Esileht Koolilaps Laps hilineb kõikjale- andke nõu.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Laps hilineb kõikjale- andke nõu.

Postitas:

Tütarlaps on sünnist saati olnud väga rahulik, hiljem rohkem omaette toimetaja, väga põhjalik oma tegemistes. Koolis läheb väga hästi- nüüd juba varateismeline.
Probleemiks on pidev hilinemine. Ainuke koht, kuhu ta õigeks ajaks jõuab on hommikune koolibuss- ka sinna tuleb vahel joosta.
Pidev hilinemine tekitab pingeid pereliikmete ja nüüd juba ka sõpradega. Inimesed ootavad ta järgi keskmiselt pool tundi, enamasti rohkem.Koguaeg nagu sätib ja tegutseb, aga valmis ei jõua kuidagi.
Olen oma varamust kõik nipid ära kasutanud- oleme teinud proovi, kui palju tal toimetused aega võtavad, et ta teaks oma aega arvestada. Oleme kasutanud meeldetuletuseks taimerit. Oleme andnud ekstra aega ettevalmistusteks. Midagi ei tööta.
Ideid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ta ikkagi teab, et midagi ei juhtu, kui ta hilineb. Ta teab, et teda oodatakse, ta arvestab sellega juba ette.
Meil oli peretuttav, vanem naisterahvas. Tema hilinemistest räägiti legende. Mees oli tal lõputult rahulik ja mõistev, silus igati tema hilinemisi, kui nad paar-kolm tundi hiljem kuhugi kohale jõudsid. Siis sai mees insuldi. Kui seni oli mees naist igale poole autoga kohale viinud, siis nüüd pidi naine iga päev bussi ja rongiga haiglasse meest vaatama sõitma, ei hilinenud kordagi, ei jäänud rongist ega bussist maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Pole negatiivset kogemust saanud.
Mina ootan viimasel ajal täpselt 1,5 min ja pärast seda on see hilineja probleem, kui minu aega tahab. Teeb hiljenetega imet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks ta peaks õigeks ajaks jõudma , kui te ju NAGUNIIIII ootate ta ära. Mina ntx kroonilist hilinejat enam üle 5 mintsa ei oota. hakaku oma vigadest õppima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka ühed tuttavad kroonilised hilinejad, 1,5 tundi hiljem tulla ei ole probleem. Nende puhul teatan tund aega varasema aja. Samas aga oma töös, reisimisel on nad täpsed.
Mina teeks nii, et ei ootaks teda ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olulisuse teema. Mul on lausa kaks sõbrannat, kes külla tulles hilinevad 2-3 tundi. Aga nad ei hiline kunagi, kui näiteks lennukile minek on. Miks küll? Ilmselt seepärast, et nad teavad, et lennuk neid ei oota ja jääbki reisile minemata. Aga mina ju ei lähe kuhugi, kui nad külla tulles hilinevad, alustame lihtsalt mõned tunnid hiljem. Ma olen sellega elama õppinud. Planeeringi nende tulekut nii, et ei arvesta algselt kokkulepitud ajaga. Mu enda oletus nende kohalejõudmise aja kohta on enamasti üsna täpne ja ma ei lase ennast sellest paar tundi hiljem kohalejõudmisest häirida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mõnele inimesele sobib kogemuslik õpe. Las läheb kinopilet hilinemise tõttu raisku, las saab koolis märkuse, las jääb soeng peas tuppa passima kui teised sünnipäevale sõidavad.
Ükski neist asjust tervist ei kahjusta, mingit tõelist kahju ei sünni, aga informatsiooni saab oi kui palju.
Aeg on ainus taastumatu maavara. Raha saad tagasi küsida, aga aega tagasi ei saa. Hilinemine on kõige häbematum asi, mida teha. Mina tööandjana praagin hilinejad alati välja. Las õpib selle olulise asja enne ära kui suureks saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:51; 09.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tööandjana praagin hilinejad alati välja. Las õpib selle olulise asja enne ära kui suureks saab.

