Esileht Väikelaps Laps hakkab vastu sõbra ees

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Laps hakkab vastu sõbra ees

Postitas:

Kuidas reageerida, kui lapsel on lasteaias tekkinud sõber ja sõbra eeskujul hakkab vastu nii mulle kui lasteaias õpetajatele? Vastuhakkamine seisneb lasteaiast õhtul koju minemast keeldumast kuna sõber on veel seal, õpetaja hoiatusele, et mängu käigus võib viga saada, mitte kuuletumises. Laps sai kuu aega tagasi 4a. See ei ole lapse tavaline käitumine, vaid ainult koos selle sõbraga.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 02:51; 23.05 07:55; 23.05 21:41; 24.05 09:40; 24.05 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lapse tavalinekäitumine. Varem tal lihtsalt ei olnud kindlat sõpra.

Tuleb käituda nii nagu ikka vastuvaidleva lapsega käitutakse – sõltuvalt olukorrast.

See on tavapärane, et laps ei taha enne oma sõpru lahkuda. Ma saan ka tihti etteheiteid oma lapselt, et jälle jõudsin liiga vara (enne kella 17 ei ole mul mõtet aeda ronida, liiga palju lapsi on veel kohal). Kui see juhtub, luban,e t homme tulen siis hiljem, aga nüüd peame ikka minema. Paar korda olen ka küsinud, et kas ma lähen siis ilma temata koju? Vähemalt minu lapsele see mõte ka ei meeldi 🙂 Aga kui mingit hädavajadust ei ole, siis olengi üritanud nii sättida, et enne 17 ei lähe järgi – selleks ajaks juba on osad lapsed lahkunud ja ka minu laps kohanenud mõttega, et varsti tulen järgi 😀

Õpetajatele kuuletumise osas tuleb lihtsalt kodus rääkida, et lasteaias on lasteaiareeglid ja õpetajate sõna tuleb kuulata. Aga üldiselt on ikka nii,e t sind seal kõrval pole ja õpetaja peab ikka ka ise suutma end kehtestada ja samamoodi lapsele selgitada, miks mingi asi on keelatud (miks on see konkreetne mäng ohtlik jne). Kui sul kodus mingid nipid toimivad, siis võid neid soovitusi õpetajale anda, kuidas sa kodus olukorda lahendada – aga lõpuks ikka kui sind kõrval pole, peab õpetaja ise olukorra lahendama – sina saad kodus ainult lapsega rääkida, mitte kõrval passida.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:58; 24.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps kasvab ja areneb, hakkab sotsialiseeruma ja ema pole enam ainus tähtis inimene maailmas. Nii et see on täiesti tavapärane käitumine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ikka, on “paha” sõber sinu tupsununnu käitumise muutuses süüdi… see on igivana teema, ega minu hea laps midagi sellist muidu ei teeks, kui kõik teised lapsed on sõnakuulmatud väänikud ja kraaded ning ajavad minu nunnu hukka.

Loomulikult on neil koosrindena lihtsam vastu hakata, see on ikka sinu ja õpetaja asi see ühisrinne oma autoriteediga murda. Õpetaja pärast ära sina muretse, küll tema oskab nende 4-aastastega hakkama saada.

See ON laste tavaline käitumine, et kui mäng on pooleli, keegi ei taha sõpradest varem lahkuda ja mängu pooleli jätta. Nüüd on lapsel lihtsalt seltskond ja lasteaias huvitav ja lõbus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on nii, et vahel suudab üks diagnoosiga või lihtsalt ebakindlast perest pärit laps terve rühma laste käitumise ära rikkuda.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 13:17; 23.05 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on nii, et vahel suudab üks diagnoosiga või lihtsalt ebakindlast perest pärit laps terve rühma laste käitumise ära rikkuda.

Ma ei usu, et see sõber diagnoosiga või ebakindlast perest pärit on. Keskmine eesti pere on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 02:51; 23.05 07:55; 23.05 21:41; 24.05 09:40; 24.05 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on nii, et vahel suudab üks diagnoosiga või lihtsalt ebakindlast perest pärit laps terve rühma laste käitumise ära rikkuda.

Oh taevas, kust see diagnoos välja hüppas sul?
Tavalapsed on kõik alati kui kuulekad sõdurid ja veidi elavam kohe diagnoosiga?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmises peres ei tolereerita vastuhakku ja inetut käitumist oma vanemate suhtes.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 13:17; 23.05 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmises peres ei tolereerita vastuhakku ja inetut käitumist oma vanemate suhtes.

