Esileht Väikelaps Laps ikka lasteaeda

Näitan 25 postitust - vahemik 61 kuni 85 (kokku 85 )

Teema: Laps ikka lasteaeda

Postitas:

Mina lasteaiaõpetajana lausa kardan tööl käia – umbes pooled on jäetud koju, kuid lapsi siiski on ja tõepoolest just need lapsed, kelle vanemad kodus (kas mõlemad kodukontoris või ema kodune) ja lapsed, kellel on vanavanemad, kes saaksid hoida. Enda pärast ei karda, küll aga ei saa ma vältida kokkupuudet enda vanematega, kes on riskirühm. Hetkel kohalkäivad lapsed äärmiselt rahulikult ja vähemalt lasteaias mängivad/tegutsevad täiesti iseseisvalt ja vaikselt üksi, muidugi ei ole ma kursis, kuidas on olukord kodus. Aga nähes, kui palju siiski liikumist on lasteaedades, siis nende kinnipanemine on vaid aja küsimus. Eesliinitöötajate lapsi on mitme rühma peale reaalselt ainult mõni.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 14:12; 11.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jätkuvalt on soovitus mitte viia lapsi vanavanematele.

Vanavanematega on kontakte siiski OLULISELT vähem, kui lasteaeda viies. Lasteaias nakatab lapsi, kes omakorda oma vanemaid, rääkimata õpetajatest ja nende peredest. Viiruse levik siiski märgatavalt suurem, rääkimata, et lasteaiapersonal enamasti on ka riskirühm.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 14:12; 11.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta algusest 62 last koroonaga Tallinna lastehaiglas ravil olnud: https://www.err.ee/1608137629/koroona-lastehaiglas-lapsed-poevad-kergelt-aga-tusistused-on-rasked

Ikka väga palju. Nii et kui vähegi võimalik, tuleks laps koju jätta.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 19:17; 11.03 15:16; 12.03 13:19; 16.03 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime täna vanematele küsitluse, kuidas koha kasutamise järgneval kuul, et kes jätab koju ja kes toob aeda. Tulemus hetkel 24 lapsest 17 käivad kohal. Ei kommenteeri. Tallinn.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänases Ringvaates rääkis dr. Reet Raukas laste rasketest koroona tüsistustest. Päris karm.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 16:30; 10.03 16:48; 11.03 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jätsin lasteaias käivad kaks last detsembris koju (kui enne jõule koolid distantsõppele jäid). olen saanud kasutada lapsehoidjat. töötan ise õpetajana. kui tunnid lõppesid, siis tulin kohe koju ja hoidja sai ära minna.

alates tänasest teen videotunde kodus. lisaks kahele lasteaialapsele on kodus üks koolilaps. temal on oma videotunnid. püüan võimaluse korral sättida oma videotunnid nii, et teen neid hommikul ja pärastlõunal. vahepeal lähen korraks nooremate lastega õue.

kui noorem lapse lõunaunne jääb, siis teen tööasju (valmistan ette järgmise päeva tunnid, annan tagasisidet saadetud tööde kohta, koostan uued ülesanded jne). alati jäävad tööasjad ka õhtuks (kui mees koju jõuab ja lapsi vaatab) ja nädalavahetuseks. püüan nädalavahetusel võimalikult palju tööasju ette teha, et nädala sees kergem oleks.

väsitav on, aga püüan hakkama saada. loodetavasti on see ajutine olukord.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesliinitöötajate lapsi on mitme rühma peale reaalselt ainult mõni.