Just. Põhikoolis peab laps saama selgeks kolm asja: kellatundmise, vahet tegemise omal ja võõral varal ning alluval ja ülemusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lapsena samasugune, vanemad ootasid alati, kuni oma toimetustega valmis sain. Kuni ükskord pidime emaga autoga kuhugi minema. Ema ütles, et ootab 10 minutit vms, mina nagu ikka teadsin, et ega ta kuhugi ei lähe, valisin rahulikult riideid ja mida iganes. Kui alla läksin, oli auto läinud ja ema ära sõitnud. Piisas ühest korrast, peale seda olen palju vastutustundlikum ja ei lase enda järel oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma niisama vahemärkusena ütlen, et tehke see asi lapsepõlves korda, pärast on juba keerulisem korrigeerida.
minu mees on krooniline hilineja ja tean tema lapsepõlve kohta, et ta hilines ka koolibussile alati, iga päev, aga ta ema lunis bussijuhti, et buss ära ei sõidaks, kuni tibuke hõlmade lehvides kohale jooksis. mina arvan, et oleks piisanud paarist korras šokiteraapiast ja 5km lumisest metsateest kooli ning oleks olnud laps terveks ravitud.
minu mehega on sama, nagu enamiku sarnaste egoistidega ja nagu ka siin teemas on kirjeldatud – ta ei hiline, kui see pole talle endale mugav, nt lennukile või arsti juurde.
aga üldiselt meie tee hilinemise ravimiseks 20 kooseluaasta jooksul on olnud pikk ja vaevaline, kuid tulemusi siiski on. näiteks veel 10 aastat tagasi ma kutsusin endale ja lastele takso, et õigeks ajaks ema sünnipäevale jõuda, mees tuli kenasti pool tundi hiljem meie autoga kohale. viimastel aastatel olema suutnud juba kõik koos minna, aga ka siis on olnud nii, et mehele ütlen, et välja sõidame 13.35 ja lastele, et 13.45, nii saame samaks ajaks valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda on raske õpetada, lubadusest ja kellast kinnipidamist, sest lapsele tundub see kui võimunäitamine. kojutulek on kokkulepitud kellaajaks ja siis minek loomaaeda. kumbki ei jookse eest. sõit sugulaste juurde ka ei jookse eest. ka sünnipäev ei saa läbi kui hilined, kuigi viisakas on jõuda kutsutud ajaks.
Mina olen ka nii ära sõitnud ja lapse maha jätnud. pärast pidas laps minuga tõsise vestluse, et see koht kuhu pidime minema ei oleks suletud, sinna võib minna ka hiljem ja kas ma olen rõõmus, et sain võimu näidata ja ta maha jätta. u nii, et tee vahet olulisel ja ebaolulisel.
see on väga ebameeldiv, kui laps mõtleb nagu vastik täiskasvanu, kes leiab igasugu vabandusi ja õigustusi oma teisi häirivale käitumisele. lapselt ootaks ju sõnakuulmist, mitte targutusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 07:31; 18.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktiivsus-tähelepanuhäire, pöörduge konsultatsioonile. See tundub väike probleem, aga juba praegu segab elu ja suhteid ning hiljem hakkab veelgi rohkem segama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole see mingi häire vaid lihtsalt mölaklus. Mida varem välja juurida, seda parem on. Kõik eelmainitud nipid käsile võtta – ja jääbki maha, ja jääbki ilma, ja sõbrad teevadki asju temata. Mis see olgu siis, ei ole üks inimene erilisem kui teised, kellegi järgi ei pea ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alati ju hoopis arvestakse hilinejatega. nt külas oodatakse hilineja ära, enne lauda ei istuta. sõpruskonnaga väljasõit- ikka oodatakse hilinejat. hilinejasse suhtutaksegi kui erilisse inimesse. see on väga veider, sest tundub nagu hilineja ongi tähtsam, kui kogu seltskond

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 07:31; 18.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav kunagi ütles, et ta tõsimeeli ei saanud varem aru, et külla või sünnipäevale oodataksegi kell kuus kui on nii kokku lepitud. Et tema oma peas arvas, et see on nagu mingi algusaeg ja alates sellest kellast võib tulla ja läks ikka aastaid enne kui aru sai et osadel juhtudel oodataksegi samaks kellaks. Tema jaoks oli normaalne tund või poolteist hiljem tulla.

