Esileht Väikelaps Laps ei saagi enam terveks…

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Laps ei saagi enam terveks…

Postitas:

Laps on 4a.10k vanune. Pm alates 22.09 alates on ta olnud haige. Septembri lõpus oli nohu ja siis hiljem palavik ja haukuv köha. Siis oli 2näd vaikus ja siis sai suuremalt õelt angiini. Mõlemad said AB kuuri ja mõni päev hiljem siis mina ka. 10p oli väiksem kodus AB kuuri tõttu, siis polnud midagi ja siis teisip oli ainuke päev kui oli lasteaias. Eile õhtul ta naeris ja siis ma kuulsin, et see sissehingamine oli natuke selline haukuv nagu. Öösel siis laps hakkas siplema ja köhatama ja köhis ka ja sain kohe aru, et larüngiit. Magasime mõlemad lahtise rõduukse juures. Hommikul oli vist väike palavik ka, mõõtsin 38,1. Kurku vaadates mandlid on jälle natuke suurenenud ja kurk kergelt punetav. Loodan, et see A streptokokk sai kurgust hävitatud ja see tagasi ei tule :S
Mul endal oli ka angiin ja täna hommikul võtsin viimase AB.
Lapsed saavad Biolatte probiootikumi. Kuidas ma saaksin eriti just väiksema tervist turgutada? Viimati oli ta nii tihedalt haige beebina kui suurem õde kooli läks.
Väiksem alustas ka lasteaiaga sept alguses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeem… külma ilmaga lahtise rõduukse all magamine teeb muidu üldiselt kurgu haigeks jah, kui mitte midagi hullemat.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeem… külma ilmaga lahtise rõduukse all magamine teeb muidu üldiselt kurgu haigeks jah, kui mitte midagi hullemat.

Laps on muidu karastatud aga me siiski tavaoludes ei maga lahtise rõduukse kõrval.
Täna me magasime sellepärast nii, et lapsel on larüngiit ja tal oli öösel see hingamine natuke vilisev ja külm alandab turset. Laps oli muidugi paksu teki sisse mässitud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeem… külma ilmaga lahtise rõduukse all magamine teeb muidu üldiselt kurgu haigeks jah, kui mitte midagi hullemat.

Laps on muidu karastatud aga me siiski tavaoludes ei maga lahtise rõduukse kõrval.

Täna me magasime sellepärast nii, et lapsel on larüngiit ja tal oli öösel see hingamine natuke vilisev ja külm alandab turset. Laps oli muidugi paksu teki sisse mässitud.

Sul on head närvid. Mina üldiselt olen kutsunud/kutsuksin larüngiidihoo puhul kiirabi, kes teeb siis adrenaliiniauru või prednisolooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeem… külma ilmaga lahtise rõduukse all magamine teeb muidu üldiselt kurgu haigeks jah, kui mitte midagi hullemat.

Laps on muidu karastatud aga me siiski tavaoludes ei maga lahtise rõduukse kõrval.

Täna me magasime sellepärast nii, et lapsel on larüngiit ja tal oli öösel see hingamine natuke vilisev ja külm alandab turset. Laps oli muidugi paksu teki sisse mässitud.

Sul on head närvid. Mina üldiselt olen kutsunud/kutsuksin larüngiidihoo puhul kiirabi, kes teeb siis adrenaliiniauru või prednisolooni.

