Esileht Väikelaps Laps ei söö lasteaias!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps ei söö lasteaias!

Postitas:

Laps on mul kaks nädalat lasteaias käinud ja mitte ühtegi korda pole seal söönud. Laps on 2a4k vana. Muidu talle lasteaias meeldib kohe esimesest päevast. Teisel päeval tahtis juba ise lõunaks magama jääda. Hommikul läheb hea meelega ja õhtul ei taha ära tulla:) Kõik on nagu super aga selle söömisega on pahasti. Õhtul kui koju tuleme siis sööb nagu hobune ja mitu korda.
Kas see on täiesti normaalne, et alguses lasteaias ei söö? Ja kui kaua aega võtab see, enne kui sööma hakkab (kui kaua teie lastel see aega võttis)? Kasvatajal ka ennast sööta ei luba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:38; 19.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on normaalne, et algul ei söö.

Minu lapse rühmas sõi 3 last ja minu oma nende hulgas. Meil oli vastupidi – kodus ei söönud (juba enne lasteaeda minekut), aga aias sõi hästi.

Kõik mu lapse rühmakaaslased hakkasid mingi aja peale sööma, osa küll alles mitme kuu pärast. Algul \”turvalisi\” asju nagu leib ja piim, hiljem ka muud. Anna aega, küll hakkab sööma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:54; 19.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, leiba pidi mõnikord ampsama ja kakaod pisut jooma 🙂 Ok, ootame siis, et ilusti sööma hakkaks lõpuks 🙂 Tänan vastamast!

Võib olla on kellelgi ideid, kuidas seda protsessi kiirendada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:38; 19.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei saagi kiirendada. Laps peab lihtsalt uues kohas ära harjuma. See on lasteaiaga kohanemise üks aspekt lihtsalt. Mõni laps röögib hommikul riideruumis, teine hakkab püksi pissima (kui muidu juba kuiv oli), kolmas ei söö, neljas on kodus väike koletis jne, kõik kohanemisraskused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:54; 19.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama probleem, täna õpetaja küsis, et kas toidate kodus ise last, ei söö ega joo. (kodus teeb kõike ja alati hea isuga) Samuti meeldib muidu lasteaias käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on lasteaia ja kodu menüüd erinevad? Kui laps sööb kodus koguaeg ainult võileibu ja vinkusid siis on tihtilugu sedasi, et lasteaia korralik soe toit ei kõlba ning laps pole nõus proovimagi.
Kui menüüd ei ole sarnased, siis tasuks ennekõike alustada sellest, et proovida kodus teha sarnaseid toite nagu lasteaias pakutakse – harjutada last neid sööma. Küll siis sööb lasteaias ka isuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ühel poisil ka sama probleem. Ema tõi poisile oma taldriku ja siis hakkas poiss lasteaias sööma, hiljem muidugi polnud oma taldrikust sooja ega külma;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed näiteks olid rühma parimad sööjad. Aga kui nad umbes kuu aega käinud olid, tekkisid probleemid. Ei maitse üks, ei maitse teine. Küsisin siis kasvataja käest, et mis toimub? Vastuseks sain, et enamus lapsi nõuavad just friikaid ja vinkusi. Et nad on harjunud nn. rämpstoiduga. Ja seepärast ei maitse neile korralik kodutoit. Eks minu rüblikud võtsid sellest eeskuju. Tegemist on 3-4 aastaste rühmaga. Kui mu lapsed sõid enne kõike, juurikaid, putrusi, kastmeid igas asendis, siis nüüd on probleem neile meelepärase toidu leidmisega. Aga ma olen suhteliselt julm. Kui ei maitse, astu minema. Kodus oleme söömise enamvähem paika saanud aga lasteaias…seal ju ei saa sellist taktikat kasutada. Mul on tõsiselt kahju kasvatajatest kes peavad lausa nahast välja ronima, et meie võsukestest asja saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib juba teist aastat lasteaias ja siiamaani ei söö ….tavaliselt näksin leiba ja joob joogi ära..samas ei ole ta ka kõige sööja, on suhteliselt valiv toidu suhted…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Laps ei söö lasteaias!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.