Esileht Imetamine Laps ei söö söögikorraga kõhtu täis…

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps ei söö söögikorraga kõhtu täis…

Postitas:

Tere! Minul on laps 2 nädalane. Küsimus selline, et kuidas saada laps ühe söögikorraga korrlikult sööma. Olime haiglas ning igasugu katsetused näitasid, et tipsu jääb enne magama tissi otsa, kui jõuab endal kõhu täis süüa. Haiglas pidin teda nii kaua äratama, kuni ta oma 80ml ära sööb. Nüüd kodus see põse silitamine teda enam ei ärata. On kellelgi veel mingeid soovitusi? Kui tibu mul jõuab ühe korraga kõhu täis süüa siis on uni 3 tunnine aga kui ei siis 1 või 1,5…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Torgi teda. Sõna otseses mõttes 🙂 Torgi selga ja talla aluseid, ning näpista õrnalt kõrvadest. Meil aitas see ja umbes 1-kuuselt hakkas ise üleval püsima söömise ajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 16:26; 16.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii pisike peabki sööma 1-1,5h tagant. Kolmetunnine vahe nii pisikesel on ilmselgelt liiga pikk. Toidadki hästi tihti ja kasvõi natukesehaaval, muidugi utsitades teda ikka sööma ja mitte tuduma samal ajal. Minu laste söögivahed olid samas vanuses 30min-1h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse söögivahe oli 3 tundi ja võttis esimese kuuga kaalus juurde 1,5 kg..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 16:26; 16.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

80 grammi kõlab jah utoopiliselt. Minu titel õnnestus haiglas imeda ainult 7 grammi korraga, siis anti muidugi lisatoitu, ja selle portsjon oli 30 grammi.
Põske ei lubatud puudutada imetamise ajal, see paneb lapse pead keerama. Just tallaaluseid ja selga pigem. Minul aitab ka äratada, kui nibu kergelt katsuda suust välja sikutada – võtab kohe kõvemini kinni ja hakkab sööma. Ja tõesti, 1-1,5 tunnine vahe on mõnedele paras, minu kahekuusel on osa söögivahesid siiamaani 1 tund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80g pole mingi ulmeline kogus. Esimestel päevadel nad muidugi ei jõua korraga palju imeda, kuid kahenädalase lapse jaoks on see üsna normaalne kogus. Ma olin oma nädalaste kaksikutega (ajalised) lastehaiglas, seal oli vaja iga toidukorda kaaluda, et teada saada, palju korraga söövad ja kuidas kaalus juurde võtavad. Nädalaste laste jaoks oli tavaline 60-70 g, tihti ka 80 ja rohkem grammi korraga.
Söödav kogus sõltub palju ka lapse kaalust, erineva kaaluga lapsed ei saagi sama palju korraga süüa, nii ütles mulle lastearst (laste kaalu vahe oli ligi 0,5 kilo).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse kaaluiive korras on, siis ma laseks süüa tal just nii kaua ja tihti kui ta soovib. Motle enda seisukohast – kui kohu liiga täis sööd, siis ei ole ju hea olla ning nii väikene paneb siis energia koik seedimise peale ja on selle pärast 3h magamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mingi utoopia see 80ml. Minu laps sõi juba esimesel nädalal 70-100 g korraga. Haiglas arstid ahhetasid ja õed tegid vihjeid, et ma ei oska kaaluda. Peale haiglast välja saamist läksime kahe päeva pärast kontrolli, oli laps juurde võtnud 265g. See pidavat nädala norm olema. Teisel nädalal võttiski juba nädalaga nii palju juurde.

Meil jäi ka alguses kogu aeg tissi otsa magama, ei aidanud ei silitamine, ei torkimine ega paljaks kiskumine. Nüüd on asi kuidagi iseenesest lahenenud. Sööb suure hooga alguses. Mõnikord jääbki magama, aga kuna peame krooksutama, siis püstises asendis ärkab ikka üles ja pärast annan veel natuke rinda, kui edasi otsib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli algul sama mure jäi pidevalt magama tissi otsa. Aga haigast õeldi, et võta pepu paljaks ja mine sooja vee alla(kraani).
Meil toimis see väga hästi.:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Laps ei söö söögikorraga kõhtu täis…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.