Esileht Väikelaps Laps ikka lasteaeda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: Laps ikka lasteaeda

Postitas:

Valitsuse rangelt soovitaulik korraldus on lasteaia lapsed koju jätta.
Olen täna suhelnud mõne tuttava koduse emmega ja üllatuseks olen ma ainus, kes lapsed koju jättis juba eilsest. Üks ütles otse, et ei viitsi tegeleda nendega ise kodus, teine ütles, et tal ju raske beebi kõrvalt kui suuremad lapsed ka kods ja kolmas leidis, et lapsel hakkab kodus igav ju.
Hakkasingi mõtlema, et kui hetkel 3st 3 juba vilistavad teemale siis kuidas laiem pilt asja osas on.
Kas jätate lapsed lasteaist koju?

+35
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan küll kodukontoris aga päevas väga palju koosolekuid. 7 aastase jätan koju aga 3 aastasega ikka keeruline kuna ta ei saa ju aru et peab tasa olema ja siis olen sunnitud tal lihtsalt laskma telekast mitu h multikaid vaadata.

+19
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoian last kodus nii palju kui võimalik, olen seda teinud juba viimased kuu aega. Ja tegelikult varemgi, laps on kohe neljane aga pole kunagi käinud 5 päeva nädalas aias. Alati on puhkepäevi.

Paar korda on ta pidanud küll nüüd viimase kuu aja jooksul käima, sest ma ei ole leidnud teist lahendust.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuna olen nagunii beebiga kodune.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult viivad nad oma tited lasteaeda. Kasvõi niisama kodus diivanil hea lebotada kui titega päev läbi tegeleda.

+25
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 00:16; 10.03 00:29; 10.03 00:37; 10.03 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

+34
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 00:26; 10.03 00:32; 10.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

Siis tõenäoliselt toob ikka mees teile viiruse koju kui, et väike laps lasteaiast. Infot nakatumise kohta kohe üldse ei ole lugenud. Eesliini töötaja võiks ikka neist asjust rohkem ja täpsemalt teada.

+6
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 00:16; 10.03 00:29; 10.03 00:37; 10.03 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

Siis tõenäoliselt toob ikka mees teile iirise koju kui, et väike laps lasteaiast. Infot nakatumise kohta kohe üldse ei ole lugenud. Eesliini töötaja võiks ikka neist asjust rohkem ja täpsemalt teada.

Et jätan mehe ka koju ja sureme nälga? Lapsed ei pea mul lasteaias käima, seega kui on soovitatud nad koju jätta, siis seda ma ka teen. Muu teema siia hetkel ei puutu.

+50
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 00:26; 10.03 00:32; 10.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

Siis tõenäoliselt toob ikka mees teile iirise koju kui, et väike laps lasteaiast. Infot nakatumise kohta kohe üldse ei ole lugenud. Eesliini töötaja võiks ikka neist asjust rohkem ja täpsemalt teada.

Et jätan mehe ka koju ja sureme nälga? Lapsed ei pea mul lasteaias käima, seega kui on soovitatud nad koju jätta, siis seda ma ka teen. Muu teema siia hetkel ei puutu.

Jah, sa ju kardad, et mees saab viiruse!
Miks sulle lapsetoetust ei maksta? Ei ole enne lapse saamist tööl käinud?

0
-51
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 00:16; 10.03 00:29; 10.03 00:37; 10.03 00:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

Siis tõenäoliselt toob ikka mees teile iirise koju kui, et väike laps lasteaiast. Infot nakatumise kohta kohe üldse ei ole lugenud. Eesliini töötaja võiks ikka neist asjust rohkem ja täpsemalt teada.

Et jätan mehe ka koju ja sureme nälga? Lapsed ei pea mul lasteaias käima, seega kui on soovitatud nad koju jätta, siis seda ma ka teen. Muu teema siia hetkel ei puutu.

<p style=”text-align: left;”>Jah, sa ju kardad, et mees saab viiruse!