Mis pagana eesliinist jahumine see käib. Kas need, kes ei ole eesliin ja kelle töö nõuab ikkagi viibimist töökohas või sellist ajalist keskendumist, mida kodus viriseva lapse kõrval ei saa teha, peavad kõik töötuks hakkama, sest last pole kuhugi jätta? Ainult selle nimel, et noored pidutsejad ja tõsielustaarid saaks edasi trallida ja covidit levitada ja “saaksime hoida Eesti avatud”.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 13:39; 11.03 21:49; 12.03 15:04; 14.03 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, väga huvitav, et kui ema on nö. kodune, siis süüdistatakse teda kohe sajas surmapatus, kui julgeb oma lapse lasteaeda tuua. Aga kust te teate, mis tööd ta seal teeb või mis olukord valitseb? Kui palju vanemaid lapsi, kes koolis, aitama peab või mis vaimses seisukorras ta ise on? Ma ise olen nädala lakkamatult toidukandikutega haige mehe toa vahet jooksund, kinnipanekust kuuldes tormanud paari kohta töötegemiseks vajalikke asju ostma ja oma tööd pole üldse teha saanud. Kõige väiksem laps on alates sptembri keskpaigast lasteaias käinud, alguses kuid lõunani, hiljem juba ka lõunaune ära maganud ja ca kord-kaks nädalas ka kuskil 16.-16.30 ni jäänud. Talle meeldib väga, rõõmuga läheb ja rõõmsalt tuleb, mis oli mu jaoks täielik üllatus, sest kartsin, arvestades seda, et varem rippus ta mu küljes nagu kaan ja ei saanud kodus teise tuppagi minna, ilma et minuti pärast pole kisa hakanud. Ja ma pean ütlema, et mu vaimne seisund oli enne lapse lasteaeda minekut ikka täitsa pekkis – üle 10 aasta kodus olla, nii et sina enam üldse oluline, kui sa ksvõi hambaarstile või juuksurisse tahad minna, sobitad ja otsid aega, ja lõpuks, kui see aeg käes on, mees ikka ohib, et nii paha hetk, mul on nii palju asju täna tööl ja nii pingeline…Ma muutusin juba kohutavaks närvipuntraks, iga pisisasja peale , mis laps tegi, viahstasin. Kui ta lasteaias hakkas käima, sain tasapisi tasakaalu tagasi, olin juba täitsa inimene nagu varem. Aga nüüd juba kui me siin nädala oleme kodus olnud, ja ma tean, et see olukord kestab jälle kuid, tunnen, kuidas ma närviliseks lähen… Arvake, mis tahate, aga mina kindlasti kord nädalas hakkan teda lasteaeda viima, et tal mingigi harjumus säiliks ja sõbrad ei ununeks. Ta on nii elav laps, et tal läheb ju kodus ka igavaks.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:16; 12.03 00:04; 12.03 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel jätsin lapse koju ja alati olen teinud niipalju vabu päevi kui võimalik. Tegemist on ka viimase lasteaia aasta lapsega, niiet teoreetiliselt on ta väga rõõmus kui saab 4-5-6 tundi päevas tahvlis ja youtubes passida. Ise olen kodukontoris.

 

Aga ma vist ikkagi viin teda nüüd ka terve see kuu lasteaeda 2-3 päeva nädalas. Mängima ja igavuse pärast. Ja olen teiste rühma vanematega rääkinud ja umbes pooled teevad ka nii. Me ei ole Tallinnas ega selle lähivallas. Nakatumisnäitaja on pigem languses st olukord jaanuaris-detsembris statistiliselt oli hullem.  Ma tahan ka alati õigesti käituda, aga praegu kogu selle lauspiirangutega tunnen, et meie jaoks on asi üle pingutatud. Et ma ei näe, et keegi saaks kasu või jääks elama sellest, et ma last lasteaeda ei vii

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaia olukorda vaadates on suur tõenäosus, arvestades hetkel toimuvat, et laps toob teile lasteaiast koroona koju.  Soovite haiged olla?  Üks haige laps rühmas ometi teistest eemale ei hoia ja maski ta ka ei kanna. Aga tatistab paraku mõnuga. See on vaid õnnemäng, kes nakatub, kes mitte.  Ja lasteaeda tuuakse ka lapsi, kel test tehtud ja mille vastust alles oodatakse.  Ja siis tuleb koroonapostiivne vanem oma koroonapositiivsele lapsele keset lasteaiapäeva järgi, kui positiivne testitulemus käes. Aga laps on pool päeva juba lasteaias olnud ja nakkust edasi kandnud.  Hetkel on lasteaiad koroona kolded, sest paraku meil pole alust kellegi lapse vastuvõtmisest keelduda.  Saategi istuda kõigepealt ühe lapsega isolatsioonis, siis teise lapsega isolatsioonis, siis vahepeal ehk nädalakese tööd teha ja siis saate jälle toredasti isolatsioonis istuda, sest esimeses rühmas on teine laps positiivse testi saanud.  Meil hetkel kolmandik rühmi isolatsioonis ja number võib suureneda