Olin üks kord väga häiritud, kui kiirustasin kontserdile, mille piletil oli algusaeg 19.00 märgitud. Kui kohale jõudsin tuli välja, et uksed avati 19.00 ja kontsert hakkas tegelikult 20.00. Siis olin küll pahane, sest olin kiirustanud, lapsed lapsehoidjale viinud jne peale tööd et jõuda ja siis passisin lihtsalt tund aega niisama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti kaks sõbrannat, kes krooniliselt hilinevad igale üritusele – ikka nii tunde. Minu jaoks on see lugupidamatuse demonstreerimine, sest nagu eespoolgi mainitud – lennukile, arsti juurde või tööle saavad nad ikka õigeks ajaks mindud. Üks kord juhtusin selle ühe sübranna juures olema, et koos kokku lepitud kella ajaks minna, kus meid kolmas inimene ootas. No sada asja pidi enne veel ära tegema, kui uksest välja sai – pannkoogid küpsetama. lilled kastma jne – mitte midagi sellist, mida ei oleks saanud edasi lükata, lihtsalt ei olnud plaaniski õigeks ajaks minna. Aastaid olen vaikides pealt vaadanud ja võtnud inimesi nagu on, aga viimasel ajal olen haknaud nede samade sübrannade kutsetesse samaoodi suhtuma, et ilmun lihtsalt ette teatamata hiljem. Peab ütlema, et neile ei ole see meeldinud, on väga imestunud olnud ja helistanud isegi, et halloo, kuhu jääd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed hilinevad ja seda saab korrigeerida. Osad inimesed hilinevad, sest ajataju ei ole. Nagu täiesti põlvkondade kaupa liigub see ühes tuttavas peres. Mitte kõigil aga umbes pooltel. Samas ma olen ainult kolme niisugust raudpolt hilinevat inimest kohanud elu jooksul, et palju neid ei ole.
Need teie ette võetud meetmed tunduvad mõistlikud. Proovige need ehk rutiiniks saada, et see asi korda saaks. Ta on endaga ise hädas tulevikus, kui hilinemisest üle ei saa.
Ma ise kipun hilinema, kui on mingi päevakava muutus, väsimus või ei taha eriti minna või on tunne, et jõuab veel midagi teha jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema. Mulle tundub, et on kahte sorti inimesi. Ühtedel on olemas hea ajataju ja ajaplaneerimisoskus. Teised peavad seda õpppima. Mõnel puuduvad need omadused äärmuslikul määral. Neil aju töötab teistmoodi, nad ei oska punkt-punktilt läbi mõelda, mida millal peaks tegema, et õigeks ajaks jõuda. Nad planeerivad “umbes” ja viimase 10 minuti sisse on planeeritud poole tunni asjad. Kohe kahju neist. Eks neil on omad head omadused ka. Aga ma arvan, et hilinemisest jagusaamine algabki probleemi tunnistamisest ja konkreetsete tagajärgede nägemisest (mul isa tegi nii, et ütles, et sõidan 3 minuti pärast minema ja sõitiski, kunagi niisama ei “ähvardanud”. Jooksin majast välja kasvõi hõlmad lahti ja saapalukud lahti, kamm hambus, aga jõudsin :D)

Neid hilinejaid tuleb õpetada. Koosta koos lapsega plaan, mida peab tegema enne väljaminekut (mida ta tahab teha/jõuda enne väljaminekut) ja pange iga asja taha reaalne aeg (arutage koos läbi, palju see asi aega võtab) – arendage tema ajaplaneerimisoskust.

Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vastuste reas käsitletakse teemat minumeelest ainult ühest vaatevinklist, lapsel võib olla tähelepanuhäire, mille kohta ma eestikeelsest netist andmeid ei leia. Inglise keelt ma aga piisavalt ei valda ja kui keegi teab juhatada, palun lisage siia. ATH ilma agressiivsuseta, nii on öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole see mingi häire vaid lihtsalt mölaklus. Mida varem välja juurida, seda parem on. Kõik eelmainitud nipid käsile võtta – ja jääbki maha, ja jääbki ilma, ja sõbrad teevadki asju temata. Mis see olgu siis, ei ole üks inimene erilisem kui teised, kellegi järgi ei pea ootama.

