Esileht Väikelaps Laps ei söö enam

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps ei söö enam

Postitas:
Kägu

Laps sai 1-aastaseks ja enam süüa ei taha. Vehib kõige peale kätega ja pöörab pea ära, ainus, mida on nõus võtma, on keefir. Läheb kolmas päev, vahepeal on võtnud mõned lusikatäied tavatoitu ka. Proovime igasugu erinevaid toite, sööme ise samal ajal, et tal oleks rohkem huvi toidu vastu. Lisaks oleme proovinud uuesti anda ka püreed-putru, aga mitte ükski asi ei meeldi. Isegi suur lemmik banaan ei sobi. Kas see on mingi arenguetapp? Kuidas ta üldse jaksab olla? Ma tean, et piimasegu ei tohi anda enne sööki, olen seda andnud pärast, kui ta natukene on söönud. Päevas saab seda kokku 450 ml. Enne, kui oli peamiselt putrude-püreede peal, siis sõi ikka enamjaolt kausi tühjaks. Perearsti sõnul selles vanuses laps end nälga ei jäta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt käivad siin teiste väikelaste vanemad, miks te siis ühe mures vanema tuju veel halvemaks muuta tahate oma miinusega? Palun kirjutage siis, mis ma teie arust valesti teen, mitte ärge halvustage mu muret.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ta piima ja keefiri täis joodad, miks ta siis veel tahket toitu peaks sööma?

Piim on toit.

Jook on vesi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Mul on sama mure. 🙁

Aga pole hullu, ma usun, et läheb üle.

Võib-olla tuleb hammas või hakkab haigeks jääma. Arenguhüpe on ka valikus alati. 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usalda ometi oma perearsti juttu ja ära mõtle üle ja lõpeta keefiri andmine ära mõneks päevaks ja anna tahket toitu. Piim ja keefir on tõepoolest toit, mitte jook. Jook on vesi. Laps end nälga ei jäta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ta piima ja keefiri täis joodad, miks ta siis veel tahket toitu peaks sööma?

Piim on toit.

Jook on vesi.

Ei jooda täis, keefiri pakun viimasena kui oleme tund aega proovinud. Piima annan ainult siis, kui on midagi kõhtu saanud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei! Mul on sama mure. ????

Aga pole hullu, ma usun, et läheb üle.

Võib-olla tuleb hammas või hakkab haigeks jääma. Arenguhüpe on ka valikus alati. ????

Lohutav kuulda!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et päevas 450 ml piima ja veel keefiri on liiga palju. Tal ei olegi kõht tühi nii. Proovi kui sa ei anna talle neid paaril toidukorral. Muidugi võibki olla, et tuleb mõni hammas ja isu sellest halb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, katsetan ilma keefirita ja vähendan piima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimestel aastatel käibki neil hoogude kaupa. Esimese lapsega olin ma aeg-ajalt hullumas kui muidu hästi sööv mudilane päevapealt keeldus üldse midagi söömast (mõni üksik asi muidugi jäi alati menüüsse, kas jogurt või puuviljad). Aga need perioodid läksid alati üle ja siis sõi jälle kõike, nüüd käib koolis ja isuga pole üldse probleemi.

Laps ennast nälga ei jäta üheski vanuses, seda muidugi tasub jälgida, et ta enne söögiaega millestki muust juba kõhtu täis ei sööks või näiteks magusat ei saaks. Kahe noorema lapsega olen juba palju rahulikumalt võtnud ja kui on perioodid, mil nad süüa ei ole tahtnud, olen lihtsalt läinud seda teed, et pakun, aga kui ei sobi, siis minu poolest joogu hiljem lihtsalt piima vms. On söök ju seegi, maiustustega ma tavatoitu ei asenda.

