha külmetas tuulega/higiga. Peale seda kui ta ise oskab kontrollida, et peale istuma jäämist oleks koguaeg paksem asi seljas, enam juhtunud ei ole.

Millisest poest saab seda hingavat dressipluusi osta ?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 23:58; 10.09 08:23; 10.09 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kooliealiste laste puhul see küll reegel ei ole, et üks kiht rohkem. Ikka lapse enda järgi tuleb vaadata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kehalise kasvatuse tundi siin süüdistada pole küll mõtet. Vahetundide ajal on ilusate ilmadega lapsed õues jooksmas, mõnel ainult t-särk seljas. Isegi täna nägin lapsi särgiväel ringi kablutamas. Samuti käivad nad õues mängimas peale kooli (ma loodan). Traavivad ringi ja nahk seljas märg. Jäävad seisma, tuleb tuuleke ja ongi korras.
Siis peaks igasuguse väljas käimise keelu peale panema ju…

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll te olete targad. Teooriat teame me kõik. Praktikas on nii, et sinu laps saab nohust jagu aga minu oma ei saa. Piisab jahedast tuuleõhust ja hingeldamisest sügisel ja koju palavikuga jäämine on garanteeritud. Kas Teie tulete teda koju õpetama kui koolitunnid vahele jäävad?! Ei saa nii öelda,et teil pole ju häda midagi. Aga meil on! Baktereid või viirusi võite ise kokku lugeda, fakt on see, et jahedas kehalises need saavad lapsest jagu.

Ärgu käigu muidugi kehalises, ärgu ennast üldse liigutagu… Siis on kindel, et varsti ajab väikseimgi pingutus hingeldama ja kaugel see nohugi on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need lapsed siis väljaspool kehalise tundi üldse ei jookse õues ringi?
Minu esimesse klassi läinud laps mängib õhtul pimedani sõpradega õues ja külma üle ei kurda. Viimasel ajal on õnnestunud dressipluus õhtul peale saada, muidu oli lühikeste varrukatega.
Viienda klassi laps küll juba suurem, aga see ka käib õues nagu hilpharakas, õhukeselt.
Võibolla tasuks lapsi rohkem õue suunata, et iga tuuleõhk neid haigeks ei teeks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kehalise kasvatuse tundi siin süüdistada pole küll mõtet. Vahetundide ajal on ilusate ilmadega lapsed õues jooksmas, mõnel ainult t-särk seljas. Isegi täna nägin lapsi särgiväel ringi kablutamas.

Täna oli ju soe ilm! me jalutasime lapsega koos täna koolist koju 16-17 paiku ning soovitasin dressiga seljast võtta, et palav ei hakkaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 17:03; 15.09 08:51; 17.09 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid emad, palun suunake oma lapsi rohkem õue. Soetage ilmastikukindlat kvaliteetsed riided, mis ei pane higistama ja üsna peagi näete, et lapse tervis muutub tugevamaks. Ärge keskenduge kogu aeg sellele, kuidas EI saa, kuidas kõrvale hiilida, kuidas midagi MITTE teha. Katsuge hoopis leida lahendusi ja võimalusi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohuga võib ju ikka kehalises käia, kui muidu enesetunne hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 17:03; 15.09 08:51; 17.09 07:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin lapsele vabastuse kehalisest, kuna päris terve ta ei olnud, kuid klassis töövihikut täita oleks kenasti saanud. Kehaline oli viimane tund ja arvasin sinisilmselt, et tuleb siis tund aega varem koju. Kus sa sellega, pandi õue tuisu kätte seisma, sai külma peale ja nüüd on puruhaige.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin lapsele vabastuse kehalisest, kuna päris terve ta ei olnud, kuid klassis töövihikut täita oleks kenasti saanud. Kehaline oli viimane tund ja arvasin sinisilmselt, et tuleb siis tund aega varem koju. Kus sa sellega, pandi õue tuisu kätte seisma, sai külma peale ja nüüd on puruhaige.

Ja kuskandis see nii hullusti tuiskab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabastusse kirjutatakse mh, et palun jätta siseruumidesse. Kui on arusaaja õps, siis lubab viimasest tunnist ära ka, aga tegelikult ta ei pea. Sel juhul ju laps puudub tunnist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta palun lapsele korralikud hingavad kehalise kasvatuse riided(eriti pikkade käistega dressipluus).

Minu vanem tüdruk kippus haigeks jääma kui ta oma ülakeha külmetas tuulega/higiga. Peale seda kui ta ise oskab kontrollida, et peale istuma jäämist oleks koguaeg paksem asi seljas, enam juhtunud ei ole.

Millisest poest saab seda hingavat dressipluusi osta ?

Väga hea asi on näiteks softshell, aga ka nikel ja Pumal on olemas need pehmemad ja venivamad versioonid. Suht enamustel spordifirmadel on, oleneb mis lapsele endale stiililt ja tüübilt meeldib. Aga kindlasti soovitan soetada ka näiteks vesti, mida kohe peale jooksmist peale tõmmata.
Mul tüdruk tegeleb aktiivselt treeninguga ja olen ta karmilt välja õpetanud, et peale aktiivset liikumist 100% alati kohe soojendused selga. Enne oli sisuliselt nii, et niipea kui kehalises käis oli kohe nohus(ja tema nohud kestavad nädalaid).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 12:34; 15.09 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin lapsele vabastuse kehalisest, kuna päris terve ta ei olnud, kuid klassis töövihikut täita oleks kenasti saanud. Kehaline oli viimane tund ja arvasin sinisilmselt, et tuleb siis tund aega varem koju. Kus sa sellega, pandi õue tuisu kätte seisma, sai külma peale ja nüüd on puruhaige.

Loomulikult ei võrdu vabastus kehalisest kasvatusest tunnist puudumisega! Õpetaja ju õpetab igas tunnis midagi, siis see vabastatud õpilane õpib ka, kuigi ise kohe kaasa ei tee. Kui on piisavalt terve, et koolis käia, siis saab ka see pool tunnikest kehalise tunnis õues jalutada, keegi ei pane ju last nagu posti seisma. Ja tõesti, kus tuiskab, septembrikuus?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 17:03; 15.09 08:51; 17.09 07:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Laps ei saa üldse keh kasv käia,juba nohus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.