Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps enne tähtaegne ja dekreet?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps enne tähtaegne ja dekreet?

Postitas:

Plaanin minna dekreeti viimasel hetkel ehk 30 päeva enne sünni tähtaega aga kui juhtub et mu laps sünnib enne dekreeti minekut kas ma siis ei saagi dekreedi rahasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad ikka. Lihtsalt dekreet hakkab lapse sünni päevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saad. Ja ikka kõigi 140p eest.
Lihtsalt dekreet algab sünnituse päevast.

Saad 140p eest, sest
sa ju läksid dekreeti vähemalt 30 p enne tähtaega(ei eiranud seda käsku). Tähtaeg jääb ju ikka tähtajaks, lihtsalt laps sünnib tublisti enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sama süsteem ka siis, kui ma ennem dekreeti tööl ei käi, s.t. tuleb teine laps ja esimese kõrvalt ei ole veel tööle naasenud, kuna ta nii väike. Kas siis peab tööandjale kirjutama avalduse tööle naasemise kohta ja uue dekreedi kohta peale lapse sündi. Kas on ka mingid tähtajad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 22:05; 21.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp lõpetamise avaldus tuleb seaduse kohaselt esitada vähemalt 14p varem(soovitan lausa 30p varem).

nn I tööpäev=uue dekreedi I päev.

Pärast sündi ja nime panekut teete juba lapsehoolduspuhkuse avalduse(uue lapse andmetega, tema 3a saamiseni), mitte dekreedi. Dekreeti jäämiseks pole mingit avaldust, selleks viite arstilt saadud dekreedilehe.

Aga selleks, et Haigekassa dekreediraha maksaks peab dekreedi I päevaks olema eelmine lhp lõppenud ja Haigekassat tööandja informeerinud töösuhte taastamiseks (selleks talle antaksegi 14p st 14p ette vähemalt teha töötajal avvaldus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 22:05; 21.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõi on täpselt nii nagu Kohalik ütles 🙂
Mina pidin dekreeti minema 30p enne tähtaega. Enne seda aga võtsin välja kogu oma saadaoleva puhkuse, mida oli koos dekreedi eest lisanduvatega 11 päevaga veidi üle 40 päeva. Laps sündis 2 kuud enneaegsena, kui olin jõudnud puhkust kasutada kõigest paar nädalat. Lapse sünnist alates vormistati mind dekreeti.
Vot, aga mul on küsimus nüüd hoopis puhkuserahade kohta. Need ju maksti mulle kenasti välja, kuid puhkus katkestati lapse sünni (dekreedi vormistamise) tõttu. Kas mul oleks siis nüüd kõige õigem vormistada end mingist hetkest tagasi tööle ja kohe puhkusele, et ära puhata see osa, mille eest mulle on juba raha ettemakstud? Teine variant on muidugi puhkuserahad tagasi maksta. Õnneks ülemus seda küsinud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuna sa ilmselt ei tagastanud seda osa puhkusetasust, mis oli makstud selle osa puhkuse eest, mis jäi kasutamata
siis
nüüd peab tööandja korrektselt vormistama selle kasutamata jäänud (kuid ette tasustatud) puhkuse kasutamise.

St lõpetad lhp, võtad need puhkusepäevad (puhkusetasu on käes, seda uuesti ei maksta).

Võid seda teha kohe VH lõppedes ja puhkuse järel uuesti lhp-le jääda…võid teha alles lhp lõppedes st lapse 3a saades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt võid minu meelest end puhkusele vormistada ka kohe dekreedi lõppedes ja alles pärast puhkuse lõppu lhp-le. Kuna puhkuseraha sulle ju ei maksta (st laekumist pole ja sotsmaksu laekumist ka mitte), siis vh ju ei vähendata sellise tegevuse peale.

Variant on muidugi ka puhata see puhkus ka nt suvel, pärast tööle naasmist. Aga siis tähendab see seda, et puhkuseraha sa ei saa – see juba käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel on samas väga hea seaduslikult kodus olla (näiteks last lasteaeda harjutades ) ka pärast lapse 3a saamist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps enne tähtaegne ja dekreet?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.