Esileht Koolilaps Laps internaatkooli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Laps internaatkooli

Postitas:
Kägu

Palun pange siia info, kellel laps internaadis. Kui vanalt läks,  ja kuidas hakkama saab.

Tuleb vist ka endal see teekond ette võtta peagi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa räägid õpilaskoduga gümnaasiumist/kutsekoolist? Noorema lapse puhul on teema ilmselt vales alafoorumis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on erivajadusega laps, siis peaks nende foorumist  ehk otsima seda infi. Või tugigruppidelt.

Kui on lihtsalt pätiks kätte ära läinud ja peab mõnda teise haridusasutusse panema, siis oskab sotsiaalpedagoog soovitada inimesi, kellega sel teemal suhelda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa räägid õpilaskoduga gümnaasiumist/kutsekoolist? Noorema lapse puhul on teema ilmselt vales alafoorumis.

Äkki mõtleb Marjamaa Hariduskolleegiumi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa oma lapse internaati paned?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa räägid õpilaskoduga gümnaasiumist/kutsekoolist? Noorema lapse puhul on teema ilmselt vales alafoorumis.

Äkki mõtleb Marjamaa Hariduskolleegiumi?

Pigem ikka mitte.

Maarjamaa Hariduakolleegiumisse saadetakse laps kohtuotsuse või määruse alusel ja üheks aastaks (max kaheks). Tegu on ikkagi kinnise lasteasutuse teenusega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa räägid õpilaskoduga gümnaasiumist/kutsekoolist? Noorema lapse puhul on teema ilmselt vales alafoorumis.

Äkki mõtleb Marjamaa Hariduskolleegiumi?

Pigem ikka mitte.

Maarjamaa Hariduakolleegiumisse saadetakse laps kohtuotsuse või määruse alusel ja üheks aastaks (max kaheks). Tegu on ikkagi kinnise lasteasutuse teenusega.

Pole see nii kinnine midagi. Mina ntx tean, et sinna on määratud laps, kes lihtsalt kooli ei jõudnud. Kriminaalne taust puudub.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pole gümnaasiumit, seepärast peabki saatma ta kuhugi kaugemale. Ei meeldi hetkel see idee aga mis teha. Olen veidike mures kuidas neid kõiki seal kamba peale juhendatakse, toit jne. Aga minek on õnneks aasta pärast, mitte sügisel. Ei ole Tallinn.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma last pead sa ise tundma. Minu laps läks peale põhikooli Tallinna õppima, elas ühikas. Sai väga hästi hakkama, tegi ise süüa, käis trennis jne.  Samuti leidis sealt endale väga head sõbrad. Muretsesin ikkagi ja oleksin tahtnud, et oleks läinud kodulinna gümnaasiumi, aga lapse otsus oli kindel. Ta on selline suht otsusekindel ja iseseisev laps, noorema puhul ma ei oleks sellise lahendusega nõus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil pole gümnaasiumit, seepärast peabki saatma ta kuhugi kaugemale

See ei ole ju siis internaatkool, vaid tavaline gümnaasium, lihtsalt kodust kaugemal. Vähestel koolidel on tänapäeval õpilaskodud, vähemalt linnas. Siis tuleb korter üürida.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 15 aastane laps peaks õpilaskodus küll suurepäraselt hakkama saama. Järelevalve on ju õpilaskodudes olemas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 15 aastane laps peaks õpilaskodus küll suurepäraselt hakkama saama. Järelevalve on ju õpilaskodudes olemas.

kontrollitakse vaid seda, kes sisse ja välja liigub. Ja vahest  tubade korrasolekut.

Seda ei kontrolli keegi, kas laps õpib, sööb, magab ja peseb ennast.

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kuueteistaastane võiks ikka söömise, magamise ja pesemisega iseseisvalt ja ilma kontrollimata hakkama saada. Ja kui ei, eks siis elu õpetab…

Olen õperaja ja ma tegelikult pole ühtegi normaalse intellektiga põhikooli lõpetajat näinud, kes antud asjadega või nädala sees omaette olemisega tegelikult hakkama ei saaks. Kas ema selleks valmis on, et laps iseseisvub, on iseasi.

 

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontrollitakse vaid seda, kes sisse ja välja liigub. Ja vahest  tubade korrasolekut. Seda ei kontrolli keegi, kas laps õpib, sööb, magab ja peseb ennast.

Gümnaasiumi õpilasel peab selliseid asju kontrollima???

