Esileht Väikelaps Laps haige koguaeg.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laps haige koguaeg.

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel laps sel sügisel koguaeg haige?

Täiesti ebanormaalne juba, mu koolieelikust tütar on sellel sügisel juba 5x haige.

Septembris sai lasteaias käia täpselt 4 päeva, ülejäänud aja oli kas haige või siis taastumas.

2.septembril jäi haigeks- kurk, nohu, köha, lõpuks lõi kõrvadesse ja sai diagnoosiks kahepoolse keskkõrvapõletiku, ravi 10 päeva AB. Peale seda hoidsin teda veel ühe nädala taastumas, kuna oli üsna närb nii söömiselt kui ka jõult. Selleks ajaks oli käes juba septembri teine pool, laps läks uuesti lasteaeda 20.septembril, uskumatul kombel sai käia terve nädala, kuid juba reede õhtul tõusis palavik ja öösel hakkas oksendama. Perearst arvas, et noroviirus, et need liikvel. Aga see viirus oli väga visa, lapsel oli 3 päeva 39+ palavik ja oksendas lugematuid kordi, neljandal päeval oksendamine lakkas, kuid tekkis meeletu kõhuvalu ja tugev kõhulahtisus, viiendal päeval oli lapse seis nii kehv, et lõpetasime haiglas tilgutite all. Kokku kestis viirus 10 päeva, millest 7 päeva oli lapse kehatemperatuur 38+ ja isegi 9.ndal päeval veel kõht valutas ja väljaheide oli vedel. Peale seda oli laps veel nädala kodus taastumas, enne kui uuesti lasteaeda julgesin viia. Sel korral tehti ka covidi test.

Ehk siis 11.10 läks uuesti lasteaeda, käis täpselt 1,5 päeva, enne lõunaund helistas õpetaja ja ütles, et laps on loid ja kurdab tugevat peavalu. Läksin lapsele järgi ja kodus kraadides oli lapsel 38,4 palavik. Õhtuks kurtis kurguvalu ja öösel hakkas haukuv, kõõksuv köha ja palavik tõusis 39,7ni. Teadsin juba kohe, et tegu larüngiidiga. Järgmisel päeval saime peale Ventolini ja Pulmicorti, mida siis vaheldumisi talle inhalaatorisse panin. Rohud aitasid hästi ja juba paari päevaga oli lapsel parem, ravi jätkus aga veel mitu päeva. 18.10 tunnistas arst lapse terveks ja lubas lasteaeda. Aga ma ei viinud, jätsin veel koju taastuma. 20.10 hommikul kurtis laps halba enesetunnet, ei osanud isegi kirjeldada, kus täpselt, ütles, et tal on paha olla ja pea käib ringi. Lõunaks tõusis ka väike palavik ja õhtuks oli nohu platsis. 21.10 hommikul tõusis üles ja jooksis kohe wc-sse, kõht täiesti lahti, ainult vett voolas, tõstsin ta voodisse tagasi ja laps jäi uuesti magama, paari tunni pärast ärkas külmavärinatega ja ütles, et hakkab kohe oksele. Oksendaski 3x järjest ja otsaesise termomeeter näitas 39,3. Perearsti kätte ei saanud, pereõde ütles, et andku ma aga lapsele juua ja küll läheb üle. Mul aga väga selgelt veel septembrikuine noroviirus meeles, kus lõpuks laps enam püstigi seista ei julgenud ja hakkasin talle kohe smectat ja probiootikume vette tilgutama. Õnneks läks seekord paremini ja haigus kestis vaid 3 päeva.

24.10-28.10 oli laps nö terve. Eilsest saadik on lapsel taas kurguvalu ja palavik, hetkel haukuvat köha ei ole, loodan, et seekord seda ei kaasne. Täna on lapsel terve päeva olnud 38+ palavik, tugevad külmavärinad, pearinglus, mädased silmad ja valus kurk ning mulle tundub, et mandlid on paistes, esmaspäeval helistan taaskord arstile…

Laps saab vitamiine, viibis suvel palju õues, käisime palju ujumas, sõi värsket kraami, aga immuunsus on null. Üldjoontes on lapsel olnud aastas 2-3 haigust, aga praegu 2 kuu jooksul juba 5 erinevat tõve.

Olen nii väsinud sellest trallist! Kas kellelgi veel laps sel aastal nii haige?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigele lapsele kindlasti ära vitamiine sööda.
Minu laps oli ka 3x järjest üle nädala haige. Hakkasin andma tsink+D vit lisandid, ehk turgutab tervist.
Ei oskagi mingit nõu anda, kuid ära lase lapsele AB kirjutada peale vaadates ( ütlesid, et sulle tundub, et mandlid paistes ), sest arst võib angiini pähe uue kuuri AB kirjutada. Angiini ei diagnoosita kurku vaadeldes, on vaja teha bakterikülv kurgust, sest ainult ühe bakteri vohamine põhjustab angiini. Ning viirushaiguseid AB ei ravi. Juba 1 AB kuur laastab korralikult organismi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps esimest korda lasteaeda pärast suvevaheaega 17.septembril ja siis sai käia paar nädalat kuni jäi juba nohusse ning hetkel on juba 4. korda nohus. Pragu ta oli kaks nädalat kodus, sest alguses oli nohu ja seejärel rühmas koroona ning me ei tahtnud teda sinna viia. Reedel käis üle kahe nädala ühe päeva lasteaias ja samal öösel algas tal uus nohu.???? Õnneks siiani on laps põdenud kõiki haiguseid kergelt ja tavaliselt palavikku või kehva enesetunnet nohuga ei kaasne, aga väga tüütu on see, et lasteaias pea üldse käia ei saa ning puudub ka vajalikest logopeeditundidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 6-aastane laps õnneks nii hullusti haige pole sel sügisel olnud kui teemaalgatajal, kuid kohe tuntavalt haigem ja viirustele vastuvõtlikum on küll kui eelnevatel aastatel. Haigused algasid juba augusti alguses, kui tal oli üle 3 nädala kestev köha. Kusjuures eelnevalt oli ta kodus ning tavaliselt ta kodustes tingimustes ja suvel väga ei haigestu. Septembris-oktoobris on veel mitu korda haige olnud. Hetkelgi tugev köha ja väike palavik. Kahju on küll, et koolieelsel aastal nii vähe saab lasteaias ja eelkoolis kohal käia.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/94977575/lastearstid-naeme-teiste-viirushaiguste-hasti-suurt-kasvu

ongi praegu väga palju viiruseid liikvel, siin kirjutab lastearst miks see nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Laps haige koguaeg.