Esileht Väikelaps Laps kardab teisi

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps kardab teisi

Postitas:

Tere. Minu laps on 1.6 aastane ja väga sõbralik ning sotsiaalne. Alati lehvitab teistele lastele ning täiskasvanutele ja jookseb teiste laste juurde mängima mänguväljakutel. Käisime nädalavahetusel külas; kus oli 3 aastane tüdruk; kes mu lapsele mitu korda näkku karjus(pani näo lapse näo vastu ja karjus kõva häälega) ja lükkas.Mu laps hakkas nutma ja lõpuks eemaldasin ta üldse sealt.Selle lapse ema vaatas kogu situatsiooni lihtsalt pealt.Nüüd ta kardab teisi lapsi; ei julge ligidale minna ja kui keegi kõvasti karjub siis hakkab nutma.Ma ei teagi enam mida teha; sest tean; et tahab suhelda; kuid hirm takistab. Kuidas toetada oma last?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 19:50; 04.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, et kui su laps loomu poolest ei ole pelglik, vaid ongi selline suhtleja ja avatud tüüp, siis ma usun, et ta saab sellest üle. Lase teda kokku ikka sõbralike ja rohkem omavanustega ning kui meeldivad kogemused peale tulevad, siis ehk ununeb see üks juhtum. Ise muidugi pead ka last julgustama, mitte näitama välja enda kartust, muret või pinget, kui teised lapsed ümberringi on.
Sama lapsega seltskonnas soovitan oma last kaitsta ja mitte toda tüdrukut enda lapsele ligi lasta rohkem.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapse ema… Aga kus olid sinu silmad ja sinu suu, kui keegi su 1,5aastase prale karjub? Ilmselt lasid ka ise kõigel juhtida, lastel ise arveid klaarida… (ilmselt su laos kiskus teise laose mänguasju ja 3aastane kaitses oma territooriumi, sest vanemad ei sekkunud)

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Laps unustab kiirelt. Soovitan ka avalikus ruumis ise lapsega mängida ja suhteid reguleerida, esiteks lapsel turvaline, teiseks tõmbab mängiv ema teisi lapsi nagu magnet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult astusin vahele ja lõpuks eemaldusin lapsega. Ei olnud selle lapse kodu kellel külas olime ega ka mitte tema mänguasjad.Pole mõtet ise järeldusi teha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 19:50; 04.08 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapse ema… Aga kus olid sinu silmad ja sinu suu, kui keegi su 1,5aastase prale karjub? Ilmselt lasid ka ise kõigel juhtida, lastel ise arveid klaarida… (ilmselt su laos kiskus teise laose mänguasju ja 3aastane kaitses oma territooriumi, sest vanemad ei sekkunud)

Süüdi on selle 3a lapse vanemad, kes ei sekkunud. Jube, kuidas juba 3a lastakse vägivallatseda nooremate kallal ja ise vaadatakse pealt, istutakse peadpidi nutitelefonis. Milleks üldse tulla mänguväljakule? Korrale peaks last kutsuma tema oma ema või isa, aga ju see oli alles ise lumehelbeke ja ei saa ju oodata, et teemaalgataja läheb võõrast last korrale kutsuma. Kuigi ise olen seda teinud. Nimelt võõras laps loopis kord minu last liivaga ja isa keelas, aga too vaid naeris ja jätkas. Võtsin siis ka suure kühvli täie liiva ja lennutasin tüübile kraesse. Ulakas poiss jõudis vaid õhku ahmida, midagi ei öelnud ka tema isa. Ma olen oma lapsele õpetanud, et kui keegi liiga teeb, tehku tagasi ja asi ants. Pärast ei saa ka teine vanem tõmblema hakata.

Tõesti pole mõtet teha järeldusi, et miks teemaalgataja ei teinud seda ega teist. Kõige kindlam on olukorda ennetada, seista müürina lapse kõrval ja hoida pahategijad eemal.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapse ema… Aga kus olid sinu silmad ja sinu suu, kui keegi su 1,5aastase prale karjub? Ilmselt lasid ka ise kõigel juhtida, lastel ise arveid klaarida… (ilmselt su laos kiskus teise laose mänguasju ja 3aastane kaitses oma territooriumi, sest vanemad ei sekkunud)

Süüdi on selle 3a lapse vanemad, kes ei sekkunud. Jube, kuidas juba 3a lastakse vägivallatseda nooremate kallal ja ise vaadatakse pealt, istutakse peadpidi nutitelefonis. Milleks üldse tulla mänguväljakule? Korrale peaks last kutsuma tema oma ema või isa, aga ju see oli alles ise lumehelbeke ja ei saa ju oodata, et teemaalgataja läheb võõrast last korrale kutsuma. Kuigi ise olen seda teinud. Nimelt võõras laps loopis kord minu last liivaga ja isa keelas, aga too vaid naeris ja jätkas. Võtsin siis ka suure kühvli täie liiva ja lennutasin tüübile kraesse. Ulakas poiss jõudis vaid õhku ahmida, midagi ei öelnud ka tema isa. Ma olen oma lapsele õpetanud, et kui keegi liiga teeb, tehku tagasi ja asi ants. Pärast ei saa ka teine vanem tõmblema hakata.

Tõesti pole mõtet teha järeldusi, et miks teemaalgataja ei teinud seda ega teist. Kõige kindlam on olukorda ennetada, seista müürina lapse kõrval ja hoida pahategijad eemal.

Võibolla vaatasid 3-aastase lapse vanemad pealt või ei teinud üldse välja, sest nende jaoks ei tundnud nende lapse käitumine probleemina. Ehk on see laps õppinud sellist “suhtlemist” oma vanemate pealt?
Mul on sõbranna laps (ka 3-aastane, tüdruk) ka selline tegelane, kes keeldudele vaatamata teeb pahandust, külas olles käib mööda maja ringi ja tõmbab asju välja sahtlitest, teise lapse mänguasjadest rääkimata. Või siis kui laps, kellel külas ollakse, võtab mõne enda mänguasja mängimiseks, siis tahab tüdruk kohe seda endale ja hakkab teist last juustest sikutama jne jne. Ema võib tüdrukut keelata, aga lihtsalt ei kuula. Minu laps kardab seda tüdrukut peale paari kohtumist, sest kes ikka tahaks ilma mingi põhjuseta haiget saada. Sellepärast pole ka sõbrannat koos lapsega nii tihti külla kutsunud, millest on kahju, sest emana ta püüab last ohjeldada, aga nagu hane selga vesi. Soovitangi selle lapsega enda last mitte ühte seltskonda viia. Küll siis aegamööda Sinu laps näeb, et saab teiste lastega koos mängida ka nii, et on lõbus ja hakkab uuesti seltsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaksid ta sõbralikega kokku viima ja kui su laps saab hästi palju kogemusi sõbralike lastega, siis ta jätab selle ühe korra meelde kui harva juhu ja oskab edaspidi ebameeldivatest ise eemale hoidma hakata, kui talle seletad, et on ka teistsuguseid inimesi olemas ja halbadest saab alati eemalduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt võõras laps loopis kord minu last liivaga ja isa keelas, aga too vaid naeris ja jätkas. Võtsin siis ka suure kühvli täie liiva ja lennutasin tüübile kraesse.

Sa ka päris normaalne inimene ei ole ega eriti hea eeskuju oma lapsele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Laps kardab teisi