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 15 aastane laps peaks õpilaskodus küll suurepäraselt hakkama saama. Järelevalve on ju õpilaskodudes olemas.

kontrollitakse vaid seda, kes sisse ja välja liigub. Ja vahest tubade korrasolekut.

Seda ei kontrolli keegi, kas laps õpib, sööb, magab ja peseb ennast.

Need on üldiselt pisiasjad. Meelemürkide teema tuleb 100x üle rääkida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on üldiselt pisiasjad. Meelemürkide teema tuleb 100x üle rääkida.

minu kogemus õpilaskodudega ütleb, et profülaktiline politseireid ja puhumapanek tehakse ära kohe septembri esimestel päevadel. Sealt edasi siis sagedus vastavalt vajadusele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kooli ühikates levib sügiseti sügelised. Sellest võiks lapsele rääkida, et ta oskaks hoolas olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kuueteistaastane võiks ikka söömise, magamise ja pesemisega iseseisvalt ja ilma kontrollimata hakkama saada. Ja kui ei, eks siis elu õpetab… Olen õperaja ja ma tegelikult pole ühtegi normaalse intellektiga põhikooli lõpetajat näinud, kes antud asjadega või nädala sees omaette olemisega tegelikult hakkama ei saaks.

Tekib küsimus, kust sina õpetajana kõike nii täpselt tead? Kas lähed kõikide oma laste kodudesse ja kontrollid, kuidas nad oma hambaid pesevad või mitu tundi öösel magavad?

Mitte, et ma sellega nõus poleks, et põhikooli lõpetanu peaks vast juba oskama süüa, magada ja pesta.

Vaid ikka ja jälle üllatab mind osa pedagoogide ülim enesekindlus, et nemad teavad alati kõike, teavad isegi paremini kui vanemad ja laps ise. Tegelikult näevad nad last põgusalt vaid tunnis, suure hulga teiste laste seas ja kui lapse poolt hais just üle pea ei käi ning laps tema tunnis päris magama ei jää, siis arvavadki, et kõik on korras.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal on 2 tütart, ja vähemalt hetkel usaldan 13-aastast palju rohkem kui 15-aastast. 13-a on mõistlik, asjalik, arukas. Teeb kõiki vajalikke toiminguid ja enamgi veel. Näiteks enne laagrisse sõitu võttis eeltööd väga tõsiselt, luges hoolega läbi laagri meelespea kodulehel, koostas kaasavõetavate asjade nimekirja, pakkis oma kohvri täielikult ise. Oma riidekapi vaatas üle 3 päeva enne sõitu ja korjas sealt laagrisse võetavad esemed kaasa, viis vannituppa mustapesukorvi ning tuli mulle teatama, et vot need asjad tuleks pista pesumasinasse esmajärjekorras, et jõuaks laagrisse sõiduks ära kuivada. Usun, et sellise suhtumisega noor saab ka õpilaskodus suurepäraselt hakkama!

Ent vanem õde, 15-a, ei ole iialgi elus oma kotti pakkinud. Kui mina sellele tähelepanu ei pööra, siis jalutabki uksest välja seljariietes. Laagripiltidel on ta võõrastes rõivastes – laenab teistelt riideid endale selga. Hambaharjagi unustab maha (kui mina viimasel hetkel seda talle kotti ei pane). Paar päeva tagasi olime perega saarel, nooremal tütrel korralikult kõik kaasa võetud, vanemal tütrel kaks kätt taskus. Selgus, et ta ei ole vaevunud kaasa haarama isegi mitte ühtki pika varrukaga asja, ja kui õhtul külm hakkas, siis pidid teised talle oma riideid andma. Isa andis talle oma jope, mistõttu isa ise külmast lõdises, noorel kama muidugi.

Ja oleme proovinud õpetada, selgitada, rääkida, loota et kogemus õpetab – ei midagi! Ta ei õpi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui niimoodi saab, et ise tuled käed taskus kodunt välja ja teised laenavad asju, siis muidugi ei õpi. Kui ükskord juhtub, et satub omasugustega välja ja kõik lõdisevad, või saab teistel laenamisest siiber, siis küll hakkab kaasa võtma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui niimoodi saab, et ise tuled käed taskus kodunt välja ja teised laenavad asju, siis muidugi ei õpi. Kui ükskord juhtub, et satub omasugustega välja ja kõik lõdisevad, või saab teistel laenamisest siiber, siis küll hakkab kaasa võtma.