Miks sulle lapsetoetust ei maksta? Ei ole enne lapse saamist tööl käinud?

Teemaalgatus räägib lasteaialaste koju jätmisest. Kuidas minu rahakoti sisu teemasse, eeskätt sinusse puutub?

+44
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 00:26; 10.03 00:32; 10.03 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma kaks lasteaialast juba paari nädala eest koju (ise olen niikuinii beebiga kodune), sest abikaasa ei saa endale lubada isolatsioonis istumist, kui aias peaks miski külge hakkama. Parem oleme kõik kodus, väldime ebavajalikke kontakte. Mees mul eesliinitöötaja.

Siis tõenäoliselt toob ikka mees teile iirise koju kui, et väike laps lasteaiast. Infot nakatumise kohta kohe üldse ei ole lugenud. Eesliini töötaja võiks ikka neist asjust rohkem ja täpsemalt teada.

Et jätan mehe ka koju ja sureme nälga? Lapsed ei pea mul lasteaias käima, seega kui on soovitatud nad koju jätta, siis seda ma ka teen. Muu teema siia hetkel ei puutu.

<p style=”text-align: left;”>Jah, sa ju kardad, et mees saab viiruse!

Miks sulle lapsetoetust ei maksta? Ei ole enne lapse saamist tööl käinud?

Teemaalgatus räägib lasteaialaste koju jätmisest. Kuidas minu rahakoti sisu teemasse, eeskätt sinusse puutub?

Kuidas sinu mehe koju jäämine või teie nälga suremine siis puutub?

0
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 00:16; 10.03 00:29; 10.03 00:37; 10.03 00:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eesliinitöötaja on oskab kasutada isikukaitsevahendeid. Last ei saada ju FFP3 maskiga lasteaeda.
Muidugi tuleb laps võimaluse korral koju jätta. Kõigil eesliinitöötajatel kahjuks sellist võimalust ei ole.

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üllatuseks on ka minu lapse rühmas kohal enamus lapsi ja ka käinud terve aja lasteaias. Meil on eesliinitöötajaid vanemate hulgas vähe, mõned on samuti kodused beebiga emmed ja tuuakse suuremad lapsed lasteaeda. See on ju nii jabur, ise olla beebiga kodus ja tuua vanem laps lasteaeda? Või vastupidi, pere vanemad lapsed distantsõppel ja noorim lasteaias. Eelmisel aastal olid kõik kodus, sest lasteaeda said ainult eesliini töötajate lapsed. Nüüd sel aastal siis käivad lasteaias. Mis viiruse vähendamisest me räägime siis. Osade inimeste jaoks ei kehti mõistlikud soovitused, tungivad soovitused ka mitte. Kõik on lubatud, mis pole otseselt keelatud, tundub. Minu enda laps ei käi lasteaias praeguses olukorras loomulikult.

+31
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ja ei häbene seda, tee palju teemasid tahad.

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore, kui vanematel on võimalust laps(ed) laateaiast koju jätta. Aga ärme mõistame hukka neid, kes seda teha ei saa. Meie ei tea kunagi, mis põhjus selleks võib olla.
Parem olgu lapsed lasteaias. Ei ole vaja neid kodus nutvaid emasid,enesetappu plaanivaid emaasid, hulluksläinud naabreid, kes peksavad harjavarrega vastu lage või tulevad püssiga ukse taha. Ei ole vaja ka perevägivalla lainet, vaimsete häirete tõusu ja muid selliseid aaju. Kui ema tunneb, et ei suuda ja on kokkuvarisemise äärel – palun vii oma lapsed parem lasteaeda. Eesti riik saab hakkama ilma teid ohvriks toomata.

