Esileht Väikelaps Laps ja riided

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laps ja riided

Postitas:

Laps on 5a ja tõmbab oma riideid, näiteks venitab pükste taskuid või tõmbab t-särgi kaelust seljas laiemaks. Need ei ole kitsad, aga lihtsalt kisub neid. Kuidas sellest kombest lahti saaks ja millega see seotud on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käe ümber või kaela vm midagi, mida võib näperdada?

 

(Mitu varianti – kas tõesti talle tundubki, et on kitsas=sensoorse töötlemise eripära, siis võimaldada kanda neid, mis ei sunni venitama; või aitab rahustada/keskenduda/aega veeta vm=pakkuda asendustegevust (see ka sensoorse töötlemisega seotud, aga teistpidi, just tahab rohkem sensoorset stimulatsiooni, mitte vähem).)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb valida riided, mis lapsele mugavad on. Antud juhul siis suurema kaelaaugu ja lohvakama lõikega.

Minu sama vana poeg näiteks vihkab värvli ja lukuga pükse. Ei sobi pikad ega lühikesed. Olen alla andnud ja edaspidi soetan talle ülevalt kummiga variante. Erandiks ühed viisakad püksid, mille mõne eriti piduliku sündmuse puhul paar korda aastas suure sõjaga jalga saame.

Pluusidel ei tohi olla nööpe. Järelikult käibki T-särkidega, sest eest nööbitavad suvepluusid ja kolme nööbiga polosärgid ei sobi.

Ma ei jaksa riiete teemal iga päev vaielda ja olengi kasutusse jätnud ainult asjad, mida ta iga päev hea meelega selga paneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta lapsele mängimiseks venitatavaid mänguasju – äkki jätab riided rahule ja kasutab oma venitamissoovi mänguasjade peal. Nt värvilised kummid, venitatavad stressimänguasjad vm. Äkki mõjub, aga ma ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mis sa tunned. Endal üks selline laps olnud…lõpuks lõikas lausa sokkide soonikuid ja pükste värvleid salaja läbi, sest need “pigistasid”.

On seda sorti tundlikke lapsi, laps ei saa sinna ise midagi teha, tal reaalselt ongi piinavalt ebamugav tunne.

Talle on selline puudutus, surve jne talumatu.

Jah, tulebki lubada n ö kehale mugavaid riideid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Laps ja riided