Esileht Väikelaps Laps ei söö üldse

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Laps ei söö üldse

Postitas:

Tüdruk, 7aastane, pikkus on 123cm, kaal 23kg. Sõi juba mõned kuud väga vähe, mõni päev sõi ainult värsket kurki ja kõik. Mõni päev sõi täitsa hästi ja kohe ise küsis süüa. Ja alates eilsest täiesti null seis, soovis friikad ja lubasin, sest midagigi peab ju sõõma. Eile näksis õhtul 20 ajal hommikyhelbeid, muud ei tahtnud, ning kuni praeguseni pole midagi sõõnud. Mida ma pean tegema, arstil käidud, kõik veri korras, kõhu uh korras. Aga mina lähen lihtsalt hulluks, see lapse söömatus mul kinnisidee. Miks ta mittemidagi enam ei taha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga muus osas lapse käitumine? suhted sõpradega?

Vähene või olematu söögiisu on reeglina märk mingist tugevast emotsionaalsest seisundist. No näiteks kasvõi täiskasvanudki kui ise oled hullult armunud, aga kaaslane jätab maha, siis ka mõnda aega võib täitsa söömata olla…lihtsalt tugev emotsionaalne stress mõjub nii.

Mõtle, kas lapse elus on miskit toimunud või teab, et tuleb, hirm? Vanemate omavahelised suhted? Igatseb sõpru, kui lasteaed läbi? Kardab kooliminekut? Ehk räägitakse liiga palju tulevasest kooliteest? Kõik vanemad, vanavamead, tädid jne muudkui räägivad, kuidas ta on nüüd suur tüdruk ja peab koolis hästi õppima ja üksi kodus olema peale kooli vmt? Ma olen korra sellist asja pealt näinud, kui poiss läks täitsa stressi, sest vanavanemad ja tädid muudkui pläkutasid sellest, lõpuks panid vanemad sugulastele keelu peale koolist rääkida enne, kui laps päriselt kooli jõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:38; 03.07 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on teine päev ilma söömata olla ja sa oled juba arstide juurde jõudnud? Või käisid enne arsti juures, siis kui mõnel päeval ainult kurki tahtis ja mõnel päeval täitsa hästi sõi? Ära palun ületähtusta söömist, tekitad nii lapsele söömishäired. Kui ikka mõnel päeval (mida see tähendab, 3 päeva nädalas?) täitsa hästi sööb, siis ta ei ole näljas ja pole mõtet üleliia palju söögile tähelepanu pöörata.

Kas vett joob, normaalses koguses? Või magusaid jooke, mahlu, limonaade?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 20:01; 02.07 20:26; 03.07 10:25; 03.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikkus 123 cm, kaal 23 kg= ei söö üldse?
Kuskil on siin valemis viga. Ilmselgelt sööb küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käisime seoses vahepeal tekkinud oksendamisega.
Eks ilms2lgelt ongi viga minus endas ja olen selle söömise jutuga lapse juba stressi ajanud.
Lihtsalt olen selline, kes kohe hakkab ette kujutama erinevaid haiguslikke seisundeid, kui laps süüa ei taha , kuid katsun lapse suhtes seda söömise probleemi tagasi tõmmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps selle pikkuse juures 4-5 kg kergem oleks tekitaks probleemi. Praeguse kaalu juures on pigem väike ülekaal ja kui laps liigub vähe ja näkitseb ei saagi kõht tühjaks minna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll tundub, et ta just liiga peenike, enamus tema vanuses lapsed ikka tunduvalt paremas toitumises ja kaalus.
Samas ma ise peenike, siis geneetiliselt see ka ehk paika pandud.
Füüsiliselt on ta väga aktiivne, koguaeg tegutseb ja niisama paigal ei istu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on toitumishäire, siis see on psühholoogi ja psühhiaatri teema.

Uuri anoreksia ja buliimia kohta. Kohe ära lapsele selle teooriaga peale lenda, aga kui tead nende häirete kohta rohkem, siis oskad jälgida paremini. Mida kiiremini jälile saab, seda parem.