Eks mõlemad lapsed ole neid omajagu põdenud ka aga tegelikult ikka närv on sees. Mitu korda olen lapsega keset ööd sõitnud haiglasse emo-sse. Ega ma ise terve öö magada küll ei saa, istun kõrval ja kuulan lapse hingamist ja hommikupoole on tal alati juba parem olnud. Siis tulebki öö lihtsalt üle elada. Aga haiglasse minekuvalmis olen ma 24/7.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas larüngiidile on omane, et palavik on üle 39 ja ühe rohuga ei taha alaneda? Lapsel on palavik nii intensiivselt, et lausa hirm tuleb peale ???? ja ikka 38,8 ja 39,3 jne. Peale rohu andmist 4-5h hiljem kohe jälle tõuseb. Viimati oli tal angiiniga nii ja see ab kuur lõppes tal 4p tagasi. Sai veel laiatoimelist ab 10p. Mandlid on küll jälle suurenenud aga arst ütles, et mädalaike pole ja a streptokokk ei tekita larüngiidi köha. Ma ainult nii loodan, et see pole angiin… ravisin seda ju korralikult lapsel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas larüngiidile on omane, et palavik on üle 39 ja ühe rohuga ei taha alaneda? Lapsel on palavik nii intensiivselt, et lausa hirm tuleb peale ???? ja ikka 38,8 ja 39,3 jne. Peale rohu andmist 4-5h hiljem kohe jälle tõuseb. Viimati oli tal angiiniga nii ja see ab kuur lõppes tal 4p tagasi. Sai veel laiatoimelist ab 10p. Mandlid on küll jälle suurenenud aga arst ütles, et mädalaike pole ja a streptokokk ei tekita larüngiidi köha. Ma ainult nii loodan, et see pole angiin… ravisin seda ju korralikult lapsel.

On küll omane.
Meil on vahel 6 päeva kõrge 39+ palavik(rohtudega) ja vahel ei ole üldse larüngiidi aeg palavikku.
Kuu tagasi oligi viimati asi hull koos palavikuga, niiet oli vaja kiirabi ja haiglas auru ja kortisooni.
Lahtise rõduukse ees päris magama ei pea. Aitab ka see, kui pool tunnikest rõdul istuda lapsega või lihtsalt toas aken lahti jätta. Ja kindlasti poolpüstine asend magades! See hoiab hingamisteed lahtisemana.
Me magame üldjuhul nii, et mina suure padjakuhja otsas pm istukil ja laps siis mul poolpüsti külje all käevangus.

Nagu ma juba eelmises postituses soovitasin, helista terveysasemale ja lase välja kirjutada pikatoimeline Pronaxen rohi!
Ütledki, et ibu ja paracetamol koos andes ei alanda ikkagi palavikku. Vb kutsuvad ka uuesti näitama ja teevad uued proovid.
Meil need kolm rohtu on lõpuks ikka aidanud.
On ju võimalus olemas, et ab ei mõjunud ja on vaja uut kuuri.
Lase ka kõrvu kontrollida. Meil viimati oligi kõrvapõletik, kui palavik üldse alla ei tahtnud minna, kuigi köha ja nohu lapsel polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 10:13; 17.11 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolisin oma kahe pideva larüngiitikuga lihtsalt lõpuks ära. Keskküttega korterist hingavasse ahjuküttega puumajja. Sellest ajast polnud enam mingeid hingamisteede haigusi, ainult mõni üksik nohu. Kolimine pole muidugi alati võimalik, aga kui on, siis soovitan sellele mõelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Larüngiit ei ole haigus, vaid mingi muu haiguse kõrvalnäht.
Nii mulle seletati haiglas, kus olen 2 korda olnud.

Kooliks kasvavad välja, või siis ei ole nii raskelt kulgev. Aga kui lapsel on hingamisteed tundlikumad, siis tursub limaskest üles ja ahendab niigi kitsaid väikelapse hingamisteid.
Osadel jälle lööb bronhhi, osadel kopsu.

Lasteaia alguses oli iga 2 nädala tagant kõriturse, üldjuhul kaasnes see nohuga. Siis jäi pikk köha periood.

Nüüd laps kohe 4 saamas ja vaatab, kuidas nüüd kulgeb. Kevadel polnud need viimased hood eriti hullud.

Aga pika köha vastu andis pulmonoloog mingit rohtu, mida astmaatikutele ka määratakse, kuigi astma diagnoosi otseselt ei pandud. See tekitas kõvaltoimeid ning arsti korraldusel jätsime ära.