Mis imelik lasteaed see on, kus “pole võimalik kellegi lapse vastuvõtmisest loobuda”? Meie lasteaias ikka õpetajad vaatavad lapse üle , kraadivad, ja alles siis lehvitavad väljasootavale vanemale, et kõik ok ja ta võib lapse aeda jätta. Ja selge see, et kui vähimgi nohu või köhailming on, ei hakka keegi last lasteaeda mitte üritamagi viia. Pole laps varem nii terve olnudki, kui sellel esimesel lasteaiaaastal, mis hetkel tal käimas. Viimati oli nohu septembri lõpus, esimesel kuul, kui lasteaeda läks, peale seda on olnud täiesti terve. Ja teiste vanematega vesteldes on jutt sama olnud – nii terve pole laps varem olnudki.

 

 

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:16; 12.03 00:04; 12.03 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Eks see üks kahe otsaga asi ole. Kui kodukontoris töötavad vanemad käivad korra nädalas toidupoes (või tellivad kulleriga) ja muid kontakte polegi, siis sellise pere lapsed ei saa ka viirus lasteaeda viia. Ainus oht ongi, et laps toob viiruse lasteaiast. See on sellise pere väga isiklik otsus, kas nad selle riski võtavad või ei.</p>
Eesliinitöötajatel pole väga valida. Kui ikka tööl on vaja kellast kellani kohal käia, siis lasteaialaps ei saa üksi koju jääda. Seega on sellistele lastele vaja lasteaed teha võimalikult kontaktivaeseks, sest kui rühmas juhtub olema koroonapositiivne laps või õpetaja, peavad seetõttu kõik lapsed isolatsiooni jääma. Lasteaialaps üksi koju isolatsiooni ei jää, ikka koos vanemaga. Olukorras, kus haiglad töötavad võimete piiril, tähendab iga arsti või õe kojujäämine paraku seda, et kõigi ülejäänute jaoks koormus kasvab.

Selle asemel, et pahandada kodust töötavate vanematega laste lasteaeda toomise teemal, võiks rõhuda rohkem sellele, et kui tahad last praegu lasteaeda tuua, vii palun kõik muud kontaktid miinimumi. See on kõige olulisem, et elutähtsad teenused saaksid jätkusuutlikult toimida.

Kõige hullem variant ongi see, kui laps viiakse üks päev tädi juurde hoida, teine päev sõbranna juurde pooleks päevaks mängima ja kolmandal päeval, kui on vaja ka hirmsasti tööd teha, aga kedagi last valvama võtta pole, viiakse olude sunnil lasteaeda. Selline laps omab palju erinevaid kontakte ja võib viirust levitada. Parem käigu siis juba iga päev lasteaias, kus puutub kokku samade laste ja õpetajatega.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 12:24; 14.03 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänasest pressikast: Lanno: Kaks domineerivat kollet: lasteaiad ja töökohad. Kindlasti on see üks märk sellele, et viirus ei vali seda, keda ta võtab.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 19:17; 11.03 15:16; 12.03 13:19; 16.03 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie otsustasime just napilt enne uut “eriolukorda”, et jätame siiski koju. Ei vii ilmselt mitu nädalat – vähemalt mitte enne kui olukord haiglates rahuneb.

Terve detsembri olime kodused, et saaks jõuludeajal näha vanavanemaid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänasest pressikast: Lanno: Kaks domineerivat kollet: lasteaiad ja töökohad. Kindlasti on see üks märk sellele, et viirus ei vali seda, keda ta võtab.