Võid lugeda seda (ja ka tütrele lugemiseks anda) https://www.apollo.ee/catalogsearch/result/?cat=0&q=teibitud+suu

Siin on ka intervjuu raamatu autoriga, ka noor tüdruk: https://menu.err.ee/646384/anoreksiast-taastuv-eliis-tahtsin-olla-ideaalne-tudruk

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:56; 03.07 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on 126 cm ja 21,5 kg. ei ole ülipeenike, keskmine laps tundub. 123/23 ju ilmselgelt sööb!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käisime seoses vahepeal tekkinud oksendamisega.

Eks ilms2lgelt ongi viga minus endas ja olen selle söömise jutuga lapse juba stressi ajanud.

Lihtsalt olen selline, kes kohe hakkab ette kujutama erinevaid haiguslikke seisundeid, kui laps süüa ei taha , kuid katsun lapse suhtes seda söömise probleemi tagasi tõmmata.

No mida sa söömiseks nimetad? Mis on see korralik söömine, mida ta mõnel päeval teeb?
Ja sa ei vastanud küsimusele, kas ta joob ja mida joob? Äärmiselt oluline on, et laps jooks vett isegi siis, kui söögiisu ei ole.

Samas, kui ta sul näiteks mahla ja limonaadi joob, friikarutleid ja natuke hommikukrõbinaid sööb (nagu sel ühel kirjeldatud mittesöömispäeval), siis ta tegelikult ju kaloreid saab. Aga midagi kasulikku tõesti mitte. Ehk mis ma öelda tahan, et võibolla ta saab millegi magusa ja ebatervislikuga midagi kõhtu ja siis polegi isu?

Et kui ta peaks magusaid jooke jooma, siis asenda see puhta veega ja vägagi tõenäoline, et söögiisu tõuseb. Ja kui on näksimise komme, siis see ka ära jätta. Siis on lootust, et sööma hakkab. Kui see mittesöömine on lühikest aega, ei juhtu selle lapsega midagi. Kui pikem periood ja tõesti absoluutne mittesöömine (ka magusat mitte, näksi mitte), siis on asi tõsisem ja tuleks minna endokrinoloogi juurde. Räägin oma kogemusest päriselt haige lapsega, kelle haigus algselt avaldus absoluutses mittesöömises ja liiga palju vee joomises. Arvestades su lapse kaalu/kasvu ma pigem arvan ka, et sul on tegu lihtsalt ise millegi äraajamisega ja tõelist probleemi ei ole. Minu laps nägi välja nagu näljahädaline, kui tal see haigus algas ja kohe jaole ei saanud, miks laps ei söö.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 20:01; 02.07 20:26; 03.07 10:25; 03.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab korralik söömine seda, et hommikul puder, hiljem vahepala (mingi puuvili näiteks), lõunaks praad, magustoit, hiljem vahepala, õhtuks supp.
Kahjuks hommikul üldse ta süüa ei taha, sööbki kl 11-12 alles.
Joogiks soovib ta põhiliselt vett ja seda tarbib ta korralikult.
Saaks ta selliselt sööma, nagu korralik toitumine ette näeb ja saaks ta hommikul ka sööma, oleks väga hästi.
Selline söömise probleem on kestnud umbes 4 kuud.
Anoreksiat, buliimiat küll ei kahtlusta, minu arvates selliselt ta veel mõelda ei oska, et oleks liiga paks vms, noh, erandeid kindlasti on.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab korralik söömine seda, et hommikul puder, hiljem vahepala (mingi puuvili näiteks), lõunaks praad, magustoit, hiljem vahepala, õhtuks supp.

Sinu jaoks muidugi, sa oled täiskasvanud inimene ja tead, miks on vaja *korralikult* süüa.
Minu meelest on mingi periood lastel pigem tavapärane see “nokkimine”. Küll isu tekib, kui koolis rohkem toimetamisi, trennid jne
Veidi rumal keset sooja suve mingit täismenüü söömist pressima hakata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks suvel talle smuutisid. Näiteks piim+banaan+maasikas+kamajahu. Kama mitte liiga palju et peidus oleks. Või lasen tal ise teha.Minu näkitseja peal töötab suviti selline toitumine.
Mul 10 aastane ja pigem ülekaalus ja ka ei taha päeva esimesel poolel süüa. Tihti need õhtul söödud helbed tekitavadki täiskõhu tunde ja nö normaslset toitu ei taheta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab korralik söömine seda, et hommikul puder, hiljem vahepala (mingi puuvili näiteks), lõunaks praad, magustoit, hiljem vahepala, õhtuks supp.