Su teooria töötab vaid teatud piirini. Peale lõdisemise näite on teisigi, ja alati ei adu noor tagajärgi ka siis mitte, kui need kätte jõuavad. Ning osa seiku võivad olla ka kriminaalsed. Jah, nüüd sa muidugi kilkad, et aga las siis noor saab endale politseis registri, mis see vanema asi on, las noor õpib! Võõrastele vanematele on sul sellist asja muidugi lihtne soovitada, aga kui see oleks sinu laps, siis käituksid ilmselt teisiti ja püüaksid siiski probleeme ära hoida nii palju, kui sinu võimuses. Seda enam, et alaealiste eest vastutab ikkagi vanem, ja kui midagi juhtub, siis ongi vastutajaks vanem, mitte perekooli kägu.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult teatud piirini, kuid juttu oli antud juhul igapäevastest tavalistest toimingutest, nagu pesemine, söömine ja magamine. Mitte kriminaalse taustaga tegemistest. Siiski – kriminaalsetest tagajärgedest on nad tegelikult siiski teadlikud, mitte ei juhtu need kogemata ja tuulepäisuse tõttu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellel 15a-sel üldse õnnestub koduuksest kaks kätt taskus väljuda? Selles mõttes, et kui tean lapsel sellise “harjumuse” olema siis ma isiklikult teeksin uksel valvet enne kui lahkume.

1. Hakkaksin uksel ükshaaval asjade järele saatma. Kus su kott on? Kas pikad püksid on kaasas? Kas jope on kaasas? Jne.

2. Või anda eelnevalt konkreetne nimekiri, et 1 pusa, 1 püksipaar jne. Uksel põgus kontroll jälle.

3. Või kui uksel pole mul lapse lahkudes võimalik valves olla siis ausalt öelda sellise lapsega kaaluksin ka asjade ise ära pakkimist ja loodetavasti taipab ukse eest selle koti siis kaasa võtta, mitte ei astu üle ja ei lähe ikka ilma 😀

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sellel 15a-sel üldse õnnestub koduuksest kaks kätt taskus väljuda? Selles mõttes, et kui tean lapsel sellise “harjumuse” olema siis ma isiklikult teeksin uksel valvet enne kui lahkume.

1. Hakkaksin uksel ükshaaval asjade järele saatma. Kus su kott on? Kas pikad püksid on kaasas? Kas jope on kaasas? Jne.

2. Või anda eelnevalt konkreetne nimekiri, et 1 pusa, 1 püksipaar jne. Uksel põgus kontroll jälle.

3. Või kui uksel pole mul lapse lahkudes võimalik valves olla siis ausalt öelda sellise lapsega kaaluksin ka asjade ise ära pakkimist ja loodetavasti taipab ukse eest selle koti siis kaasa võtta, mitte ei astu üle ja ei lähe ikka ilma ????

No vot, hakkabki looma! St, et mõni 15-a siiski vajab veel täiskasvanu poolset kontrolli. Selles näites, kus kirjeldasin saarel puhkamist, oli tegelikult nii, et mina koos teise tütrega olime tulnud saarele päev varem, isa koos vanema lapsega saabusid järgmisel päeval. Sel põhjusel ei saanud ma ka midagi kontrollida. Ja lapsel tõepoolest oligi kaks kätt taskus ning laagrisse jõudes hakkas teistelt riideid laenama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult teatud piirini, kuid juttu oli antud juhul igapäevastest tavalistest toimingutest, nagu pesemine, söömine ja magamine. Mitte kriminaalse taustaga tegemistest. Siiski – kriminaalsetest tagajärgedest on nad tegelikult siiski teadlikud, mitte ei juhtu need kogemata ja tuulepäisuse tõttu.

Kriminaalsetest tagajärgedest on kõik inimesed teadlikud nagunii – ja ometigi neid juhtub iga päev. Põhjusi, miks seda teed minnakse, on palju. Kuid noorte puhul on üheks suureks põhjuseks vanematepoolse järelevalve puudumine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kontrollitakse vaid seda, kes sisse ja välja liigub. Ja vahest tubade korrasolekut. Seda ei kontrolli keegi, kas laps õpib, sööb, magab ja peseb ennast.

Gümnaasiumi õpilasel peab selliseid asju kontrollima???

Tead väga paljud täiskasvanud vajaks ka juhendamist ja kontrolli. Eriti puhtuse osas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oli tegelikult nii, et mina koos teise tütrega olime tulnud saarele päev varem, isa koos vanema lapsega saabusid järgmisel päeval. Sel põhjusel ei saanud ma ka midagi kontrollida.

