Esileht Koolilaps Laps kardab..

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Laps kardab..

Postitas:

Selline mure, et 4-aastane tüdruk kardab enda onusid (isa vend) ja minu õe meest. Kohe nii paaniliselt, et ei julge neile otsagi vaadata ja läheb nii pingesse ja puhkeb nutma ja põgeneb. Isa vend on muidugi pikkade juustega ja varem oli ka habe kui hirm algas. Lapse isa vennal on muidugi toredad lapsed, kellega minu laps hästi läbi saab. Lapse isa vend elab ühes majas oma emaga ja seega kui sinna kanti minek, siis peatume vanaema juures. Enamus kordi on juhtunud nii, et lapse isa vend on soomes tööl ja siis tunneb laps ennast hästi, seltsib oma sugulastega ja vanaemaga. Nüüd üsna pea lapse isa vend enam soomes ei tööta ja seega hakkab ta olema kogu aeg kohal kui on vanaemale külla minek. Kuidas käituda nüüd? Kas sundida ikkagi viibima onu läheduses vms? Olen selgitanud, et kartmiseks pole põhjust, näidanud pilte, kus onu on peal ja tema lapsed jne. Öelnud, et lapsed on ju nii toredad ja onu on nende isa, et pole vaja karta. Laps on sünnist saati olnud veidi rahutu ja hiljem üsna klammerduv. Laps ei käi ka lasteaias ja seepärast vb see sotsiaalne pool veidi kehv nüüd. Lisan veel, et muid hirma pole tal kunagi olnud, ei poti kartust või pimedust või mida iganes. Lapsel endal pole ühtegi vanaisa ka, see võib ka põhjus olla, et meesterahvastega üldse vähe kokkupuudet. Oma isaga on lapsel ideaalne suhe, neil on alati koos lõbus ja käivad mänguväljakutel, matkamas jne. Kas kasvab sellest välja või kuidas lahendada see probleem? Ehk on mõnel lapsel veel mõni kiiks olnud, mille olete edukalt lahendanud ja oskate nõu anda? Laps ise on hästi jutukas ja hea fantaasiaga ja igati eakohase arenguga ning muidu tubli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jää ise rahulikuks ja ära tee hirmust erilist numbrit, aga samas ära ütle lapsele, et tema hirm on rumal vms. Mina näiteks kardan ämblikke, pole mõistlikku põhjust, aga lihtsalt kardan. Kindlasti välista reaalsed põhjused, miks laps teda karta võib. Kui palju neil omavahel kokkupuudet on olnud, on kindel, et pole toimunud midagi, mis hirmule alust annaks? Ei ole “nalja pärast” last ehmatatud, ei ole seltskonnas onust midagi sellist räägitud, mille põhjal lapseaju hirmu genereeris?

Kui on tore onu, parandab olukorra ainult aeg ning täiskasvanute rahulik käitumine. Ära sunni last onu lähedale, aga ära neid ka otseselt lahus hoia. Kindlasti tasub lapselt küsida, miks ta teda kardab, see võib niidiotsa anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilapse teema???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koolilaps Laps kardab..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.