Esileht Väikelaps laps ei väsi ära

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: laps ei väsi ära

Postitas:

Veel kuu aega tagasi oli kõik ok. Laps läks ööunne 19-20 paiku, ärkas u 7.00-7.30 ja päevauni oli 13.00-15.30. Ja järsku juhtus midagi. Õhtul ei õnnestu teda enam enne 21.00 kuidagi uinutada, päevaunne saab ainult vankriga sõites (varem vajus rinnal ära). Ta lihtsalt ei tundu unine olevat, ei virise, tegutseb aktiivselt. Tundub, et ta ei väsi ära. Elustiil on meil suhteliselt rahulik. Paar korda nädalas käime loovustundides. Ülejäänud päevadel lihtsalt kärutame ringi (ise käia ta õues ei taha, küsib varsti sülle või kärusse), kodus joonistame, vaatame raamatuid, ehitame torne, natuke laulame ja tantsime. Palun pakkuge ideid, kuidas last väsitada? Või peangi leppima sellega, et ta päevaund enam ei vaja ja õhtul läheb hiljem magama? Kas kellelgi on sarnast olukorda olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma võrdlen oma lastega, siis mul nii vanalt lapsed enam ammu nii palju ei maganud kui Sul enne. Sünnist saati käis üsna järskude muutustega uneaja lühenemine. Kui ma oma 2 aastase kell 21 õhtuunne paneks, oleks ta juba enne 7 üleval- seega enne 22 ma teda reeglina magama ei pane. Lõunaunnne jäämine ja pikkus on ikka kõvasti sõltuvuses sellest, kas laps on end ões väsitada saanud või mitte. Praegu käime tund hommikul õues ja ainult omal jalgadel- vahest muidugi laseb kelguga künkast alla ja ukerdab ise jälle üles.

Aga ma tean, et lapsed on erinevad. Esimene laps ei olnud ka mul 1,5 vanuselt talveriietega eriti nõus kõndima, aga ta oli nõus olema oma kuuri juures ja asjatas siis seal. Siis sai igasuguseid väliseid tegevusi välja mõeldud. No panime näiteks ühe laiema puulaua diagonaalis vastu seina ja hakkasime sealt ümmargusi pakke alla veeretama. Mida iganes. Vastavalt oma elukohale ja võimalustele soovitaks midagi välist liikumist ikka välja mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ise jalutamine ongi see mis väsitab – füüsiline koormus.
Kui ennelõunal õues käite, siis ära võta käru kaasa, minge jala. Mütake lume sees, ehitage lumememme jne. Kui sa talle tegevuse leiad, siis tal ei tule meelde sülle küsida.
Ja lõunauni on garanteeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Väga nõus eelnevatega- väljas värskes õhus ise liikumine, mitte kärus istumine, kuni tukkuma jääb. Hakka järjekindlalt harjutama, algul kasvõi paar tiiru ümber maja vms ja pikkamööda pikemaid ringe. Käru ära üldse kaasa võtagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps laps ei väsi ära

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.