Selline mees kaua ametis ei püsi. Toksilised traditsioonilised pered ja kodukolle on ikka põhilised nakatumiskohad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 13:39; 11.03 21:49; 12.03 15:04; 14.03 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaia olukorda vaadates on suur tõenäosus, arvestades hetkel toimuvat, et laps toob teile lasteaiast koroona koju. Soovite haiged olla? Üks haige laps rühmas ometi teistest eemale ei hoia ja maski ta ka ei kanna. Aga tatistab paraku mõnuga. See on vaid õnnemäng, kes nakatub, kes mitte. Ja lasteaeda tuuakse ka lapsi, kel test tehtud ja mille vastust alles oodatakse. Ja siis tuleb koroonapostiivne vanem oma koroonapositiivsele lapsele keset lasteaiapäeva järgi, kui positiivne testitulemus käes. Aga laps on pool päeva juba lasteaias olnud ja nakkust edasi kandnud. Hetkel on lasteaiad koroona kolded, sest paraku meil pole alust kellegi lapse vastuvõtmisest keelduda. Saategi istuda kõigepealt ühe lapsega isolatsioonis, siis teise lapsega isolatsioonis, siis vahepeal ehk nädalakese tööd teha ja siis saate jälle toredasti isolatsioonis istuda, sest esimeses rühmas on teine laps positiivse testi saanud. Meil hetkel kolmandik rühmi isolatsioonis ja number võib suureneda
Mis imelik lasteaed see on, kus “pole võimalik kellegi lapse vastuvõtmisest loobuda”? Meie lasteaias ikka õpetajad vaatavad lapse üle , kraadivad, ja alles siis lehvitavad väljasootavale vanemale, et kõik ok ja ta võib lapse aeda jätta. Ja selge see, et kui vähimgi nohu või köhailming on, ei hakka keegi last lasteaeda mitte üritamagi viia. Pole laps varem nii terve olnudki, kui sellel esimesel lasteaiaaastal, mis hetkel tal käimas. Viimati oli nohu septembri lõpus, esimesel kuul, kui lasteaeda läks, peale seda on olnud täiesti terve. Ja teiste vanematega vesteldes on jutt sama olnud – nii terve pole laps varem olnudki.

Juttu on terve laste vastuvõtmisest, või vähemalt asümptomaatiliste.  Ma saan kraadida, kas lapsel palavikku on, aga kui tal seda ei ole, näiteks on vanem selle hommikul rohtudega alla võtnud, siis mul pole alust seda last koju saata, kui ma sel hetkel mingeid haigustunnuseid ei tuvasta.  Sel hetkel kui mina koroonatesti tegema läksin, oleks ma vabalt ükskõik millise tööandja tervisekontrolli läbinud,  sest köha on mul vaid hooti.  Paraku olen pidanud sel aastal mitu lahingut vanematega, kes raiuvad mulle vastu, et nende laps on terve, mis ma ajan, et laps köhib või on nohus. Ei ole kõigil vanematel seda vastutustunnet.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 12:46; 10.03 18:49; 12.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, kui kuulen selliseid uudiseid, et väikelapsed raskete tüsistustega haiglas, siis mul ei teki küsimustki, kas laps koju jätta või viia. Loomulikult jätan koju, isegi kui on väga keeruline. Räägite, nagu kellegi võõra lastest, hämmastav. “Viin lasteaeda mängima, sest muidu on lapsel igav”, no tõesti, ma ei imesta, et meil nii palju “hüperaktiivseid” lapsi on. Vanemad on saamatud, et kasvatada oma lapsi. Ärgu end need puudutatuna tundku, kellel tõsiselt kaasasündunud probleemidega lapsed on.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 16:54; 11.03 12:36; 12.03 16:05; 15.03 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan lasteaias õpetajana ja täna oli kohal väga vähe lapsi- alates neljapäevast on juhataja poolt vanematele antud korraldus, et vähimagi köha ja nohuga on laps kodus.
Loodan, et püsin tervena, sest olen omaenda kolmele lapsele ainukene vanem.
Tundub absurdne, et suleti suured ehituspoed , kus saab hoida isegi 10 m vahemaad.Samas lasteaias ja ilusalongis pole võimalik isegi 2 mm vahemaad hoida.