Kui nüüd hakkavad jälle pikad köhaperioodid, siis pidi arst piibu määrama. Eks paista.
Loodetavasti laps suurem ja tugevam, et pole vaja neid ravimeid. Aga kui muu ei aita, siis tuleb ju lapsel vaevusi leevendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See larüngiidi moodi köha kadus jälle nagu esimese angiinigi korral. Mandlid lapsel jube suured jälle ja nyyd ka mõni plekk tulnud peale.
Käisin jälle arstil, arvas, et uuesti angiin, kuigi 4p tagasi alles lõppes 10päevane kuur ???? põletikunäit oli 165 ja võeti ka uuesti bakterikülv neelust. Mehel ka alates eilsest kurk valus. Arsti sõnutsi ringleb meie peres mingi kõvem bakter mida on raske hävitada.
Ma olen hambaharjad vahetanud meil kõigil, täna siis öeldi, et ka hambapasta tuubid tuleb vahetada millest ma midagi ei teadnudki. Ehk peaksin ka tegema suurpuhastuse mingi desinfitseeriva ainega?
Mul on nii kõrini juba sellest bakterist, väiksemast lapsest on ka nii kahju, ainult haige ja palavikus ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli nüüd terve AB kuuri aja terve. Palavik kadus kohe kui hakkas ab-d saama. Mehel sai ka just ab kuur läbi.
Lapsel lõppes ab kuur 12.11 ehk teisipäeval. Neljap ja reede käis ta lasteaias ka. Täna siis laps hakkas kuidagi rohkem aevastama ja nüüd õhtul juba nohu ja nina löriseb.
Vaatasin igaks juhuks kurku, punane ei ole aga ühel kurgumandlil kaks väikest valget täppi. See võib muidugi ka viirushaigusest olla.
Samas mõtlen, et ehk peaks minema arstile ja teevad igaks juhuks bakterikülvi kurgust?
Kõik need ab kuurid mis üksteise otsa lastele on kirjatud ja need haigused on lihtsalt meeleheite piirile mind juba ajanud. Ravimitele on kulunud 1,5 kuuga summa mis tavaliselt meil ehk aasta peale kulub.
Soolestiku taastamiseks saavad mõlemad biolatte boulardiid+biolatte original.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AB nõrgestab immuunsüsteemi päris korralikult. Kui võimalus, hoia last lasteaiast kodus nii kaua, kui võimalik.

Ma mõtleks sellisel puhul mandlite eemaldusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 10:13; 17.11 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antibiots ja haigus kurnavad organismi siis teisipäeval lõppenud ravikuuri järel kohe kindlasti last juba neljapäeval lasteaeda ei saadaks. Pigem turgutaks uue nädalani kodus nii palju kui võimalik, käiks värskes õhus ja väldiks rahvarikkamaid kohti. Isegi kui tugivõrgustik on kehv ning hoidjat pole, ikkagi on ju näha, et kahju on suurem kui kiirest lasteaeda/tööle naasmisest saadav tulu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna antibiots ja haigus kurnavad organismi siis teisipäeval lõppenud ravikuuri järel kohe kindlasti last juba neljapäeval lasteaeda ei saadaks. Pigem turgutaks uue nädalani kodus nii palju kui võimalik, käiks värskes õhus ja väldiks rahvarikkamaid kohti. Isegi kui tugivõrgustik on kehv ning hoidjat pole, ikkagi on ju näha, et kahju on suurem kui kiirest lasteaeda/tööle naasmisest saadav tulu…

Ma elan kahjuks soomes ja siin on nii, et kui lapsel palavikku pole ja enesetunne hea siis ei anta haiguslehte. Lasteaias kõik köhivad-tatistavad ümberringi. Arst annab rohelise tule lasteaeda minekuks lapsele 24h peale AB kuuri alustamist. Kahjuks tugivõrgustik on siin mul täitsa 0. Mehe vanemad on aga nemad lähevad ise juba kella 6 ajal hommikul tööle ja rohkem kedagi polegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.11 12:05; 01.11 13:28; 01.11 20:55; 02.11 05:50; 02.11 15:35; 17.11 20:49; 18.11 21:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Laps ei saagi enam terveks…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.