Hämmastav asjakäsitlus! Puudub veel lisada siia ühe mehe arvamus ühest teisest grupist – kerepeale anda, mis muud, küll siis õpib kella tundma! Mölaklus lapse kohta siiski ei ütle ju, varateismelise lapse kohta. Kui sõnaline kiirustamine ei aita, siis vast oleks hea teha lapsele plakatid ‘aega on jäänud 10 minutit’ -‘aega on jäänud 5 minutit’ vms, mis tema tähelepanu koondaks, ja talle need ette panna. Tähelepanuhäirega laps tõepoolest ei kuule, mis talle räägitakse, kui ta tegeleb millegi huvitavaga. Üks üle keskea inimene rääkis mulle, et ta õppis laua ääres, ja ta ema tuli selja tagant ja karvustas teda ja karjus: ‘Kas sa ei kuule, mis ma sulle räägin!’ Ta ei olnud kuulnud absoluutselt mitte midagi. Ja ka tema hilines, unustas end alatihti midagi tegema.
Lapsevanem küsib nõu, ja talle öeldakse, et ta laps on mölakas, mis muud. No kuulge ikka…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.

“Lapsevanem küsib nõu, ja talle öeldakse, et ta laps on mölakas, mis muud. No kuulge ikka…”

Tegelikult öeldi mölaklus, ehk et selline käitumine on teiste jaoks just nii tõlgendatav. Laps ei pruugi seda muidugi olla, aga selline käitumine kahtlemata nii mõjub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:51; 09.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lapsevanem küsib nõu, ja talle öeldakse, et ta laps on mölakas, mis muud. No kuulge ikka…”

Tegelikult öeldi mölaklus, ehk et selline käitumine on teiste jaoks just nii tõlgendatav. Laps ei pruugi seda muidugi olla, aga selline käitumine kahtlemata nii mõjub.

Kui vastaja on selle väljendi kirjutaja, siis tänan täpsustuse eest. Siiski laps on varateismeline,ja nagu teema postitaja ütleb, lapsest saadik rahulik, põhjalik oma tegevustes, omaette toimetaja – kõik viitab hoopis millelegi muule kui mölaklusele. Ma siiski kordan: lapsevanem palub nõu, mitte hinnangut. Ei lapsele ega tema käitumisele. Ma ise enda kohta võin küll öelda, et kui laps hilineb, siis see ei ole mölaklus minu mõistes mitte mingil juhul. Nii et ‘selline käitumine kahtlemata nii mõjub’ – ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis

Raske, kuid mitte võimatu. Järgmine postitaja pakub välja aktiivsus-tähelepanu häire südroomi, ja ma olen temaga nõus. Paljud kasvavad sellest ise välja, kolmandik lapsi aga mitte. Keda teema huvitab, lugege ATH. aktiivsus-tähelepanu-häire

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on ka ühed tuttavad kroonilised hilinejad, 1,5 tundi hiljem tulla ei ole probleem. Nende puhul teatan tund aega varasema aja. Samas aga oma töös, reisimisel on nad täpsed.
Mina teeks nii, et ei ootaks teda ära.

on vahe, kas tegemist on täiskasvanu või lapsega. Lapse suhtes selline käitumine ei sobi, tuleb välja elgitada, milles on probleem, milles asi seisab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog ütleks selle peale, et mitte ärge sõitke varem ära, vaid algatage programm, mis selleni lõpuks viib. Kindlasti tuleks last sellest teavitada, et te nii tegema hakkate. Siis hoiatada, et jäänud on pol tundi, veerand tundi, 10 min, 5 min jne Ja alguses kindlasti aidake teda. Samuti tasuks temaga sel teemal tõsiselt rääkida. Et ta aru saaks, kuidas teised seda tajuvad, kui kellegi järgi peab pidevalt ootama. Las ta kogeb ise seda. Tekitage olukord, kus tema ise niimoodi ootama peab. Las kogeb seda.