+24
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli laps nädalate viisi kodus ja otsustasin nüüd just, et viiks lasteaeda. Koroona antikehad olemas.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei olnud mingit küsimust seada hetkel prioriteediks see, et lapsed oleksid kodus. Olen nii nii tänulik, et meie perel on see võimalik. Kas ma naudin 2,5 aastase ja 4,5 aastase poisiga elu korteris “tehes” samal ajal ise oma kooliasju ja tööasju? Kindlasti mitte aga olen selleks juba valmistunud ja mis seal ikka, olukord on selline. Mina tahaksin ka edaspidi ravi saada kui minu või mu lähedasega midagi juhtub. Hetkel teen endast oleneva, et lapsed lihtsalt ei haigestuks, sest praegu on ka lastel väga raskeid põdemisi ning ma ei soovi sellise võimalusega riskida lihtsalt sellepärast, et nii oleks mul lihtsam.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei või last lasteaeda viia, aga juuksurisse, ilusalongi ja reisile võid minna? Miks peavad väiksed lapsed täielikult isoleeruma (nendel pole ju ka messengeri) ja suured siis (nagu ma teisest teemast loen) käivad ennast õhtul ilusalongis tuulutamas? Meie perel ongi see lasteaed viimane allesjäänud koht, isegi poes ei käi enam, tellime koju. Sellepärast ei tunne ennast ka süüdi last aeda viies, sest meie ise seal kedagi ei ohusta.

+7
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka hetkel siiski viinud last lasteaeda. Ta on 5-aastane, väga püsimatu ja elava loomuga laps, mina aga töötan kodukontoris. Laps ei saa sellest aru, et pean töötama, vaid soovib pidevat tegelemist. Väga kahju on talle kogu aeg öelda, et ära sega, emme peab nüüd tööasju tegema. Mul on vaja sageli osaleda veebis koosolekutel, koolitustel jne, lapsele olen andnud selleks ajaks tahvelarvuti, aga ei soovi seda ka liiga palju kasutada. Pigem olgu minu meelest siis juba lasteaias. Kahjuks ei ole kõik viiesed sellised, kes oskaks ise endale tegevust leida, minu oma tahaks tegutseda minuga koos, aga kuidas ma seda teen, kui on tööpäev…? Eelmisel kevadel olid mõlemad lapsed kodus ja siis oli see kodukontor ikka väga raske. Hetkel veel naudin seda, et väiksem on saanud lasteaias käia. Võimalik, et ühel hetkel jääb ta ikkagi lõplikult koju, kuid praegu on osadel päevadel veel lasteaias käinud ja ma ei leia, et see töötava vanema puhul nii suur patt oleks.

 

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei või last lasteaeda viia, aga juuksurisse, ilusalongi ja reisile võid minna? Miks peavad väiksed lapsed täielikult isoleeruma (nendel pole ju ka messengeri) ja suured siis (nagu ma teisest teemast loen) käivad ennast õhtul ilusalongis tuulutamas? Meie perel ongi see lasteaed viimane allesjäänud koht, isegi poes ei käi enam, tellime koju. Sellepärast ei tunne ennast ka süüdi last aeda viies, sest meie ise seal kedagi ei ohusta.

Selle tõttu, et KÕIK arvavad, et “mina ju kedagi ei ohusta, need teised on viirusekandjad, mina võin ikka terve perega ringi käia”, olemegi hetkel olukorras, kus viirus levib nagu kulutuli ning poed ja spordisaalid tuleb kinni panna. Masendav kitsarinnalisus lihtsalt ja selliste tohmanite arv ühiskonnas aina kasvab.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias ja meie juhataja ütles, et hoiab aeda kõigile lastele lahti, kui vähegi võimalik. Lapsevanematele sõnu peale lugema ei hakka, kõik terved lapsed on oodatud.
Paar lapsevanemat on küll kirjutanud, et on nüüd mõnda aega kodused.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei või last lasteaeda viia, aga juuksurisse, ilusalongi ja reisile võid minna? Miks peavad väiksed lapsed täielikult isoleeruma (nendel pole ju ka messengeri) ja suured siis (nagu ma teisest teemast loen) käivad ennast õhtul ilusalongis tuulutamas? Meie perel ongi see lasteaed viimane allesjäänud koht, isegi poes ei käi enam, tellime koju. Sellepärast ei tunne ennast ka süüdi last aeda viies, sest meie ise seal kedagi ei ohusta.