Kahjuks hommikul üldse ta süüa ei taha, sööbki kl 11-12 alles.

Joogiks soovib ta põhiliselt vett ja seda tarbib ta korralikult.

Saaks ta selliselt sööma, nagu korralik toitumine ette näeb ja saaks ta hommikul ka sööma, oleks väga hästi.

Selline söömise probleem on kestnud umbes 4 kuud.

Anoreksiat, buliimiat küll ei kahtlusta, minu arvates selliselt ta veel mõelda ei oska, et oleks liiga paks vms, noh, erandeid kindlasti on.

Nojah, katsu natuke vabamalt võtta. Kui ta mõnel päeval sööb nii nagu sa normaalseks pead ja mõnel päeval vähem, siis tegelikult ei ole ta näljas. Isegi, kui mõni päev vahepeal väga vähese söögiga on. Saan aru, et kui toitumise teema sinu jaoks ülioluline, siis võib raske olla vabalt võtta, aga ega sa üleliigse söömasundimise/meelitmaisega midagi ei saavuta. Hommikune söömine on keeruline paljudele inimestele. Paljud ei taha kohe peale ärkamist süüa. Ma ei usu, et sa seda muuta saad, ui ta ei taha. Hoolitse selle eest, et tal oleks normaalne toit valikus olemas ja igasugust vahepealset magusat ja näkis ei oleks üldse või oleks vähe ning usu, et lõpuks läheb see üle. Varsti on pubekas ja sööb rohkem, kui sa ette anda jaksad 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 20:01; 02.07 20:26; 03.07 10:25; 03.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja halvasti suhtuda sellesse, et ma soovitan toitumishäirete kohta uurida. See algabki hiilivalt ja ei hakkagi kohe kõrvalseisjale välja paistma. Kui liiga hilja märgata, võivad sellel olla tõsised tagajärjed, tervis kogu eluks rikutud. Igal juhul võiks selle kohta täpsemalt lugeda ja kui on kahtlus, siis ikkagi viia laps psühholoogi juurde, juba ennetavalt, et ei tekiks tõsisemat häiret.

Ma olen oma sõbrannade puhul kaks korda sellise asjaga kokku puutunud. Mõlemad olid lõpuks psühhoneuroloogiahaiglas ja enne seda lausa surmasuus tavahaiglas tilguti all. Mõlemal on eluaegsed terviseprobleemid. Viljatus on üks väiksemaid selle juures.

Nii et tasub valvas olla sellise asja suhtes, mitte mõelda, et ah, ei ole tal kindlasti mingeid toitumishäireid. Kui tavaarst ei ole terviseriket tuvastanud, siis võiks pöörduda psühholoogi poole, mitte ootama jääda, millal füüsiline tervis päris nässus.

Kui ta lihtsalt hommikul kohe pärast ärkamist ei söö, siis sellest pole hullu. Aga kui ta päeva jooksul hiljem ka võtab ainult mingi kurgitüki, siis see ei ole okei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:56; 03.07 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, halvasti ma küll ei suhtunud Sinu jutu peale.
Loomulikult jälgin last ja vajadusel uurime põhjalikult olukorda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole siis kumbki lastest korralikult söönud alates umb 1,5aastasest saadik 😀 Selles mõttes, et ega nad söögi korralikult, aga kindlasti ei näema haiguslikke ilminguid. Selel tunneb är,a kui laps on toidu suhtes ükskõikne – on suur vahe, kas ta on ükskõikne või talel ei sobi sinu toitumisgraafik (noorem mul selline) või ei maitse korralik tervislik toit (mõlemad mul sellised). Näljas pole kumbki laps, energiat on neil liigagi palju,e i tea, kust sell ekõik võtavad. Suurem sööb küll hommikuputru, noorem sööb pudru seest ainult marjad + sinna kleepuva pudru. Ülejäänu päeva võtavad enamuse ajast ainult paar ampsu toidust, just eriline lemmik pole – ühel makaronid ja teisel kotlettid. Ja nii juba mitu aastat. Täna lõunaks sõi 4aastane ainult 1,5 leivaviilu ja teine sõi 1 leivaviilu ja frikadellid supi seest …tavaline asi meie peres. vägisi toitu suhu ei topi, terved on nad mõlemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 14:38; 03.07 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käisime seoses vahepeal tekkinud oksendamisega.
Eks ilms2lgelt ongi viga minus endas ja olen selle söömise jutuga lapse juba stressi ajanud.
Lihtsalt olen selline, kes kohe hakkab ette kujutama erinevaid haiguslikke seisundeid, kui laps süüa ei taha , kuid katsun lapse suhtes seda söömise probleemi tagasi tõmmata.