Teine pere, teised reeglid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 02:51; 23.05 07:55; 23.05 21:41; 24.05 09:40; 24.05 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tavaline käitumine. Minu omad on ühes olukorras teistest parema käitumisega , teises olukorras kehvema käitumisega. Ega siis lapsed pole ideaalinimesed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmises peres ei tolereerita vastuhakku ja inetut käitumist oma vanemate suhtes.

Teine pere, teised reeglid.

Kas Sinu lapsel muidu on reegel, et tohib vanematele ja õpetajatele vastu hakata? Ometi ta seda teeb, nagu teemaalgatudest lugeda võib.

Küll oleks laste kasvatamine lihtne, kui lapsed alati reeglitest kinni peaksid!

Kui sõbra peres olekski kohe selline reegel, et tohib vastu hakata, siis oleks küll kummaline seda “keskmiseks Eesti pereks” nimetada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmises peres ei tolereerita vastuhakku ja inetut käitumist oma vanemate suhtes.

Teine pere, teised reeglid.

Kas Sinu lapsel muidu on reegel, et tohib vanematele ja õpetajatele vastu hakata? Ometi ta seda teeb, nagu teemaalgatudest lugeda võib.

Küll oleks laste kasvatamine lihtne, kui lapsed alati reeglitest kinni peaksid!

Kui sõbra peres olekski kohe selline reegel, et tohib vastu hakata, siis oleks küll kummaline seda “keskmiseks Eesti pereks” nimetada.

Ma ei ole veel aru saanud, mis reeglid seal peres on. Ilmselt vabakasvatus on. Laps teeb mis laps tahab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 02:51; 23.05 07:55; 23.05 21:41; 24.05 09:40; 24.05 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teise pere vanemad kurdavad sama, et nende laos käitub ainult sinu lapse juuresolekul halvasti.

Sina kasvata oma last. Kui teil reeglid nii paigas ja suurepärane kasvatus, kuidas üldse selline olukord sai tekkida? Kas sa siis ei õpeta oma lapsele, et vastu ei vaielda? Ja sõprade järgi ei käituta?

Kui sa näed, et su laos käitub valesti, siis alati ja alati on see sinu asi oma last kasvatada, mitte mingit teist last süüdistada.

Kui su laps on kergesti mõjutatav, siis isegi selles osas pead sina tegelema, sest tulevikus tuleb veel ja veel neid olukordi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:58; 24.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lõpetaks teise lapse süüdistamise ja tegeleks oma lapse distsiplineerimisega? Teist last sa kasvatada ei saa ega tohigi. Teiist last süüdistades ei lahenda Sa ka seda probleemi kuidagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki lõpetaks teise lapse süüdistamise ja tegeleks oma lapse distsiplineerimisega? Teist last sa kasvatada ei saa ega tohigi. Teiist last süüdistades ei lahenda Sa ka seda probleemi kuidagi.

Samad sõnad, et äkki tegeleks see pere ise oma lapsega ja isa eriti, sest seda isa see laps ei kuula ja äkki õpetaks see pere oma lapsele, et täiskasvanud inimestele ei tehta märkusi laste poolt? Selles mõttes mina jah ei kasvata võõraid lapsi, aga minu laps ei käitu tavaliselt nii ja selles oli jah süüdi see teine laps. Ma võin oma pea anda, et üksinda minu laps ei keera ühtegi jama kokku, seega oma last ma ei süüdistagi. Ja oma lapsega juba rääkisin, kodus sai asjadest aru ja lubas enam mitte nii teha.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 02:51; 23.05 07:55; 23.05 21:41; 24.05 09:40; 24.05 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemapüstituses ei ole midagi, mis käitumishäirele või kasvatamatusele viitaks.
Kasvatada saab ikka oma last ja võib-olla oma laps eeskujuga teist last, mitte üks vanem teist, eriti kui oma laps täpselt samamoodi käitub.
Minu lapse rühmas on käitumisraskustega laps (raskest perest). Lapsel peab endal nii palju aru peas olema, et ei tee teise järgi, kui see valesti käitub, ja on hoopis ise eeskujuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Laps hakkab vastu sõbra ees