Üks laps on juba põdenud koroonat , õnneks jõuluajal pikalt kodus olles.
Paar last on lähikontaktsena kodus viibinud, sest nende vanemad on haigestunud.
Kui on vähegi võimalik , siis tuleks kodus hoida lapsi, kel immuunsüsteem nõrgem e. siis need, kes korjavad lasteaiast kergemini viirusi üles ja kel iga nohu- köha kergesti millekski hullemaks üle läheb. Nemad on ka koroonale vastuvõtlikumad.
See raske aeg tuleb kuidagi üle elada.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaia olukorda vaadates on suur tõenäosus, arvestades hetkel toimuvat, et laps toob teile lasteaiast koroona koju. Soovite haiged olla? Üks haige laps rühmas ometi teistest eemale ei hoia ja maski ta ka ei kanna. Aga tatistab paraku mõnuga. See on vaid õnnemäng, kes nakatub, kes mitte. Ja lasteaeda tuuakse ka lapsi, kel test tehtud ja mille vastust alles oodatakse. Ja siis tuleb koroonapostiivne vanem oma koroonapositiivsele lapsele keset lasteaiapäeva järgi, kui positiivne testitulemus käes. Aga laps on pool päeva juba lasteaias olnud ja nakkust edasi kandnud. Hetkel on lasteaiad koroona kolded, sest paraku meil pole alust kellegi lapse vastuvõtmisest keelduda. Saategi istuda kõigepealt ühe lapsega isolatsioonis, siis teise lapsega isolatsioonis, siis vahepeal ehk nädalakese tööd teha ja siis saate jälle toredasti isolatsioonis istuda, sest esimeses rühmas on teine laps positiivse testi saanud. Meil hetkel kolmandik rühmi isolatsioonis ja number võib suureneda

Mis imelik lasteaed see on, kus “pole võimalik kellegi lapse vastuvõtmisest loobuda”? Meie lasteaias ikka õpetajad vaatavad lapse üle , kraadivad, ja alles siis lehvitavad väljasootavale vanemale, et kõik ok ja ta võib lapse aeda jätta. Ja selge see, et kui vähimgi nohu või köhailming on, ei hakka keegi last lasteaeda mitte üritamagi viia. Pole laps varem nii terve olnudki, kui sellel esimesel lasteaiaaastal, mis hetkel tal käimas. Viimati oli nohu septembri lõpus, esimesel kuul, kui lasteaeda läks, peale seda on olnud täiesti terve. Ja teiste vanematega vesteldes on jutt sama olnud – nii terve pole laps varem olnudki.

Juttu on terve laste vastuvõtmisest, või vähemalt asümptomaatiliste. Ma saan kraadida, kas lapsel palavikku on, aga kui tal seda ei ole, näiteks on vanem selle hommikul rohtudega alla võtnud, siis mul pole alust seda last koju saata, kui ma sel hetkel mingeid haigustunnuseid ei tuvasta. Sel hetkel kui mina koroonatesti tegema läksin, oleks ma vabalt ükskõik millise tööandja tervisekontrolli läbinud, sest köha on mul vaid hooti. Paraku olen pidanud sel aastal mitu lahingut vanematega, kes raiuvad mulle vastu, et nende laps on terve, mis ma ajan, et laps köhib või on nohus. Ei ole kõigil vanematel seda vastutustunnet.

Kurb kuulda. Mina võin küll kinnitada, et kõik kolm last, kes koolis, kes lasteaias, on kohe koju jäänud, kui ka mingeid sümptomeid pole, vaid ütlevad lihtsalt, et on paha olla, on igaks juhuks vähemalt päevaks-paariks koju jäänud, et kindel olla, et see pole algav haigus. Seda enam nohu-köha puhul.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 23:16; 12.03 00:04; 12.03 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana eesliinist jahumine see käib. Kas need, kes ei ole eesliin ja kelle töö nõuab ikkagi viibimist töökohas või sellist ajalist keskendumist, mida kodus viriseva lapse kõrval ei saa teha, peavad kõik töötuks hakkama, sest last pole kuhugi jätta? Ainult selle nimel, et noored pidutsejad ja tõsielustaarid saaks edasi trallida ja covidit levitada ja “saaksime hoida Eesti avatud”.

Eesliini all ilmselt on ikka mõeldud kõiki, kes ei saa oma tööd teha kodus.