Kui inimene (sh laps) ikkagi hilineb valikuliselt, siis on see ikkagi tema teadlik valik. Sest kui inimene oskab aega planeerida mingitel kordadel, kuidas ta seda siis teistel kordadel ei oska. Isegi, kui sündmus eest ära ei jookse.. Seletage talle, et teised peavad tema järgi ootama. Sellega ta raiskab teiste aega. nt pol tundi kellegi elust. See on teiste suhtes väga lugupidamatu.
Aga need inimesed on sama häirivad, kes oma oskamatuse tõttu aega planeerida on igal pool ma-ei-tea-kui-palju-varem kohal ja minemas. Samamoodi raiskab see minu aega, kui keegi nt sünnipäeval on kohal tund aega varem. Kellast kinnipidamine tähendab nii mitte hilinemist kui ka mitte varem tulemist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog ütleks selle peale, et mitte ärge sõitke varem ära, vaid algatage programm, mis selleni lõpuks viib. Kindlasti tuleks last sellest teavitada, et te nii tegema hakkate. Siis hoiatada, et jäänud on pol tundi, veerand tundi, 10 min, 5 min jne Ja alguses kindlasti aidake teda. Samuti tasuks temaga sel teemal tõsiselt rääkida. Et ta aru saaks, kuidas teised seda tajuvad, kui kellegi järgi peab pidevalt ootama. Las ta kogeb ise seda. Tekitage olukord, kus tema ise niimoodi ootama peab. Las kogeb seda.

Kui inimene (sh laps) ikkagi hilineb valikuliselt, siis on see ikkagi tema teadlik valik. Sest kui inimene oskab aega planeerida mingitel kordadel, kuidas ta seda siis teistel kordadel ei oska. Isegi, kui sündmus eest ära ei jookse.. Seletage talle, et teised peavad tema järgi ootama. Sellega ta raiskab teiste aega. nt pol tundi kellegi elust. See on teiste suhtes väga lugupidamatu.
Aga need inimesed on sama häirivad, kes oma oskamatuse tõttu aega planeerida on igal pool ma-ei-tea-kui-palju-varem kohal ja minemas. Samamoodi raiskab see minu aega, kui keegi nt sünnipäeval on kohal tund aega varem. Kellast kinnipidamine tähendab nii mitte hilinemist kui ka mitte varem tulemist

täiesti nõus, lisaks veel, et kui lapsel on selline ajataju puudumine, asjade aeglaselt tegemine ja võimetus asja pooleli jätta, kui kell kukub, siis peaks vaatama üle oma perekonna, vanaemad-vanaisad jne. Selline asi võib olla pärilik, ongi tegelikult, kuigi seda ei märgata, kui see esineb vähesel kujul. Hilinemine torkab silma, teised tegevused mitte.
Ka teise näitega olen ma täiesti nõus, kuigi see on vast täiesti erinev tähelepanu häire sündroomist. Väga häiriv on olukord, kus keegi kas üksinda sinuga või koos mingi seltskonnaga hakkab juba teab-kui vara sundima – hakkame minema, me jääme hiljaks. Ma saan aru, et varuaeg peab olema laevale, lennukile või ka bussile jõudes, aga igas olukorras, see on väga häiriv. Nii jõuadki koos temaga kohale jupp aega varem ja pead aega parajaks tegema, mis on täiesti mõttetu väga tüütu. Olen siis astunud kuskile poodi ja öelnud, et tulin aega parajaks tegema, et müüja ei tuleks mulle asju pakkuma. Kiirustaja ise on aga rahul. Siia lapse teemasse see muidugi ei puutu, tõin lihtsalt näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Pole negatiivset kogemust saanud.
Mina ootan viimasel ajal täpselt 1,5 min ja pärast seda on see hilineja probleem, kui minu aega tahab. Teeb hiljenetega imet.

Kas sa oma “kättemaksuga” pisut üle ei pinguta? Poolteist minutit võib vabalt olla teise inimese kell taga (või hoopis su enda oma ees). Psühholoogid on tunnistanud, et paigutavad oma ankeetidesse n.ö testküsimusi, millega kontrollitakse vastaja ausust, ja üks nendest küsimustest on hilinemine. Nimelt pole maailmas mitte ühtegi inimest, kes mitte kunagi poleks kuhugi hilinenud:)

Rääkides oma lastest, siis kõik need kino- ja teatripiletid on ostetud ju minu raha eest, eksole. Ja jättes lapse maha, läheb raisku ainult minu raha. Pere ühisest teatrikülastusest mahajäänud laps veedab selle aja lihtsalt arvutiga mängides või telekast multikaid vaadates ning on ülirahul. Lapsevanem aga on kurb, et tema pikalt plaanitud ilus ja kallis teatrikülastus (eriti, kui see oligi lapsele mõeldud) vastu taevast lendas. Natuke nõme minna Nukuteatrisse lasteetendusele oma mehega kahekesi sellal kui laps koju multikaid vaatama jäi.