Nõustun selle kommenteerijaga. Ka mina ei mõista, mikspärast saavad lapse lasteaeda viimise eest pahandada pered, kes on ülikorralikud – kodukontor või siis tööl on asjad võimalikult ettevaatlikult korraldatud, sünnipäevi ei pea, kuskil riietepoodides ja meelelahutusüritustel pole juba alates oktoobrist-novembrist käinud, ei reisi, toidupoodi maskiga – ja lasteaed või algkool oligi viimane allesjäänud koht?

Samal ajal teised võtavad vabalt, reisivad, peale reisi eneseisolatsioonile vilistavad jne. Kuidagi jabur sellises olukorras pahandada nende esimestega – nagu nemad oleksidki praeguses olukorras esisüüdlased.

Võrdluseks: eelmisel kevadel lasteaiad töötasid, aga reisimine oli kinni. Viirus sumbus väga edukalt. Kevadel peeti lasteaedade õuedes isegi lõpupeod ja koolide õuedes lõpuaktused ära, viirus samal ajal jätkas sujuvalt langemist, ei tekkinud mingeid koldeid, mingit hüpet üles.

Loomulikult ma olen tänulik, et mul on võimalik alglassilapse kojujäädes ka lasteialaps koju jätta. Lasteaias pakutavast tegevuste programmist (meil ei ole lasteaed lihtsalt “ärahoidmise” mõttes) jääb lasteialaps seega eemale, millest on kahju, aga mis teha. Eks ootame siis, mis uudiseid meile kuu aja pärast räägitakse, kas: “Kuna me ikka ei saanud seda viiruse levikut maha (reisidelt toodi jälle sisse), siis kahjuks me laste haridust veel avada ei saa…”

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka hetkel siiski viinud last lasteaeda. Ta on 5-aastane, väga püsimatu ja elava loomuga laps, mina aga töötan kodukontoris. Laps ei saa sellest aru, et pean töötama, vaid soovib pidevat tegelemist. Väga kahju on talle kogu aeg öelda, et ära sega, emme peab nüüd tööasju tegema. Mul on vaja sageli osaleda veebis koosolekutel, koolitustel jne, lapsele olen andnud selleks ajaks tahvelarvuti, aga ei soovi seda ka liiga palju kasutada. Pigem olgu minu meelest siis juba lasteaias. Kahjuks ei ole kõik viiesed sellised, kes oskaks ise endale tegevust leida, minu oma tahaks tegutseda minuga koos, aga kuidas ma seda teen, kui on tööpäev…? Eelmisel kevadel olid mõlemad lapsed kodus ja siis oli see kodukontor ikka väga raske. Hetkel veel naudin seda, et väiksem on saanud lasteaias käia. Võimalik, et ühel hetkel jääb ta ikkagi lõplikult koju, kuid praegu on osadel päevadel veel lasteaias käinud ja ma ei leia, et see töötava vanema puhul nii suur patt oleks.

Kodukontoris töötava vanema laps võib minu arvates küll lasteaias käia. Mida rohkem inimesi piirangute tingimustes oma tööd siiski edasi teha saab, seda parem on – majanduse tapmine ei ole eesmärk omaette. Ja kodukontoris töötada väikelapse või -laste kõrvalt ei ole tihti võimalik.

 

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul üks laps, viiene. Hirm hakkas närima juba eelmisel nädalal ja jäigi koju juba eelmise nädala neljapäevast. Ja noh, tulidki juba nädala alguses vastavad soovitused last kodus hoida. Loodan lihtsalt, et sel aastal on see periood lühem. Eelmisel kevadel jäigi mul laps märtsist augusti lõpuni koju

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias ja meie juhataja ütles, et hoiab aeda kõigile lastele lahti, kui vähegi võimalik. Lapsevanematele sõnu peale lugema ei hakka, kõik terved lapsed on oodatud.