No nii tekitad sa küll lapsele ise söömishäired, tõmba vähe tagasi. Mõnikord kuumaga jne ei taha üldse süüa, mõnikord on kurb või just ootusärevus jne, ka ei söö… Su laps on ju kasvukõvera puhta keskmises osas, kuskilt otsast ei paista, et ta “üldse ei söö”. Ja kui ei söögi mõni päev, mis siis. Kui sööb teisel päeval hästi, siis ei ole ju toitumishäire (see võib mõne aasta pärast koos dieeditamisega hiilivalt hakata küll, seda peaksid kõik tüdrukute vanemad tähele panema, kelle laps äkki “ma olen liiga paks” juttu ajama hakkab).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:35; 03.07 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta lihtsalt hommikul kohe pärast ärkamist ei söö, siis sellest pole hullu. Aga kui ta päeva jooksul hiljem ka võtab ainult mingi kurgitüki, siis see ei ole okei.

Jah, nõus, juhul, kui see kestab pikemat aega. Aga see ema ju ütles, et vahel sööb laps normaalselt (mis ema mõistes tähendab korraliku hommiku-, lõuna- ja õhtusööki ning kahte vahepala) ning vahel tulevad sellised mittesöömispäevad vahele. Et see ei tundu veel toitumishäire moodi olevat, aga lihtsalt see, et vahel ei olegi isu.

Teema algatamisest on nüüd mitu päeva möödas. Teemaalgataja, kas ta üleeile siis sõi lõpuks midagi normaalset? Kuidas eile-täna?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 20:01; 02.07 20:26; 03.07 10:25; 03.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris söömata pole laps enam olnud, kuid toidu suhtes on väga valiv. Tegin eile kartuleid hakklihaga, paar suutäit võttis Ja ütles, et tahab makaroni piimasuppi (tegin seda ka eelneval õhtul, sõi mitu taldrikutäit). Tegin siis seda suppi ja sõi isukalt, kuid see piimasupp pole eriti mingi toiteväärtusega.
Ostsin lisaks Yomi multivitamiinid, seda soovitas ka lastearst.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.07 12:08; 02.07 14:41; 02.07 15:47; 02.07 22:40; 03.07 13:11; 03.07 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu närveldamine seega, kui laps sööb ühel õhtul mitu taldrikutäit ja teisel õhtul paar ampsu jne. See pole kellegi toitumishäire. Ja mõttetute suhkrukarude asemel anna lapsele marju ja herneid jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:35; 03.07 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu 5a poiss toitubki suvekuudel kurgist, arbuusist, paprikast, jäätisest ja mõnikord sööb ka nö korralikult. Aga see on tõesti mõni harv päev, kus sööb kartul+kastet.
Suvisel ajal isegi mehega eelistame kergemaid suppe ja salateid nädala sees tasakaaluks grillile nv-l

Mul on 5a 117cm ja 19kg. On sale aga anorektiliselt või muudmoodi haiglaselt kõhna ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusatme sellest, et sellises kaalus ja pikkuses laps ju pole ometi näljas.

Mul on 6 aastane 115 cm tüdruk ke kaalub 18 kg – aga terve oma elu olnud kõhna laps ja ei söögi vahest eriti st. sööb küll puuvilju ja juurvilju ja hommikuks putru aga muud toidud on kuidas kunagi vahest näksib ainut midagi ja nii kuid siis jälle on periood kus ta sööb tohutult palju.

Kas varem laps sõigi 5 kora päevas korralikult? Ja iis veel kas päeval saab iisavalt füüsilist koormust nt. kui päevotsa on toas ja suurt midagi ei tee siis vb. ei lähegi kõht ju tühjaks. Samas kui terve päev sisustatud siis peaks ikka kõht tühi ka olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Laps ei söö üldse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.