Nagu keegi juba ütles, on vahel asi selles, et hakkavad haigeks jääma (või ongi natuke haiged, aga ei paista välja), on arenguhüpe või tulevad hambad. Kõik need perioodid lähevad iseenesest üle. Mina olen leidnud, et võlulahendust nagunii ei ole, kui nad ikka süüa ei taha, siis vägisi seda sööki ju sisse ei sunni. Aga päris nälga ma last ka ei jäta lihtsalt põhimõtte pärast, et kui kartulit ja kastet ei söönud, siis piima ei saa. Lõppkokkuvõttes pole suurt vahet, kust ta täpselt need toitained saab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on veidi noorem laps, aga olen toitumise osas suurema osa tarkust ammutanud Näputoidulbeebi Instagramist, mida haldab toitumisnõustaja, link siin: Teresa Grents | BLW & näputoit (@n2putoidulbeebi) • Instagram photos and videos

Nagu eelpool on ka juba öeldud, siis võibki lastel käia söömine kuidas kunagi. Mõnikord söövad rohkem, mõnikord vähem. Minu peaaegu aastane mõnel hommikul sööb suure kausitäie putru, mõnel teisel hommikul sööb 5 lusikatäit. Lihtsalt on teistsugune hommik, tuju, tahtmine.

Mida Näputoidulbeebi rõhutab ja mida olen seetõttu oma tegevuses jälginud on see, et ei tohi last sundida sööma. Näiteks seda vanamoelist püree “lennukina” suhu meelitamist jmt ei peaks tegema. Laps ise otsustab palju sööb. Ideaalis peaks olema nii, et sina otsustad, mida toidukorra ajal pakud lapsele ja laps otsustab, mida ja kui palju ta pakutust sööb. Tegelikult ei peaks vist tegema nii, et pakud järjest erinevaid asju lootuses, et ta siis viimaks midagi sööb. Võiksid talle kohe alguses kõik asjad taldrikule panna, mis konkreetsel toidukorral talle anda soovid, ja tema siis valib mida ja kui palju ta sealt valikust sööb. Kui midagi pakutust sööb, siis juurde võid tõsta muidugi.

Nagu sa isegi ütlesid – lapsed ei jäta end nälga. Ja vanemad ei saa/tohi lapsi sööma sundida, vaid lihtsalt looma võimalused söömiseks. Tõsiselt soovitan selle Instagrami lehega tutvuda kui veel ei ole seda teinud, see tõesti võtab nii palju pinget maha seoses võimalike söögilahingutega ja õpetab vanemaid looma lastele toiduga sõbralik suhe (nt väga oluline, mida olen õppinud, et magustoitu ei tohi teha millekski eriliseks, n-ö paremaks soolasest toidust, vaid ideaalis võiks magustoidu – see muidugi kehtib rohkem suuremate laste puhul – serveerida kohe koos pearoaga).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väide, et lapsed end nälga ei jäta, on kõige rumalam ja ohtlikum valeväide üldse. Nagu näha, leidub ka tänapäeval ikka veel isegi toitumisnõustajaid, kes seda lollust propageerivad ja kitsa silmaringiga jüngreid, kes selliste nõu kuulata soovitavad.
Tegelikkuses on väga palju lapsi, kes just nimelt jätavadki end nälga. Mitte sellepärast, et ei maitse või pirtsutavad, vaid seepärast, et ei ole erinevatel põhjustel võimelised teatud sööke sööma. Juhtub ka, et väga paljusid või koguni enamikku sööke.
Inimesed, kes tegelikult teemaga kursis ei ole, et peaks sel teemal sõna võtma. Ei, see ei sul on paar last ja sa teed neile süüa ja vaatad internetist instagrammi, ei tee sind pädevaks teiste laste kohta nõu andma.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väide, et lapsed end nälga ei jäta, on kõige rumalam ja ohtlikum valeväide üldse.

Suurem osa tõesti ei jäta, aga kui jõutakse teatud staadiumisse, kaasneb näljutamisega heaolutunne. Sellepärast ka anoreksikud naudivad nälgimist ja neil on halb, kui kõhus on midagi, see põhjustab raskustunnet ja ebameeldivust. Tavainimesel on nälg halb tunne, aga kui see pikemalt kestab, siis tekib eufoorialaadne olek. Sellel põhinevad ka paljud paastumispraktikad. Mõnel lapsel hakkab see juba beebieas peale, et sööb ülimalt vähe, magu on üliväike ja kaobki juba söögiisu ära. Teisel lapsel tekib see väikelapseeas või kunagi hiljem. Seega kui normaalne näljatunde-söögi tasakaal on juba paigast, siis võib tõesti laps ennast ka surnuks näljutada. See on muidugi väga ekstreemne juhtum, sagedasem on see, et jäädakse toitainete nälga. Väga tihti läheb nii, et lapsel on väga halb söögiisu, siis antakse talle kommi või mingit rämpstoitu, et mingitki energiat saaks, aga siis läheb söögiisu veelgi halvemaks, sest magus ja rasv tekitavad väga kiirelt küllastumistunde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ka anoreksikud

