Esileht Väikelaps Laps kade

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Laps kade

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kus olen midagi valesti teinud, aga viimasel ajal on kuueaastane laps kuidagi väga kadedaks muutunud. Võrdleb pidevalt mingeid asju ja siis on ülikurb või pahane, kui kellelgi on midagi teistmoodi või tema arust paremini. Eelkõige on asi (mängu)asjades, aga mitte ainult.
Ei ole me teda teistega (nt väiksema õega) võrrelnud, ei ole tal millestki puudus. Jjah, ei osta pidevalt uusi mänguasju, aga neid ikka koguneb ja kingitakse. Kuidas jõuda temani, et alati ei olegi kõik võrdsed, kõik ei saa korraga võita, kõigil ei ole ühesuguseid asju? Ta kuulab, aga justkui ei taha mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 6a on samasugune, kõike tahab sama, mis on sõbrannadel ja üldse see ühtekuulumine on ülioluline viimasel ajal, võtan seda kui järjekordset perioodi, sest kui tuli lasteaias teiste emadega jutuks, tõdesid nemad, et neil on sama lugu, lapsed hindavad sõpru ja nende asju kõrgemalt kui enda olemasolevat. Küll varsti seegi mööda läheb ja minu soovitus oleks küll, et iga sooviga kaasa minema ei pea, loomulikult, kui soov tundub asjalik/praktiline/vajalik, miks mitte, aga muul juhul ei.
Kui laps kipub oskusi võrdlema, siis räägin talle alati iga inimese ainulaadsusest ja tugevatest ja nõrkadest külgedest, näitena toon talle välja, et kala ei oska puu otsa ronida ja kassid ei oska ujuda, selle peale turtatab alati naerma ja üldjuhul rohkem ei kurda ka, kuidas üks laps oskab kirjutada kirjatähtedega ja teine teeb spagaati ja tema ei oska midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see läheb ajapikku hullemaks. Mulle hakkas laps rääkima, et sõbral on nii ilus maja, meil vana ja kole. Sõbra vanematel sai just maja valmis, meil on jah juba 15 aastat vana ja mul pole raha erilist remonti ka teha, on jah vanem ja koledam. Aga nii jäädki ju võrdlema kõiki asju, alati on keegi, kellel on mingi asi paremini, samas paljudel ka halvemini. Ei suuda seda täiskasvanudki alla neelata, mis siis lastest rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Usun, et see on eakohane. Kui kooli läheb, siis kuuled, et “kõikidel teistel” on viimase mudeli Iphone, Ipad ja kõik muud I-asjad – tegelikult see muiudgi nii ei ole. Eriti hulluks läheb teismeeas, kui just tema käib maailma kõige nõmedamate riietega 😀

Eks tulebki ära kuulata ja selgitada, tuua näiteid, kus temal on ka ägedaid asju jne

Mul on juba 4aastane teinud etteheiteid, kuna üks tüdruk lasteaias käib eriti ilusate kleitidega. Teate, selline, et üleval on nagu tavaline puuvillane t-särgi osa, aga all seelikuosas on siis natuke tülli, aga pigem siiski igapäevaseks kandmiseks, mitte pidulik). Meil on siis lihtsad puuvillased kleidid….Ma isegi ei tea, kus neid tülliga kleite müüakse 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eks see läheb ajapikku hullemaks. Mulle hakkas laps rääkima, et sõbral on nii ilus maja, meil vana ja kole. Sõbra vanematel sai just maja valmis, meil on jah juba 15 aastat vana ja mul pole raha erilist remonti ka teha, on jah vanem ja koledam. Aga nii jäädki ju võrdlema kõiki asju, alati on keegi, kellel on mingi asi paremini, samas paljudel ka halvemini. Ei suuda seda täiskasvanudki alla neelata, mis siis lastest rääkida.

Heh, mu lkapsel on probleemiks, et me elame ühekordses eramajas, aga siiski oma maja ja aed jne, samas kui sõber elab – vau, kortermajas! Kõrge trepiga ja puha! Ja kui tema suureks kasvab, siis tema kolib ka kortermajja 😀 Nii palju siis lapsevanema püüdlusest lastele tore lapsepõlv oma maja ja aiaga pakkuda 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Usun, et see on eakohane. Kui kooli läheb, siis kuuled, et “kõikidel teistel” on viimase mudeli Iphone, Ipad ja kõik muud I-asjad – tegelikult see muiudgi nii ei ole. Eriti hulluks läheb teismeeas, kui just tema käib maailma kõige nõmedamate riietega 😀

Eks tulebki ära kuulata ja selgitada, tuua näiteid, kus temal on ka ägedaid asju jne

Mul on juba 4aastane teinud etteheiteid, kuna üks tüdruk lasteaias käib eriti ilusate kleitidega. Teate, selline, et üleval on nagu tavaline puuvillane t-särgi osa, aga all seelikuosas on siis natuke tülli, aga pigem siiski igapäevaseks kandmiseks, mitte pidulik). Meil on siis lihtsad puuvillased kleidid….Ma isegi ei tea, kus neid tülliga kleite müüakse 😀

Oeh, ma just viisin ükspäev oma 5-aastase lasteaeda, ta oli ise endale seeliku valinud selga ja siis kohale jõudes üks tore tüdruk ütles nii ilmsüütult, et oi kui palju teil seelikuid on, sul jälle uus seelik seljas, mul on ainult kaks seelikut kodus (see tüdruk on suurest perest, neli või viis last). Ma muidugi ei hakanud seletama, et meie seelikud on kõik teistelt saadud kantud riided, aga ka 5-aastased panevad neid asju tähele, noh et ühel on iga paari päeva tagant jälle teine seelik seljas, tema käib ühe ja samaga. Samas ise olen oma lapsele ostnud täpselt ühe uue seeliku ja uuskasutusest vist kaks tükki, ülejäänud on kõik sugulastelt-tuttavatelt saadud vanad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul viiene on nii kade,et võrdleb ennast 12 aastase õega igal sammul. Teine ei tohi rohkem süüa ka saada:S Olen hullumas ausaltöeldes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heh, mu lkapsel on probleemiks, et me elame ühekordses eramajas, aga siiski oma maja ja aed jne, samas kui sõber elab – vau, kortermajas! Kõrge trepiga ja puha! Ja kui tema suureks kasvab, siis tema kolib ka kortermajja 😀 Nii palju siis lapsevanema püüdlusest lastele tore lapsepõlv oma maja ja aiaga pakkuda 😀

Su laps on ilmselt veel liiga väike. Kooli minnes on kõigil selge, milline maja on väärtuslik ja milline mitte.
Iphone´id tuuakse välja juba lasteias, kui on oma lemmikmänguasja kaasavõtmise päev. Minu lapse rühmas tuli 2 last iPhone´idega ja kolm iPad`idega. Kusjuures polnud mingid vanad lutsud, vaid ikka viimase paari aasta mudelid.
Mu sõbra äsja kolm saanud laps teeb põlglikke nägusid, kui androidtelefoni näeb. Asja pluss on see, et tema jaoks pole see telefon ja ta ei nuru seda mängimiseks. Vanema venna käest õpitud, eelteismeline teab täpselt, et androidi on piinlik omada.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Laps kade