Esileht Koolilaps Laps ilma lugemisoskuseta kooli

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Laps ilma lugemisoskuseta kooli

Postitas:

Aga enamikes riikides minnakse kooli ka nooremalt kui 7aastaselt. Prantsusmaal õpitakse kirjatähtede lugemine ja kirjutamine selgeks lasteaias 4-5aastaste rühmas. Trükitähtedega tegeletakse minimaalselt. Selline asi, et 7aastane ei tunne ikka veel pooli tähti, on arenenud riikides ikka haruldus.

Ometi ei ole need lapsed millegipärast hiljem meie omadest sugugi targemad…

Mina ei ole selle pealegi tulnud, et lasteaia või kooli ülesanne on kedagi kellestki targemaks teha. Lapse arengus on olemas sensitiivsed perioodid, millal on kõige parem aeg mingit oskust omandada. Kui need mööda lastakse, on tekkinud lünka hiljem palju raskem tasa teha. Ja ilmselt on siis see ennast Prantsusmaal (ja kindlasti ka mitmel pool mujal) õigustanud, et nii noorelt lugema ja kirjutama õpitakse.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 07:01; 23.09 08:47; 30.09 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei saa aru, et kuidas siis lasteaia poolt mingit abi polnud?

Ma käisin lasteaias 90. aastatel ja meil hakkas inglise k. õpe 5. aastaselt.

Lugesin ja kirjutasin juba ammu enne seda. Ei, mitte ainult mina, vaid pea terve rühm. Mõni aeglasem oli muidugi ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klassis on 26 last ja tõesti ei kujuta ette, mismoodi see karjatamise seal käib. Ühed loevad soravalt ja mõni ei tunne tähti. Kuhupoole see õp küll jooksma peaks, et töörahu tagada. Müts maha!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LugemisOSKUST ei nõuagi keegi, aga lugemisVALMIDUS peab koolieelikul kooli alguseks olemas olema. Laps peaks tundma kõiki eesti keele häälikuid, valdama häälikuanalüüsi lühikestes sõnades, suutma kirjutada ja veerida 1-2silbilisi sõnu.

Aga ta ei oska. Ei tunne kõiki (enamus) tähti. Ütles, et ei tea, pole näinud. No ei ole mingit valmidust. Puhas null. Ja nüüd häda – laps ei saa/oska õppida, emal pole aega õpetada ja koolis pooleli jäänud asju teha.

Lasteaias ei käinud? Puudega laps? 

Tähti peaks loomulikult tundma ja oskama sõnu kokku veerida. Harry Potterit tõesti loevad kooli minnes vaid vähesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LugemisOSKUST ei nõuagi keegi, aga lugemisVALMIDUS peab koolieelikul kooli alguseks olemas olema. Laps peaks tundma kõiki eesti keele häälikuid, valdama häälikuanalüüsi lühikestes sõnades, suutma kirjutada ja veerida 1-2silbilisi sõnu.

Aga ta ei oska. Ei tunne kõiki (enamus) tähti. Ütles, et ei tea, pole näinud. No ei ole mingit valmidust. Puhas null. Ja nüüd häda – laps ei saa/oska õppida, emal pole aega õpetada ja koolis pooleli jäänud asju teha.

Lasteaias ei käinud? Puudega laps?

Tähti peaks loomulikult tundma ja oskama sõnu kokku veerida. Harry Potterit tõesti loevad kooli minnes vaid vähesed.

Minu laste lasteaias ei õpetatud ka ei tähti ega lugemist, öeldi et ei ole ettenähtud. Tegin ikka ise selle töö ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 14:44; 11.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see lapsevanem, kes saatis oma lapse 7,5 aastaselt kooli ilma lugemisoskuseta. Lihtsalt teda ei huvitanud ja ma ei näinud vajadust sel teemal pidevalt “seljas elada”. Lugemise sai selgeks esimese klassi lôpuks ja tänaseks on ta ühe igati tugeva ja maineka kooli tubli abiturient. Lugemist kusjuures ei armasta endiselt. Ei taha oma näitega väita, et lugemisoskus ei ole vajalik, vaid seda, et ei maksa iga asja peale silmi pööritada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Laps ilma lugemisoskuseta kooli