Ja isa nagu üldse ei teaks, et ta tütar on täielik udupea? Miks isa ei kontrollinud? Miks alati ema kaela sellised asjad jäetakse? Seda enam, et telefonid on kõikidel. Andnud isale korraldus oma  pubekast tütrele asjad kaasa panna. Natuke kummaline see asi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oli tegelikult nii, et mina koos teise tütrega olime tulnud saarele päev varem, isa koos vanema lapsega saabusid järgmisel päeval. Sel põhjusel ei saanud ma ka midagi kontrollida.

Ja isa nagu üldse ei teaks, et ta tütar on täielik udupea? Miks isa ei kontrollinud? Miks alati ema kaela sellised asjad jäetakse? Seda enam, et telefonid on kõikidel. Andnud isale korraldus oma pubekast tütrele asjad kaasa panna. Natuke kummaline see asi.

Tead, ära ülbitse siin, miks ja miks. Isa helistas töölt tüdrukutele, et pange oma asjad valmis ja tooge maja ette, ise sõitis õhtul autoga töölt koju ja ladus kotid peale ning sõit läks lahti. Kui ta oleks läinud 15-aastase tüdruku tuppa ja hakanud tolle ülerõivaid ja aluspesu ja tampoone sahtlitest ise kokku korjama ja pakkima, siis oleksid sinusugused raudselt karjuma pistnud, et miks isa ei lase lapsel iseseisvuda ja just sellepärast tütar niisugune udupea ongi.

Siinse teema point ongi just täpselt see, et jah, leidubki 15-aastasi noori, kelle puhul täiskasvanupoolne kontroll ongi vajalik, ja kui seda kontrolli ükskõik mis põhjusel pole, siis on jama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oli tegelikult nii, et mina koos teise tütrega olime tulnud saarele päev varem, isa koos vanema lapsega saabusid järgmisel päeval. Sel põhjusel ei saanud ma ka midagi kontrollida.

Ja isa nagu üldse ei teaks, et ta tütar on täielik udupea? Miks isa ei kontrollinud? Miks alati ema kaela sellised asjad jäetakse? Seda enam, et telefonid on kõikidel. Andnud isale korraldus oma pubekast tütrele asjad kaasa panna. Natuke kummaline see asi.

Tead, ära ülbitse siin, miks ja miks. Isa helistas töölt tüdrukutele, et pange oma asjad valmis ja tooge maja ette, ise sõitis õhtul autoga töölt koju ja ladus kotid peale ning sõit läks lahti. Kui ta oleks läinud 15-aastase tüdruku tuppa ja hakanud tolle ülerõivaid ja aluspesu ja tampoone sahtlitest ise kokku korjama ja pakkima, siis oleksid sinusugused raudselt karjuma pistnud, et miks isa ei lase lapsel iseseisvuda ja just sellepärast tütar niisugune udupea ongi.

Siinse teema point ongi just täpselt see, et jah, leidubki 15-aastasi noori, kelle puhul täiskasvanupoolne kontroll ongi vajalik, ja kui seda kontrolli ükskõik mis põhjusel pole, siis on jama.

Sulle soovitaksin udupeast neiule anda nimekiri vajalikest asjadest, mille ta kokku peab panema kuhugi minekuks. Pangu esemed kokku, tehku ristike või linnuke nimekirja ja näidaku sulle pärast ette. Ma oma udupeast pojaga nii tegin, kui ta oli varateismeline ja nüüd, kui ta on 15, pean lihtsalt osad asjad üle mainima, et kas ta ikka need ka kaasa pakkis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, lapsed on väga erinevad. Mul ka nii, et noorem, 11a suudab väga adekvaatselt oma koti pakkida teades, kuhu ja kui kauaks minek. Vanem, 15a on meil ka kaks kätt taskus tüüp. Poiss küll. Just nädalavahetusel olime külas, kus olemine oli väljas ja ööbimine telgis ning ta laenas sugulaselt kuivad sokid jalga, sest polnud ise neid kaasa võtnud. Ma polnud neid kontrollinud ka, küsisin pikkade pükste ja pusa kohta, jope võtsin talle üldse ise kaasa. Lisaks tundub mulle, et teismelistel ongi mingi põhimõtteline vastandumise vajadus ning pea muid mõtteid täis, sest paar aastat tagasi sai kõnealune poeg paremini pakitud mu meelest.

Internaadis hakkama saamine oleks tema puuduliku enesekontrolliga küll kahtlane. Ta veedaks õhtud ilmselt kõik arvutis ning unustaks nii söömise kui õppimise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Laps internaatkooli