Seepärast olen samuti seda meelt, et hilinema kippuvaid inimesi, eriti oma lapsi, tuleks pigem õpetada ja aidata. Olen õppinud selgelt ütlema: “Sünnipäev algab kl 18. Palun ära hiline, sest muidu venib pidu poole öö peale ja mul lapsed väikesed, lähevad vara magama.” Ning kui sõbranna otsustab saabuda kl 18 asemel alles kl 20, siis tõusengi lauast ja ütlen: “Sul on nüüd aeg koju minna, mina viin lapsed pesema ja hakkan neile unejuttu lugema.” Mina olen rääkinud, olen hoiatanud- mitte miski ei saa tulla üllatusena.

Oma vanem 11-a tütar samuti ei tunne kella. Eks hakkangi juba varakult talle meelde tuletama, hoian silma peal, tööl olles helistan mobiiliga talle, et hakka nüüd riidesse panema, poole tunni pärast pead olema klaveritunnis. Õpime ja harjutame siin tasapisi, ja vaikselt laps ka õpib. Kui bussist maha jääb, siis peab uut bussi 15 min ootama ja jääb klaveritundi hiljaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda on raske õpetada, lubadusest ja kellast kinnipidamist, sest lapsele tundub see kui võimunäitamine. kojutulek on kokkulepitud kellaajaks ja siis minek loomaaeda. kumbki ei jookse eest. sõit sugulaste juurde ka ei jookse eest. ka sünnipäev ei saa läbi kui hilined, kuigi viisakas on jõuda kutsutud ajaks.
Mina olen ka nii ära sõitnud ja lapse maha jätnud. pärast pidas laps minuga tõsise vestluse, et see koht kuhu pidime minema ei oleks suletud, sinna võib minna ka hiljem ja kas ma olen rõõmus, et sain võimu näidata ja ta maha jätta. u nii, et tee vahet olulisel ja ebaolulisel.
see on väga ebameeldiv, kui laps mõtleb nagu vastik täiskasvanu, kes leiab igasugu vabandusi ja õigustusi oma teisi häirivale käitumisele. lapselt ootaks ju sõnakuulmist, mitte targutusi.

No siis tulebki selgitada, et ka oma pereliikmed on inimesed, kellega tuleb arvestada. Loomaaeda ei panda kinni, aga ema on valmis ja ootab. Ema on ka inimene.
Kellel siin teatripiletid raisku läksid – taskurahast maha.
Siin väga palju muid võimalusi pole, kui selgitada ja siis vajadusel näidata tagajärgi – minna ilma temata või panna ta ise ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik see jutt on kui lahtisest uksest sissemurdmine, kui lapsel on aktiivsus-tähelepanu häire. Seda on kahte liiki, agressiivsusega – need, kes kogu aeg rikuvad korda, nõuavad tähelepanu ja keda nimetatakse üldiselt kasvatamatuteks lasteks. Teine liik sel häirel on ilma aktiivsuseta, lihtsalt tähelepanu häire, ja see põhineb dopamiini puudulikkusel /mitte puudusel loomulikult/ ajus. Kes oskab guugeldada ja võõrkeelt mõistab, materjali on küllalt. Veidi on ka eesti keeles. Lugesin praegu üht artiklit, kus seda nimetatakse haiguseks, see ei ole haigus, see on tähelepanu häire. Harjutustega saab last paljus aidata, soovitan lugeda, kes kahtlustavad oma lapsel sama. Ja ma räägin ikka lastest 🙂 2/3 lastest kasvab see välja, 1/3 mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.02 20:03; 09.02 16:16; 09.02 16:35; 09.02 17:07; 10.02 15:45; 11.02 18:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Laps hilineb kõikjale- andke nõu.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.