Eriolukorra ajal mõeldi küll eesliini all ainult neid, kelle töö on elutähtis: meditsiin, korrakaitse, toidutootmine jms.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 13:39; 11.03 21:49; 12.03 15:04; 14.03 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesliinitöötaja on oskab kasutada isikukaitsevahendeid. Last ei saada ju FFP3 maskiga lasteaeda.

Muidugi tuleb laps võimaluse korral koju jätta. Kõigil eesliinitöötajatel kahjuks sellist võimalust ei ole.

eesliin on vaktsineeritud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:55; 14.03 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesliinitöötaja on oskab kasutada isikukaitsevahendeid. Last ei saada ju FFP3 maskiga lasteaeda.

Muidugi tuleb laps võimaluse korral koju jätta. Kõigil eesliinitöötajatel kahjuks sellist võimalust ei ole.

eesliin on vaktsineeritud.

Eesliin võib ju vaktsineeritud olla, aga kui eesliinitöötaja laps lasteaiast koroonapositiivse tõttu koju isolatsiooni saadetakse, jääb see eesliinitöötaja teda koju valvama ja vajadusel põetama. Katsu sa oma kontaktsele (või lausa haigele) lapsele lapsehoidjat leida, ainult siis kui unustad selle väikese pisiasja mainimata… On ameteid, kus koormus ei ole meeletult suur ja leitakse asendused, aga haiglates on praegu iga töötaja panus oluline.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 12:24; 14.03 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime täna vanematele küsitluse, kuidas koha kasutamise järgneval kuul, et kes jätab koju ja kes toob aeda. Tulemus hetkel 24 lapsest 17 käivad kohal. Ei kommenteeri. Tallinn.

palju neist meedikuid ja päästjaid on?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:55; 14.03 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime täna vanematele küsitluse, kuidas koha kasutamise järgneval kuul, et kes jätab koju ja kes toob aeda. Tulemus hetkel 24 lapsest 17 käivad kohal. Ei kommenteeri. Tallinn.

palju neist meedikuid ja päästjaid on?

Nõrk juhtkond lasteaias.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 16:54; 11.03 12:36; 12.03 16:05; 15.03 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänaselt pressikalt: Kõige rohkem on uusi juhte juurde tulnud lasteaialaste hulgas. Seal oli juurdekasv suisa 102 protsenti.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 19:17; 11.03 15:16; 12.03 13:19; 16.03 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nn “laste laine” pole meil veel laineid lööma asunud. Õnneks. Aga võib seda teha küll, sest no suhtumine noorematel mammadel ei kannata kohe üldse kriitikat. Kui ikka närv on igapäevasest koos kulgemisest must, maniküür vajab korrastamist, lapse lalin segab, koroona on üldse mingi jama jne, siis tuleb see laps jalust minema kupatada ka.

Lastehaigla noorim koroonaviiruse raske tüsistusega patsient on 2-aastane
https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/92853809/lastehaigla-noorim-koroonaviiruse-raske-tusistusega-patsient-on-2-aastane

/…/Kindlasti on vaja pöörduda arstile, kui laps on eelnevalt põdenud asümptoomset COVID-19 viirust või on teada, et tal on olnud lähikontakt COVID-19 haigega ning lapsel tekib äkki palavik üle 38 kraadi, millele lisandub tavaliselt lööve, silmapõletik, kõhuvalu, oksendamine ja kõhulahtisus. Laps muutub loiuks või vastupidiselt väga ärritunuks,“ hoiatab Laan. „Lapse seisundit tuleks sellisel juhul hinnata ja teha vereproovid.

Lapsevanemates tekitab selliste tüsistuste juhtumite kasv muidugi suurt hirmu. „Hirm ei aita midagi. Tuleb jälgida terviseameti poolt antud soovitusi, püsida võimalusel kodus, desifintseerida käsi, kanda maski – kõik need juhtnöörid, mida igapäevaselt räägitakse. Kui aga laps haigestub sümptomitega, mida eelnevalt kirjeldasin, siis tuleb kohe pöörduda arsti juurde,“ ütleb Laan.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 61 kuni 85 (kokku 85 )


Esileht Väikelaps Laps ikka lasteaeda