Paar lapsevanemat on küll kirjutanud, et on nüüd mõnda aega kodused.

Sama siin.  Tahaks tavarütmis edasi töötada ja pole laste vastuvõtmise vastu. Terved lapsed on oodatud! Loen lehest, et Tartu linn vabastab kohatasust. Tore on, aga natuke ebaaus nende suhtes, kes tõesti koju jäävad. Kes käib maksab, kes ei, see ei maksa. Juhtkonnad loodavad, et tuleb vähe lapsi ja saavad teha valverühmad. See nüüd küll õige pole. Lisaks saame me lähiajal oma esimese sutsaka kätte. Loodan, et seegi annab natuke kindlust. Ja eelmise aasta “pimedat keskaega”, st kodusistumist enam ei taha.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, 6-a laps jääb koju. Kodus on ka distantsõppel olev eel-teismeline. Jagame mehega päevi. Kahel hommikul olen mina tööl, siis teeb mees kodust tööd. Teistel päevadel olen mina kodus, kus ma pean ka veidi tööga tegelema + õppima. Peres suhted head.

Eks ikka vajavad lapsed tähelepanu: koolilaps veidi abi õppimises. Väiksemaga peab õues käima, mängima. Õnneks laps magab lõunaund.Eks nutis on nad ka – ei salga.

Minu piir on kaks last ja nendega saan ma hakkama, ei mõtle ka suurema pere peale.

Lasteaialapsel on alati olnud 1-2 vaba päeva nädalas, st pole käinud E-R lasteaias.

Aasta tagasi 2 kuud olime mõlemad mehega lastega kodus.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 08:57; 10.03 09:08; 10.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin just lasteaeda, et laps homsest ei lähe. Oleme mehega viimased paar päeva siin tööasju pisut ette ka korraldanud nii, et saaksime siis kahepeale hakkama järgmise kuu kestva isolatsiooniga.

Ahjaa, mul on heade sõprade/tuttavate hulgas kolm lasteaiaõpetjat erinevatest lasteaedadest ning kõik kolm on öelnud, et millegipärast on koduste (loe mittetöötavate) emade lapsed kõige pikemate päevadega ning kindlasti 5p nädalas kohal. Kõik teised nagu saavad hakkama….

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ei tunne ennast ka süüdi last aeda viies, sest meie ise seal kedagi ei ohusta.

Lasteaias toimuvad ka nakatumised. Nüüd see uus tüvi ohustab ka väikelapsi.

Tean isiklikult kahte lasteaiarühma, kus on lapsed saanud pos testi vastuse, vähemalt 1 õpetaja põeb hetkel ka kodus.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 08:57; 10.03 09:08; 10.03 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina omi ei vii. Rühmades on mitteviijaid u 20%.

Muidu meil siin perifeerias ei ole seis nii kriitiline, aga kuidagi kurb on lugeda neid põhjendusi, et kodus üks laps (beebi või koolilaps) juba on, teist ei saa kuidagi jätta, segab…

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin just lasteaeda, et laps homsest ei lähe. Oleme mehega viimased paar päeva siin tööasju pisut ette ka korraldanud nii, et saaksime siis kahepeale hakkama järgmise kuu kestva isolatsiooniga.

Ahjaa, mul on heade sõprade/tuttavate hulgas kolm lasteaiaõpetjat erinevatest lasteaedadest ning kõik kolm on öelnud, et millegipärast on koduste (loe mittetöötavate) emade lapsed kõige pikemate päevadega ning kindlasti 5p nädalas kohal. Kõik teised nagu saavad hakkama….

Kodused beebsudega emad loevad ennast ilmselgelt eesliinitöötajateks…

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )


Esileht Väikelaps Laps ikka lasteaeda