Esileht Väikelaps Laps käib varvastel

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laps käib varvastel

Postitas:

Minu peagi 6 aastaseks saav poeg on juba mitu aastat varvastel kõndinud. Täistallaga kõnnib ka ikka, aga enamus ajast siiski varvastel, ka siis, kui jalanõud jalas.

Perearst probleemi ei näe, väidetavalt kasvab välja. Füsioterapeudi sõnul ka kõik korras. Kelle poole sellise probleemiga pöörduda? Ma leian, et see pole normaalne ja ei paista ka et poeg sellest välja kasvaks…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa võid pöörduda teise füsioterapeudi poole.

Kas sa ise tuletad lapsele meelde, et täistallal käis? Meil nt on probleemiks, et laps kõnnib varbad sissepoole ja füsioterapeut soovitaski peamiselt lihtsalt meelde tuletada lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin ka ikkagi teise füsioterapeudiga rääkida, vbl ka ortopeediga. Kui su laps juba nii suur ja käib varvastel, siis ilmselt saad jah pidevalt ainult korrutada, et käiks täistallal, aga kui tal on täistallal ebamugav kõndida, siis võibki juba olla see probleem, et varavastel kõndimisest on tekkinud olukord, kus mingid kõõlused on lühenenud ja sellest tekibki täistallal kõndimisel ebamugav tunne. Ilmselt tuleb teha mingeid kindlaid harjutusi, mis aitavad kõõluseid venitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varvastel kõndimise põhjuseks on lastel väga tihti ärevus. Füsioterapeut ärevuse vähendamisega ei tegele. Pikemaajaliselt varvastel kõndimisega võivad lõpuks kannakõõlused küll ka lüheneda, kuid ilmselt seda ka füsioterapeudi juures kontrolliti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varvastel kõndimine sellises eas on ka üks märk, mis viitab autismile. Kas tal mingeid kõneprobleeme, käitumisprobleeme, tundlikkust, hirme, rutiinset käitumist või korduvaid liigutusi pole- näiteks hüplemine, kätega sünkroonselt lehvitamine, toiduga pirtsutamine, uneprobleemid?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Laps käib varvastel