Õige on muidugi anorektikud, kahjuks ei saa parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väide, et lapsed end nälga ei jäta, on kõige rumalam ja ohtlikum valeväide üldse. Nagu näha, leidub ka tänapäeval ikka veel isegi toitumisnõustajaid, kes seda lollust propageerivad ja kitsa silmaringiga jüngreid, kes selliste nõu kuulata soovitavad.

Tegelikkuses on väga palju lapsi, kes just nimelt jätavadki end nälga. Mitte sellepärast, et ei maitse või pirtsutavad, vaid seepärast, et ei ole erinevatel põhjustel võimelised teatud sööke sööma. Juhtub ka, et väga paljusid või koguni enamikku sööke.

Inimesed, kes tegelikult teemaga kursis ei ole, et peaks sel teemal sõna võtma. Ei, see ei sul on paar last ja sa teed neile süüa ja vaatad internetist instagrammi, ei tee sind pädevaks teiste laste kohta nõu andma.

Veidi kuri lähenemine. Jah muidugi võib lastel olla erinevaid tõsiseid hädasid ja ma väga loodan, et teemaalgataja pöördub arsti või toitumisnõustaja poole kui olukord ikka ei parane.

Mis ma tahtsin öelda on, et paari päeva põhjal ei pea vist väga tõsiselt muretsema (TA ütles, et neil jama kolm päeva). Nii väikese aja jooksul võib olla tõenäoline mingi ajutine probleem, mis vast ise möödub. Kui probleem püsib, siis muidugi peaks iga vanem pöörduma arsti poole mitte piirduma Perekooli foorumiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma tahtsin öelda on, et paari päeva põhjal ei pea vist väga tõsiselt muretsema (TA ütles, et neil jama kolm päeva).

See pole muidugi midagi erilist. Et midagi tõsist oleks, peab probleem olema püsiv. Lastel ongi kasvuperioodid, kui söövad rohkem ja perioodid, kui söövad vähem. Minu laps näiteks ei söönud peaaegu aasta aega liha, siis jälle sõi. Sellised vahelduvad isud ja mõnepäevased (või ka mõnenädalased) paastumised ei tee mitte kui midagi, näitavadki, et taskaalusüsteem on korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps saab 7 ning vahelduv söömine on täitsa ok juba aastaid. Olen täheldanud, et kui sööb meeletult, siis on kasvuspurt. Kui ei söö, siis ei söö ning  ei sunni ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väide, et lapsed end nälga ei jäta, on kõige rumalam ja ohtlikum valeväide üldse.

Jah, nii on. Palun ärge kasutage seda väidet. Kasutage väidet, et Terve laps ennast nälga ei jäta. Samas on erinevaid haiguseid ning terviseprobleeme, mistõttu võib laps ennast sõna otseses mõttes nälga jätta. Jah, paari päeva pärast ei ole vaja veel muretseda, aga kui see nälgimine kestab pisut kauem, siis palun pöörduge arsti poole. Ning ärge leppige arsti vastusega, et ah ega laps ennast nälga ei jäta, kindlasti sööb ikka küpsis või miskit.

//kägu, kelle laps jättis ennast vägagi nälga ja kes päris jupp aega uskus kõigi (ka arsti) väidet, et laps ennast nälga ei jäta. Õnneks lõpuks siiski sain pädeva arsti juurde ning lapse terviseprobleem abi ning laps sealt näljasurma äärelt tagasi toodud.

Kuna teemaalgataja laps joob piima ja keefiri, siis temal muidugi tõelise nälja probleemi ei ole nii et ülle reageerida ei maksa. Aga palun ärge valimatult lohutage kõiki, et laps ennast nälga ei jäta. Jätab küll nii mõnegi haiguse korral jätab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Laps ei söö enam